yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. işini iyi yapanı bulmanın çok önemli olduğu ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen hekimdir (gizlinot: diş doktoru yerine çoğu zaman dişçi diyoruz.) (gizlinot: yanlarında dikkat etmeye çalışıyorum ). çürüğü temizlemeden kaplama yapanlar, yaptığı dolgu çürükten fazla sıkıntı çıkaranlar, 'çektim' dediği dişin yarısını kırıp yarısını yerinde bırakanlar, ilkel methodlarla diş taşı temizliği yapanlar gibi kötü örneklerine rastladım. boşa giden para, tedavi umutları falan neyse de o sebep oldukları ağrılar insanı dünyaya küstürür.

  nihayet çok memnun kaldığım bir diş hekimi buldum: 'mithat demirkazık'

  kendisinin muayenehanesi istanbul anadolu yakası, fenerbahçe stadının hemen yanında. tel: 0216 541 41 77

  benim eğri çıkan yarısı gömülü yirmilik dişlerimi hiç sorunsuz çekmiştir. eşimin dişlerini çok doğal görünen kaplamalarla estetik olarak düzeltmiştir.

  yanında çalışan gökçe hanımı da tavsiye ederim. çok titiz çalışır, eli hafiftir. ailece diş taşı temizliği ve dolgularımız ondan sorulur.

  edit: başlığı açan (yazar: zedcezir) arkadaşımız diş hekimi tavsiyesi almayı amaçladığı için direk doktor ismi vererek girdim. (gizlinot: aslında kötü tecrübeler yaşatan hekimlerin de ismini vermek lazım ama neyse) ben doktorlarıma güvenmeme rağmen her seferinde korkarak gidiyorum, ayaklarım geri geri gidiyor. özellikle diş çekimi teknolojiden bağımsız gayet mekanik bir işlem, anestezikleri saymazsanız işkence koltuğuna oturur gibi hissediyorum. ama aslında boş korkulara kapılmamak ve diş sorunlarını hiç bekletmemek lazım. bana küçükken bir kez dolgu işlemini izletselerdi diş fırçama yapışık yaşardım herhalde:)

  23 mart 2015 04:09 23 mart 2015 14:57

  2. aslında dişçi değil 'diş hekimi' demek daha iyi olacaktır. Diş hekimleri dişçi kelimesinden pek hoşlanmıyorlar çünkü.

  öte yandan diş hekimlerinin çok ama çok önemli bir branşa hizmet ettiğini düşünüyorum. ağız sağlığı pek çok şeyi beraberinde getiriyor çünkü. çürük bir dişin kalp krizini tetiklediği, bozuk dişlerin sosyal yaşamda sıkıntılar yarattığı ve dişlerimizin hayati önem taşıyan besin alımlarımızın öğütülmesinin ilk adımını gerçekleştirdiği düşünülürse oldukça önemli bir iş yapıyorlar.

  ama tüm bunlar o koltuktan ve ağzıma giren metallerden duyduğum korkuyu değiştirmiyor. çarşamba gününe randevum var şimdiden yusuf yusuf.

  23 mart 2015 09:46

  3. Ben lisedeyken bornovada pazar pazarinin oldugu alanda bir dis poliklinigi vardi ve gittim. Doktor muayene etti, film cekti, sonuc; "4 tane disin cekilmesi gerekiyor" dedi. Ben sok, ben vefat. Korku ve telasla ;" enistem memlekette dishekimi bizde zaten memlekete gidicez ona cektiririm" dedim ve arkama bakmadan kactim. Sonrasinda ozel bir hastaneye gittim sadece 1 disime kanal yaptilar. Sene 2010 yada 2009 kanal yapilan disim bu sene yine sikinti yaratti yine ayni hastaneye gittim. Bu hastanede sizi once normal doktor muayene ediyir eger islem yapilacaksa ya sizi ilk muayene edene yaptiriyorsunuz yada sonrasinda uzmana yaptiriyorsunuz. Uzmanlarda yrd.doc, doc filan. Neyse ilk muayenede doktor bana bu dis cekilecek dedi, dunyam basima yikildi. Hayir diyorum kurtarun bisi yapin cekmeyin. Neyse uzmani aradilar geldim. " tekrar kanal yapilcak dedi" ben havalara ucuyorum. Ilk doktora nefret dolu gozlerle bakiyorum. Eski kanalin sokulmesi sonra tekrar kanal yapilmasi 550 tl bayildim ama disimin cekilmesindense feda olsun. Bu konuda sansli olmazniz ve iyi bir hekime denk gelmeniz cok onemli.

