sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (8)
  • medya (1)

  1. Cildime uygun tonik arayışına girdiğimde karşıma çıkan, gözenekleri sıkılaştırma ve siyah noktaları azaltma vaatleri olan ürün. Gerçekten şoktayım. Bir haftayı geçti kullanmaya başlayalı, yaz sıcaklarının ve yağlı cildimin de etkisiyle yanaklarıma kadar genişleyen gözeneklerim şu an burun çevreme kadar tekrar gerilemiş durumda. Onlar da zaten aynaya baktığımda zar zor görebileceğim kadar küçüldüler. Bunu kullanmaya başladığımdan beri bir kil maskesi ya da burun bandı kullanmadım. Bu ürünle aynı anda cilt bakım rutinimi değiştirmiştim aslında fakat diğer iki ürün gözenek ya da siyah nokta konusunda bir şey vaad eden ürünler değildi. O  ürünlerle de beraber  bir senedir uğraştığım gözenek, siyah nokta, kızarıklık problemimi resmen yok etti. Gözenek problemi olan herkesin denemesi gereken bir ürün

  15 ağustos 2017 09:24

  2. Seyehat boyunu denemek için almıştım. Gözeneklerimi sıkılaştırdı biraz.

  Burun kenarlarımda egzama var çok kaşındığında yatıştırmak için kullandım. Ayrıca yüzü güzel aydınlatıyor. Ama fiyatı bana biraz pahalı geldiği için tekrar satın almadım dört gözle indirime girmesine bekliyorum

  5 şubat 2018 17:50 24 eylül 2018 17:56

  3. Yaklaşık bir aydır kullandığım tonik, yalnızca cadı fındığı ve tahıl alkolü içeriyor. 

   Vaadettiği gibi gözenekleri güzelce temizliyor bence, bu toniği kullanmaya başladım başlayalı yanaklarımda çıkan yağ butonlarında belirgin azalma farkettim. Gözenek görünümünü hafifletmedi elbette, bunun için kısa bir süre ancak bloglarda uzun süreli kullanımda hafiflettiği iddiaları belirtilmiş. Kullanmaya devam edip memnun kalırsam kesinlikle güncelleyeceğim. Asla kurutmadı cildimi, sonrasında dokunması keyif veren yumuşacık bir cilt bıraktı geriye, bölgesel kızarıklıklarımdaysa belirgin bir azalma hissediyorum, cildim daha duru sanki.

  Özetle sevdiğim, memnun kaldığım bir tonik oldu. Bir süre daha kullanırım muhtemelen. N11.com’da iyiyasayin satıcısından kargo dahil 50 liraya aldım.

  24 mart 2018 22:27

  4. narecza'dan 473 ml'lık olanını 65 lira gibi bir fiyata aldım. kokusu içerdiği tahıl alkolü sebebiyle hoş değil ancak performansından memnunum. içerisinde alkol türevi bir madde olmasına rağmen yüzümde herhangi bir hassasiyete veya kızarıklığa sebep olmadı. her cilt tipinin kullanabileceği bir ürün. (link: http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_e54a285765.html içeriği temiz.) gözeneklerimde hafif bir küçülme var ama aynı anda cilt bakım rutinimde değişiklik yaptığımdan sadece bu ürün mü sebep oldu emin olamıyorum. fakat yine de f/p oranının iyi olduğunu düşünüyorum. kesinlikle tekrar alacağım bir ürün.

  17 nisan 2018 21:18

  5. Gözeneklerin görünümünü azaltmada gerçekten etkili bir ürün. Ama etkisi tabiki kullanılan süreye ve başlangıçta gözeneklerin ne durumda olduğuna göre kişiden kişiye değişecektir.

  Şu an şişenin yarısına geldim.

  Yanaklarımdaki gözenekler beni rahatsız edecek derecedeydi belki benim beklentim çok yüksek olmadığından bilmiyorum ama hafif azalmış görüntü bile beni çok memnun etti.

  Burnumdaki gözeneklere ise malesef hiçbir etkisi olmadı.

  Ürünü pamuğa döküp yüzümü sildikten sonra hafif nemli, yumuşak bir cilt elde ediyorum. Bu güzel bir his ancak yaklaşık bir saat sonra cildim birden yağlanıyor. Bu ürünle mi alakalı yoksa değil mi tam çözemedim.  

