girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

7. uzmanını yaptırınca gayet güzel olan uygulama. ben yanlış bir dişçide yaptırmıştım ilk olarak ve günlerce diş etlerim sızlamıştı. 6 ayda bir yaptırınca hem işlem kısa sürede bitiyor hem de zorlanmadan ağrı sızı çekmeden takılıyorsunuz.

14 mart 14:55

6. 1 kere yaptırdığım işlem. 4-5 yıl olmuştur yaptıralı. baya bir diş taşım vardı. işlem yapılırken kanama oluyor. ve bir süre dişlerde hassasiyet oluşuyor. (gizlinot: en kötüsü)bu sürede tekrar diş taşlarım oluştu fakat çok az var. tekrar yaptırmayı düşünüyorum.

14 mart 13:16

5. 6 ayda bir yaptırılması önerilen uygulama. Doktorlar daha fazlasını önermiyor. Ayrıca bu işlemi devlette yaptıracaksanız, senede 2 tanesini devlet karşılıyor bildiğim kadarıyla. bu işlem uygulanırken diş etlerinizde kanama olması diş eti iltihabına işaret edebilir. Bende hiç kanama olmadı. Ayrıca çıktıktan sonra dilinizi dişlerinizin arasında gezdirmek harika bir duygudur. Korkmadan yaptırın asla bir can acısı söz konusu değil.

14 mart 09:41


4. bunun çok zararlı olduğuyla ilgili söylentiler duyuyorum. hayatımda bir kere temizlettim. öyle korkulacak bir tarafı yok uyuşturmadan 2 dakikada yapıyorlar. hafif bir kanama oluyor, diş fırçalarken olan kanama gibi düşünün. diş aralarım boşaldığı için sızlama yaşadım ilk 2 gün. başka da bir şey yok sonra düzeldi. aşırı rahatlama ve hafifleme oluyor sonrasında fakat zararlı mı değil mi? bu konuda aydınlatılmak istiyorum. değilse tekrar yaptıracağım.

14 mart 09:05

3. Sigara içiyorsanız veya başka sebeplerden ötürü diş etlerinizde çekilme varsa kabus haline gelen, bittikten sonra ise dilimi dişlerimde gezdirmekten alıkoyamadığım işlem. Kendi hekimim 6 ayda bir yaptırılması öneriyor. aksi halde diş minesinde kılcal çizikler oluşturup lekelenmelere sebep olabiliyormuş.

Benim üst çenemde azı dişlerimin önündeki dişlerimin etlerinde çekilme var. İnanılmaz bir hassasiyet oluşuyor normalde de soğuk bir şey içtiğimde, bazen sadece gargara yaparken bile. Haliyle çekilme olan yerlerde kararmalar oluşuyor. İşlem sırasında, eğer diş hekimi tersinden kalkmadıysa lokal anestezi yaptırmadan dokunduramıyorum maalesef.

13 mart 11:16

2. bu prosedürü uygulatmayı planlıyorsanız asla ama asla ne ekşi sözlükte yazanları okuyun ne de youtube'taki diş taşı temizleme videolarına bakın. dişçiden nefret eden biri olarak rüyalarıma girmişti.

diş taşlarınız çok büyük değilse zaten çok kanama olmuyor ve çok acımıyor.

yaptırmaktan korkmamayı tavsiye edeceğim.

12 mart 17:29 12 mart 17:30

1. Ukte (yazar: cipskola)

Diş hekiminde yaptırabileceğiniz en basit, acısız ve zevkli işlemdir :d daha önce anestezili ve anestezisiz sayısız dolgu işlemim oldu. Diş taşı temizliği anestezi olmadan yapılıyor, kesinlikle hiç bir acı hissetmiyorsunuz. Ağız içi asitler, tükürük, vs. Sebeplerle diş aralarındaki taşlaşmış kalıntılar temizleniyor. İlk defa yaptırıyorsaniz birazcık fazla kanama olabiliyor. Bu işlemi bir kere yaptırdıktan sonra kurtuldum bitti gibi bir durum olmuyor, zamanla kalıntılar yine taşlaşıyor ve siz yine temizletiyorsunuz; diş hekimi altı ay sonra tekrar gelmenizi tavsiye ediyor zaten. Eğer ilk kez yaptıracaksiniz söyleyeceklerim gerçekten hiç acıtmadığı ve korkacak en ufak birşey olmadığı (gizlinot: Ben doktora nolur uyuşturujn diye ağlamıştım korkudan :d) temizleyince sürekli dişlerimin arasında boşluk mu varmış diye şaşırıp dilinizi o boşluklarda gezdiriyorsunuz, ayrıca işlem sonrası dişleriniz parlatılıyor ve temiz temiz geziyorsunuz. Doktor ne yapıp ne yapmamaniz gerektiğini söylüyor zaten, yaptırınız efendim (gizlinot: swh)

12 mart 16:10