yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. maalesef dişlerimin kendinden rengi çok beyaz değil. çok çabuk da lekelenir. o yüzden sigara içmemeye çalışıyorum, çay kahve çok severim ve tüketirim. ona yapacak bir şeyim yok artık. sürekli beyazlatıcı diş macunu kullanmanın diş minesine zarar vereceğini düşünüyorum. ama arada leke oluştuğunda sensodyne Iso Active diş macunu kullanıyorum ve lekeler gerçekten geçiyor. daha yeni oluşmuş ve çok belirgin olmayan lekelerden bahsediyorum tabi. buna muadil olarak biraz daha ucuz olan ipana 3 boyutlu beyazlık luxe olabilir bence. bunda da yaklaşık olarak aynı performansı aldım diyebilirim süslüler.

  1 haziran 2016 11:03

  2. çay inanılmaz diş sarartan bir içecek. Bunu azamiye indirgemek için bir bardak çay içtiniz üstüne gidip hemen lavaboda dişlerini su ile çalkalayın ve dilinizle dişlerinizin üstünden geçin ovalar gibi. Her çay içtikten sonra yapmalısınız amaan kim uğraşacak derseniz işte zamanal o çaylar gelip dişlere yapışıyor karşiiimmm. Ben daha önce bleaching yaptırdım iki kere bildiğin hollywood smile oldum muhteşemdi fakat 15 gün sigara çay kahve kırmızı içecek salça vs yok. E bunlardan birini kaçırınca renk soluyor. Ama hiçbir zaman eskisi gibi olmadı hala beyaz sadece pekiştirmek için yılda bir iki kere yaptırmak lazım sanırım.

  1 haziran 2016 12:38

  3. karbonatı suya katıp düzenli olarak gargara yapmak fayda sağlamaktadır.

  1 haziran 2016 14:21


  4. Beyazlatmayı değil de dişin sarılığını almayı acaba renk nötrleme sağlar mı diye düşünmüştüm. Renk çemberini aklımıza getirdiğimizde sarının karşısında mor bulunuyor ben de düşündüm acaba mora boyansa nötrler mi diye. Dün karadut yedim, bildiğiniz gibi kendisi insanı diline kadar boyayan morumsu bir su bırakıyor. Sonrasında aynaya baktığımda kesinlikle dişimin sarılığı bir ton falan gitmişti. Sonuçta çayı, kahveyi de tüketince dişi sarıya boyuyor aynı mantıkla karadut gibi morumsu renk veren meyvelerin ya da gıdaların tüketimi de dişi boyayarak sarıyı belli bir ölçüde kapatmakta işe yarayabilir. Tabii ki mucize de beklememek lazım, en azından birdenbire sarımsı rengin komple kaybolması bu şekilde çok da olası değil. Bir de ne olursa olsun sonuçta dişinizi lekelemiş oluyorsunuz bu açıdan beyazlığına negatif yönde bir etkisi olur mu emin değilim.

  16 nisan 2018 22:16 16 nisan 2018 22:26

  5. süslüler sağlıklı diş sarı diştir, haa kozmetik olarak iyi görünmüyor, doğru. Pearl Drop hollywood smile diye bir macun var, azıcık diğer macunlara göre pahalı ama kesinlikle fiyatının hakkını veriyor.

  17 nisan 2018 09:52

  6. Dişlerimi düzenli fırçaladığım halde yine de başıma gelen olay. %90 siyah çay yüzünden olduğunu düşünüyorum. Zararlı olduğunu bilmeden önce karbonat+limon suyu karışımıyla lekeleri çıkartıyordum ama artık son bir kez çıkarıp siyah çay yerine yeşil çay falan içmeyi planlıyorum.Umarım bu değişim yeterli olur :(

  17 nisan 2018 09:53

  7. sadece siyah çayı tamamen (tamamen) keserek biraz engel olabildiğim durum. Sanırım bol sütlü içtiğim için kahve o kadar büyük fark yaratmıyor. ama siyah çay kilit nokta, aylarca içmeyeyim bir kahvaltıda hadi doldur garson desem çöpe gidiyor emekler. 

  17 nisan 2018 17:31


  8. havuç çok sarartıyor. salataya bayılan birisi olarak her havuçlu salata yedikten sonra dış fırçalıyorum, bariz rengi açılıyor.

  bir de karbonat-limon olayını zararlı diyorlar ama o kadar güzel beyazlatıyor ki ayda bir falan yapıyorum.

  18 nisan 2018 08:31

  9. bence diş macunu, fırçasının yanı sıra suyun da etkilediği durum. ne zaman ailemin yanına gitsem 2 günde dişlerim bembeyaz oluyor, asla anlam veremiyorum. İstanbul'a dönünce hep onların kullandığı diş macununu (colgate triple action olması lazım) alsam da aynı beyazlık olmuyor ne yazık ki. sanırım suyun kireç oranı falan da çok etkili.

  18 nisan 2018 10:21 20 nisan 2018 23:55

  10. sadece çay - kahvenin, sigaranın değil; aynı zamanda asit erozyonu ve mine aşınmasının da sebep olacağı şey. çevremde benim kadar ağız bakım rutinine dikkat eden bir insan yoktur. diş ipleri, ağız suları vs. ki hep de diş hekiminin tavsiye ettiği ürünleri kullanmışımdır. belki yanlış ürün seçiminden belki yanlış beslenmeden belki genetik, asit erozyonun önüne geçemedim. dişlerimin uçları şeffaflaşmaya, köşeleri yuvarlaklaşmaya başladı. en son da ön dişlerimde sarımsı - kahverengimsi lekeler oluştu. doktorun dediğine göre bunlar leke değil, açık dentinmiş. bilmiyorum, galiba en son lamina yaptırıp kökten kurtulacağım ya da kurtulduğumu sanacağım :)

  18 nisan 2018 11:50