yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (5)
  • medya (1)

  7. Çok zor çıktı, belki de bir fırça yardımıyla çıkarmam gerekirdi bilmiyorum. Bu şekilde maskelere çok alışık değilim genelde plastik şişe içinde olanlardan kullanırdım peeling ve arındırma etkisi için. Onların yaptığı temizlik hissini verdi, ekstrem bir olayını gözlemlemedim ama çıkarma özelliği zor olduğundan duşta kullanımı rahat bir alternatif olabilir. Sadece benim maske tarzıma çok uygun değildi.

  27 mayıs 02:09

  4

  6. tanım: daha önce bahsetmiş olduğum (link: https://www.suslusozluk.com/dermokil-sivilce-ve-siyah-nokta-karşıtı-maske?i=1157100 dermokil siyah nokta ve sivilce karşıtı beyaz kil maskesi) ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan ancak içerisinde bulunan çok çok minik kahve tanecikleri sayesinde hafif bir peeling özelliği de bulunan kil maskesidir.

  olumlu özellikleri: bim'e geldiğinde 10 tl'lik fiyatı, 75. gr.'lık ve nispeten işe yarayan bir maske için hayli uygundu. cildi aşırı derecede geren veya kurutan bir ürün olmamasına rağmen özellikle cildin yağlı bölgelerindeki sebumu temizlemede, hafifçe peeling işlemi yapmakta ve geçici süreliğine de olsa bir miktar gözenek küçültme konusunda işe yarıyor. serinin diğer maskeleri gibi bereketli ve kullanımı kolay bir ürün. son olarak yine türk üretimi dermokil markasının her drugstore markette hatta normal bir markette bile kolaylıkla temin edilebilen; daha küçük paketler içerisinde deneme boyları da bulunan bir ürünü olması bence olumlu bir özellik.

  olumsuz özellikleri: dermokil'in diğer maskesinde bahsetmiş olduğum olumsuz özellikleri aynen taşıyor. tekrar etmem gerekirse; içerik olarak alkol yoğun bir ürün olmasını, yoğun derecede parfüm kokmasını, zaman zaman cildimin kuru bölgelerini iyice kurutmasını ve bazen yakmasını söyleyebilirim. ek olarak, ürünün ambalajında vadettiği gibi cilt sıkılaşmasına pek fazla yardımcı olan bir ürün olduğunu da söyleyemem.

  sonuç olarak; kuru veya hassas ciltli iseniz; içeriğe önem veriyorsanız tavsiye edebileceğim bir ürün değil ama karma ciltli iseniz, sadece bölgesel kullanımı ve cilt temizliğini amaçlıyorsanız 10 tl civarında satın alınabilecek en iyi drugstore kil maskelerinden biri olduğunu düşünüyorum ancak benim cildimde aman aman bir etki göstermediği için ben elimdeki tüpünü bitirdikten sonra bu maskeyi tekrar satın almayı planlamıyorum.

  26 mayıs 16:35 26 mayıs 16:40

  5. maskeyi sürdüğümde 4-5 dakika içinde cildim aşırı derecede sızlamaya başladı, hassas ciltli olanlara uygun bir maske olduğunu düşünmüyorum. yıkadığımda cildim yumuşaktı ancak ekstra bir nem veya sıkılaşma gözlemlemedim. bir daha almam

  24 mayıs 18:56


  1

  4. Dün gece duş alıp yüzümü kuruladıktan sonra bu maskeyi parmağımla yayarak sürdüm.Ben asla güzel bir kahve kokusu da almadım,cildim karma ve asla hassas değil buna rağmen 2-3 dk içinde çok yoğun bir yanma hissi oldu .Yine de 8 dk kadar tutup bekledim ,yüzümü de yıkarken bildiğiniz mentol gibi yakmaya devam etti baya korkuttu beni.Sonuç tamamen hüsran hiçbir işe yaramıyor zaten rastgele bir yüz temizleme jeli sürseniz bu kadar etki eder.Kısacası kimseye asla önermiyorum özellikle de hassas cildi olanlara.

  24 mayıs 16:50

  4

  3. corona günlerinde heryer kapalı olduğu şok markette gördüğüm bu maskeye bi şans vermek istedim. 3lü paket halinde 10tl gibi bi fiyatı vardı. paketin içinde gold, kahve ve siyah maske vardı. siyah maskeyi zaten kullanacağımı düşünmüyorum, gold da beni pek tatmin etmedi ama bu maskeye ba yıl dım. buram buram kahve kokuyor bunu seven ve sevmeyen olabilir bilmiyorum. sürdükten sonraki üç dakika içinde yüzümde fena bi ısı ve yanma meydana geldi biraz tırsmadım değil. cildim hassas bi cilt değil ama korktuğum için 5 dk içinde yıkamaya karar verdim. ona rağmen yıkarken cildimdeki gözeneklerin içindeki şeyler elime gelmeye başladı. bildiğiniz içini tertemiz etti sanırım yanma hissi bu yüzdendi. genel olarak ben beğendim ama yüzde çok tutmamak gerekiyor sanırım. tekli satıldığını görürsem yine alırım. bu arada tekli paketlerin içinde bile 3 kullanımlık malzeme var.

