sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (55)
 • oylar (3)
 • medya (1)

55. Sivilce lekelerim için kullandığım krem.

1 haftadır kullanmama rağmen (ki normal şartlarda yorumlamak için çok erken süre) yanağımdaki sivilce ve güneş lekelerini azaltmış durumda. Ayrıca gece yatarken sürüp sabah kalktığımda yüzüm yumuşacık oluyor. 

Dermapen düşünürken bu kremle tanışıp böyle bir sonuçla karşılaşmak beni gerçekten mutlu etti.

26 kasım 2018 10:24

54. 2 ayı aksatmadan tamamlamış olarak yorum yapabiliyorum ki evet lekelerimde azalma oldu ama malesef geçirmedi. Bugün tekrar doktora gittim, doktor senin sivilcelerinde ne var falan diyerek bana 3 sivilce kremi daha yazdı.(gizlinot: Munderm, aknefloks, tre ) pek içime sinmese de kullanacağım.

23 kasım 2018 21:06

53. Doktorun 2 ay kullan gel dediği sivilce kremi, henüz geçtiğini söyleyemem. Aksine minik minik sivilcelerim çıkıyor ama izi kalmadan geçiyor. Yüzümün daha temiz daha ışıl ışıl olduğunu hissediyorum(gizlinot: Bunu yapmasını çok sevdim ), sivilce lekelerimi de geçirirse oldu bu iş(gizlinot: Hala umut ediyorum) :)

Ben kullanmaya başlayalı 40 gün kadar oldu. Bir kutu bitirdim. Bugün gidip bir kutu daha aldım. Madem sabırla kullandım 2 ayı tamamlayayım dedim. Yalniz ben mi çok sürüyorum, bitmesi normal mi bilemedim. Belki herkes 2 ay için 2 kutu kullanıyordur. Cildimi yormuyor fakat nadir de olsa bazı günler kullandığım günün ertesi günü çok kızarıyorum.(gizlinot: Bu benim cildimle de alakalı olabilir, her türlü kızarmışlığım vardır.)

Bekleyip, göreceğim.

3 kasım 2018 19:13

52. Lise dönemimde çıkarmadığım sivilcelerimi üniversitede çıkardım. Uzun süre de kendim gerek kozmetik ürünlerle gerek doğal ürünlerle tedavi etmeye çalıştım. Ama durumu kontrol edemedim ve yüzüm sanki 35 yaşında gibi yorgun, iz dolu hale geldi.

 En sonunda doktora gittim. Bu kremi, noacne isimli kremi ve tetradox isimli ilacı vererek tedavime başladı 6 gün önce. Karmadan yağlıya dönük, bol gözenekli bir cildim var. Doktor differini gece yatarken sürüp 10 dakika kadar sonra yıkamamı söyledi. Fakat ben doktordan çok bildiğim için sabaha kadar beklettim. 5.gün artık cildim isyan bayrağını çekti. Göz kenarlarım bile cayır cayır yanıyordu. Kuruluk, yanma, kızarma hepsini yaşadım. 5.gece sürmeye cesaret edemedim. Nemlendiriciler bile canımı yaktı. 6.gece yani bu gece tüm yüzüme değil sadece lokal olarak uyguladım.

 Bu şikayetler haricinde henüz hiçbir artısını göremedim. Aksine, ağrılı 4 adet sivilcem oldu. Ya deri altındaki sivilceleri yüzeye çıkardı ya da bende bir sorun var bilemiyorum. İlerleyen süreçlerde yine bilgilendiririm süslüler

5 eylül 2018 02:12 5 eylül 2018 02:14

51. 1 kış boyunca kullandığım, taze olan sivilce lekelerimi geçirmiş olan jel. Diğer bütün sivilce ürünleri bir yana bu bir yana. O derece başarılı gözümde. 

31 ağustos 2018 18:59

50. etken maddesi %0.1 (gbkz: adapalen) olan, hafif ve orta şiddette akne için kullanılan jel krem. tanım yaptıktan sonra hızlıca belirteyim, işbu girdi kişisel tecrübelerimi aktarmaktadır, lütfen dermatologa danışmadan veya hali hazırda başka bir tedavi altında iseniz rastgele kullanmayınız.

differin kullanmaya başlayacaksanız, istikrar çok önemli. düzensiz kullanımda sonuç alabileceğiniz sanmıyorum. prospektüsünde de etkisi 4-8 haftada başlar diye belirtilmiş.

ben tam 7 aydır düzenli olarak kullanıyorum. cilt tipim yağlıdan hunharca yağlıya doğru. siyah nokta, komedon, sivilce ne ararsanız var. differinden önce 2 kutu (gbkz: benzamycin) kullandım, bebek oldum ancak severek ayrılmak zorunda kaldık.(gizlinot: başlığına yazarım) ben günde 1 kez gece yatmadan temiz cilde ince bir tabaka uyguluyorum. kurumasını bekliyorum. sabah da temizliyor ve nemlendiriyorum. faydasını 1. aydan itibaren gördüm. siyah noktalarım azaldı, kapalı komedonum neredeyse hiç kalmadı. aktif sivilcenin süresini de kısalttığını farkettim. ayrıca sabah kalktığımda yüzüm eskisi kadar yağ şov da olmuyor sayesinde. ama sebebini bilmediğim bir şekilde çene bölgemde siyah noktalara hiç etki etmedi. bu süreçte sadece 1 kez cildimi aşırı kuruttu. 1 haftalığına gün aşırıya düşürdüm, o da çözüldü. 

