4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • oylar ()
  • medya (1)

52. Lise dönemimde çıkarmadığım sivilcelerimi üniversitede çıkardım. Uzun süre de kendim gerek kozmetik ürünlerle gerek doğal ürünlerle tedavi etmeye çalıştım. Ama durumu kontrol edemedim ve yüzüm sanki 35 yaşında gibi yorgun, iz dolu hale geldi.

 En sonunda doktora gittim. Bu kremi, noacne isimli kremi ve tetradox isimli ilacı vererek tedavime başladı 6 gün önce. Karmadan yağlıya dönük, bol gözenekli bir cildim var. Doktor differini gece yatarken sürüp 10 dakika kadar sonra yıkamamı söyledi. Fakat ben doktordan çok bildiğim için sabaha kadar beklettim. 5.gün artık cildim isyan bayrağını çekti. Göz kenarlarım bile cayır cayır yanıyordu. Kuruluk, yanma, kızarma hepsini yaşadım. 5.gece sürmeye cesaret edemedim. Nemlendiriciler bile canımı yaktı. 6.gece yani bu gece tüm yüzüme değil sadece lokal olarak uyguladım.

 Bu şikayetler haricinde henüz hiçbir artısını göremedim. Aksine, ağrılı 4 adet sivilcem oldu. Ya deri altındaki sivilceleri yüzeye çıkardı ya da bende bir sorun var bilemiyorum. İlerleyen süreçlerde yine bilgilendiririm süslüler

5 eylül 02:12 5 eylül 02:14

51. 1 kış boyunca kullandığım, taze olan sivilce lekelerimi geçirmiş olan jel. Diğer bütün sivilce ürünleri bir yana bu bir yana. O derece başarılı gözümde. 

31 ağustos 18:59

50. etken maddesi %0.1 (gbkz: adapalen) olan, hafif ve orta şiddette akne için kullanılan jel krem. tanım yaptıktan sonra hızlıca belirteyim, işbu girdi kişisel tecrübelerimi aktarmaktadır, lütfen dermatologa danışmadan veya hali hazırda başka bir tedavi altında iseniz rastgele kullanmayınız.

differin kullanmaya başlayacaksanız, istikrar çok önemli. düzensiz kullanımda sonuç alabileceğiniz sanmıyorum. prospektüsünde de etkisi 4-8 haftada başlar diye belirtilmiş.

ben tam 7 aydır düzenli olarak kullanıyorum. cilt tipim yağlıdan hunharca yağlıya doğru. siyah nokta, komedon, sivilce ne ararsanız var. differinden önce 2 kutu (gbkz: benzamycin) kullandım, bebek oldum ancak severek ayrılmak zorunda kaldık.(gizlinot: başlığına yazarım) ben günde 1 kez gece yatmadan temiz cilde ince bir tabaka uyguluyorum. kurumasını bekliyorum. sabah da temizliyor ve nemlendiriyorum. faydasını 1. aydan itibaren gördüm. siyah noktalarım azaldı, kapalı komedonum neredeyse hiç kalmadı. aktif sivilcenin süresini de kısalttığını farkettim. ayrıca sabah kalktığımda yüzüm eskisi kadar yağ şov da olmuyor sayesinde. ama sebebini bilmediğim bir şekilde çene bölgemde siyah noktalara hiç etki etmedi. bu süreçte sadece 1 kez cildimi aşırı kuruttu. 1 haftalığına gün aşırıya düşürdüm, o da çözüldü. 

özetle, kendisi cilt bakımımın temel taşı oldu. hiç gitme differin <3.

31 ağustos 18:37


49. Dermatolog önerisiyle kullandığım, yüzümü yakan, mahveden, bir sürü kapalı komedona sebep olan lanet krem.Belki sizde aynı tepkiyi vermeyecek fakat büyük heveslerle yüzünüze boca etmeyin derim.Allahın belası krem

29 ağustos 01:05

48. Herkesin aksine benim cildimi soymayan kremdir. Doktor bana haftada bir gece surmem, cildimi soymasi ve sivilce izlerimin gecmesi icin vermisti. Ancak haftada bir gun kullanimda fayda goremedim. Kullanim talimatindaki gibi her gece yatmadan suruyorum. Yine de bir soyulma olmadi. Kisiden kisiye degisiyor muhtemelen etkisi. Bende tek faydasi cikan veya cikmaya hazirlanan sivilceleri daha cabuk iyilestirmesi oldu.

