sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (70)
  • medya (1)

  70. Kesinlikle kullanılmasını öneriyorum. En basitinden başıma geldiği için keşfettiğim şeyi paylaşacağım. Dişlerimi fırçalayıp yattığımda sabah uyanınca ağzım yine de kokar. Bende ağız kokusu var zannederdim. Dişlerimi fircaladiktan sonra dis ipiyle aralari temizleyip sonra suyu gargara yapıp içtim. Sabah ağzım kokmuyordu. Hangi gün ip kullansam agzim kokmadi hangi gun dis ipini es geçsem agzim koktu. Bende ağız kokusu yokmuş resmen.. işin sırrı diş ipindeymiş.

  10 haziran 23:09

  69. Geçen hafta kendisi hakkında Restoratif Diş Tedavisi branşına sunum yaptığım ürün. Bir diş hekimi olarak diş ipi hakkında bu kadar araştırma yapma gereği geçen haftaya kadar duymamıştım ve koşulsuz kullanılması gerektiğini düşünüyordum ki sunuma hazırlanırken aslında yararı hakkında neredeyse hiç bir araştırma yapılmadığını görene kadar. Yapılan çalışmalarda iyi bir fırçalamayla yapılan bakım ile fırçalama+diş ipi kullanımı arasında kayda değer farklar bulunamamış. Biz genelde kullanımını öneriyoruz çünkü bir zararı yok fakat diş etlerini kesmemeye ve özellikle diş aralarında sıkıştırıp kopartmamaya dikkat edildiği sürece. Ben sadece geceleri kullanıyorum bir alışkanlık olarak ama ne kadar yararlı tartışılır.

  10 haziran 05:12

  68. Ben saf saf sanıyordum ki dişlerimi fırçalarsam yeterli bakımı göstermiş olurum. Fırçalıyorum fırçalıyorum yine çürüyor dişim. Anlam veremiyordum bir türlü. Sonra dişçim dedi ki, diş ipi kullan sadece fırça yetmez ki :(

  sanırım gereken önemi vermiyoruz, günde en az 2 kere dişleri fırçalamaktan her yerde bahsediliyor ama diş ipinden hiçbir yerde bahsedilmiyor. Böyle dişçi koltuğunda dişlerimiz oyulurken öğreniyoruz. gerçi memlekette doğru düzgün dişin fırçalayan bile yok, diş ipine nasıl sıra gelsin 🙄

  Kullanmalı, kullandırmalı. Birkaç kere kullanınca insan zaten şok oluyor bu artıklar nerden çıktı diye. Sözde dişlerini fırçalamışsın bir de!

  Özetle ağız bakımında kesinlikle atlanılmaması gereken bir nokta. 

  10 haziran 01:48 10 haziran 01:55

  67. üşendiğimden haftada bir falan uygulayabiliyorum. özellikle arka dişler için oldukça faydalı ve önemli diş ipi uygulaması. dişçim bana oral b satin tape'i önermişti, memnunum. dişleri sıkışık olanlar, parçalanmasından muzdarip kişiler tercih edebilir.

  10 mayıs 11:20

  66. ağız bakımı için tek bir şey seçmek zorunda kalsam bu diş fırçalamak değil, diş ipi olur, o derece önemlidir. Sensodyne Total Care en iyi verim aldığım diş ipidir, öyle ki onun dışında hiçbir ip keyif vermiyor, gerçekten diş aralarımın temizlendiğini hissettirmiyor. Bu ipin de olayı enteresan bir lifli dokusunun olmasıdır, kutudan koparttığınız kuru ip diğer iplerden farklı değilmiş gibi gözüküyor ama ağızda ıslanınca şişiyor, yumuşuyor, diş aralarını mükemmel süpürüyor. bu ipin diş etlerini kesme gibi bir riski yok ama başka iplerle kesiyorsanız tekniğinizi gözden geçirin: diş etine doğru dik açıyla indirmek değil, adeta dişin yan yüzeyini süpürerek, eğik bir açıyla araya girmek. ayrıca normalde sağlıklı bir diş eti diş ipiyle kanamaz, kanıyorsa diş etlerinizde sıkıntı vardır, öncelikle diş hekimine görünüp temizlik yaptırmanız ve karbonatlı suyla gargara yapmanız faydalı olacaktır. Şu girdiyi okurken bir yandan yapabileceğiniz kadar pratik bir temizliktir, alışkanlık geliştirirseniz özellikle ileriki yaşlarda faydasını görürsünüz.

  26 ocak 21:57 26 ocak 22:02

  65. muhakkak ki işe yarıyordur, ama sanırım benim kullanmayı beceremediğim bir şeydir.

  ne zaman kullanmaya çalışsam dişetlerim kanar, kaş yapayım derken göz çıkartırım.

  kürdanlı olanlarını aldım, sonuç gene aynı, girmiyor diye güç uyguluyorum sonra da cart diye dişetime geçiyor. sonrası kan, sonrası gözyaşı.

  26 ocak 20:30

  64. yaklaşık olarak 3 senedir aralıklı da olsa kullanıyorum, maalesef ki aralıklı diyorum çünkü unutuyorum ya da üşeniyorum. 3 sene içerisinde hemen hemen her markanınkini denedim hepsi işe yarıyor daha doğrusu hiç yapmamaktan iyidir kıvamında bir işe yarama yalnız oral b markasınınkini biraz daha güzel buluyorum. diş ipi kullanırken çok zorlamamak gerekli aksi halde kanama yaşayabilirsiniz. kullanmaya başladıktan sonra göreceksiniz ki dişlerinizi fırçalıyorsunuz ama çoğu zaman arada kalan bir sürü artık oluyor ve onlar insanın başına bela oluyor, bu sebeple kullanılmasının şart olduğunu düşünüyorum.

  zaten kullandıkça o temizlik hissine olan ihtiyacınız sizi sürekli kullanmaya itecektir.

  26 ocak 12:40

  63. tek başına fırçalamakla ağız hijyeni tam sağlanmıyor maalesef iki diş arasında plak birikimi oluyor. diş ipi bundan dolayı gerekli. kullanırken de ip iki dişin arasındayken diş etlerine değdirmeden sağ ve solundaki diş yüzeylerini süpürür şekilde olması gerekiyormuş.

  26 ocak 12:17

  62. Dişlerimde hiç boşluk yok bundan dolayı kullanma ihtiyacı hissediyorum. Düzgün kullanıldığı zaman gayet faydalı işe yarar olduğunu düşünüyorum. 

  26 ocak 09:10

  61. dişlerimi temizlemekten ziyade diş etlerimi yaralamama sebep olan canavar ürün

  26 ocak 03:48