girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

4. Bugün ilk defa yaptırdım. Korka korka gitmiştim. Doktor bir zararı olmadığını hatta yaptırılmazsa diş sorunlarına sebep olabileceğini söyledi. Teknoloji gelişmiş zaten, böyle giremediği diş araları için değişik bir şey kullanıyor vs, zedelemiyor -anlattı tabi ama anlamadım- Uzun lafın kısası korktuğum gibi değildi. Yalnız diş teli yapıştırıcı madde tam çıkmadığından bir kere daha gideceğim onlar için. O diş aralarındaki, diplerindeki koyulmalar gitti, baya da bir şey çıkıyor cidden. Ferahladım, şuanda da sızlamıyor bile, bir on dk sızladı geçti. Tavsiye ederim.

13 nisan 20:21

3. uzmanını yaptırınca gayet güzel olan uygulama. ben yanlış bir dişçide yaptırmıştım ilk olarak ve günlerce diş etlerim sızlamıştı. 6 ayda bir yaptırınca hem işlem kısa sürede bitiyor hem de zorlanmadan ağrı sızı çekmeden takılıyorsunuz.

14 mart 14:55

2. 6 ayda bir yaptırılması önerilen uygulama. Doktorlar daha fazlasını önermiyor. Ayrıca bu işlemi devlette yaptıracaksanız, senede 2 tanesini devlet karşılıyor bildiğim kadarıyla. bu işlem uygulanırken diş etlerinizde kanama olması diş eti iltihabına işaret edebilir. Bende hiç kanama olmadı. Ayrıca çıktıktan sonra dilinizi dişlerinizin arasında gezdirmek harika bir duygudur. Korkmadan yaptırın asla bir can acısı söz konusu değil.

14 mart 09:41


1. Ukte (yazar: cipskola)

Diş hekiminde yaptırabileceğiniz en basit, acısız ve zevkli işlemdir :d daha önce anestezili ve anestezisiz sayısız dolgu işlemim oldu. Diş taşı temizliği anestezi olmadan yapılıyor, kesinlikle hiç bir acı hissetmiyorsunuz. Ağız içi asitler, tükürük, vs. Sebeplerle diş aralarındaki taşlaşmış kalıntılar temizleniyor. İlk defa yaptırıyorsaniz birazcık fazla kanama olabiliyor. Bu işlemi bir kere yaptırdıktan sonra kurtuldum bitti gibi bir durum olmuyor, zamanla kalıntılar yine taşlaşıyor ve siz yine temizletiyorsunuz; diş hekimi altı ay sonra tekrar gelmenizi tavsiye ediyor zaten. Eğer ilk kez yaptıracaksiniz söyleyeceklerim gerçekten hiç acıtmadığı ve korkacak en ufak birşey olmadığı (gizlinot: Ben doktora nolur uyuşturujn diye ağlamıştım korkudan :d) temizleyince sürekli dişlerimin arasında boşluk mu varmış diye şaşırıp dilinizi o boşluklarda gezdiriyorsunuz, ayrıca işlem sonrası dişleriniz parlatılıyor ve temiz temiz geziyorsunuz. Doktor ne yapıp ne yapmamaniz gerektiğini söylüyor zaten, yaptırınız efendim (gizlinot: swh)

12 mart 16:10