sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (118)
 • oylar (50)
 • medya (1)
5

118. öncelikle; yağlı & akneye yatkın bir cildim var. bu cilt türü üzerindeki gözlemlerimi yazacağım:

-cildi nemlendirmesi f/p açısından başarılı. ürünü uyguladıktan sonra cildim daha aydınlık bi' görünüme kavuşuyor.  

-makyajın üzerine sıktığınızda hafif ıslak makyaj & ışıltılı bir görünüm bırakıyor. (gizlinot: en çok sevdiğim özelliği de bu oldu)

-fakat makyajın üzerinde cilt emdikten sonra hafif yapış yapış bi' his kalıyor ancak ben rahatsız edici bulmadım. (gizlinot: belki rahatsız edici bulanlar olabilir)

-cakey görünümü hafiflettiğini fark ettim. (gizlinot: verdiği nemin etkisi var tabii)

-makyaj sabitleme gibi bi' etkisini görmedim. (gizlinot: makyaj sabitleme spreyi + baz etkisinden dolayı fark edememiş de olabilirim swh)

-makyajdan önce hiç denemedim. bu yüzden kendi başına nasıl bi' ürün olduğu hakkında fikrim yok maalesef. 

genel olarak memnun kaldığım bi' ürün oldu. makyajın üzerine severek kullanıyorum. uygun fiyatlı (gizlinot: artık ne kadar uyguna alabilirseniz) sprey nemlendirici arayan süslülere önerebilirim.

19 şubat 12:36 19 şubat 12:39

117. Her şeyden önce içeriği uygun fiyatlı bir drugstore ürüne göre temiz bir ürün, bunu belirtmem lazım. Ancak benim kendisini kullanamama sebeplerim şu şekilde:

*Makyaj sabitleme konusunda çok ciddi bir etki yapmadı ve hatta alın bölgemde yağlanmaya neden oldu. Gün içerisinde birkaç sefer hem de pudra kullanmak zorunda kaldım, ne anladım ben bu işten dedim haliyle...

*nemlendirmesi kış ayları için çok çok yetersiz. Belki yazın daha iyi anlaşabiliriz ama çok yağlı ciltlere iyi gelecektir diye düşünüyorum. Kuru ciltli iseniz ya da karma cildinizde yanaklarınız daha fazla kuru ise (gizlinot: şekil a, ben) nemlendirme görevini iyi yerine getirmiyor.

Ürünün kendimce iyi bulduğum yönlerini de yazayım:

*ciltte yapış yapış bir hissiyat bırakmadı ve neredeyse 15 gün üst üste kullandım, sivilce veya alerjiye neden olmadı.

*kokusu var ama rahatsız etmedi, astımımı coşturmadı.

*farların kalıcılığını artırmak için fırçalarımı bu ürünle ıslattığımda özellikle foiled yapıdaki bir çok farımın sürülmesini gerçekten kolaylaştırdı ve kalıcılığını başka bir far bazına ihtiyaç duymaksızın artırdı, farda da taşlaşmaya neden olmadı, bu konuda hakkını yemeyeyim, gerçekten başarılı.

Sonuç olarak bence indirimsiz 40 tl gibi bir fiyatı sadece "far ıslatmak" için hak etmeyen bir ürün. Kışın yanakları aşırı kuruyan, yazın t bölgesi aşırı yağlanan bir karma ciltli süslü olarak Sadece bu amaçla kullanabildiğim için elimden çıkardım, yeniden satın almayı düşünmüyorum ama kötü bir ürün de değil kesinlikle, sadece beni tatmin etmedi.

11 şubat 10:09 11 şubat 10:15

116. iki gün önce cildimi inanılmaz kuru gösteren bir fondötenle dışarı çıkmak zorunda kaldığımda, gratis indiriminde olduğunu görünce alıp koşa koşa yüzüme sıktığım ve günümü kurtaran ürün. pul pul olmuş suratımı birkaç fısta normalleştirdi.

daha önce bu serinin ipeksi dokunuş diye geçen nemlendirici kremini de kullanmıştım ve kokusundan rahatsız olmuştum, ne yazık ki bu spreyde de aynı baskın koku var. bunun dışında rahatsız eden bir özelliği olmadı.

