yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (12)
  • medya (1)
  5

  15. pek çok meşhur markanın güneş kremini kullanmış biri olarak, çok memnun kaldığım güneş koruyucu.

  öncelikle cildim karma, alnım parlamaya meyilli, yanaklarımdan aşağısı ise nemlendirici sürmezsem çöle dönüyor.

  solante, hamilton, avene, missha (tester ve tam boy) vs çok fazla ürün denedim. aralarında en sevdiğim bu oldu.

  bundan önce yine dermoskin'in Pigmentyl Sun Protection SPF50+ ürününü kullanıyordum. bu leke açma vaadinde bir ürün. biraz cc krem tadında ama hafiten yapışkan ve diğerlerine göre baya parlatan bir krem.

  missha güneş kremleri gerçekten çok ince sürümü kolay vs ama korumasından tam emin olamadım. önceki yaz 2 farklı kremi kullandım ama açık buğday tenim bildiğiniz yandı.

  geçtiğimiz yaz ise sadece bu kremi kullandım ve sonuç harika. gerçek rengime döndüm.

  nemlendirmesi gayet iyi, cilt emiyor, kalıntı bırakmıyor, gözenek tıkamıyor, bende aşırı bir parlama yapmadı, terletme olayı kişiye göre değişiyor sanırım.

  şimdi ise aynı markanın acn mat ürününü kullanıyorum. eğer yağlıya dönük bir cildiniz varsa bunu da düşünebilirsiniz. tamamen mat bir ürün değil ya da pudra efekti gibi matlaştırmıyor ancak bende ekstra parlama hiç yapmadı.

  3 aralık 2020 04:01

  14. karma ve yağlı ciltlerin pek beğenmeyeceği bir güneş kremi. sivilce veya komedon yapmıyor ama size sanki terlemişsiniz gibi duran, parlayan bir cilt bırakıyor. bence üzerinde yazdığı gibi her cilt tipine uygun bir ürün değil.

  24 ağustos 2020 14:57 24 ağustos 2020 15:03

  13. Bu güneş kremi yağlı veya karma ciltlilerden çok kuru ciltlilerin seveceği bir ürün... 65 gibi bir fiyata almıştım ve hala kullanıyorum.. Şişesi küçük ve pompalı, kullanımı pratik,beyazlık bırakmıyor, koruması güzel... Ama çok yağlı bir yapısı var, cildiniz veya bulunduğunuz yer kuru değilse memnun kalmayabilirsiniz

  22 ağustos 2020 16:20


  12. Yapısını beğendiğim bir güneş kremi. Kolay dağılıyor ve beyazlık bırakmıyor. Bende ilk kullandığımda bir kaç tane sivilce yaptı ama ben ilk kullandığımda sadece su bazlı bir temizleyiciyle temizliyordum bu yüzden olduğunu düşünüyorum. Fiyatı diğer iyi içerikli güneş kremlerine göre oldukça iyi. Ama ben bu bittiğinde la roche posayin güneş kremini denemek istediğim için almayacağım. Kim bilir belki en sonunda tekrar bu ürüne dönerim.

  13 temmuz 2020 01:00

  4

  11. Benim iki yıldır severek kullandığım bir ürün. Benzer birçok güneş kremine nazaran yapısı, nemlendiriciliği çok başarılı. Asla beyaz beyaz durmuyor. Çok kolay dağılıyor, çabuk emiliyor. Bunların yanında yüksek koruyuculu. Denediğim diğer güneş kremleri, Babe ve La roche posaya göre daha yağlı olmasına rağmen benim karma cildimde sivilce vb oluşturmuyor. Hatta çoğu zaman öncesinde sonrasında ek bir nemlendiriciye ihtiyaç duymuyorum. Sırf nemlendiricilik özelliği için bile kullanılabilir.

  20 mayıs 2020 01:13

  4

  10. Edit: Cildim kuruduğundan beri çok severek kullanıyorum. aylardır dönüşümlü olarak kullanıyorum ve bir problem yaşamadım. sivilce yapmadı, ve cildim kuruduğu için parlama da yapmıyor. yalnızca yağlı ciltler veya yazın cildi karmaya dönenler memnun kalmayabilir.

  dün ikinci kez denediğim ve iyi olduğunu düşündüğüm bir güneş kremi. bazı açılardan cidden iyi, fakat memnun kalmadığım özellikleri de var.

  artıları:

  -cildi nemlendirmesi. bazı güneş kremlerinde yaşadığım pütür pütür durma sorununu yaşamadım.

  -e vitamini, aloe vera, gliserin, panthenol, omega 3 ve omega 6 içermesi.