  30 haziran 2015 22:33


  4. çocukluğumdaki kötü anılar yüzünden yıllarca dişçi koltuğundan kaçtıktan sonra geçen yıldan beri elimi verip kolumu alamadığım sağlık profesyonelleri.

  bir diş hekiminin hem el becerisinin iyi olması, hem dişi korumayı öncelik edinmesi hem de psikolojik anlamda hastayı rahatlatabiliyor olması lazım. üçüncü maddeyi bulması çok zor.

  kasım ayından beri 5 diş hekimine muayene oldum, 3'üne işlem yaptırdım. sonuç olarak en pahalı ve evime 2.5 saat uzaklıkta olana devam etmekte karar kıldım. bir arkadaşımın 15 yıllık hekimi ve işinin ehli zira. resmen kredi çekip çekip adama yatırıyorum. dişte tasarruf etmeye gelmiyor maalesef.

  14 temmuz 2015 21:24

  5. İsmi lazım değil çok sevdiğim bir süslümün mesleğidir. Kendisinden bugüne kadar pek çok "insider" bilgi aldım. Mesela (link: http://www.ağızsağlığı.com/default.asp?operation_page=artıcle_detail&content_id=358&category_ıd=2 şöyle) bir sendrom ile uğraşmak durumunda kalma ihtimalleri var.

  Öte yandan valla bende de yok olsa dükkan senin diyor sürekli ama ben kendisinin richie rich hayatı yaşadığına inanıyorum içten içe kanal tedavisi fiyatlarını duydukça.

  15 temmuz 2015 19:54

  6. diş hekimi diş üstadı canım doktorum (link: http://onurozturk.com/ Onur Öztürk) fiyatları piyasaya göre pahalı mı derseniz bi tık evet ama adam sanatçı adam harika. 6 ay doktor aradıktan sonra tanışıp hem de aşırı sevdiğim asla doktorda gibi hissetmediğim yer. Ki ben en son 12 yaşında o koltuğa temizletme hariç işlem için oturdum.

  Röntgeni çekiyorlar sonra kanal tedavisi bile yapacaksa adım adım cihazlarla açık sinir var mı çok mu girdi vb her şeye tek tek bakıyor. sırf yazdığı yazılar için bile takip edilesi.

  9 mayıs 2016 12:39

  7. bu zamana kadar hep iyi deneyimler yaşadım diş hekimleriyle. ortodontik tedavimde de, bonding işleminde de, kanal tedavilerinde de farklı farklı şehirlerde hep harika doktorlara denk geldim. ama ortodontik tedavime rağmen dişlerim belki de yapı olarak düzgün durmuyor, en büyük kompleksim diyebilirim. bir kaç diş hekimi bana beyazlatma yerine veneer önermişti. çok araştırdım ama pek istemedim çünkü ne kadar diş hekimleri "bak, çok doğal duruyor" diyip hastalarının resimlerini gösterseler de, her dişin yapılmış olduğu çok belliydi.

  ama 1-2 ay önce instagram'da bir diş hekimine denk geldim, dubai'de çalışan dr. duval aloush diye bir adam. yarın bir gün veneer yaptırmaya karar verirsem böbrek, dalak ne gerekiyorsa satıp kendisine gideceğim. yaptığı işlere özellikle instagram sayfasından bakın derim.

  1 kasım 2018 23:02


  8. bugün 22 kasım diş hekimleri günü. aynı zamanda biricik fakültem istanbul üniversitesi diş hekimliği fakültesinin 112. kuruluş yıldönümü.

  tüm diş hekimi süslülerimin gününü kutlarım(gizlinot: <3)

  22 kasım 2020 19:26