yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (48)
  • medya (1)

  48. Daha önce yazıldı mı bilmiyorum fakat so chic çalışanları da böyle. Mağaza vitrinine bakarken dışarı çıkıp '' nasıl bir şey bakmıştınız buyurun içerde bakın '' dendi bana. 2 farklı avmde de aynı şeyi yaşadım ve biraz garipti sanki, sadece bakıyordum neticede girmeyi istesem girerdim.

  Sanırım mağaza politikalarından kaynaklanıyor ve satış temsilcilerine özellikle böyle yapmaları söyleniyor.

  10 haziran 01:47

  47. Genelde küçük şahıs butiklerinde karşılaşılan durumdur bir şey deneyip almadan çıktıysan sana kendini kötü hissettiren bir adet butik sahibi de kasa kenarında bekler.

  Bunları yaşamak istemediğim için kurumsal mağazalarda gezmeyi tercih ediyorum yada çok kalabalık butiklerde addax gibi. Kimse kenardan kenardan beni izlemesin sınavda başıma dikilen öğretmen gibi ne yapacağımı şaşırıyorum ya

  9 haziran 13:31

  46. Üzülüyorum bunlara yahu. Annem zamanında bir mağazada çalışırken müşterilerine bu şekilde davranmak zorundaymış. Direkt kendi ağzından şöyle anlatayım:

  “Bizim mağazada bir patron vardı Kaya Bey diye, Allah rahmet eylesin demeyeceğim çok çektirdi bize. O mağazalara gittiğinde müşteriler geldiğinde bir ihtiyacın var mı, hemen şunu gösterelim bunu gösterelim demezsen adam resmen canımıza okuyordu. Mecburen müşterilerin yanına gidip peşinden ayrılmazdık. Gün içinde muhakkak satış yapmak zorundaydık eğer satış yapmazsak işine son veriyordu. Çok iyi hatırlıyorum bu Kaya Bey’in oğlu çalışıyordu bizim mağazada, gün boyunca hiç satış yapamamıştı. Babasının korkusundan kendi parasıyla mağazadan bir sürü çorap satın alıp kasada kendi üzerine yazdırmıştı satış yapabilmiş gibi gözükmek için.”

  Şu an annem de müşteri olduğu için mağazalara gittiğinde çalışanların ona yapışmasından rahatsız olsa da en azından arka planda neler döndüğünü anlayabiliyor. Olay hırsızlıkla ilgili değil demek ki. Herkes ekmeğinin derdinde ne yapsınlar? Onlara da sorsanız onlar da memnun değildir müşterilerin arkasında gölge gibi dolaşmaktan.

  11 ağustos 2018 12:38


  45. Prim usulü çalışma sisteminden kaynaklanan durumdur.insanın girdiği gibi çıkası gelir maalesef.bu yüzden adil ışıktan nefret ettim, giresim gelmiyor mağazaya ne alacaksam internetten alıyorum.eşim bir dönem colins’te çalıştı müşteriyi boş bırakmamaları ve mutlaka ikinci bir ürün satmaları konusunda sıkıştırıyorlardı, bir ay dayanabildi.çalışanlara da kızamıyorum maalesef ama bazı çalışanlar bunu iyice abartıyor.dibimizde bitenlerin birde sanki hırsızlık yapacakmışız gibi davranan versiyonu var.bir ürün bakarsın gelir o rafı düzenler, etrafında gezer dolanır ve bıraktığın ürünü alır tekrar yerine yerleştirir.anladık kısaca alıyorsan al almıyorsan git diyorsun.

  10 ağustos 2018 23:35

  44. Sırf bu olayı yaşamamak için uzun zamandır gerçekten ihtiyacım yoksa kozmetik mağazalarına girmiyorum.En son gratiste fondöten denedikten sonra silmek için makyaj temizleme mendili istedikten sonra elime bildiğiniz peçete veren çalışan sağolsun

  10 ağustos 2018 22:01

  43. Geçen gün sephora’da öyle bakınıyorum kadın peşimi bırakmıyo gölge gibi sanki bişey yürütmüşüm gibi elimdeki mağaza çantalarına bakıyo çaktırmadan ama ben farkediyorum. Hayır tam 3 kez ne aradığımı sordu 3 kez sadece baktığımı bişey ile ilgilenir sormam gerekirse sizi çağırırım dememe rağmen peşimde gezdi. Israrla sordu en son rahatsız olup çıktım. Hayır her giren hırsızlık yapmaya mı giriyo? Belki ihtiyacım yok sadece vakit geçirip ürün fikri oluşturuyorum kafamda yani hırsızlığa gelmedim oraya... Çok rahatsız edici bir durum 

  10 ağustos 2018 18:17

  42. İstisnaları görmezden gelirsek, bir şey sormak istersin bulamazsın ya da takmazlar; kafam rahat olsun gezeyim, bakınayım dersin popondan ayrılmazlar.

  31 aralık 2017 04:35


  41. PEki ya hiç umurların da olmasaydık? Dibimizde bitmeseler di? Bizi sevmeselerdi?

  31 aralık 2017 02:06

  40. Girdiğim gibi çıkma sebebimdir. Özgür bırakın minnoş ruhumu doya doya gezeyim nedir benle derdiniz?

  2 eylül 2017 04:04

  39. Çalıştığım ufak bir kıyafet mağazası vardı. İşverenimiz bizi sürekli tembihlerdi müşteri gelince yanında dolaşın diye. Ben sadece en başta "Aradığınız bir şey var mı? Yardımcı olabilirim." der, "Hayır bakıyorum." cevabını alınca kenara çekilirdim. Ama işveren kaşıyla gözüyle işaret ederdi müşterinin peşinden gitmem için. Hani "Neden ilgilenmiyorsun boş boş durma!" der gibi.

  Gerçekten keyiflerinden yapmıyor bunu bazı çalışanlar, resmen zorluyorlar.

  Hep kendi kendime derdim "Ya ben böyle yapılmasına gıcık oluyorum, kesin şimdi bana da gıcık oluyorlar" diye..

  2 eylül 2017 00:16