sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  35. Addict'i piyasadaki vanilyalı parfümlerden farklı kılan mandalina yaprağından gelen yeşil nota. Bu yeşillik, parfüme bir çeşit isyankârlık, derinlik ve hava katıyor. Böylece unutulmaz bir parfüm haline geliyor Addict. Belki de tek sorunu parfümün, yoğunluğundan dolayı ecnebilerin "sizin parfümü değil, parfümün sizi sürmesi" olarak ifade ettikleri duruma yol açması. Pek çok insan kokusundan Addict'i tanıyabilir. Bu durum, bu cool parfümün gizeminden bir parça çalıyor ne yazık ki.

  10 şubat 19:58

  34. Oldukça tatlı bir kokusu var. Birazda baharat kokusu var. İlk kullandığımda çok ağır geldi. Fakat zamanla hafifleyen bir kokusu var.

  10 şubat 14:47

  33. Canım babamın istediğim parfümü yanlış anlamasıyla edindiğim imza kokum. 2007 yılından beri kullanıyorum, yaz aylarına ağır gelebileceği için havaların soğumasını iple çektiriyor resmen. Parfümümü soran kimselere de adını söylemem, kıskanırım, paylaşamam. Önce yoğun bir vanilya kokusu vurur sonrasında bana nedense mandalina kokusunu andırır. Anlatılmaz yaşanır. Insanin kendisini gün içinde koklamasına bile sebep olur. Her tene gider mi bilemem ama dünyanın en muhteşem parfümüdür kanaatimce. Namussuz çok pahalanmış, şişenin de dibine geldim. Çoluğun çocuğun rızkını buna yatıracaz anlaşılan.

  20 aralık 2018 00:46

  32. Grip oldugum bir vakit boynerde testerini koklamamla sinuslerimin acilmasinin bir oldugu oldukca kalici ve keskin parfumdur kendileri. Kis sezonu kullanmak icin ideal.

  1 ekim 2018 00:01

  5

  31. dior’un, ağır, kadınsı ve şık parfümü.

  Yıllar önce bi hevesle “zaten kış parfümü” diyerek, kazak+mont+şal kombinimle kullandığım, metrodan çıkana kadar bana baygınlık geçirten parfümdür kendisi aynı zamanda.

  Ama şık giyinilmiş bir akşam yemeğinde kıyafeti layıkıyla tamamlayacak tarzda bir koku olduğunu düşünüyorum.

  28 eylül 2018 20:55

  30. o kadar değişik bir koku ki, mağazada denediğimden beri hem kokladıkça koklayasım geliyor hem de aynı zamanda 'bu ne şimdi, nasıl parfüm' diye söyleniyorum. sanırım adı da buradan geliyor. ne tam sevebiliyorsun ne de vazgeçebiliyorsun, ki ben sadece denedim.

  kalıcılığına gelecek olursak, mağazada deneyeli birkaç saat oldu ve hala kokusu kolumda ve ceketimde. öyle birkaç saate uçacak gibi de durmuyor üstelik. oysaki sadece 1-2 fıs sıkmıştım...

  vanilyası çok baskın, ama ben zaten vanilyalı kokulara bayılırım. ama içinde tarif edemediğim beni irite eden garip bir şey var. buna rağmen sapık gibi kolumu kokluyorsam da benim için iyi parfümdür. bu arada lacivert şişesinden bahsediyorum.

  bilemiyorum ama bir parfüm ancak bu kadar kafamı karıştırabilirdi. 'bu ne yaman çelişki anne' der, susarım. 

  28 eylül 2018 20:24

  5

  29. büyüleyici bir koku,saçlardan iki gün çıkmıyor.dün sıkmıştım,halen saçımda.giysilerde de çok kalıyor.çok çekici,imza bir koku.

  19 eylül 2018 15:34

  5

  28. 2006 yılında yaz-kış kullandığım,"kendime güveniyorum,güçlüyüm,güzelim,enerji doluyum" cümlelerini içten içe her fıs fısta söyleten efsanevi ve oryantal karakterli class parfüm...

  Mükemmel bir kadınsılığı,az görülür orjinallikle harmanlar.Açık veya koyu ten ayırt etmez.Addict tiryakilik yaratır.Yıllar geçse de sizi hatırlatır..Emin olabilirsiniz.

  18 eylül 2018 23:54

  27. karakter sahibi parfüm. aynı zamanda defalarca reformüle edilen parfüm. karakter sahibidir çünkü ya sevilir ya nefret edilir addict’ten. ortalama ve kimseyi rahatsız etmeyen bir koku değildir, tam tersi ‘ben burdayım’ der, ‘sevin veya nefret edin, ben buradayım’ bu açıdan kendisini çok karakterli bulurum. kendi üzerimde sevemediğimi düşündüğüm bir anda elden çıkardım ama arada aklıma geliyor. imza parfüm arayışında olan, dikkat çekici ve vanilyalı koku arayan süslülere tavsiyemdir. 

  9 temmuz 2018 21:21

  26. Son zamanlarda şişesiyle ilgili sorun çıkarmaya başlamıştır. Kış aylarında hep bu parfümü kullanıyorum. Hem kalıcı hem de çok az mıktar bile günlerce buram buram mis gibi kokuyor. Ama gerçekten diğer girdilerde de yazıldığı gibi tam bir kış mevsimine uygun bir parfüm. Dior bunu anlamış olacak ki dior addict'in yaz versiyonunu da çıkartmıştı ki pek tutmadı sonradan. Son 2 alışımda da şişesinde sorun çıktı, sıkması zorlaştı vs. Eğer bu parfümü kullanıyorsanız öncesinde mutlaka bir kontrol edin. Yaz ayları muadili içinse bence miss dior. 

  16 haziran 2018 17:31 16 haziran 2018 17:34