yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (7)

  44. Ben yaklaşık bir buçuk ay önce zgts markasının (araştırıp almadım denk geldi marka yorumu yapmayacağım o yüzden) 0,25'lik olanından aldım. Ortalama 15 günlük aralıklarla 3 kez uyguladım. 

  İlk kez uyguladığımda iki gün üst üste uyguladım. Yaparken çok hafif bir acı hissettim. Sonrasında missha brilliance boomer tonik doa hyalüronik asit ve c vitamini serumunu masaj yaparak uyguladım. Üstüne yine missha madecassoide krem sürdüm. Yaparken canım yanmadı ama ürünleri sürünce çok yandı yüzüm ve boynum gerçekten. Ertesi sabah doa hyalüronik asit ve b3 serumunu ve kremi uygularken yine aynı yanmayı hissettim. cildimde değişiklik gözlemlemedim. 

  İkinci uygulamada  c vitaminli serum yerine b3 vitaminli serum kullandım. Yine birinci uygulamadaki gibi yanma ve kızarma oldu. Son bir haftadır cildimde bir ışıldama pürüzsüzlük ve kızarıklıklarımda hafifleme fark etmeye başladım. Yaptığım tek değişiklik dermaroller kullanmak olduğundan buna bağladım. Dün gece üçüncü uygulamamı yaptım.  Ürün uygularken yine yanma oldu (özellikle de sabah). Bu arada evdeyim ama yine de güneş kremi kullanmayı ihmal etmedim. Bugün cildimi inceledim biraz gerçekten de pürüzsüzleşti ve ışıldadı kısacası bu yöntem bende işe yaradı. Biraz cildimden bahsedeyim belki daha yardımcı olur. Cilt tipim sıklıkla değişiyor ama bu sıralar normalden karmaya dönük. Yüzümde kılcal damar çatlaması kaynaklı yaygın kızarıklıklar var. Dermarollerın kılcal damarlarımı daha da belirginleştirmesinden korkmuştum ama aksine iyi geldi.

  Aslında 0,25 mm olanı günlük kullanım için öneriyorlar ama her gün kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü ürün uygularken çok yanıyor. Diğer ihtimal de benim fazla bastırmış veya çok üstünden geçmiş olmam olabilir bilmiyorum. Bir süre daha böyle götürüp 1 mm alıp ayda bir yapmayı planlıyorum. Eğer yaparsam yine yazarım.

  23 mayıs 23:36

  43. 0.5lik olanını yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Gerçekten işe yarıyor gözle görülür bir şekilde. Ben haftada bir yapıyorum sonra da kiels midnight recovery serum sürüyorum sabaha cildim harbiden müthiş oluyor.

  Bacaklarımdaki saçma sapan izler için de 1.5lik almak istiyorum en kısa zamanda.

  22 mayıs 04:28

  42. bana çok yanlış gelen bir uygulama kendisi. birçok dermatolog zaten asla önermiyor ve doğru bulmuyor. yuvarlak düz taş olanlar belki masaj olarak kullanılabilir ama iğneli olanları hiç doğru bulmuyorum.

  22 mayıs 03:33


  41. Geçenlerde aldım bir akım varsa ona uymamak olmaz deyip başladım kullanmaya, normalde pembelik olmayan yüzümü canlandırdı diyebilirim. Uygulama sonrası c vitamini serumu kullanıyorum cildime, dilerim faydasını zamanla göreceğim. Tek sıkıntı hiç bir zorluğa dayanamayan dudaklarım gene uçukladı dudakları benim gibi hassas olanlar o bölgeye ulaşırken lütfen dikkatli olsunlar

  10 nisan 00:55

  40. 1 haftada 2 kez yaptığım işlem. 0.50 olanı kullanıyorum. Resmen sadece 2 kez yapmamla bile sivilce izlerimde azalmalar meydana geldi. Birkaç kere daha yapıp burayı fotoğraf ile güncelleyeceğim. Tabii yeniden sivilceler çıkmazsa.. Değişimi sizde görün. 

