4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • oylar (2)
  • medya (1)

44. Bundan yaklaşık 2 sene önce kapalı komedon şikayetiyle doktora gittim. Differin jel, (bkz: la roche posay effaclar jel ) ve teatrio kremi verdi. Bunları 6 ay boyunca kullanmam gerektiğini belirtti. Bunu söylerken kısa süre içinde etki etmeyeceğini uzun süre kullanmam gerektiğini de belirtti. Bende yaklaşık 1. tüp bittikten sonra etkisini göstermeye başladı. Kullanmaya devam ettim, tamamen cildim düzelince ise bıraktım. Deneyimlerime göre ürünü kullanırken bence dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Doktora danışmadan ürünü kullanmayın bence sevgili süslüler.

Bunlardan ilk alkol içeren hiçbir ürünle birlikte kullanılmaması gerekiyor. Prospektüsünü geç okumam nedeniyle ben yandım siz yanmayın. Çenem ve dudak çevrem 1 hafta kadar kızarık ve kupkuru gezdim. ( Alkol içeren bir tonikle kullandım.)

İkinicisi doktorum ürünü sabah-akşam kullanmam gerektiğini belirtmişti. Eğer cildini çok kurutursa sadece akşamları kullan şeklinde de bir uyarıda bulunmuştu.Dediği gibi de oldu, eğer cildinizi çok kurutuyorsa sadece geceleri kullanarak da bir şans verin bence. ( her gün bir nohut tanesi kadar)

Üçüncüsü ise bu ürünü kullanıyorken kesinlikle güneş kremi kullanmak ihmal edilmemeli.

(leke yapabilme ihtimaline karşı)

Son olarak göz çevresine çok yaklaştırmadan uygulamak gerekiyor. Yanak bölgemde gözeneklerim çok olduğundan ister istemez göz altlarıma da değdirmişim. Kapatıcı sürerken göz altlarımın yanması ayrıca kuruluk sonucu differinin sebep olduğunu anladım.

Sonuç olarak komedonlarım geçti, fakat bundan 3-4 ay öncesine kadar yeniden oluşmaya başladılar. 2 hafta önce differin jeli yeniden uygulamaya başladım, sadece krem olarak biodermanın sebium nemlendirici kremini kullanmaya geçtim. Yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı bile.

4 temmuz 06:54 4 temmuz 07:01

43. Merhaba, sivilce, siyah nokta, beyaz nokta, komedon, kırmızı leke, mor leke sorunundan muzdarip süslü dostlarım. Bu ürünü kullanırken (tabii ki tüm ilaçları) sabırlı olmak gerekiyor ama bu çok zor:(. Ben bu jeli nasıl kullandım? Akşamları nilera sabunla temizlediğim yüzüme sivilce olan bölgeler, kısacası tüm yüzüm, genelde komedon olan yerlere çok çok ince sürüyorum, sabah yıkıyorum. ertesi gün clindoxsly jeli sürüyorum. Böyle yapmamın sebebi ilaçtan gözlemlediğim; komedonların ucunu çıkartıyor, diğer jel ise çıkan sivilceyi kurutuyor. burun bölgeme sürmüyorum çünkü bir sürü minik beyaz noktalar oluyor. Hepinize şifa diliyorum süslüler.

20 haziran 20:06 ed.dün 09:49

42. Benim cildimde baya yanık gibi tahrişler yaptı.Sivilcelerim için vermişti doktorum sonuç alamadığım için aknetrent tedavisine başladım sonrasında.

25 mart 15:14


41. Sivilcelere ve siyah noktalara iyi geldiğini gözlemledim fakat sivilce izlerine bence hiçbir etkisi yok. İlk kullandığım haftalarda özellikle göz kapaklarıma ve yüzüme inanılmaz bir hassasiyet yaptı ama kısa sürede geçiyor.

24 mart 19:58 24 mart 19:58

40. İlk munderm adlı kremi kullanıp daha sonra yüzüm kıpkırmızı olduğunda doktora gittiğimde verdiği ilaç 1 ay sonra o da aynı etkiyi yapınca bıraktım kendi doktoruma gideceğim. Yanağımdaki sivilce izleri için gitmiştim ama alnımdaki kapalı komedonlara çare olan ilaç.

Herkeste aynı etkiyi göstermiyor muhtemelen ben beyaz tenli ve kuru ciltli olduğum için böyle oldu diye düşünüyorum.

24 mart 19:19 24 mayıs 13:29

39. 8 aylık aknetrend tedavimden sonra geçmeyen lekelerim için cildiye yazmıştı bu kremi. Sanırım biraz hafifletti ama ben mi yanlış kullanıyorum yoksa benim ciltte bir işe yaramıyor mu anlamış değilim bana pek faydasının dokunduğunu söyleyemeyeceğim sanırım.

24 mart 15:59

38. imex, clindoxyl, benzamycin, adını unuttuğum bir antibiyotik hap ve daha niceleri de dahil olmak üzere geçirmek için tonla şey kullandığım kapalı komedonlarımı üç ay düzenli kullanımla (her gece sürerek) %80 azaltmış jeldir. diğer krem ya da jeller kadar kuruluk da yapmadı bende, bu yüzden daha da bir sevdim. Kapalı komedon sorununuz varsa doktora da danışıp kullanabilirsiniz, tabi herkeste etkisi aynı olmayabilir. Ben çok memnun kaldım.

23 mart 20:32


37. cildiyecimin sivilce izlerim, siyah noktalarım ve gözeneklerim için yazdığı ilaç. dikkatli kullanmamı, sadece bölgesel uygulamamı söylemişti. yaklaşık 5 gün falan kullandım dediği gibi. göz çevremde inanılmaz bir yanma yaptı. eyeliner çekerken göz kapaklarıma iğneler batıyormuş gibi falan oluyordu. önce ilaçtan şüphelenmedim çünkü göz çevreme değdirmiyordum ilacı. bir de birkaç yeni far daha kullanmaya başlamıştım o yüzden oldu sandım ama sonra yan etkilerini okudum ve cidden ilaç yüzündenmiş. bıraktıktan iki üç gün sonra da geçti. bir daha da kullanmaya cesaret edemedim.

9 mart 14:52

36. Allah belasını versin bu jelin. Cidden bendeki mi bozuk bilmiyorum ama cildimi kurutup soymayı bırak öyle hassasiyet yarattı ki ne sürsem cayır cayır yandı suratım makyaj yaparken. Gülerken acıdı. Zaten makyaj falan yapmak imkansız o putürlü sürata. Nefret ediyorum senden. 

10 aralık 2017 09:19

35. irinli ve sancılı sivilceleri 1-2 günde kurutan, bende siyah nokta ve kapalı komedonlara hiç bir katkısı olmamış olan jel. 

benim cildimi (gbkz: acnelyse) kadar kurutmadı, hatta sivilcelere, kapalı komedonlara ve burnumdaki siyah noktalara kokal sürdüğüm halde oralarda bile herhangi bir kuruluk yapmadı. 

ayrıyetten doktorumun dediğine göre leke tedavisi için kullanılacak bir ürün kesinlikle değilmiş, güneşten dikkatli korunmadığınız durumda ciltte lekelenmeye yol açacak bir ürünmüş. 

Ayrıca eczaneden reçetesiz alabiliyorsunuz ama doktor tavsiyesiyle daha doğru ilaçlara yönlendirilebileceğiniz için gidin alın demiyorum. 

Daha iyisi bence (gbkz: clindoxyl)

25 kasım 2017 01:30