5 şubat 15:44

115. Acnegen tedavim sırasında almıştım, cildim çok da kurumuyordu ama ferahlatsin istedim. ( yaz ayinda cilt tedavisi olan bir dengesiz oldugum için) Genel olarak çok rahatsiz etmedi ama sıktıktan sonra ufak ufak kaşıntılar olmadı değil. Tedavi sonrası her şey sivilce yapabilir korkusuyla pek yanaşmıyorum kendinisine.

23 aralık 2018 12:13

114. Karma cilde sahip olan bende bile hiçbir şekilde nemlendirme etkisi uyandırmıyor o yüzden asla nemlendirici olarak alınmamalı. Ama makyajın üzerine sıkıldığında fix plus gibi bir etkisi oluyor. Tam muadiller diyemem ama sıktığımda o yüzümü pudraladıktan sonra sanki kuma sokup çıkarmışım etkisini yok ediyor br güzel sağlıklı bir parlaklık veriyor tabi bu etki de uzun sürmüyor zaten makyajın kalıcığını artırmıyor da. Yani hiçbir şekilde tam kullanılacak alanı yok malesef. Bitince almam

Ps: 14.90 tl ye almıştım şu an indirimli fiyatı 30 küsüre iniyor. Üzücü

22 aralık 2018 23:20

113. Allahim instagram bloggerlarinin öve öve bitiremedigi, ay çok tatli ay cok seker ay cok işe yariyor ihihi diyip pazarlamasina haksiz katki yaptigi sprey. Aldim, ne isilti ne sabitleme ne nemlendirme hicbir ise yaramiyor mal gibi duruyor dolapta. Tamamen reklam balonu

Edit: diger kullanici arkadaslar plasebonun ne olduguna bir baksinlar :)

7 aralık 2018 04:01 7 aralık 2018 04:03

112. makyaj altına ve fırça ıslatma gibi işlemlerde gayet başarılı bir ürün sabah akşam kullanıldığında nemlendirmesi bence gayet yeterli.Fırçaya kullanıldığında da ürünün daha kalıcı olmasına yardımcı oluyor bence.Makyaj üzerine pek sevmedim fondoteni pek bozmasa da bana biraz göz makyajını bozuyor gibi geldi ve önce göz makyajı yaptığımdan pek makyaj üzeri kullanmıyorum.Yazın da serinletici etkisi çok iyi geliyor.içeriğindeki üre sayesinde de sivilcelerin daha hızlı geçmesini sağlıyor.

2 aralık 2018 02:30

111. Makyaj altına nemlendirici olarak bir etkisini göremedim.Sadece iki özelliği varmış gibi geliyor bana. Makyaj sonunda uygulandığında o pütür pütür görünümü alıyor.Ek olarak farların pigmentasyonu arttırmak için kullanıyorum. İçeriğinin çok kötü olduğunu okumuştum bir yerde o yüzden bir daha alacağımı sanmıyorum

23 kasım 2018 21:46

110. Gün içinde kuruyan ve pullanan cildiniz varsa kurtarıcınız olur.Birde farkettimki toz aydınlatıcınızı sürdükten sonra şöyle uzaktan bir fıs sıkarsanız daha bir kremsi yapıyor aydınlatıcınızı.Tek sorun karma ciltlilerin t bölgesinde gün içinde parlama yapabiliyor ama sürekli pudrayı yanınızda taşıyorsanız sıkıntı yok.Makyajın kalıcılığını arttırıyor mu derseniz cildi toz ürünlerle bütünleştirdiği için uçup gitmelerini azda olsa engelliyor ama öyle kalıp gibi kalmasını beklemeyin bütün gün makyajınızın.Migrosta indirime giriyor sık sık.13 lira gibi bir fiyata almıştım.

10 kasım 2018 00:37

109. Sevemedim ben bu ürünü:( hem buram buram parfüm kokuyo hem de bi tuhaf yüzümü kaşındırıyo ediyo. Ama hakkını yememek lazım sprey başlığı ürünü çok güzel dağıtıyo. Sırf başlık için de tekrar almam bitse de içine gül suyumu doldursam.

28 ekim 2018 23:59