  Akşam rutinimde daha agresif ürünler kullandığım için sabahları kullanıyorum sadece ama önceki girdilerde içerisinde alkol olduğundan bahsedilmiş, güneş kremi kullansam da lekelenmekten korktum doğrusu.

  İlk yarı için yorumumu yaparsam şimdilik fiyat performansı gayet iyi görünen bir ürün. 

  20 temmuz 2018 13:40

  5

  6. İçerisinde bulunan cadı fındığı yağı; aslında yara,sivilce ve cilt lekelerine iyi gelir.

  Bu sebeptendir ki cilde ilk uygulandığı an nemli bir yapı,sonrasında da yağlı bir hissiyat oluşturur.

  Benim cildimde pamukla uygulama yerine,parmak uçlarına dökerek masaj yöntemiyle uygulama daha yararlı oldu.

  1.5 aydır kullanmama rağmen burun üstü gözeneklerim aynı dururken,yanaklarımdaki gözenekler yarıya inmiştir.

  bittiğinde tekrar severek kullanabileceğim bir üründür.

  21 temmuz 2018 12:38

  7. Ben bu ürünü 2 aydır kullanıyorum henüz gözenek için etkisi erken fakat siyah noktalarımda belirgin derecede bir artış oldu yanaklarımda siyah noktam yoktu bu ürünü kullandıktan sonra yanak çevrenimde siyah noktalar çıkmaya başladı kullanmayı kesim mi devam mı edim bilemedim

  10 ağustos 2018 22:01

  5

  8. Gözenek temizleme iddiası olan dickinsons markalı tonik. Fiyatı piyasadaki toniklere göre biraz pahalı. Hatta şunun üzerine az daha katıp pixi glow tonik alınır diye düşünmüşlüğüm vardır ama pixi nin vaadi nemlendirme olduğu ve benimde gözenek problemim olduğu için bunu tercih etmiştim. Aynı markanın gözenek sıkılaştırıcı toniğinde deneme boyu mevcut olmasına rağmen bu ürünün deneme boyu da yok. Bende risk budur diyerek aldım kendisini. Sivilce problemi sebebiyle kullandığım krem yüzümde hassasiyet oluşturduğu için yoğun bir şekilde güneş kremi kullandığım dönemde gözeneklerim baya dolmuştu. Sanırım güneş kremini tam anlamıyla temizlemeyi beceremeyince gözeneklerde birikiyor. İpek yüz kesesiyle birlikte gözenek problemi olan bölgede kullandım. Ve etkisini gözle görülür şekilde fark ettim. Burada bazı süslülerimiz eliyle uyguluyormuş bende denedim ama elimin ayarı pek olmadığı için en son hay elimin ayarına diye bildiğim yönteme geri döndüm. Ben disk şeklindeki pamuklarla uyguluyorum. Başta biraz yüzü kurutuyor ama sonra o etkisi geçiyor. Toniği sürdükten 5-10 dakika sonra üzerine nemlendiricimi sürüyorum ve gerçekten memnunum. Ayrıca bereketli de bir ürün. Elimin ayarı olmadığı halde yaklaşık 2 aydır kullanıyorum yarısına yeni geldim. Fiyatı biraz tuzlu olsa da cilt bakım da riske girmeye cesaret edemediğim için bitince tekrar alacağım bir ürün. Güncel fiyatı 94,90 tl. Dermoeczanem sitesinden sipariş etmiştim. Uygun fiyatlı alternatifi olarak cadı fındığı içeren miniso markasının bir toniğine daha rastlamıştım sözlükte onu da deneyecektim fakat sitesinde göremedim. Miniso mağazalarında denk gelen süslülerim bana da haber verirse çok sevinirim<3

  10 ocak 14:33 10 ocak 14:35

  5

  9. yaklaşık bir senedir kullandığım mükemmel tonik. gözenek görünümünü ilk birkaç kullanımda bile yok denecek kadar azalttığını söyleyebilirim. zaten almaktaki amacım da buydu ve bu açıdan çok memnun kaldım. hassas cildimde herhangi bir problem oluşturmadı. kokusu pek hoş değil ama sonradan ona da alıştım.

  14 mart 14:46

  5

  10. temiz diye düşündüğünüz cildinize uyguladığınızda pamukta biriken yağ ve kire inanamayacaksınız. cilt sıkılaştırma ve gözenek temizleme konusunda da oldukça başarılı. kokusu ilk kullanımlarda biraz yoğun gelse de alışılıyor. kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün.

  20 mart 14:27