  21 nisan 08:04

  3

  2. Arkadaşımın hediyesi olan maske. Çok överek anlattığı için ben de hemen denedim ama son kullanma tarihine çokolmasına ve yeni açmış olmama rağmen ben öyle hoş bir kahve kokusu almadım. Hatta şöyle söyleyeyim gözüm kapalı koklatsalar kahve kokusunu hiç almazdım bile. Buradaki yorumu okuyunca acaba benimki bozuk mu diye düşünmedim değil.

  İnce bir tabaka halinde fırça ile sürdükten sonra 10 dk bekleyin yazıyor. 10 dk sonunda tamamı kurumamış olsa da yıkadım ben. Çünkü sızlama yaptı (Bunu acnelyse kullanıyor olmam sebebiyle cildimin hassaslaşmasına bağlıyorum). Yıkama sonrası gerçekten yumuşacık bir cilt bıraktı bende. Sıkılaşma, vs adına bir şey deneyimlemedim henüz ama nemlendirdi diyebilirim.

  Sonraki seferlerde artık 5 dk bekletmeye başladım çünkü tüpün arkasında da bu şekilde hassas ciltler için 5dk'ya kadar bekleme süresinin indirilebileceği yazıyor. Şimdilik nemlendirme adına başarılı buldum. Eğer sıkılaşma için bir değişim deneyimlersem burada güncelleme yaparım.

  Tüm bitmek üzereyken tekrar güncelleme yapayım. Bende sıkılaşma adına herhangi bir şey olmadı.

  Evet dün de dibini sıyırarak kendisini çöpe gönderdim. Yukarıdaki yorumlarım aynen geçerli. Ben sıkılaşma adına bir şey gözlemlemedim. Uzun sürelerle beklettiğim de oldu ama efsanevi bir etki yarattığını söyleyemeyeceğim.

  15 aralık 2019 11:14 19 mayıs 12:32

  5

  1. dermokil'in kil ve kahve tozları ile zenginleştirilmiş, derin bir temizleme ve peeling etkisini aynı anda sunan maskesi. kil maskesi zaten ara ara uygulayan biri olarak, içinde ekstra bir de kahve bulunmasıyla daha ilk gördüğüm anda ilgimi çekmişti. kahve telvesini de arada bir aklıma geldikçe peeling amaçlı kullandığım için gerçekten bir taşla iki kuş gibi oldu benim için. maske hem 75ml'lik tüpte hem de tekli paketler halinde satılıyor. ben büyük boyunu almadım, denemek ve içindeki maskeyi kurutmadan kullanabilmek için tekli pakette satılanları almak daha mantıklı geliyor bana. tekli paketteki maske 15 gr'lık olsa da rahat iki ya da üç kez kullanılıyor çünkü.

  öncelikle paketi açar açmaz mis gibi bir kahve kokusu geldi burnuma. maske ilk olarak duyularınıza hitap ediyor yani. kıvamı bir kil maskesi olarak oldukça yoğun, içindeki kahve çekirdeği taneciklerini hissediyorsunuz rahatlıkla. kıvamı nedeniyle hem elle hem de dilerseniz bir fondöten fırçası yardımıyla uygulamak mümkün. ben çoğu kez duştan çıktıktan sonra elimle sürüyorum yüzüme. üstünde de yazdığı gibi yaklaşık 10 dk kadar bekletip duruluyorum hemen. rengi itibariyle sürüldüğü anda kahverengi olan maske kurudukça bej rengini alıyor ve kolayca arındırılıyor ciltten. genelde konjac sünger yardımıyla cildimden temizlerdim bu tür yoğun kıvamlı kil maskelerini. yalnız bunu direkt suyla yıkayarak da kolaylıkla arındırabildim. gerçekten cildimi kil ve kahvenin birleşimi sayesinde arınmış ve pürüzsüz hissettim daha ilk kullanımda. kahve çekirdeğinin yağı sayesinde de, bildiğimiz kil maskeleri gibi kurutmadan, cildi germeden yapıyor. maskeyi temizledikten sonra cildim yumuşacıktı. bu açıdan üzerinde de yazdığı gibi tüm cilt tipleri için uygun olabilir sahiden.

  özellikle t bölgemdeki dönemsel yağlanma sorunum için benim beğendiğim bir maske oldu. haftada bir defa kullanacak şekilde bir paketi de üç hafta yetti bana.

  ilgili medya:
  1
  22 ekim 2019 19:44