girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (255)
  • medya (4)

255. 4 yıldır var ve artık bi gün çıkacağına inancım kalmadı

14 ekim 22:13

254. Dişlerim benim imtihanımdır resmen,küçüklükten beri sürekli dış çektir dolgu yaptır sonra dişler yine çürüsün çapraşık olsun vb. gibi tüm sorunları yaşadım. Rahat rahat gülemiyordum bir gün neremin değişmesini isterdim diye düşünürken dışlerimin diye cevapladım kendi kendimi,sonra neden bunu ben yapmıyorum ki dedim ve dış teli taktirmaya kararı verdim 26 yaşımda. Henüz bir ay bile olmadı dış çekimi,dolgu derken iki ayın sonunda kavuştum tellerime bu arada da bin tane video izlemişimdir konuyla ilgili. En sondaki braketin yanağıma batması dışında şimdilik her şey güzel gidiyor,dişlerinden rahatsız olan varsa şiddetle öneririm ben daha önce taktirmadığıma çok pişmanım. Fiyatı da dert etmeyin taksit yapıyorlar.

Edit;üstteki girdi beni korkutmadı değil hekimim biraz genç sanırım pek tecrübesi yoktur :/

14 ekim 22:10 14 ekim 22:10

253. işinde uzman, deneyimli bir doktora yaptırılmadığı müddetçe hem verdiğiniz paraya hem de canınıza yazık olur. zira zaten yeterince stresli ve acılı bir dönem. 2-3 yıl çilesini çektikten sonra ömür boyu düzgün dişler vaad edilerek başlanan tedavinin sonunun hüsran olmasını kimse istemez. ayrıca teller varken yeterli temizlik sağlanamazsa tellerin altı çürüyebiliyor (bütün dişlerinin üst yüzeyine dolgu yaptırmak zorunda kalan arkadaşım vardı)

13 ekim 12:12


252. Örtülü çenem olduğu için kullanmam gerekiyordu fakat kullanmadım çünkü ben diş telini kendim dahi kimseye yakıştıramıyorum ve kullanımının zor olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple dişlerimle barışmayı denedim ancak o da tam olmadı. Keşke başka bir yolu olsa dedirtendir.

12 ekim 21:10

251. buraya uzun bir girdi yazmıştım yazın ortalarındayken. şimdi edit yapmak istedim. 3.5 yıldır birlikte olduğum tellerim yarın çıkıyor. bu beni üzsede mutluyum çünkü ayy braket kırılırsa doktorum azıma s*çar diye çok zorlanarak yediğim yemekler oldu. yeri geldi rüyamda braketimi kırdığımı gördüm. sabah kalktığımda ay rüyadı dimi diye braketleri kontrol ettim hep. neysi korkulu rüyalarım geride kalacak jdhkdkd. her neyse gittim bugün doktora kontrol etti ay kalk senin tedavin bitmiş yarın saat 17.00da gel çıkaralım dedi. yarın çıkarılırken zor olup olmadığını yazarım. büyük ihtimalle çok zor olmaz fakat benim damağımda aşağı sarkan dişi yukarı çekmek için kullanılmış bir vida var 4-5 cm bir şey. damağımın içinde şuan. bir tek o çıkarken acıyacak ve çıktığında orası boşluk kalacak. yediğim yemekler oraya girecek falan o yüzden çıkmasını istemiyorum. oranın boşluğu kapanır umarım.

ay o değil de fiyatları çok artmış ben 3.5 yıl önce 4 bine yaptırmıştım 7.5 bin olmuş fiyatı.

12 ekim 15:38

250. sadece ön dişim yamuktu 3 yıl kullandım, zamanında çok çılgın paralar döktük ve sonuç hüsran diş yine yamuldu. Çektiğim acılar bana kaldı

12 ekim 10:37

249. 1,5 yıl 1,5 yıl olarak toplamda 3 yıl 2 kez taktım.

Dişlerim sarardı :( ve asla beyazlamıyor taktirmadan önce dişlerim bembeyazdı. Kırmızı ve pembe rujlar sürmek hayal oldu.

Beyazlatmaya gittim zaten pahalıydı , doktor da kalıcı bir çözüm olmadığını zaman zaman beyazlatma işlemi yaptırmam gerektiğini söyledi.

Yani şu an tel taktırdığıma o kadar pişmanım ki :(

Dişlerim de inanılmaz düzgün mükemmel değil sonuç olarak.

Binlerce lira para verdiğim dişçim kötüydü ve beni bu hale getirdi.

12 ekim 09:55


248. 11 aydır diş teli kullaniyorum dudak şeklime kadar diş teli çene hatlarımı değiştirdi. Biri çıkıp bu kadar ağız ve dudak yapımın değişeceğini söyleseydi inanmazdım. Biraz çarpık dişleriniz varsa doğru bir ortodonti muayenesine gitmenizi tavsiye ederim.

12 ekim 00:17

247. Sayesinde yemeden içmeden kesilerek 25 kilo verdiğim meret. Yaklaşık 3 yıl kullandım ve plaklarla olan ilişkimiz de seviyeli bir şekilde ilerliyor.

11 ekim 21:11

246. devlet hastanesinde yanlış tedavi sonucu 5 yıl taktım. öyle ki bir doktorun teziydim. damak genişleterek diş çekmeden benim gibi küçük damaklı birini tedavi etmeye çalıştı. Sonuç? Seda Sayan gibi dişlerim önde ağzım bile doğru düzgün kapanmaz durumdaydı. Liseye gidiyorum. Ağladım halimi görünce. :) Sonrası malum tekrar tedavi başladı, diş çekildi, damak düzeltildi. Üniversite mezuniyetinde tellerim çıkmıştı.

11 ekim 17:21