  6 nisan 19:43

  39. Her ne kadar ev ortamında yapılmaması gerektiğini söyleseler de ben klinik ortamıyla yapılanın pek farklı olduğunu gözlemleyemedim açıkçası. 2010 gibi ilk kez yaptırmıştım roaccutane tedavisinden sonra kalan izler için. 3 seans yaptırmıştım ve inanılmaz etkisini görmüştüm. Şimdi 05'lik olanlarından edindim ve %70 alkollü bir temizleme solüsyonu ile cildimi ve rollerı temizleyip kuruluyorum ve diğer süslülerin söylediği gibi artı ve çarpı hareketlerle yüzümde gezdiriyorum. Burun ve alın en çok acıyan yerler. Ben rollerı C vitamini ampülüyle uyguluyorum ve arkasından rutin maskelerimi yapıyorum. En son da lrp cicaplast baume b5'i boca ediyorum. Ayda bir kez uygulamak yeterli kanımca. Çünkü cildin kendini yenilemesi, iyileştirmesi, üstteki ölü deriyi atması anca sürüyor. 

  Şimdi gelelim etkilerine. Hala arada kistik sivilcelerim çıkar ve Söndükten sonra kalan Kırmızı lekesi çok uzun süre geçmez. İşte bu izlere çok çok iyi geliyor.

  En önemli faydasını gözeneklerimin üzerinde gözlemledim. Yanaklarımda bile çok iri gözenekler var, burnumda da. Bunlar daha yaptığım 2. Güne neredeyse yarı yarıya kapanıyor.

  Kızarıklığı bir iki gün sürüyor. Ben bol bol baume b5 sürüyorum. Kızarıklığı çok iyi alıyor ve rahatlatıyor. Bu süre içerisinde asla elimi yüzüme götürmüyorum çünkü biliyorsunuz ki el bir bakteri yuvası. temizliğe ve nemlendirmeye özen gösteriyorum. En son 4-5 gün önce yapmıştım. Şimdi gözenekler neredeyse %50 kapandı diyebilirim. Fotoğrafını da ekliyorum. Keşke öncesini de çekseydim tam gösterebilirdim. Neyse bir dahakine artık. Merak ettiğiniz bir şey olursa çekinmeden yazabilir, sorabilirsiniz. 

  Fotoğrafta gözeneklerim ayı gibi görünüyor ama emin olun bu neredeyse yarı yarıya kapanmış hali.

  ilgili medya:
  2
  6 nisan 12:23 6 nisan 12:30

  38. Microneedling işleminin evde amatörce yapılmasını sağlayan alet.

  Asla ama asla evde denememeniz gerekendir. Böyle işleri profesyonel ellere bırakın lütfen.

  İnsanların güzelleşme arzularını kullanarak böyle saçma sapan şeyler satıyorlar instagramdan işte ama Hiçbir cilt bakım uzmanı bunun evde yapılmasını önermez.

  Cildinizi mahvetme riskiniz, hayır sağlığınızı bile mahvetme riskiniz çok yüksek lütfen ne kadar büyük bir risk aldığınızın farkına varın!

  19 mart 03:03


  37. Yüzümde ciddi gözenek problemi var ve alnımda da hafif çizgiler mevcut. Bu nedenle bugün gratisten jns? markalı 0.5 mm iğneli dermaroller aldım. İndirimde 68 liraydı.

  Birkaç saat önce ilk seansımı gerçekleştirdim. Yaparken hiç acımıyordu ve sanırım beceremiyorum diye düşünmüştüm ama şuan bir yanma var ve yüzüm kıpkırmızı.

  Yüzüm normalde de çok hassastır yıkadığımda bile kıpkırmızı olur o yüzden görüntüyü önemsemeyebiliyorum ancak yanma sorunu ne kadar daha devam edecek bilmiyorum.

  Ben haftada bir kez uygulamayı düşünüyorum, her hafta yüzümün durumun ilişkin güncelleme yapacağım.

  Bu uygulama yüzümü aşırı kuruttu. nemlendiriciyi sıvayarak gezdim birkaç gün ancak bana mısın demedi, dün akşam yeniden uyguladım, şuan yine kuru cildim.

  Normalde bu kadar nemlendirici kullanmıyordum ve cildim daha esnekti neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum, öğrenip yazarım.

