yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • oylar (7)
  • medya (0)
  3

  57. PCOS sebebiyle 5 sene kullanıp bıraktığım ilaçtır. Diğer bütün yan etkileri yazılmış ancak beni en çok rahatsız eden cinsel istekte azalma ve aşırı kuruluk oldu. Aktif cinsel hayatımın başladığı yıllara denk geldiğinden gerçekten kabus gibiydi. Bıraktıktan ancak 2 sene sonra bu etkilerden kurtuldum ve bu etkiyi maalesef çok az biliyor. Tekrar kullanmayı düşünmüyorum.

  4 ağustos 15:04

  5

  56.    Doktorumun yumurtalıklarımın tembelliği için yazmış olduğu ilaç. Gününde regl olamıyordum ben kısaca. Doğum kontrol hapı olarak kullanılsa da bazı kişilerce, aslında bir doğum kontrol hapı değildir, gebeliği engellemesi ilacın bir yan etkisidir. 

     Bu küçük sarı ilaçlar hiç masum değiller öncelikle. Bana ülke değiştirtmişliği vardır bu küçük hainlerin. En ufak takıntıları büyütmenize yol açıyor. İlk zamanlar rutin hayatımı devam ettirmekte bile zorlandım ama bu ilaç hiç aklıma gelmemişti o zaman. Yaklaşık 2 ay böyle sürdü. Tabii ben ilk ay gününde regl olmanın heyecanıyla ilaca devam ettim. Bir buçuk ayın sonunda bu durumun ( yani depresif halimin) ilaçtan kaynaklı olabileceğini akıl ettim. Sonra ilacın bu kötü etkisi azaldı. Böylelikle ilaca devam edebildim. Şu an bir problemim olmadan devam ediyorum. Yani o duygusal dalgalanmalar geçti bende. 

     Gelelim diğer etkilerine. Bunu anlamam da çok uzun sürdü. Çok kılsız bir insan olduğum için bunu geç fark ettim. Ne bıyığım çıkıyor ne bikini bölgem. Saçlarımda ve kaşlarımda sorun yok , hatta çok güzel uzuyor ama vücudumda başka yerlerdeki kılların uzamasına izin vermiyor resmen bu ilaç. Yani herkeste böyle bir etkisi var mıdır bilmiyorum, ama ben de böyle bir etkisi oldu.

      Bir diğer etkisi ilk kullanmaya başladığınızda memeleriniz iki katına çıkabilir ve inanılmaz bir hassasiyet oluyor. Yürürken bile zorlandığımı hatırlıyorum. Hali hazırda zaten göğüsleriniz biraz iriceyse geçmiş olsun. 

     Bunu da yazmadan geçmeyim sanırım fazla östrojen mide bulantısı yapıyor. Ne zaman ilaç bitip adetin 2. gününü bekleyip başlasam o mide bulantısını bir süre yaşıyorum. 

     En iyi etkisi beli inceltmesi. Garip bir şekilde beli inceltiyor. Yani başka kişilerde de okumasaydım asla ihtimal vermezdim böyle bir şeye ama kendimde de gözlemledim bu durumu. 

      Kilo ile ilgili olarak da herkesin yaşadığının aksine bende zayıflamama yardımcı oldu. Yaşadığım mide bulantısının etkisi de olabilir pek tabii. 

     İlacın yumurta tembelliğini tedavi edeceğini söyledi doktor, henüz kontrole gitmedim. Gidince tedavide işe yarayıp yaramadığını da yazarım. Bana en az 6-8 ay kullanıp öyle gel demişti doktor. Şu an 7 aydır kullanıyorum. Gelecek ay doktora gideceğim. Güncellerim burayı. 

  Edit: Yüksek östrojen seviyesinden dolayı yüzümde kahverengi lekeler oluştu küçük küçük. Evet, bunu da geç farkettim. İlacı bıraktım, leke tedavisine başladım. Güncellemeyi geç yazdım yoksa daha erken bıraktım ilacı. Leke kırmızı çizgimdir. Aklınızda bulunsun arkadaşlar, lekelenme yaptı bana. 

  7 nisan 21:01 17 nisan 21:17

  55. Ultrason, kan tahlili ve kıllanma, sivilcelenme, yağlanma gibi şikayetlerimi anlatmam sonucunda doktor yumurtalık tembelliğimin olduğu söyledi. Bu ilacı verdi. Daha 2. günüm. Mide bulantısı ve buna bağlı uykusuzluk yaratıyor. Yine de gündüz içmeye cesaret edemeyeceğim. Şikayetlerimi azaltacaksa katlanmaya razıyım. Ayrıca doktor doğum kontrol hapı diye buna güvenip bir şeyler yaşama diye uyardı. Başlığa doğum kontrol hapı yazılmış ama aldanmayın buraya.

  13 şubat 00:26


  1

  54. Kullandığım 1 ay boyunca sokakta gördüğüm kediye bile ağlatan iğrenç bir ilaç. 

  15 ocak 01:28

  53. kullandığım süre boyunca hiçbir yan etkisini görmediğim ancak bu ara hiçbir eczanede de bulamadığım ilaç. kim stokladıysa bir iki paket gönderiversin ne olur ya.