9 ağustos 23:57

47. Bundan yaklaşık 2 sene önce kapalı komedon şikayetiyle doktora gittim. Differin jel, (bkz: la roche posay effaclar jel ) ve teatrio kremi verdi. Bunları 6 ay boyunca kullanmam gerektiğini belirtti. Bunu söylerken kısa süre içinde etki etmeyeceğini uzun süre kullanmam gerektiğini de belirtti. Bende yaklaşık 1. tüp bittikten sonra etkisini göstermeye başladı. Kullanmaya devam ettim, tamamen cildim düzelince ise bıraktım. Deneyimlerime göre ürünü kullanırken bence dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Doktora danışmadan ürünü kullanmayın bence sevgili süslüler.

Bunlardan ilk alkol içeren hiçbir ürünle birlikte kullanılmaması gerekiyor. Prospektüsünü geç okumam nedeniyle ben yandım siz yanmayın. Çenem ve dudak çevrem 1 hafta kadar kızarık ve kupkuru gezdim. ( Alkol içeren bir tonikle kullandım.)

İkinicisi doktorum ürünü sabah-akşam kullanmam gerektiğini belirtmişti. Eğer cildini çok kurutursa sadece akşamları kullan şeklinde de bir uyarıda bulunmuştu.Dediği gibi de oldu, eğer cildinizi çok kurutuyorsa sadece geceleri kullanarak da bir şans verin bence. ( her gün bir nohut tanesi kadar)

Üçüncüsü ise bu ürünü kullanıyorken kesinlikle güneş kremi kullanmak ihmal edilmemeli.

(leke yapabilme ihtimaline karşı)

Son olarak göz çevresine çok yaklaştırmadan uygulamak gerekiyor. Yanak bölgemde gözeneklerim çok olduğundan ister istemez göz altlarıma da değdirmişim. Kapatıcı sürerken göz altlarımın yanması ayrıca kuruluk sonucu differinin sebep olduğunu anladım.

Sonuç olarak komedonlarım geçti, fakat bundan 3-4 ay öncesine kadar yeniden oluşmaya başladılar. 2 hafta önce differin jeli yeniden uygulamaya başladım, sadece krem olarak biodermanın sebium nemlendirici kremini kullanmaya geçtim. Yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı bile.

edit: Kullanmayı bıraktım, tüm komedonlarım geçti, ama siyah noktalarıma bu sefer çok fazla etkisi olmadı. Yıkama jelini kullanmaya devam ediyorum.

4 temmuz 06:54 18 eylül 00:17

46. Merhaba, sivilce, siyah nokta, beyaz nokta, komedon, kırmızı leke, mor leke sorunundan muzdarip süslü dostlarım. Bu ürünü kullanırken (tabii ki tüm ilaçları) sabırlı olmak gerekiyor ama bu çok zor:(. Ben bu jeli nasıl kullandım? Akşamları nilera sabunla temizlediğim yüzüme sivilce olan bölgeler, kısacası tüm yüzüm, genelde komedon olan yerlere çok çok ince sürüyorum, sabah yıkıyorum. ertesi gün clindoxsly jeli sürüyorum. Böyle yapmamın sebebi ilaçtan gözlemlediğim; komedonların ucunu çıkartıyor, diğer jel ise çıkan sivilceyi kurutuyor. burun bölgeme sürmüyorum çünkü bir sürü minik beyaz noktalar oluyor. Hepinize şifa diliyorum süslüler.

20 haziran 20:06 ed.18 temmuz 09:49


45. Dermatolog önerisiyle basladim üç ay da düzenli kullandım. Şikayetim gozeneklerimin devasa boyutlarda olmasaydı, o konuda bir yardımı olmadi ama akne problemi olan cildimde de o donem sivilce çıkarmadı. Fakat cildi inanılmaz kurutuyor yoğun bir nemlendirici kullanmanız şart. Dermatolog bioderma h2o önermişti ama ben kulla dim önermiyorum.

6 nisan 19:02

44. Benim cildimde baya yanık gibi tahrişler yaptı.Sivilcelerim için vermişti doktorum sonuç alamadığım için aknetrent tedavisine başladım sonrasında.

25 mart 15:14

43. Sivilcelere ve siyah noktalara iyi geldiğini gözlemledim fakat sivilce izlerine bence hiçbir etkisi yok. İlk kullandığım haftalarda özellikle göz kapaklarıma ve yüzüme inanılmaz bir hassasiyet yaptı ama kısa sürede geçiyor.

24 mart 19:58 24 mart 19:58