sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
 • girdiler (6)
 • medya (0)

6. ilaç teknikleriyle üretilmiş ürünler grubudur. Eczanede satılan her şey dermokozmetik değildir. Önce bunu kabul etmemiz gerekiyor. Sonra da Dermokozmetik ürünlerin hepsi de mükemmel içerikli ürünler değildiri. Ondan sonra tercih tabii ki de bizim. İster gratisten alırız, ister ykm'den, ister eczaneden.

17 ekim 17:18

5. Bir pazarlama stratejisine konu ürünler grubu.

Eczaneler eczanelikten çıktı, adeta birer Gratis oldu. Sanırım kozmetik firması sayısından çok dermokozmetik markası var dünyada. Hiç adını duymadığımız sözde şifa kozmetik ürünler mantar gibi türüyor. Eczanede satılan her şey faydalıdır kafasındaki bizler ise pahalılıktan peynir, ekmek alamazken, yüzlerce lirayı bu ürünlere bayılır olduk. Son 3 yıldır güneş ürünlerini hep dermo alıyorum ama performans açısından bakarsak hiç biri bir Garnier Ambre Solaire olamadı henüz. Kızarma şikayeti için ürün bakıyorsun, içine basmışlar fondöteni. Makyajla kapatasım olsa alır fondoten sürerim, amacım sorunumun bir parça iyileşmesi, kamuflajı bırak isteyen yapsın. Kendine en uygun ürünü buluncaya kadar markalar arasında boğulup gidiyorsun. Eski, güzel, herkesin arko krem sürüp çıktığı günlere geri mi dösek ne.

bu arada bir önceki girdide bahsedilen denek hayvanlığı konusundaki mağduriyetimi belirtmeyi unutmuşum. Evet an itibariyle kendimi tam bir denek gibi hissediyorum. Firmalar hayvanlar üzerinde deney yapmasa ne olur, biz denekliği kendi kendimize yapıyoruz zaten.

edit: bu arada çok önemli bir konuyu atlamışım. sevgili dermocular, ürün açılmamış görünsün diye pompa ucuna koruyucu film koyuyorsunuz ama pompanın kendisi çevirince açılıyor, hiçbir güvenlik önlemi yok. dünya paraya ürün satıyorsunuz ama en basit şeyi düşünmemişsiniz. sahteciliğin nirvanası türkiye gibi bir ülkede biraz daha azimli olunuz lütfen.

Edit2: çok eleştirel yaklaşsam da an itibariyle kullandığım ürünlerin tamamı dermo. Ancak dermo ürünlerin iyileştirme odaklı olması gereğini es geçmem mümkün değil. Yoksa kozmodan ne farkı kalır.

17 ekim 16:04 15 kasım 21:11

4. kozmetik ürünlerden daha zararsız olduğunu iddia eden eczane ürünü kozmetikler.

şimdi arkadaşlar eğri oturup doğru konuşalım, ne kendimizi ne birbirimizi kandırmayalım. içersinde "kozmetik" kelimesi geçiyo mu, geçiyo. sls ve paraben içermeyen kozmetik markaları da var mı, var. o zaman bu "illa eczaneden alıcam" gerginliği neden? ben karma kullanıyorum, sadece şampuanımla güneş koruyucum dermokozmetik, onlar da performans açısından yani..

başka bi başlıkta da belirttiğim gibi, ilaç firmaları bizim gibi 3. dünya ülkelerini denek grubu olarak kullanıyorlar, 10larca yıl biz kullandıktan sonra avrupa ülkelerinde satışı onaylanan ilaçlar var. ya da 10larca yıl kullandıktan sonra birdenbire piyasadan çekilen ilaçlar. hal bu iken, sağlığımızı dahi deney konusu yapabiliyorlarken siz bir kozmetik ürününün "dermokozmetik" olmasına gerçekten güvenebiliyo musunuz?!?!

(gbkz: the east) filmini bi izleyin derim

17 haziran 2016 10:07


3. cilt, saç ve vücut bakımında kullanılan kendi başına ya da medikal tedaviye destek olarak kullanılan, kozmetik üstü bakım ürünleri. Bazı ülkelerde cosmoceuticals olarak tanımlanırlar. (bkz: dermokozmetik ürün )basitçe ilaç üretimi teknikleri ve kurallarına uyularak hazırlanan kozmetiklerdir. Bir kısmı bakım bir kısmı ise cilt problemlerinin iyileştirilmesi , medikal tedaviye yardımcı, yada medikal tedavinin yan etkilerinin azaltılması-giderilmesi için kullanılabilirler. Çoğunlukla eczanelerde satılırlar. Ancak bazı eczane sitelerinde de bulabilirsiniz. (bkz: dermoeczanem)

22 ağustos 2014 08:46

2. dermokozmetik kelimesinin eş anlamlısı kozmesötiktir ki bu sözcük kozmetik ve ilaç anlamlarına gelen ingilizce cosmetic ve pharmaceutical kelimelerinden oluşan cosmeceutical'den gelir.

21 kasım 2013 22:05

1. problemli/alerjik ciltlerde dahi tepki yaratmayacak şekilde üretilen, koku, renk ve koruyucu maddeler kullanılmadan adeta bir ilaç hassasiyetiyle üretilen ve dermatolojik testlerden geçen kozmetiklere verilen ad. genellikle eczanelerde satılır ancak eczanelerde satılan tüm kozmetik ürünlerinin bu kategoriye girmediğini de belirtmek lazım, bunun için eczacınıza danışın elbette. aklıma gelen bazı dermokozmetik markalar:

(bkz: la roche posay)

(bkz: bioderma)

(bkz: avene)

(bkz: ddf)

(bkz: vichy)

(bkz: klorane)

21 kasım 2013 22:00