  14 ocak 22:18

  4

  52. beni selulit manyagi yapti, reformer yapiyorum, ozel hoca ile calisiyorum, arada hiit yapiyoruz, ozel diyet uyguluyorum ve hala alt vucudum portakal bahcesi gibi... bunun disinda tabi catlamaya meyilli damarlarimi iyice manyak etti, her yerim kilcal damar catlamasi; kurtulacagim gunu iple cekiyorum.

  25 mayıs 2021 16:06

  51. pcos sebebiyle 2018'de 1 ay kullandığım ilaç. doktorum 3 aylık yazmıştı ama ben depresyon sebebiyle 1 ay zor kullandım. şimdi regl düzensizliklerim tekrar başladı tekrar kullanmayı düşünüyorum bu sefer 3 ay bırakmadan. ama nasıl baş edeceğim bu depresyonla onu düşünüyorum.

  23 mayıs 2021 22:50


  50. Pcos için verilen ilaçtır.

  6 ayda 2 kere regl olmamın stres bağlantılı değil başka bir sebepten kaynaklandığını düşündüğüm için doktora gittim ve doktor pcos var dedi. İlk bir ilaç verdi 1 haftalık regl oldum onunda sonra reglimin 2.gününde tahlillerimi oldum. androjen seviyem bir tık yüksek çıktı. (ki reglimin kesildiği dönemde saçımda çok kötü dökülmüştü) velhasıl kelam doktor 6 ay için bu ilacı uygun gördü. bir de 10 kilo vermen lazım dedi. ilaç ödem yapacaktır bir yanda da dedi. gelelim benim 12 günlük tecrübelerime.

  İilaç kilo yapacakta benim de zaten kilom var diye hemen diyet kafasına girdim. ama girmeme gerek yokmuş çünkü benim bünyemde sert bir etki gösterdi. normal zamandan çok çok daha az yiyorum. canım bir şey istemiyor. hele çikolata, cips gibi abur cuburları gördükçe düşündükçe bile midem bulanıyor. bu benim psikolojik olarak kendimi kasmamla da alakalı olabilir. bunun dışında sabah bulnatılarım var çok kötü. ne dil temizleyicisi ile dilimi temilzeyebiliyorum ne de dişimi fırçalayabiliyorum. sürekli bir istifra halindeyim. bunun dışında en kötü etkisi ile dayak yemiş gibi her yanımın ağrıma. kaslarım, kemiklerim. adım atacak halim mecalim yok. beni en çok zorlayan kısım bu. gün içinde hep ağrım var backlarım ağrıyor, sırtım ağrıyor. bacağım uyuşuyor, elim uyuşuyor. değişik etkiler gösterdi bende. ha bir de sabahları ağzımın içi çöl gibi uyanıyorum tuzu kesmeme rağmen sanki tuz yemişim gibi ciğerim yanıyor. bir şey yiyince ağzımın içi zehir gibi oluyor. okuduğum kadarıyla her bünye de farklı etki gösteriyor zaten.

  Edit: bu 21 günlük süreçte her gün kırmızı ve kahverengi akıntılarım oldu. Ben prospektüsünde ilaç bittikten sonraki 2.ya da 3. Gün regl olunacağınıokudum ya da öyle algıladım her neyse. Ben regl olmayınca dedim herhalde yine ödemeden patlayacağım çünkü şişmeye başlıyorum, yine regl olamıycam ilaçta işe yaramadı diye düşünüyorum. Doktora gidip sorduğumda süreçlerin normal olduğunu 7 günün sonunda regl olacagımı regl in ilk günü diğer kutuya başlamam gerektiğini söyledi. Lekelerinde normal oldugunu 2 3 ay bu şekilde gideceğini belirtti. Hani olurda benim gibi bu konuda paniğe kapılırsınız, doktorunuza da ulaşamazsınız diye yazmak istedim.

  14 nisan 2021 09:15 29 nisan 2021 14:44

  49. Doktor regl düzensizliğim ve ağrılarım için kullanmam gerektiğini hatta sivilcelerime de 6 Aydan sonra etkisini gösterebileceğini söylemişti. 11 ay kullandım ve bu süreçte regl ağrılarım, regl düzensizliğim hepsi geçti ve düzene girdi fakat sivilcelerim için bir etkisi olmadı. Cildim yağlıydı ve yağlı cildime çok iyi geldi cildim aşırı yağlanmadan kurtuldu.

  Hiç bir yan etkisini görmedim  söylendiği kadar yan etkisi ben de olmadı.  

  16 eylül 2020 13:44

  5

  48. İçeriğinde siproteron asetat bulunan doğum kontrol ilacı olmayan ilaç. Bu ilacı dheas hormon yüksekliği sebebiyle ve sivilce şikayetlerimden ötürü doktor tavsiyesi ile başladım. 8 ay kullandım. Sivilce şikayetlerimi bir tık azalttı, dheas hormonumu da düşürdü. Kontrolde kortizol hormonumu yükselttiği için ve dheasta düştüğü için ilacı kestik. Bu ilaç kortizol hormonunu yükseltebilmekte imiş. Başka herhangi bir yan etki yaşamadım, burada yazanlara da şaşırdım hiçbir şey yaşamadım çünkü. Sadece her gün aynı saatte ilaç almak biraz sıkmıştı. Oral kontraseptif olmadığı için doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmaması gerektiği prestektüsünde yazıyor, doğum kontrolü sağlaması aslında ilacın yan etkisi imiş. Cinsel hayatım bulunmadığı için bu etkisini bilemiyorum. 

  28 temmuz 2020 10:10