4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • oylar (2)
  • medya (1)

41. Sivilcelere ve siyah noktalara iyi geldiğini gözlemledim fakat sivilce izlerine bence hiçbir etkisi yok. İlk kullandığım haftalarda özellikle göz kapaklarıma ve yüzüme inanılmaz bir hassasiyet yaptı ama kısa sürede geçiyor.

24 mart 19:58 24 mart 19:58

40. 8 aylık aknetrend tedavimden sonra geçmeyen lekelerim için cildiye yazmıştı bu kremi. Sanırım biraz hafifletti ama ben mi yanlış kullanıyorum yoksa benim ciltte bir işe yaramıyor mu anlamış değilim bana pek faydasının dokunduğunu söyleyemeyeceğim sanırım.

24 mart 15:59

39. imex, clindoxyl, benzamycin, adını unuttuğum bir antibiyotik hap ve daha niceleri de dahil olmak üzere geçirmek için tonla şey kullandığım kapalı komedonlarımı üç ay düzenli kullanımla (her gece sürerek) %80 azaltmış jeldir. diğer krem ya da jeller kadar kuruluk da yapmadı bende, bu yüzden daha da bir sevdim. Kapalı komedon sorununuz varsa doktora da danışıp kullanabilirsiniz, tabi herkeste etkisi aynı olmayabilir. Ben çok memnun kaldım.

23 mart 20:32


38. cildiyecimin sivilce izlerim, siyah noktalarım ve gözeneklerim için yazdığı ilaç. dikkatli kullanmamı, sadece bölgesel uygulamamı söylemişti. yaklaşık 5 gün falan kullandım dediği gibi. göz çevremde inanılmaz bir yanma yaptı. eyeliner çekerken göz kapaklarıma iğneler batıyormuş gibi falan oluyordu. önce ilaçtan şüphelenmedim çünkü göz çevreme değdirmiyordum ilacı. bir de birkaç yeni far daha kullanmaya başlamıştım o yüzden oldu sandım ama sonra yan etkilerini okudum ve cidden ilaç yüzündenmiş. bıraktıktan iki üç gün sonra da geçti. bir daha da kullanmaya cesaret edemedim.

9 mart 14:52

37. Allah belasını versin bu jelin. Cidden bendeki mi bozuk bilmiyorum ama cildimi kurutup soymayı bırak öyle hassasiyet yarattı ki ne sürsem cayır cayır yandı suratım makyaj yaparken. Gülerken acıdı. Zaten makyaj falan yapmak imkansız o putürlü sürata. Nefret ediyorum senden. 

10 aralık 2017 09:19

36. Bir dönem hormonal ya da mevsim değişikliği bilmiyorum, feci kapalı komedonlarım çıktı, ne demek olduğunu gerçekten çıkınca anladım. Bazıları acıyor, bazıları sadece pütür halindeydi ama dokununca bi sertlik hissediliyordu. Burada okuyup denemeye karar verdim zira piyasadaki diğer sivilce kremlerinin tümünü halihazırda kullanmıştım, zaten devlet de karşılamıyordu doktora gitsem. Denemiş olurum dedim. 

Öncelikle benim cildimde kesinlikle bi hassasiyet oluşturmadı, 1 günde 4 kez falan sürdüğümü bilirim(önerilmez) şu an her akşam yatarken sorunlu bölgelerime sürüyorum ve 1 aydır düzenli kullanıyorum, kapalı komedonlar %90 geçti, sadece bikaç yerde ucu olmayan hafif pürüzler kaldı. Bitmek üzere ve tekrar alıp düzenli devam etmek istiyorum. Siyah noktaya etkisini bilmiyorum, burnumda denemedim hiç ama sanki etkisi olmaz gibi çünkü benim siyah noktalarım pek yüzeysel değil, hatrı sayılır derinlikteler.

Eğer siyah noktaların görünümünü gerçekten azaltacak, gıcır parlak gösterecek ve siyah nokta pütürünü alacak bir ürün arayışındaysanız kesinlikle yves rocher pure system maske'yi öneririm. O kadar güzel bir ürün ki resmen siyah noktaların üstü krater boşluğu görünümünü alıyor, cildin sorunlu kısmı o maskeyi emiyor, burnum çileğe benziyor. Tüm yüze değil t bölgesine kullanmak en iyisi, ne olur ne olmaz. 