  21 şubat 23:57 27 şubat 15:12

  36. az önce ilk seansımı gerçekleştirdim. uzun süredir denemek istiyordum ama ödüm patlıyordu. kendime güvenip aldım. öncelikle benimki 1 mm idi. yorumlardan çok acır diye tahmin ediyordum ama zerre acı hissetmedim, benim acı eşiğim yüksektir zaten. 

  önce yanında gelen solüsyon ile dezenfekte edip bir süre bekledim, sonra kaynar suda beklettim. ardından yüzümde gördüğüm birkaç izin üstüne aloe sürdüm. yenileyici özelliğe sahip başka bir şeyim yoktu, aloe de iş görürmüş. önce artı şeklinde, sonra da yıldız şeklinde yaptım birkaç kez. en son da mineral su sıktım. yüzüm kızardı ve yaptığım yerlerde hafif bir ağırlık hissi var. acı hissetmiyorum.

  burayı her seanstan sonra güncelleyeceğim. her hafta sonu cumartesi akşamı yapmayı planlıyorum. gerçekten işe yararsa fotoğraf da çekerim.

  2. hafta: az önce ikinci seansımı gerçekleştirdim ve yüzümdeki akne izlerinden birinde iyileşme gözlemledim. bu sefer yüzüm çok kızardı diğere nazaran. hafif karıncalanma var. saat 1.30 gibi uyuyacağım ve yastık kılıfımı güzelce ütüledim.

  ara güncelleme: cildimde sivilce çıktı dermarollerdan sonra ama bunun dermarollerdan kaynaklandığını düşünmüyorum. bu arada yukarıda dermaroller yaptıktan sonra hemen c vitamini sürenler varmış. lütfen yapmayın bunu, cilt dokunuza inanılmaz zarar verirsiniz. evet, c vitamini mükemmel bir vitamin. cildi onarıyor, iyi geliyor fakat cildi yaraladıktan sonra yapmak cilde zarar veriyor çünkü tekniken eksfoliye edici bir vitamin. yaptıktan sonra 6 saat boyunca yüzünüze su + hiçbir şey değdirmemenizi tavsiye ediyorum. ondan 24 saat sonra da günlük rutine devam edebilirsiniz. asitleri ise hemen kullanmayın, aradan bir 7-8 gün geçmeli. fiziksel peelingler de aynı şekilde.

  3. hafta: bu sefer aloe vera jeli yerine madecassol kullandım. cildim yine bayağı kızardı ve hafif bir yanma var. geçen haftaki akne izi tamamen kayboldu ve yanağımdaki çukurda hafifleme var. ancak gözeneklerimde bir değişiklik gözlemlemedim maalesef...

  ara güncelleme: bu sefer cildimde hafif kuruma ve soyulmalar oldu. bu demek oluyor ki, cilt kendini yeniliyor. ancak ilk defa yüzümdeki acı 1 gün sürdü. acı derken, inanılmaz bir acıdan bahsetmiyorum tabii ki, sızlama oldu bayağı bir. şimdi yüzüm iyi durumda. 2. güne gireceğiz, yüzümü sadece suya bandırdığım pamukla sildim ve madecassol, sakinleştirmesi için aloe vera jeli + chanel hydra beauty gel creme uyguladım. chanel krem güvenli, içeriğini araştırdım. normal panthenol içerikli bir krem. şimdilik birkaç gün makyaj yapmayacağım.

  ara güncelleme: birkaç makale okudum ve kullandığınız dermaroller'ın mm'sine göre birkaç hafta mola vermeniz gerektiği söyleniyor. ben 1mm kullanıyorum ve kesintisiz 3 hafta yaptım. bu yüzden şimdi 1 hafta mola vereceğim. ancak genişlemiş gözeneklerim öyle çok batıyor ki gözüme. dermaroller'ı yaldır yaldır bastırarak yüzüme sürtesim var. (gizlinot: dkkfkejeğqşşdldmvkdşdş)

  çok ara güncelleme: az önce yüzümü incelerken çocukken tırnağımla çizdiğim için yüzümde kalmış olan derin bir yara izinin derinliğinin azaldığını fark ettim. bana mı öyle geldi, bilmiyorum ama daha önceden gerçekten bu kadar derin değildi. umarım plasebo etkisi değildir ya...

