sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (6)
 • medya (1)

6. Dermapen uygulaması dermarollerin daha elektronik versiyonu. Çalışma mantığı ikisininin aynı olsa da dermapenle daha etkili sonuç alınıyor. Lekelerim ve akne skarlarım için yaptırmayı düşündüğüm bir uygulama fakat sonuç almak için en az 4 seans öneriliyor. Seanslar sadece kış aylarında yapılabiliyor, cilt hassaslaştığı için güneş lekelenme yapıyor. Bazı merkezler dermapenle prp uygulamasını birlikte yürüttüp daha etkili sonuçlar yaratıyorlar. Uygulama oldukça acılı ve dayanılmaz. Mikro iynecikler yüzde kanallar açıyor ve uygulama esnasında adeta yüz kanlar içinde kalıyor amaç hücrelerde hasar yaratıp cildin kendini yenilemeye ihtiyaç duyması bu açıdan cilt gençleştirme konusunda da oldukça başarılı. Pahalı bir uygulama olduğu için AliExpressten satın alıp kendim uygulamayı düşünüyorum.

8 şubat 00:37

5. Sivilce lekeleri için çok övülen işlemlerden biri. Dermaroller ile benzer ve fiyatı istanbulda çok pahalı . 600 tl seansı denildi bana bir yerde. İstanbulda uygun fiyatlı ve iyi bir yer tavsiyesi olan süslüdaşımın tavsiyesine açığım. 

2 şubat 2018 21:17

4.  Hazır kış gelmişken başlığı hortlatmak..

 Cildin epidermis dokusunu etkileyerek sivilce izleri, gözenek, kırışıklık gibi sorunları, cildin durumuna göre ortadan kaldırmaya ya da hafifletmeye yönelik uygulama.

 Mantığı benim anladığım kadarıyla şu biz bi bölgeye ufak bi yara açalım gözle görülmesin ama cildin alt dokusunda olsun, hücreleri kandıralım, hücreler de o 'yarayı' onarmaya çalışıp kolajen üretsin biz de güzelleşelim.

 Buraya kadar iyi mantık, ama iğne işte direk akla gelense acıtıyo mu?

 Acı eşiği yüksek biri olarak, evet acıtıyo, yapılırken rahatsız ediyo, seans bitip de o 'rahatlatıcı' maske takışdığında da <coss> tadında sıcağın soğukla buluşma sesini duyuyorsunuz. O yüzden bence önemli olan soru acıtıyo mu değil değiyor mu?

 Evet değiyo. Yaşım 24, çok büyük cilt sorunlarım yok. Ben geleceğe yönelik önlem amaçlı yaptırıyorum ama bende bile tek seansta bir parlama bir ışıldama oldu. İlk seansta cildim daha sarımtırakken ikinci seansın başında böyle daha al yanak daha bi ışıl ışıldım. Toplamda 6 seans yaptırıcam ama daha 2. seanstan cildim afbuyrun bebek poposu yumuşaklığında. Fondöteni bıraktım, cikt makyajı yapmayı düşünmüyorum artık ( başlama amacım biraz da bunu bırakmaktı, çok cilt sorunum yok ama renj eşitsizliği başa bela). 

 Fakat sadece kış aylarında yaptırılabiliyo o yüzden düşünen varsa bence durmasın. Biraz pahalı ya da gereksiz gelebilir ama cilt abiii!! İyi yatırım hani bence, düşünün bi.

Not: yaptırdıktan sonra ilk 4 5 saat sigara içilmemesi gerekiyo. İlk seans sonrası yarım saat sonra sigaraya abanıp arkadaşımla buluşmuş ufonun altına oturmuştum, suratımda tüp patladı deyiminin kanlı, canlı, kırmızı örneğiydim. Siz siz olun benim gibi öyle manyaklıklar yapmayın.

26 aralık 2017 10:39

3. 3 Gün öncesinde mecidiyeköyde bir estetik merkezinde yaptırdığım uygulama. Kendinize ait iğne başlığı ve sünger parçaları mevcut bunlara ayrıca ücret talep ediliyordu gittiğim yerde.

