differin

4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • oylar (2)
  • medya (1)

38. Allah belasını versin bu jelin. Cidden bendeki mi bozuk bilmiyorum ama cildimi kurutup soymayı bırak öyle hassasiyet yarattı ki ne sürsem cayır cayır yandı suratım makyaj yaparken. Gülerken acıdı. Zaten makyaj falan yapmak imkansız o putürlü sürata. Nefret ediyorum senden. 

10 aralık 2017 09:19

37. Bir dönem hormonal ya da mevsim değişikliği bilmiyorum, feci kapalı komedonlarım çıktı, ne demek olduğunu gerçekten çıkınca anladım. Bazıları acıyor, bazıları sadece pütür halindeydi ama dokununca bi sertlik hissediliyordu. Burada okuyup denemeye karar verdim zira piyasadaki diğer sivilce kremlerinin tümünü halihazırda kullanmıştım, zaten devlet de karşılamıyordu doktora gitsem. Denemiş olurum dedim. 

Öncelikle benim cildimde kesinlikle bi hassasiyet oluşturmadı, 1 günde 4 kez falan sürdüğümü bilirim(önerilmez) şu an her akşam yatarken sorunlu bölgelerime sürüyorum ve 1 aydır düzenli kullanıyorum, kapalı komedonlar %90 geçti, sadece bikaç yerde ucu olmayan hafif pürüzler kaldı. Bitmek üzere ve tekrar alıp düzenli devam etmek istiyorum. Siyah noktaya etkisini bilmiyorum, burnumda denemedim hiç ama sanki etkisi olmaz gibi çünkü benim siyah noktalarım pek yüzeysel değil, hatrı sayılır derinlikteler.

Eğer siyah noktaların görünümünü gerçekten azaltacak, gıcır parlak gösterecek ve siyah nokta pütürünü alacak bir ürün arayışındaysanız kesinlikle yves rocher pure system maske'yi öneririm. O kadar güzel bir ürün ki resmen siyah noktaların üstü krater boşluğu görünümünü alıyor, cildin sorunlu kısmı o maskeyi emiyor, burnum çileğe benziyor. Tüm yüze değil t bölgesine kullanmak en iyisi, ne olur ne olmaz. 

Yani kısacası differin benim kapalı komedon şikayetiyle kullanıp çok memnun kaldığım, sivilce kremleri içinde bende en çok işe yarayan krem olmuştur. Ne imex, ne clindoxyl, ne benzamycin bu kadar işe yaramıştı

25 kasım 2017 03:03

36. irinli ve sancılı sivilceleri 1-2 günde kurutan, bende siyah nokta ve kapalı komedonlara hiç bir katkısı olmamış olan jel. 

benim cildimi (gbkz: acnelyse) kadar kurutmadı, hatta sivilcelere, kapalı komedonlara ve burnumdaki siyah noktalara kokal sürdüğüm halde oralarda bile herhangi bir kuruluk yapmadı. 

ayrıyetten doktorumun dediğine göre leke tedavisi için kullanılacak bir ürün kesinlikle değilmiş, güneşten dikkatli korunmadığınız durumda ciltte lekelenmeye yol açacak bir ürünmüş. 

Ayrıca eczaneden reçetesiz alabiliyorsunuz ama doktor tavsiyesiyle daha doğru ilaçlara yönlendirilebileceğiniz için gidin alın demiyorum. 

Daha iyisi bence (gbkz: clindoxyl)

25 kasım 2017 01:30

5

35. 3 aydır kullanıyorum ve deneyimlerimi paylaşmaya geldim.

Burnumda beyaz komedon olarak da bilinen beyaz noktalarım vardı. Özellikle yazın parlama da yapıyordu. Haftada bir defa siyah nokta bandı kullanıyordum ama kısa süreli çözüm oluyordu. O pütür pütürlük ve görüntüsü bende iyice takıntı olmaya başlamıştı. Cilt doktorumun da tavsiyesiyle bu jele başladım. Akşamları cildi temizledikten sonra sürülüyor. Doktorum aynı zamanda peeling görevi gördüğünü ve yüzümün geri kalanına da kullanabileceğimi söyledi. Benim cildimin geri kalanı kuru o yüzden geri kalanına pek yaramadı nadir de sürsem soyduğu için ama sivilce falan çıktığında sivilceye sürünce güzel söndürüyor. Zaman zaman ara vererek kullandığım 3 ayın sonunda burnum artık parlamıyor ve her daim yumuşak. Beyaz komedonlar da baya azaldı, arada bant yapıştırıp bunu kullanmaya devam ediyorum ve artık rahatsız etmiyor. Aynı dertten muzdarip olanlara kesinlikle tavsiye ederim