Yani kısacası differin benim kapalı komedon şikayetiyle kullanıp çok memnun kaldığım, sivilce kremleri içinde bende en çok işe yarayan krem olmuştur. Ne imex, ne clindoxyl, ne benzamycin bu kadar işe yaramıştı

25 kasım 2017 03:03

35. irinli ve sancılı sivilceleri 1-2 günde kurutan, bende siyah nokta ve kapalı komedonlara hiç bir katkısı olmamış olan jel. 

benim cildimi (gbkz: acnelyse) kadar kurutmadı, hatta sivilcelere, kapalı komedonlara ve burnumdaki siyah noktalara kokal sürdüğüm halde oralarda bile herhangi bir kuruluk yapmadı. 

ayrıyetten doktorumun dediğine göre leke tedavisi için kullanılacak bir ürün kesinlikle değilmiş, güneşten dikkatli korunmadığınız durumda ciltte lekelenmeye yol açacak bir ürünmüş. 

Ayrıca eczaneden reçetesiz alabiliyorsunuz ama doktor tavsiyesiyle daha doğru ilaçlara yönlendirilebileceğiniz için gidin alın demiyorum. 

Daha iyisi bence (gbkz: clindoxyl)

25 kasım 2017 01:30


34. kapalı komedonlarda ve siyah noktalarda gerçekten etkili olduğunu düşündüğüm sivilce ilacı. dermatologumun kapalı komedonlarım ve birkaç sivilce lekem için verdiğini hatırlıyorum. sivilce lekesinde hiçbir faydasını görmedim açıkçası. ama kapalı komedonlarda gerçekten başarılı, annem de kullandı ve memnun kaldı. benim asıl memnun kaldığım şekli ise haftada 1-2 defa gece yatmadan önce burnuma sürüyorum ve siyah noktalarımı baya baya götürüyor ya.

ayrıca yukarıda dendiği gibi dermatologum piyasadaki en hafif sivilce ilacı olduğunu söylemişti. birkaç tavsiyede bulunayım, bu tarz ürünleri kullanırken güneş kremi kullanmayı unutmayın güneş hassasiyet yapabilir. bol bol uygulamak daha çok işe yarayacak demek değildir, kararında ve lokal olarak uygulamanızı öneririm. bu tarz sivilce ilaçları, jeller, losyonlar 1-2 hafta sonuç verecek ürünler değillerdir. gerçekten sonuç almak istiyorsanız en az 2-3 ay dermatologunuzun önerilerini dikkate alıp düzenli kullanmanız gerek. herkese şifalar dilerim:)

25 kasım 2017 01:12

5

33. 3 aydır kullanıyorum ve deneyimlerimi paylaşmaya geldim.

Burnumda beyaz komedon olarak da bilinen beyaz noktalarım vardı. Özellikle yazın parlama da yapıyordu. Haftada bir defa siyah nokta bandı kullanıyordum ama kısa süreli çözüm oluyordu. O pütür pütürlük ve görüntüsü bende iyice takıntı olmaya başlamıştı. Cilt doktorumun da tavsiyesiyle bu jele başladım. Akşamları cildi temizledikten sonra sürülüyor. Doktorum aynı zamanda peeling görevi gördüğünü ve yüzümün geri kalanına da kullanabileceğimi söyledi. Benim cildimin geri kalanı kuru o yüzden geri kalanına pek yaramadı nadir de sürsem soyduğu için ama sivilce falan çıktığında sivilceye sürünce güzel söndürüyor. Zaman zaman ara vererek kullandığım 3 ayın sonunda burnum artık parlamıyor ve her daim yumuşak. Beyaz komedonlar da baya azaldı, arada bant yapıştırıp bunu kullanmaya devam ediyorum ve artık rahatsız etmiyor. Aynı dertten muzdarip olanlara kesinlikle tavsiye ederim

22 kasım 2017 12:51

32. şakağımda oluşmuş pütürler için doktorun verdiği kremdi... bir ay kullanmamı söylemişti ve işe yaramıştı. pütürler geçti ve bir daha hiç oluşmadı. lekeler için en az bir ay boyunca düzenli kullanmak lazım, çünkü derinin yenilenme süresi 28-30 gün... bundan önce lekeler üstünde tam bir etkisini göremezsiniz. retinol kremi olduğundan kullandığınız bölgeyi hassaslaştıracaktır. bende kullandığım bölgedeki derinin çok incelmesi durumu olmuştu. bunun için de ayrı bir krem kullanmıştım. mutlaka güneş koruması kullanmak lazım. ama cildiniz hassaslaşacağı için geniş bölgelerde düzenli kullanım için en iyisi kış aylarında kullanmak.

11 ekim 2017 03:15