  4. hafta: dayanamayıp bir kez daha yaptım. maalesef ki yüzümdeki gözeneklerde hiçbir değişiklik olmadı. ama 5 yıldır yüzümde olan beyaz bir sivilce lekem vardı. dış köşelerden iyileşmeye başladığını gördüm ilginç bir şekilde. bu sefer yüzüme çok miktarda madecassol sürdüm ama siz yapmayın. maalesef yüzümde sivilceye neden oldu bu sefer, miktarı abarttığım için. gözeneklerime yine de kullanmaya devam ediyorum. bir gün işe yaraması umuduyla. zaten hemen sonuç beklemek yanlış olur.

  5. hafta: bugün 5. seansımı yaptım. açıkçası hala pek bir ilerleme göremiyorum cildimde ama sivilce izlerimde ve tırnaklarım yüzünden oluşan minik çukurlarda hafifleme söz konusu. gözeneklerde tık yok. madecassol ile kullanıyorum yüzüme roller yapmadan önce. cildim çok ama çok kuruyor, bu yüzden sürekli nemlendirmem gerekiyor. oda arkadaşım da kullanıyor ve onun da cildi kuruyor, bu demek oluyor ki bu alet cildi cidden yenilemeye teşvik ediyor. yaptıktan sonra yüzüme bolca aloe vera jeli sürdüm ve çarşaflarımı değiştirip uyuyacağım.

  ara güncelleme: yüzümde sivilceler çıktı. minik minik. oysaki yaparken yüzümde akne olan yerlere değdirmemiştim. anlamıyorum ben cildimin sorunu ne gerçekten. sanki dermaroller yüzümdeki o kocaman gözeneği daha da çok belirginleştirdi. önceden bu kadar gözüme batmıyordu ama emin olamıyorum işte. psikolojiktir belki.

  ara güncelleme: son yapışımın üstünden bir hafta kadar geçti ve çok sinirliyim. yanağımda çocukken olmuş bir iz vardı, tırnak izi. hiçbir zaman kameralarda görünmeyen, gözüme batmayan bir izdi. şu an aşırı belirginleşmiş durumda. cildimin sorunu ne, gerçekten bilmiyorum. virüs olaylarından dolayı hastaneye de gidemiyorum ama özgüvenim çok etkileniyor ve fotoğraf çekmek, aynaya bakmak bile moralimi bozuyor. dermaroller işe yarıyor sanıyordum ama sanırım izleri daha kötü hale getirdi, ya da ben yanlış bir şey yaptım. 21 gün kadar yapmayacağım çünkü cildin kendini yenileme süresi o kadar. ve virüs olayları biraz durulunca da dermatologa gideceğim. kullandığım ürünleri kullanmayı bıraktım ve yüzümdeki sivilceler ve gözeneklere engel olmadı yine. bu demek oluyor ki kullandığım ürünlerle alakalı bir şey yok. uyku düzenim düzenli. sigara kullanmıyorum, düzenli ve dengeli beslenmeye çalışıyorum. o zaman sorun gerçekten ne?

  8 şubat 22:39 18 mart 04:12

  35. Lekeye müsait bir cildim olduğu icin kafamda deli sorularla kullanmaya başladığım minik iğnelere sahip olan roller. Zaten amaç hasar oluşturup onarım sistemini aktifleştirmek, ayrıca kanalları da açtığı icin serumları cildin daha alt tabakalarına salmak. Ben yine de hasarı az oluşturmak adına 0.5 mm olan dermarolleri aldım. Sadece yüz çevresi icin kullanıyorum. Janssen markasının serumlarını bu şekilde uygulamaya başladım. Acıdan ziyade karıncalanma hissini daha yoğun hissettim. Kanama olmadı, kızarma çok fazla oldu. Normalde bir ampulu iki seferde bitiririm ancak ilk uygulamada tüm ampulu uyguladım. 2-3 saat geçti üzerinden hala hafif bir yanma söz konusu. Üzerine cicalfate ve madecassol karıştırıp sürdüm öyle uyuyacağım. Galiba korktuğum gibi yaralı bereli, yoğun kuruluk/gerginlik oluşturacak bir olay değilmiş 

  18 aralık 2019 00:45