22 kasım 2017 12:51


34. şakağımda oluşmuş pütürler için doktorun verdiği kremdi... bir ay kullanmamı söylemişti ve işe yaramıştı. pütürler geçti ve bir daha hiç oluşmadı. lekeler için en az bir ay boyunca düzenli kullanmak lazım, çünkü derinin yenilenme süresi 28-30 gün... bundan önce lekeler üstünde tam bir etkisini göremezsiniz. retinol kremi olduğundan kullandığınız bölgeyi hassaslaştıracaktır. bende kullandığım bölgedeki derinin çok incelmesi durumu olmuştu. bunun için de ayrı bir krem kullanmıştım. mutlaka güneş koruması kullanmak lazım. ama cildiniz hassaslaşacağı için geniş bölgelerde düzenli kullanım için en iyisi kış aylarında kullanmak.

11 ekim 2017 03:15

33. Yaklaşık 4 gündür kullanıyorum. Kapalı ve acılı, pütürlerinden gına geldiği komedonlarım için aldım. Yağlıya dönük karma cildim iflah olmaz kuru bir cilde döndü. Bütün nemlendiricilerim çöp oldu resmen. Hepsi matlaştırıcı, sebum fazlası alıcı falan çünkü. Fakat şimdiden sonucu gördüm. Önce feci artırdı. Dayanamayıp sıktım. Komedonlarım ya sivilceye döndü ya da yüzeye sert bi forma çıktı. Şu an hala o pütürlü komedon görüntüsü var ama artık ne canım acıyor ne de öyle derindeler. Düzenli kullanmaya devam edersem çok iyi bir sonuç elde edeceğime eminim. Tek kötü yanı kurak topraklara dönmesi cildimin, ama o kadar da olur...  Sürekli nemlendiriyorum suratımı. 

10 ekim 2017 19:16

32. doktorumun bana dediğine göre sıvı roaccutane olan krem. reçetesiz verilmiyo diye biliyorum. zebramo’da satanları görüyorum bazen, yapmayın sakın. uyarıdan sonra yorumum da; bana yetmediği bu kremin. o yüzden roaccutane kullanmaya başladım zaten. 

15 eylül 2017 14:37 16 ekim 2017 09:30

31. Sırf bu girdiyi yazmak için geldim, açılın. 

 Sivilce problemim yok ancak yaklaşık 4 ay önce favori bölgemi iple aldırdıktan sonra, sadece sağ tarafımda yaklaşık 20 tane beyaz komedonumsu pütürtü oluşmuştu. Bunlar zaman zaman büyüyordu, küçülüyordu yada kızarıyordu. Kendilerini belli ediyorlardı yani. 

Doktora gittiğimde bana bu kremi verdi, büyük bi ümitsizlikle yaklaşık 2 hafta önce kullanmaya başladım. Ve suan sağ yanağım pu-ruz-suz! 

hormonal sivilce problemim olduğu dönemde kullanmış ve memnun kalmamıştım bu kremi. Ancak beyaz puturtuler, millalar, komedonlar her neyse buna karsi koyamiyor. 

Ayrica burun uzerindeki siyah noktalar icinde, iki gunde bir kullaniyorum. Siyah noktalarida gecirme etkisi var.

15 eylül 2017 11:06

30. ver elini öpücem...

2. tüpte olduğum, aktif sivilcelerimi %90 azaltan, allık sürünce berbat gözüken yanaklarımı normale çeviren, regl dönemini 2 ufaklıkla atlatmamı sağlayan krem.

2 gecede bir çook ince bir tabaka haline(yaklaşık 1 fındık büyüklüğünde tüm yüzüme) uygulayıp sabah temizliyorum. sivilcelerime en iyi gelen arkadaş bu oldu.

30 ağustos 2017 19:59

29. hafif bir içeriğinin olmasının yanında oldukça etkili 3.tüpümü kullandığım jeldir. sivilceleri çok iyi kurutuyor ve gözenekleri temizliyor. sayesinde burnumun üzerinde siyah nokta kalmadı

2 mayıs 2017 23:38