yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (6)
  • medya (0)
  5

  6. birkaç aydır kullandığım ve epey memnun kaldığım serumdur. kullanmaya başladığımdan beri yanağımdaki akne rozalı bölgeye iyi geldiğini fark ettim. kırmızılıklar azaldı, cilt rengim açıldı ama elbette ki bunu tek başına yapan bir ürün değil. sağlıklı beslenme, bol su tüketimi, cildi temiz tutmanın yanına eklediğimde aldığım verimi arttırmış oluyor. nemlendiriciye 1-2 damla eklenerek kullanılması gerektiği yazıyor ama bu şekilde kullandığımda cildimi yağlandırdığını fark ettim, bence her nemlendiriciyle anlaşabilecek bir ürün değil. yüzümü temizledikten sonra 1-2 damla elime damlatıp masaj yaparak uyguladığımda (nemlendiriciyi üstüne sürüyorum) daha iyi sonuç verdi. yalnız diğer c vitamini serumlarında olduğu gibi üstüne güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamak gerekiyor, aksi takdirde güneş lekesi oluşumunu arttırıyor. ama güneş kremiyle kullanıldığında onun etkisini de güçlendiriyor. genelde indirimde 30 tl'ye düşen bir ürün olduğu için f/p olarak baktığımda da almaya devam ederim gibi görünüyor.

  22 nisan 17:21

  5

  5. süslüler kesinlikle abartmıyorum. kullanmaya başlayalı en fazla bir hafta olmuştur. şimdiden sivilce izlerimin renginde gözle görülür bir şekilde açılma var. 30 tlye aldığım üründen çok bir performans beklemiyordum ama hayretler içindeyim.

  20 nisan 12:18

  4. isana'nın yeni çıkan c vitamini shot serisinin çıktığı hafta stoklarının tükenmesiyle birlikte hayal kırıklığı içinde kozmetik mağazası gezerken karşıma bu çıktı, muadilini bulmuş oldum. kullananlar da memnun, fiyatı da aynı skalada olacak galiba (30 liraydı, isana'nınki de öyleydi). etken c vitamini maddesi içeriğinde ciddi oranda mevcut, umarım beklediğim sonucu alırım da cebime uygun bir c vitamini rutinim olur.

  17 şubat 01:10


  5

  3. (gbkz: diadermine)'in lift+ serisinden bir c vitamini serumu; daha doğrusu c vitamini serum/nemlendirici katkısı. memnun kaldığım bir ürün oldu.

  kendisini 29 liraya satın aldım. türkiye'de 200 lira altında adam gibi c vitamini serumu bulamadığım için bulunca atladım. watsons'a özel satışa sunulan bir ürün, ambalajda o şekilde bir ibare ve watsons logosu var ve gerçekten de diğer satış noktalarında bulunamıyor. gerçekten minik bir şişede geliyor ve açılmamış haliyle 3/4'ü dolu, ürün fiyatı uygun olsa bile grama vurulduğunda aşırı ucuz olmuyor. yine de the ordinary'nin 50-60 liralık ürünlerini yoklukta 180 liraya satmaya çalışan vampirlerle yaşadığımız yalnız ve güzel ülkemizde kolay ulaşılabilir ve cüzdan delmeyen bir seçenek tabi.

  öncelikle cildim: t bölgesi yağlı, yanaklar normal, bazı içeriklere hassasiyet gösterebilen, gözenek tıkanmasına meyilli ama şu an aktif tıkanma neredeyse hiç olmayan, 30'a merdiven dayamış bir cilt. güneş lekem güneşten çok iyi korunduğum için, biraz da mevsim itibariyle görünürde yok şu an ama yazları çile/lekeye biraz meylim var yanak ve burun üstünde.

  tüm c vitamini serum ve hapları gibi bunun da hafif pasımsı bir kokusu var. yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum ve gündüz kullanımında yağlandırmamasının yanında cildimi genel anlamda aydınlatan, güzel bir ekleme bir oldu. hayatımı değiştirmedi fakat cilt bakım rutinimin c vitamini ihtiyacını gayet güzel karşıladı. tekrar alırım.

