yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  12. Yüzde 2 aha bha içeren halini kullanmıştım, aynı serinin nemlendiricisiyle birlikte sivilce problemim bitmişti. 2 sene sonra tek tük sivilce çıkınca dönüş yaptım ama sanırım içeriği değişmiş, yüzde 2 aha bha da yazmıyor üzerinde artık. Fena halde kurutuyor zaten devam etmem.

  3 aralık 2020 13:02

  1

  11. Kullanmakta olduğum lrp effaclar gel bitince karmadan yağlıya dönük cildim için salisilik asit içeren bir temizleyici ararken keşfettiğim bir ürün oldu. İçerik listesini beğenip hemen sipariş verdim ancak daha 1 hafta bile kullanamadan tüm yüzümü sahra çölüne dönüştürdü. Yanaklarım ve alnım pul pul soyuldu. Ağız çevremde kızarıklara, dudaklarımda çatlaklara sebep oldu. Yaklaşık 4-5 gündür kullanmıyorum, temizleyici ve nemlendirici olarak kuru ciltler için olan ürünleri kullanmama rağmen cildimdeki kuruluk hala geçmiş değil. Yaz aylarında tekrar kendisine şans verebilirim ama şimdilik bizimla deyılsın acnegun.

  2 aralık 2020 21:05

  10. Bu ürünü uygun fiyatlı salisilik asitli bir yıkama ürünü ararken buldum 3 tane bitirdim. Ben özellikle sırt aknem için almıştım ama aynı zaman da yüzümde de kullandım. Formülüzasyonu çok komplike değil sles içermiyor sodium c14-16 olefin sulfonate asıl sürfaktan olarak bulunuyor ama fikrimce formülünde fazla miktarda bulunuyor çünkü ne kadar hafif sülfat da olsa ciltte temizleme sonrası güzel bir his bırakmıyor. Buna karşın kötü bir ürün değil fiyatı için çok iyi hatta salisilik asit içeren ürünler gereksiz pahalı olabiliyor ucuz olmasında türk markası olmasının yararı olduğunu düşünüyorum. Tek kötü yani %2 salisilik asit içerdiği için akne veya püstül çıkarabilir çünkü salisilik asit cilt altında olanları yukarı doğru çıkarır. Akne siyah nokta için tek başına kullanılması herhangi bir şey yapmayacktır aynı serinin ürünleri ile tamamlanabilir ya da başka glikolik asit salisilik asit içeren yıkanmayan ürünler kullanılmalıdır.Ben kullandığımda pürüzlerim biraz arttı ve ağız çevremde püstüller oldu oldu tek başına kullanmayın.Sabah kullanmak ağır olabilir gece kullanım ve vücut için çok daha uygun bir ürün.

  13 temmuz 2020 20:35


  4

  9. Çok daha popüler olmamasına çok şaşırdığım yüz yıkama jeli.

  Yağlı ve sivilceli ciltler için dönemsel olarak kullanılabilecek iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum fakat hassas ciltler için çok iyi bir seçenek olmayabilir. Uzun süre düzenli kullanımda cilt bariyeri için zararlı olabilirmiş gibi hissettiriyor açıkçası bana. Fakat fiyatını da göz önüne alınca, şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum :)

  2 mayıs 2020 17:06

  4

  8. yaklaşım 1 yıldır, ek nemlendirici ile birlikte kullandığım yüz yıkama jelim. geçtiğimiz yıl yüzümde inanılmaz bir sivilce sorunu oldu dermotolog tedavi sürüecinde kullanmamı istediği için başladım. sabah ve akşam kullanıyor, yarım saat sonrasında nemlendiricimi sürüyorum missler gibi oldu yüzüm, karma cildim var ben kendisinden memnunum.

  16 nisan 2020 10:50

  7. dermatoloğumun önerisiyle aldığım ancak yağlı cildimi kurak çöllere çeviren yüz yıkama jelidir. hatta o kadar kuruttu ki cildim pul pul soyulup kabuklandı. ancak asitli ürünlerdeki gibi cildi yenileyen bir soyulma değildi bu. resmen yaralar oluştu yüzümde. kendimi hemen aile hekiminin yanında buldum. o da cildimin tahriş olduğunu ve hametan, bepanthol gibi kremlerle toparlayabileceğimi söyledi. özetle benim aşırı yağlı cildimi bile bu hale getirdiyse kuru ciltleri ne hale getirebileceğini düşünemiyorum.