İğne denilince hemen aklıma acı çekecek miyim? Geldi ancak beklediğim kadar acılı olmadı 10 üzerinden 6 denecek şekilde bir acı hissettim uygulamadan önce anestezi kremi uyguladıkları için çok acı hissetmiyorsunuz. Bunun dışında 6 iğneli başlık ile yüzüme atışlar yapıldı yaklaşık vitamin uygulamalar ve uyuşturma ile birlikte 1 saat sürdü. Uygulama bitip aynaya baktığımda kıpkırmızı bir cilde sahiptim bu kısım çok feci idi :/. Tenim hassas olduğu için mi yoksa genel olarak bu kadar kızarıyormuydu cilt bunu sordum ancak her yüzde farklı olduğunu ancak genelde kızarıklık oluştuğunu ve 2 güne geçeceğini söylediler, ilk gün makyaj ve su kesinlikle değmeyecek dediler...

2. gün geçtiğinde kızarıklıklarım hafifledi ancak tamamen geçmedi. 2 seanslık uygulama aldım bakalım 2. sinde nasıl olacak. Şimdilik leke ve cildimde aşırı bir mükemmellik olmadı ancak 5 gün sonra etkisi gözle görülebileceğini söylediler. Bakalım 5 gün sonra nasıl olacak.

Ücret için 2 seans uygulama ve ekstra malzemeler için 200 tl ödeme yaptım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine fırsat sitesinden aldım kupon olarak. İşe yarayıp yaramadığını işlemler bittiğinde edit edeceğim.

2. Seans son seans olduğu için daha derine işlem uygulandı. Canım bir önceki seansa göre biraz daha fazla yandı. Geçen seferki kadar çok kızarmadı cildim sadece derinlere inilen alanlarda kızarıklık ve hatta biraz morarma oldu diyebilirim. Bir hafta sonra etkisini görebileceğimi söylediler. Bir hafta sonra ekleyeceğim ne gibi bir değişiklik olduğunu.

24 nisan 2017 12:09 8 mayıs 2017 11:25

2. şimdiye kadar iki kere yaptırdığım (gbkz: dermaroller)ın mekanik kalem gibi olanı. yapan kişiye göre verdiği acı değişiyor, kimisi çok bastırıyor. ilk seansım, acı eşiği bayağı yüksek olan biri olarak hayatımda tattığım en büyük acıydı, korkunçtu, yüzümden kanlar aktı filan. ikincisini ise başka biri yaptı ve daha böyle minik minik ısırık acısı gibiydi. yüzüm gene kanadı ama acı azdı.

yarattığı izler 2 güne iyileşiyor ve bir hafta sona yüzde güzel bir ışıltı oluşturmuş oluyor. lakin bence kalıcı bir etkisi yok. hele kırışıklık tedavisinde etkili olduğuna inanmadım. bilemiyorum belki de sürekli yapıldığınında 12 seansta filan kırışıkları biraz azaltıyordur. ama ben bu kadar sabırlı bir insan değilim.

16 şubat 2017 14:31

1. cildi derinden etkileyen bir tedavi yöntemi imiş, cildimizi yeniliyormuş, 30 yaşından sonra cildimiz kolajen üretimini azalttığı için yaşlanma ve cilt lekelerini tedavi etmekte zorlanıyormuş pek sevgili cildimiz. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikro iğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılıyormuş. bir gaz cilt bakımına gittiğim yerden 6 seans aldım. ilk seansımı çene bölgemdeki sivilceler nedeniyle uzun bir süre erteledik. cuma günü ilk seansa girdim. amanın o ne yanmadır öyle. uygulama esnasında acı çekmedim. ama uygulama bittikten sonraki ilk iki gün yüzüm alev alevdi. bu hissettiğim yanma dışarıdan bakılınca da anlaşılıyordu, yüzüm kıpkırmızıydı. fondöten sürmeyi pek sevmeyen ben fondöten kullanmaya başladım her gün düzenli olarak. iki gün sonra ilk seansın üzerinden 1 hafta geçmiş olacak. cildim o kadar kurudu ki nemlendiricilere doymuyor. bir ton para verip gözümden sakınarak kullandığım kremlerimi avuç avuç yüzüme sürer hale geldim. (gizlinot: gitti paracıklar ) 3 seanstan sonra fark edilir bir hal alacakmış

yüzüm. gelişmeleri paylaşacağım sevgili süslüler

edit: yaz dolayısı ile son 2 seansımı bu kışa erteledik. (gizlinot: hastalıklar vs gidemedim bir süre) 4 seans dermapen ve 2 seans sivilce için cilt bakımı seansından sonra artık çenem tertemiz. artık sivilcelerim çıkmıyor, o bölgedeki lekelerimde ciddi oranda azalma var. çok mutluyum süslüler

21 ocak 2016 13:53 2 ağustos 2016 11:23