özetle, kendisi cilt bakımımın temel taşı oldu. hiç gitme differin <3.

31 ağustos 2018 18:37

49. Dermatolog önerisiyle kullandığım, yüzümü yakan, mahveden, bir sürü kapalı komedona sebep olan lanet krem.Belki sizde aynı tepkiyi vermeyecek fakat büyük heveslerle yüzünüze boca etmeyin derim.Allahın belası krem

29 ağustos 2018 01:05

48. Herkesin aksine benim cildimi soymayan kremdir. Doktor bana haftada bir gece surmem, cildimi soymasi ve sivilce izlerimin gecmesi icin vermisti. Ancak haftada bir gun kullanimda fayda goremedim. Kullanim talimatindaki gibi her gece yatmadan suruyorum. Yine de bir soyulma olmadi. Kisiden kisiye degisiyor muhtemelen etkisi. Bende tek faydasi cikan veya cikmaya hazirlanan sivilceleri daha cabuk iyilestirmesi oldu.

9 ağustos 2018 23:57

47. Bundan yaklaşık 2 sene önce kapalı komedon şikayetiyle doktora gittim. Differin jel, (bkz: la roche posay effaclar jel ) ve teatrio kremi verdi. Bunları 6 ay boyunca kullanmam gerektiğini belirtti. Bunu söylerken kısa süre içinde etki etmeyeceğini uzun süre kullanmam gerektiğini de belirtti. Bende yaklaşık 1. tüp bittikten sonra etkisini göstermeye başladı. Kullanmaya devam ettim, tamamen cildim düzelince ise bıraktım. Deneyimlerime göre ürünü kullanırken bence dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Doktora danışmadan ürünü kullanmayın bence sevgili süslüler.

Bunlardan ilk alkol içeren hiçbir ürünle birlikte kullanılmaması gerekiyor. Prospektüsünü geç okumam nedeniyle ben yandım siz yanmayın. Çenem ve dudak çevrem 1 hafta kadar kızarık ve kupkuru gezdim. ( Alkol içeren bir tonikle kullandım.)

İkinicisi doktorum ürünü sabah-akşam kullanmam gerektiğini belirtmişti. Eğer cildini çok kurutursa sadece akşamları kullan şeklinde de bir uyarıda bulunmuştu.Dediği gibi de oldu, eğer cildinizi çok kurutuyorsa sadece geceleri kullanarak da bir şans verin bence. ( her gün bir nohut tanesi kadar)

Üçüncüsü ise bu ürünü kullanıyorken kesinlikle güneş kremi kullanmak ihmal edilmemeli.

(leke yapabilme ihtimaline karşı)

Son olarak göz çevresine çok yaklaştırmadan uygulamak gerekiyor. Yanak bölgemde gözeneklerim çok olduğundan ister istemez göz altlarıma da değdirmişim. Kapatıcı sürerken göz altlarımın yanması ayrıca kuruluk sonucu differinin sebep olduğunu anladım.

Sonuç olarak komedonlarım geçti, fakat bundan 3-4 ay öncesine kadar yeniden oluşmaya başladılar. 2 hafta önce differin jeli yeniden uygulamaya başladım, sadece krem olarak biodermanın sebium nemlendirici kremini kullanmaya geçtim. Yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı bile.

edit: Kullanmayı bıraktım, tüm komedonlarım geçti, ama siyah noktalarıma bu sefer çok fazla etkisi olmadı. Yıkama jelini kullanmaya devam ediyorum.

4 temmuz 2018 06:54 18 eylül 2018 00:17

46. Merhaba, sivilce, siyah nokta, beyaz nokta, komedon, kırmızı leke, mor leke sorunundan muzdarip süslü dostlarım. Bu ürünü kullanırken (tabii ki tüm ilaçları) sabırlı olmak gerekiyor ama bu çok zor:(. Ben bu jeli nasıl kullandım? Akşamları nilera sabunla temizlediğim yüzüme sivilce olan bölgeler, kısacası tüm yüzüm, genelde komedon olan yerlere çok çok ince sürüyorum, sabah yıkıyorum. ertesi gün clindoxsly jeli sürüyorum. Böyle yapmamın sebebi ilaçtan gözlemlediğim; komedonların ucunu çıkartıyor, diğer jel ise çıkan sivilceyi kurutuyor. burun bölgeme sürmüyorum çünkü bir sürü minik beyaz noktalar oluyor. Hepinize şifa diliyorum süslüler.

20 haziran 2018 20:06 ed.18 temmuz 2018 09:49