  ben kendisini gündüzleri bazen hyalüronik asit serumumla karıştırarak, bazen de ıslak yüzüme ve boynuma tek başına kullanıyorum. aslında üzerinde tek başına kullanmayın; nemlendiricinize veya serumunuza 2 damla karıştırın ibaresi var, muhtemelen yüksekçe bir c vitamini konstantrasyonu olduğu için. biraz bekledikten sonra da basıyorum güneş kremini (gizlinot: avene cleanance solaire spf 50). sabah mümkün olduğunca az ürün kullanma taraftarıyım, normalde sadece suyla yüzümü yıkayıp güneş kremi sürerim. bu ürünle bir etap daha eklenmiş oldu. belki bu konulara çok zaman/efor sarfetmek istemeyenler için mantıklıdır kreme mreme karıştırmak fakat ben kimya doktoram olmadığı için aktifleri kafama göre karıştırmayı sevmiyorum, teker teker katmanlar halinde uygulayınca daha iyi verim alıyorum. hele güneş kremini bir aktif içerikle sulandırmak öyle kafaya göre yapılacak bir iş değil o yüzden beni ancak kedimi öldürmekle tehdit ederseniz bu ürünü güneş kremine karıştırtabilirsiniz.

  peki sayın pembe ege kedisi, neden sabah? akşam kullanınca bir yeriniz mi eksiliyor? c vitaminini antioksidan özelliği sebebiyle gündüz kullanmak daha mantıklı geliyor bana. ayrıca gece rutinimde rotasyon halinde retinol, glikolik asit, salisilik asit, niyasinamid, fermente içerikler gibi başka aktifler kullandığım için çakışmasını istemiyorum (aktifleri karıştırmak riskli bir konu, hem ph hem de birbirleriyle etkileşimleri açısından) ve bu saydıklarımı geceye daha uygun bulduğumdan bir tercih yapacaksam onları tercih ediyorum gece için. c vitamini asit tipi aktifler gibi tahriş ederek fotosensitivite (güneş ışığına karşı hassasiyet) yaratan bir içerik değil ama melanin üretimini baskıladığı için az da olsa potansiyel bir savunmasızlık yaratmıyor değil ama yaz kış 50 faktör güneş kremini sıvadığım, gün içinde tazelediğim için şahsen bir risk oluşturduğunu hissetmiyorum açıkçası.

  14 kasım 2019 15:17

  2. Şu an tanıtıma özel fiyatıyla watsonslarda 30 tl. Çok merak ediyorum içeriği gayet iyi görünüyor ama hakkında hiç kullanıcı yorumu bulamadığım için henüz almadım. Genel olarak diaderminei beğeniyorum. İçerikleri başarılı oluyor. Tabii alırsam watsonstan almam o ayrı...

  12 kasım 2019 12:31

  5

  1. Ben bunu indirimden deneyeyim bi diye aldım çünkü C vitamini serumları delisiyim evde boy boy vardı. İndirimde 20 tl gibi bir fiyata aldım ben, yeni çıktığı için böyle insirimli piyasaya sürme taktiği izlemiş marka. Normal fiyatı 50tl yanlış hatırlamıyorsam. Sayın süslüler bu necedir? Bu nece serum etki arttırıcı takviyedir? Ba yıl dım. Çok bir şey beklemeyerek almıştım. Kreminize ya da serumunuza etkisini arttırmak amaçlı iki damla sıktığınız bir ürün bu lakin o iki damla ne yapıyorsa yüzümü gözümü aydınlattı yahu. Fakat şöyle bir sıkıntısı var, ambalaj tasarımı filan da mükemmel ama çok küçük be diadermine. Bunun 1lt liğini yapsaydınız da banyomu bile bununla alsaydım. Anca o zaman rahat edeceğim çünkü :((

  23 ekim 2019 11:59