  5 nisan 2020 20:21 6 nisan 2020 18:02

  6. Dermotoloğum önerdi bana da. Açıkcası çok büyük ümitlerle başladım . Ama pek gerçekleştiremedi . Siyah noktaları ve sivilceyi geçirmedi engellese yeterdi benim için . Fiyat performans olarak sınıfta kaldı . 2.şişedeyim . İyi bir yüz yıkama jeli bulsam ona geçeceğim.

  Edit: Girdim kabine gidince biraz düzenliyeyim dedim . Bu jelden sonra Nivea'nın bir jelini denedim . Çok kuruttu.

  Edit 2 : Cildim 1 ay önce çok kötüydü her gün sabah akşam yıkıyordum bunla geçmiyordu . Baktım yüz yıkama jellerinden bana hayır yok . Bee beauty sabununa geçtim üzülerek . Şuan cildim bunla daha iyi .

  30 haziran 2019 09:21 21 eylül 2020 12:45


  5. dermatolog önerisiyle almıştım bu yüz yıkama jelini. normalde alnımda pütürcükler (kapalı komedon oluyor sanırım) vardı ve kullandığım ilk hafta baya azalmışlardı. ancak... yüzümü o kadar kuruttu, o kadar çöl gibi bıraktı ki her yüzümü yıkamamdan sonra koşarak nemlendirici sürüyordum. ayrıca pütürcükler bir süre sonra, neden olduğunu bilmesem de, sayıca katlanmış olarak geri döndü. baya bereketli bir ürün, hala bitmedi. sene sonuna kadar bitirmeye çalışıp artık hayatımdan göndereceğim kendisini. bir de şunu söyleyeyim, neden bilmiyorum ama kapağını açarken insanlar iyice zorlansın, tırnaklarını kırsın diye yapmışlar sanki. asla açılmıyor. 

  16 kasım 2018 00:27

  4. sana laflar hazırladım acnegun. çünkü bu yüzümü 2. yakışın. almayı düşünüyorsanız önerim: hassas ciltliyseniz koşarak kaçın.

  ilk olarak benzalin jel ile sivilce tedavisi görürken kullandım bu ürünü. tüm yüzümü kabartıp kızarttı. kaşıntılar ve zımpara gibi bir cilt de bonusu. sert bir yıkama jeli, yüzü soyuyor. benzalin jel de bu işi yaptığından cildime ağır geldi. tabi hemen bıraktım ve unuttum bu ürünü.

  bu olayın üzerinden baya bir geçti ve asla kullanmadım. ta ki iki gün önceye kadar. bu aralar yanaklarımda hayatımdaki en kötü sivilceler oluştu, ki bayadır sivilce çıkaran geçiren bir insanım. artık o klasik yara görüntüsü oluştu resmen. ben de yıkama jelim bitti diye kullanayım dedim ve bingo! o yara görüntüsü iki günde gitti ve çoğunu söndürdü. 1 haftaya gidecek gibi duruyor.

  ama bugün ağız çevremin komple kabarıp kızarmakla kararmak arası bir renk alması beni çok üzdü. ayrıca kaşınıyor. bundan sonra sadece sivilcelerime uygulayacağım.

  yüzünüzde hassas bölge varsa sürmeyin, sivilcelere etkisi gerçekten iyi. bende çok kuruluk yapmadı ama sadece sivilcelere uygularsanız orayı kurutsa yeter bence. bu ağız çevremin yanmasına bir çözümü olan süslüler de mesaj atabilir mi:/ 

  17 ağustos 2018 15:45

  3. Geçen sene eylül ayında dermatolog tavsiyesiyle kullanmaya başladım. Karmadan yağlıya dönük bir cildim var. Oldukça bereketli bir ürün hala bitmedi. Kullanmaya başladığımda yüzün baya yağlıydı ve ilk günlerde yüzümü o kadar kuruttu ve acıttı ki kuru ciltli annemin kremlerini suratıma boca etmiştim.(gizlinot: Bu olaydan sonra günde iki kere yerine bir kere kullanmaya başladım) Sivilce kusturucu etkisini bende gözlemledim ama aşırı kurutan bir jel. Özellikle yanaklarımı kupkuru yapıp pul pul döktürecek kadar kuruttu. Bittiğinde yoluma (bkz: avene cleanance gel) ile devam edeceğim.

  16 haziran 2017 22:55