  -yüzüme sürdüğümde kolayca dağılması. önerilen miktarı sürmeme rağmen yüzümde kalıp gibi durmuyor.

  -buğday tenimde hiç beyazlık bırakmaması. bu açıdan kullandığım en iyi güneş kremi.

  -içeriğinde hem fiziksel hem kimyasal güneş koruyucular olması.

  -geniş spektrumlu olması

  -iki kere bütün yüzüme sürmeme, ve yaklaşık 12 saat yüzümde kalmasına rağmen sivilce/iritasyona sebep olmaması.

  eksileri:

  -yapısı ince olmasına rağmen parlama yapıyor. yine de üzerinden ince bir pudra geçerek halledilebilir. ayrıca kış aylarında iyi olur diye düşünüyorum. şahsen bir dahakine daha az nemlendirici sürüp deneyeceğim.

  -üzerinde "geniş spektrum" yazıyor fakat uva koruması hakkında daha kesin bilgi içermesini tercih ederdim.

  bana göre artıları eksilerini geçiyor, ve kullanmaya devam edeceğim. herhangi bir sorun olursa veya yanarsam editlerim.

  19 mayıs 2020 14:46 15 eylül 2020 17:31

  5

  9. Bu kremi roaccutane tedavim sırasında doktorum tavsiye etmişti yıllar önce. Şimdi tekrar satın aldım, eskisine göre yapısı daha ince daha su bazlı sanırım. Yazın ağır ağır makyaj yapmadığım için makyaj altında nasıl durur bilmiyorum ama fiyatına göre iyi bi ürün. Ben trendyoldan 48₺ye aldım. Severek kullanıyorum.

  19 mayıs 2020 09:25


  8. Yaklaşık bir yıldır kullandığım güneş kremidir. Yüzümün t bölgesi ve burnum aşırı yağlı; dudak üstüm, yanaklarım, ve çenem aşırı kuru çatlamış durumdaydı. İçinde yağ olmasına rağmen yüzümde ki kuru bölgelere kat kat sürmem gerekiyordu ki yeteri kadar nemlendirsin lakin nemlendirme özelliğini yeteri kadar göremedim tabi ki bu yüzümün kuru bölgeleri için geçerli olan bir şey. Alnıma ve burnuma sürdüğümde parlama yapıyor; güneşe çıktığım zaman sürdüğüm kremin aktığını hissediyorum. Sevdiğim yanları ise sivilceli ciltlerin kullanıma da uygun olması, koruma açısından yeterli düzeyde olması ve hafif bir kokusunun olması.

  11 ekim 2019 14:21 20 kasım 2019 12:58

  7. Eczaneden 50tlye satın aldığım ürün. Pompalı bir kutusu var ve çok yeterli bir şekilde ürün bırakıyor. Bende hafif parlak bir görünüm bırakıyor. Ben bu görüntüden hoşlandığım için benim için sorun değil. Ben tüm gün güneşe maruz kalıyorsam 2-3 saatte bir yeniliyorum. Şu anda tedavim için soyucu bir krem kullanıyorum bu yüzden de güneş kremi kullanmak şart. Cildim soyulduğu halde güneşe çıktığımda bir lekelenme yaşamıyorsam bu krem gerçekten iyi demektir. Bi şans verebilirsiniz bence.

  28 haziran 2019 23:45

  6. Kutuyu yarıladığıma göre artık yorum yapabilirim diye düşünüyorum.

  Öncelikle Kıbrıs güneşinde beni tüp patlamışa çevirmediği için korumasını gerçekten başarılı buldum, üstelik dudak üstümde olan tam 9 evet 9 tane uçuğun geçme süresinde yüzümde leke kalmamasını sağladı.

  Beyaz iz gerçekten bırakmıyor, çok fazla parlamıyor ancak gerçekten yüzü terletiyor. Yağlı gibi değil ama hafif yapış yapış bir hissi var, makyaj altına kullanabileceğimi hiç düşünmedim o yüzden.

  Akne ve komedona meyilli cildimde hiç bir problemle karşılaşmadım.

  Pompası yeterli derecede ürün bırakıyor, tek pompa tüm yüzüme yetiyor ancak bol sürmek için ben ikinci pompayı da alıp tüm yüzüme tekrar yediriyorum.

  İndirimde 42 lira gibi bir fiyata almıştım, koruması ve sivilce yapmaması sebebiyle sevdiğim bir ürün oldu, makyaj altına değil de deniz kenarında kullanmak için tekrardan alırım.

  19 temmuz 2018 09:06