4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (1)
  • medya (1)

6. 4 aydır kullandığım, gözenekleri temizlemeyi, cildi nemli tutmayı vadeden tonik. 

İlk başta pamuğa döküp uyguluyordum, ama sonra bunun cildimi yorduğunu fark ettim çünkü pamuğa kir gelmiyordu ben de gelsin diye çekiştire çekiştire kullandım. Daha sonra Hiçbir işe yaramadığını düşünüp artık bitsin diye elime döküp direkt yüzüme uygulamaya başladım. Bu şekilde uygulamadan gerçekten çok memnun kaldım. Cildimi nemli tuttu, yumuşattı ama her iki uygulama şekli de siyah noktalarıma bir etki göstermedi maalesef. Dermoeczanem'den almıştım. Siteyi tercih etmediğim için bir daha bu toniği alma konusunda emin değilim.

11 temmuz 11:48

5. narecza'dan 473 ml'lık olanını 65 lira gibi bir fiyata aldım. kokusu içerdiği tahıl alkolü sebebiyle hoş değil ancak performansından memnunum. içerisinde alkol türevi bir madde olmasına rağmen yüzümde herhangi bir hassasiyete veya kızarıklığa sebep olmadı. her cilt tipinin kullanabileceği bir ürün. (link: http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_e54a285765.html içeriği temiz.) gözeneklerimde hafif bir küçülme var ama aynı anda cilt bakım rutinimde değişiklik yaptığımdan sadece bu ürün mü sebep oldu emin olamıyorum. fakat yine de f/p oranının iyi olduğunu düşünüyorum. kesinlikle tekrar alacağım bir ürün.

17 nisan 21:18

4. Yaklaşık bir aydır kullandığım tonik, yalnızca cadı fındığı ve tahıl alkolü içeriyor. 

 Vaadettiği gibi gözenekleri güzelce temizliyor bence, bu toniği kullanmaya başladım başlayalı yanaklarımda çıkan yağ butonlarında belirgin azalma farkettim. Gözenek görünümünü hafifletmedi elbette, bunun için kısa bir süre ancak bloglarda uzun süreli kullanımda hafiflettiği iddiaları belirtilmiş. Kullanmaya devam edip memnun kalırsam kesinlikle güncelleyeceğim. Asla kurutmadı cildimi, sonrasında dokunması keyif veren yumuşacık bir cilt bıraktı geriye, bölgesel kızarıklıklarımdaysa belirgin bir azalma hissediyorum, cildim daha duru sanki.

Özetle sevdiğim, memnun kaldığım bir tonik oldu. Bir süre daha kullanırım muhtemelen. N11.com’da iyiyasayin satıcısından kargo dahil 50 liraya aldım.

24 mart 22:27


3. Burun kenarlarından yanaklara kadar gözenekli yapıya ve siyah noktaya meyilli bir cildim vardı. Yabancı hesaplardan görüp Türkiye'de de satıldığını farkedince sipariş etmiştim. Belirtmem gerekir ki toniklerle bir türlü anlaşamayan bir cildim vardı. Ya çok kurutur yada sivilceye sebep olurdu. Yaklaşık 1 ayı geçkin süredir ürünü kullanıyorum. Çok acayip bir şey olmazsa kesinlikle tonik arayışım son buldu diyebilirim. 

1 aylık gözlemlerimi aktaracak olursam;

-Cildim %14 alkol oranına rağmen gerilmiyor,kurumuyor ve herhangi bir iritasyon olmuyor.

-Cildim daha dolgun,sağlıklı ve temiz.

-Gözeneklerimi inanılmayacak şekilde küçülttü ve burun kenarlarımda hafifçe olacak şekilde geriletti. O portakal kabuğu görüntüsünden eser yok. Bu sayede makyajda daha iyi duruyor.

-Siyah noktalarım elimi değdiğim an çıkıyor. Yenilerinin oluşmasını da engelledi diyebilirim. 

Son dönemdeki favori ürünüm kesinlikle bu tonik. Arayışta olanlara tavsiye ederim. 

12 mart 13:54

2. Cildime uygun tonik arayışına girdiğimde karşıma çıkan, gözenekleri sıkılaştırma ve siyah noktaları azaltma vaatleri olan ürün. Gerçekten şoktayım. Bir haftayı geçti kullanmaya başlayalı, yaz sıcaklarının ve yağlı cildimin de etkisiyle yanaklarıma kadar genişleyen gözeneklerim şu an burun çevreme kadar tekrar gerilemiş durumda. Onlar da zaten aynaya baktığımda zar zor görebileceğim kadar küçüldüler. Bunu kullanmaya başladığımdan beri bir kil maskesi ya da burun bandı kullanmadım. Bu ürünle aynı anda cilt bakım rutinimi değiştirmiştim aslında fakat diğer iki ürün gözenek ya da siyah nokta konusunda bir şey vaad eden ürünler değildi. O  ürünlerle de beraber  bir senedir uğraştığım gözenek, siyah nokta, kızarıklık problemimi resmen yok etti. Gözenek problemi olan herkesin denemesi gereken bir ürün

15 ağustos 2017 09:24

1. Dermobakim.com sitesinde urun kesfi yaparken karsilastigim bir urundu. Yag dengesini saglamayi vadediyordu. Ustelik gozenekleri temizlerim diyordu. Daha ne olsun. Hemen denemek icin satin aldim. Uc farkli boyu var satista. Ben seyahat boy satin aldim. Kokusu kotu dediler ama bana cok kotu gelmedi. Yaz aylarinda kullanmak icin yine alabilirim. Siyah noktalar uzerinde buyuk etkileri gozlemlemedim ama yag dengesini saglamasini begendim. Aslinda blogumda yazdim detaylica ama simdi link versem topa tutarlar :))) moderatorlar bir sakinca bulmasa da cevreyi rahatsiz etmeyelim di mi :))

1 ekim 2015 00:33