yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

  1. dişleri temizlemek için kullanılan alet.

  diş teli tedavisi gördüğüm için çoğunu denemişliğim vardır.

  oral-b candır.

  her şeyi bir kenara bırakın, en önemlisi doğru ve düzenli fırçalamayı bilmektir.

  30 haziran 2016 02:06

  2. İdeal dış fırçası;orta sertlikte(gizlinot: yumuşak sertlikte olan diş fırçaları kiri tamamen almaz o yüzden orta sertlikte olan diş fırçası kullanılmalı),sanki makasla kesilmiş gibi uzunlukları aynı kıllara sahip olmalı. Kılları renkli renkli farklı uzunlukta olan daha pahalı diş fırçaları her ne kadar bize "daha iyi" izlenimi verse de kıllar farklı uzunlukta olduğu için dişe tamamen değmiyor.

  Elektrikli diş fırçası;kullanımına bağlı olarak iyi ve ya kötüdür diyebiliriz. Sert bir şekilde fırçalaması; sert diş eti kenarındaki mineyi aşındır.Bu da diş eti problemlerine yol açabilir.(bkz: diş eti çekilmesi) Dikkatli kullanılmalıdır.

  21 şubat 2019 15:22

  3. neden pahalı olduğu anlaşılamayan şeylerden biri. kimi 35-40 lira iken kimi 2-4 lira civarında. bence hepsi aynı işlevi görüyor. elektronikleri bilmiyorum ama hepsi plastik kıldan ibaret olan bir şey. hepsi dişlerin arasına girip temizliyor işte. 

  21 şubat 2019 21:21


  4. şoktan ikili fırçayı 4 lira civarına alıyorum. temizliyor mu? temizliyor. normal bir diş fırçasından farkı yok. zaten sürekli değiştirdiğim bir şey. bir diş fırçasına 50 lira veremem. kılları da sert değil. orta sertlikte. ideal yani.

  21 şubat 2019 21:32

  5. Diş fırçası benim için gerçekten çok önemli çünkü belli dönemlerle diş eti iltihabı yaşıyorum. Doktorumun tavsiyesiyle uzun zamandır Curaproxun 5460 modelini kullanıyorum. Hem kıl sayısının çok fazla olması hem gerçekten oldukça yumuşak olması sayesinde bir gün bile diş etlerimde ne kanamaya ne de en ufak bir sızlamaya sebep oldu. Yumuşak ve fırça kısmı geniş olduğu için diş etlerimi diş aralarımı hunharca fırçalayabiliyorum buda iltihaplanmasına engel oluyor. Benim gibi diş etlerinde hassasiyet sorunu olan süslüler varsa denemelerinde fayda var.

  22 şubat 2019 09:14

  6. diş ve dil temizliğinin olmazsa olmazı.

  dilerseniz macun kullanmadan sadece su ile fırçalayın dişlerinizi, macun olmazsa olmaz bir ürün değildir ama diş fırçası detaylı temizleyebilmesi bakımından olmazsa olmazdır. macunu kullanmasanız da olur diyen kişiler diş hekimi dostlarımdı. ilk duyduğumda, ama nasıl olur, öyle temizlenir mi diyerek şaşırmıştım fakat oluyormuş. mühim olan dişleri, yemek artık ve kalıntılarından arındırmakmış. beyazlatsın ve fresh bir hissiyat bıraksın istediğimiz için macuna devam elbette. bir de dil temizliğimizi de arkadan öne dikey hareketlerle yapmalıymışız, bu da bir dip not olarak dursun.

  aylar önce (yazar: flyer) süslümün tavsiyesiyle (gbkz: curaprox) markasının 5460 serisini denedim ve o gün bu gündür başka bir diş fırçası kullanamadım. bu vesile ile de ona da teşekkür etmiş olayım.(gizlinot: teşekkürler süslüm)

  22 şubat 2019 15:21

  7. Dil ve dişleri temizleme aracı olarak kullanılan , piyasada diş yapısı ve diş etine bağlı olarak çeşitlilik gösteren ürünlerdir. Diş fırçası olarak curaprox markasını kullanıyorum çok memnunum. Diş eti hassasiyeti yaşıyorum bu yüzden her fırçayı kullanamıyorum. Diş fırçasıyla dişlerimi fırçaladıktan sonra mutlaka dilimin üzerini de fırçalıyorum.

  22 şubat 2019 17:17


  8. Curaprox 5460 kullananlardanım ben de. İlk alacağım zaman eve yakın eczanelerde bulamayıp aramıştım biraz, alınca da evdekiler bunu mu aradın o kadar dedi. Görüntü olarak çok basit görünüyor gerçekten ama o kadar yumuşak ki bunu bir kez kullanan kolay kolay değiştiremez bence. Benden sonra sırayla tüm ev ahalisi aldı, hepimiz curaprox kullanıyoruz bir kaç yıldır. 

  22 şubat 2019 22:16

  9. oral-b şarjlı: onsuz bir hayat düşünemiyorum verdiği temizlik hissini manuel fırçaların hiçbiri vermiyor.

  curaprox: benimki 1560. sürekli alırım 4 yıldır, çünkü manuel fırçalar içinde bulabileceğiniz en iyi fırçadır kendisi. görüntü kaygısı güdülmeden sadece kıllarına(gizlinot: bence kıllarıyla humble brush'tan ayrılıyor) ve kullanışlı olmasına önem verilerek üretilmiş. bütün seri soft ama içlerinde en sert olan ve en iyi temizleyen bu o yüzden tercih ettim. aşırı hassas dişetleriniz yoksa 5460 veya 3960 fazla yumuşak kalır.

  şarjlı olanı daha çok kullanıyorum curaprox olan ise yolculuklarda vs. yanıma aldığım ya da arada kullandığım bir diş fırçası.

  22 şubat 2019 23:18

  10. Curaprox kullandıklarım arasında en iyisi. Artik bundan baskasini kullanamaz oldum diseti hassasiyetim yok fakat en yumusagini alıyorum. Özellikle ilk kullanımlarda beni mest ediyor yumuşaklığıyla tek eksisi diğer fırçalara göre çabuk deforme oluyor.

  23 şubat 2019 02:55