yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (11)
  • medya (3)
  2

  20. bimde 9 tlye satılan üçlü maske setinin içinden çıkan maskelerden biri. ince bir tabaka halinde uyguladım, uygularken ferahlıkla yanma karışımı bir his ve parfüm kokusuna boğdu. 15-20 dk sonra çıkarırken tüyleri yolması dışında bi etkisini gözlemlemedim.

  21 kasım 19:33

  19. Piyasada üç kuruşa satılan siyah maskelerden bir farkı olmayan, büyük ihtimalle içerdiği alkol sebebiyle hafif yüzü yakan, serinleten soyulabilir bir maske. Soyarken sabırlı ve dikkatli olmak gerekiyor. Yavaş yavaş ve gergin şekilde çekmek gerekiyor. Burun bantları daha sağlam şekilde siyah noktaları yapıştırıp çekiyor. Diğer etkileri konusunda (kırışıklık önlemek, daha pürüzsüz bir yüz gibi) bana pek güvenilir gelmedi. Fiyatı pek yüksek olmasa da değmeyeceğini düşünüyorum.

  24 temmuz 02:14

  3

  18. dermokil'in cilde uygulaması pratik, çıkarması da nispeten kolay olan soyulabilir maskesi. üzerinde tüm cilt tipleri için uygun olduğu yazsa da, yine de en çok yağlı ciltler sever bence bu maskeyi. çünkü karma ciltli biri olarak sanırım çıkarırken de biraz zorlandığım için bir miktar kızardı ve acıdı cildim. peel of tarzında bir mesken kırışıklık oluşumunu önleme konusundaki vaadini geçersek, temizleme ve ciltteki fazla yağı dengeleme açısından iyi bir maske sayılır. yalnız maskede belirgin bir parfüm kokusu var. koku hassasiyeti olan biri için pek hoş bir durum değil bu tabii.

  onun dışında üzerinde 20 dk bekletmenin yeterli olduğu yazsa da, ben 10 dk sonunda çıkardım. ona rağmen maskeyi kolay soydum diyebilirim, kızarma durumu haricinde tabii. soyarken öyle çok çabuk parçalanmıyor, iki parça halinde çıkarabildim ben mesela. bazı maskeler parça pinçik olmaya müsait olduğundan bu açıdan dermokil başarılı. yalnız yine bir satış taktiği olarak yazılmış tüm ciltler için uygundur ibaresine güvenmemek, kuru ve hassas bir cilde sahipseniz dikkatli kullanmak lazım. alerjik ciltlerin de aynı şekilde dikkat etmek etmesi lazım tabii. bendeki hafif kızarıklığın bir sebebi de bu olabilir çünkü.

  özetle siyah maske arayışında olan biriyseniz, yağlı bir cildim var ve pürüzsüz bir görüntü istiyorum diyenlerdenseniz denemek için tekli pakette satılanlardan almak kesinlikle çok daha mantıklı. ambalajın içinde 15 ml ürün olduğu için zaten en az iki uygulamaya rahat rahat yeyiyor. bu da denemek ve sonuçlarını görmek için iyi bir fırsat aslında. gidip de büyük boyunu almaya gerek yok hani. bu arada siyah maske kullanmayı seven ve etkisi açısından dermokil'in bu maddesinden benim kadar memnun olmayanlara (gbkz: dr smart dead sea mud sebum control silver peel-off mask)enin kömür özlü arındırıcı soyulabilir siyah maskesini öneririm. onu dermokil'e göre daha çok beğendim çünkü.

  ilgili medya:
  1
  23 temmuz 23:05


  3

  17. Sürümü zor, kokusu yoğun ilk 2 3 dk ciddi bir yanma hissi oluşuyor ama anlık da olsa kızarma yapmıyor. Kuruması 15 -20 dkyı buluyor. Tek parçada soyulması sevdiğim özelliklerinden. Çok güçlü bir maske olduğunu belirtmeliyim bu durum hassas ciltliler için sorun olabilir. Ölü deriyi siyah noktaları hatta yüzdeki ince tüyleri alıyor. Rutin kullanılacak maskelerim arasına girmese de dönem dönem cildimin yorulduğu zamanlarda, yenilenme ihtiyacı duyduğumda alacağım bir ürün beğenmediğim özellikleri de olsa güçlü bir maske oluşuyla farklı. Rossman ve watsonslarda bayram indirimiyle 5 - 6 tl civarı.

  23 temmuz 14:16

  3

  16. Kokusunu sevmedim. Sürerken yanma hissi veriyor, soyarken çok acıttı yanaklarımı. Ve soyduktan sonra da yanma bir süre devam etti. Hassas ciltliyseniz tavsiye etmiyorum.

  18 mayıs 23:11

  5

  15. migros’da rastgele gezerken görüp aldım ve iyi ki de almışım diyorum. kuruması biraz uzun sürüyor ama bütün siyah nokta vs. ne varsa çıkarıyor ve pürüzsüzleştiriyor. Bu maskeyi yaptığımda cildimi daha ferah, sağlıklı hissediyorum.

  10 nisan 19:49

  5

  14. Bimde 13 tlye görüp almıştım, gerçekten beğendim ama 20 tlden fazla verilmesine gerek yok bence. Anneme erkek arkadaşıma da sürdüm tek hamlede çıkması ve ciltteki yağı aldığını görmek böyle çıkarınca maskenin yüzeyine bakmak beni mutlu ediyor. Temizlediği için ciltte hoş bir aydınlanma oluyor. Erkek arkadaşım bile gidip aldı ve kullanmaya başladı. 20 dakikada kuruyor ama o sürede ağzımı açmak bir şeyler içmek sorun olmuyor yani yüz kasılmıyor bu benim için bir artı, soyana kadar sürekli kopmaması yönünü de çok sevdim. kısaca yakınlarıma bir kez sürüp etkisine bakıyorum onlarda da olumlu sonucu görüyorum onlar da alıyor inşallah bir yan etkisi olmaz içeriği de temiz görünmüştü gözüme. Sağlıklı lekesiz ciltler hepimize.

  2 mart 13:00


  4

  13. Denemek için indirimde tek kullanımlık paketlerinden alıp memnun kaldığım soyulabilen siyah maske. Banyodan sonra alın, burun ve çenedeki gözeneklere incecik sürüp 15 dk beklettim, tamamen kuruyunca çıkardım. Gözeneklerden çıkan kalıntıları burun bantlarındaki gibi çok rahat görebiliyorsunuz. Alın bölgesinde ve çenedeki küçük gözeneklerde daha başarılı bulduğum için bitince büyük boyunu alıp haftada 1 şeklinde kullanmayı düşünüyorum.

  8 ekim 2019 19:18

  12. Sıradan dümdüz bildiğiniz siyah naske. Gratiste satılan tüm narkalarla aynı işlev deriyi yol, Siyah noktayı yerinde bırak. Faydasızdır. Yalnız aynı markanın kahveli kil maskesi haftalık cilt bakımı rutinimin parçasıdır. Efsanedir.

  25 eylül 2019 02:18

  11. Indirimdeyken görüp aldığım maske. Esasında cildime de iyi geldi. Hatta annem de kullandı ve bayıldı. Bebek gibi oldu cildimiz ancam içeriğine bakmadan almışım ve zaten yoğun alkol ve parfüm mevcut. Bir daha almam sanırım sırf içeriği temiz değil diye.

  5 ağustos 2019 23:18