yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (272)
  • medya (2)

  1. Bu başlık benim için açılmış sanki :(

  Mesela şu anda yaptığım şey İnternet'e bak dur.Sabahtan beri aynı şeyler olsa bile iki dakikada bir sosyal medyaları kontrol et.İşte ders çalışmak için ayrılan koca bir günü yemek bu kadar kolay :(

  8 ekim 2014 01:25

  2. vallahi ilk olarak mesajlarımı (gizlinot: whatsapp,facebook, twitter, instagram.. ) ilk defa okurmuşçasına baştan sona okumak (gizlinot: instagramdaki resimlerdeki yorumları da ekliyelim.. )

  * daha sonra bu sefer çalışıcam diyip çalışma masamı hazırlamaktan çalışamamak.

  * tabi ki yemek yemek.

  * internette görüp şunu deneyip hemen başlayacağım dediğim makyaj tekniklerini uygulamak..

  * ve final olarak; şimdi çok yorgunum, iki saat uyuyayım, sonra kalkıp ders çalışırım uzun uzun diyerek kanepeye kıvrılmak. bir saat, iki saat, üç saat, hoop sabah olmuş.

  20 ekim 2014 23:24

  3. ders çalışmak dışında herşeyi yapmak. ama özetlemek gerekirse yaptıklarım arasında bence en yaratıcı fikirlerim; cam silmek, cekmeceleri düzenlemek, kışlık kazaklardaki tiftik tiftik olmuş yünleri tek tek koparmak, ayakkabılıktaki bütün ayakkabıları indirip teker teker temizleyip silip yerleştirmek. hayır şu güzel beynimi aslında tüm yaptığım bu işlerde ders çalışmaktan daha fazla effor sarfettiğime inandırsam olay çözülecek gibi ama yok nato kafa nato mermer.

  21 ekim 2014 00:06


  4. habire türk kahvesi yaptığımız yetmezmiş gibi, "canım damla sakızlı türk kahvesi istedi" diyen ev arkadaşıma ben sana yaparım diye gaza gelip falım sakızı kahve içinde eritmeye çalışmak. tadının çok güzel olduğuna inanıp bunu iki saatte bir tekrarlamak.

  21 ekim 2014 16:37

  5. benim için;

  10+ saat uyumak, yemek yemek, abur cubur yemek, bilgisayar başında saatler harcamak, ama faydalı hiçbir şey yapmamak, gece saat 2 ye kadar tv izlemek, benim için terapi oluyor diyerek kurabiye, kek gibi hamurişi yapmak, maske yapmak, oje sürüp kurumasını bekleyerek 1 saat geçirmek sonra beğenmeyip silip, başka oje sürerek 2 katı vakit kaybetmek, makyaj videoları izlemek, internetteki ismini söyle geleceğini öğren minvalindeki salak saçma testleri çözmek, gün içinde tekrar uyumak, gerekli olmayan şeylere rağmen alışveriş listesi hazırlayıp almaya gitmek, saatler harcamak, hiç ilginç olmayan, imdb puanı bile düşük 3 saatlik filmler seyretmek, çizgi film seyretmek, temizlik yapmak, odamı,kıyafetlerimi ve eşyalarımı düzenleyeyim diye saatler harcamak, uzuuun uzzuuun duş alıp, bakım yapmak, 3-5 kısa tüy gördüm diye tüm vücuda ağda yapmak, ağdanın üstünden epilasyon aletiyle geçip, oyalanmak, saça maşa, düzleştirici yaparak vakit kaybetmek, saatlerce boş boş avm gezmek, bin defa gittiğim ama kültürel mirasımızdır bir daha gideyim diye kule,müze, kilise gibi tarihi yerleri gezmek, yeni yabancı diziye başlayıp, 2 günde diziyi bitirmeye çalışmak, çizgi film karakterlerinin çizimini yapmak, kedilerle amaçsızca oyun oynamak, sosyal medyada vakit geçirmek, arkadaşlarla uzuun uzuun saçma konular hakkında konuşmak-yazışmak, youtube dan değişik örgülere bakıp saç örmeye çalışmak, ve tabii ki becerememek, elli defa baktığım aile fotoğraf albümüne bakıp herkesle dalga geçmek, ev ahalisine çatmak, bilgisayarda ve telefonda oyun oynamak, yüksek seste müzik dinleyip, şarkılara takılıp kalmak, korece gibi kullanma ihtimalimin olmadığı dilleri öğrenmeye çalışmak, ayrıntılı ders çalışma programı hazırlayıp, şimdi yatayım yarın çalışırım yeeaa deyip, ertesi gün bunları tekrar yapmak..

  1 kasım 2014 18:02

  6. Son birkaç haftadır yaptığım ve şu an yapmaya devam ettiğim hareketler.

  İnsanın canı hiç mi ders çalışmak istemez?

  Blog, sözlük, oyun, sevmesem bile tv karşısında takılıyorum, ders çalışmıyorum. 4 gündür bir sayfa çeviriyi yapamadım, hala da sallıyorum gördüğünüz gibi (gizlinot: swh)

  1 kasım 2014 19:39

  7. Öncelikle yeni nesil süslülerimi çok takdir ettim çünkü birçoğu oturup bir şekilde temizliğe, oda düzenlemeye adıyor kendini ki yine sonuçta faydalı bir eylem.

  Biz zamanında oturup king oynardık. Ondan bıktığımızda da açar film izlerdik. Arada sürekli bir şeyler hazırlar yerdik. Tatlı yapardık mesela ay baydı bu deyip patates kızartirdik. Sonra yine tatlı, yine tuzlu diye giderdi. Safi zarardık yani.

  Aynı evde yaşayan dört arkadaşımız ders çalışmak için oturdukları masada geyiğe dalıp niye oturduklarını unutup kinge başlamış ve sabahı etmişlerdi bir defasında. Sabah sınav öncesi çaresizce çikolata arıyorlardı zihnimiz açılır belki diye.

  1 kasım 2014 19:57


  8. tv izlemek, kek yapmak, internette takılmak, cam silmek, temizlik yapmak, midem bulanana kadar aburcubur yemek, sıkıntıdan uyumak

  1 kasım 2014 23:48

  9. uçlu kalemin mekanizmasını incelemek

  27 kasım 2014 01:33

  10. tam ders çalışmak için her şeyi tamamlayıp, sandalyeye oturmamla beş dakika geçmeden duvara, pencereye aval aval bakmam kesinlikle buna dahil.

  27 kasım 2014 02:07