sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (5)
 • oylar (6)
 • medya (0)
4

5. uzun arayışlarıma son veren fondöten. öncelikle cildim kuru, hassas ve akneye meyilli. iki senedir dermatoloğumun önerisiyle mineral toz fondöten kullanıyorum. hazır kış gelmişken methini duyduğum bu fondötene bir şans vermek istedim. tati ve jefree star bu fondötenden övgüyle bahsetmişti ki haklılarmış. 

sephora'daki görevli hanıma cilt tipimden bahsettim ve asıl denemek istediğim fondötenin dior backstage olduğunu ama başka hafif yapılı, kendi cildim gibi duracak başka bir önerisi varsa onu da denemek istediğimi söyledim. kendisi benefit'in ismini şimdi hatırlamadığım yeni fondötenini söyledi. ikisini de yüzümün bir yarısına dior, diğer yarısına benefit olacak şekilde denedik. şimdi burada bir parantez açmam gerekiyor. cildim aşırı kuru. özellikle kışın çene ve yanak bölgem yılan gibi deri değiştiriyor. burun ve alın bölgem yine biraz daha yağlı. iki tarafın da uygulaması bittikten sonra sonuç bariz bir şekilde dior'u gösterdi. ben yüzümde sıfır makyajla gitmiştim ürün denemek istediğim için. görevli hanım da ürünlerin altına bir baz uygulamadı. benefit için ne kadar hafif deseler de sürüldüğü ilk andan itibaren yağlı olan alın ve burun bölgem de dahil olmak üzere bütün yüzümü pul pul gösterdi. dior ise yok gibiydi. gerçekten kendi cildim gibi oturdu ve kurulukları bazsız olmasına rağmen hiçbir şekilde ortaya çıkarmadı. görevli hanım da bu durumun farkında olacak ki benefit için biraz beklemem gerektiğini, cildimin fondöteni emmesi için 10-15 dakikaya ihtiyacımın olduğunu söyledi. bunu duyunca yaklaşık 20 dakikamı mağaza içinde yüzümde iki farklı fondötenle dolaşarak geçirdim. sonuç: benefit nasıl pul pul duruyorsa dior bir o kadar kendi cildim gibi duruyordu. gelelim dior backstage'in pozitif yönlerine:

- ciltteki kusurları ön plana çıkarmaması.

- warm, cool ve neutral alt tonlarını içeren geniş bir renk skalasına sahip olması. (yanlış hatırlamıyorsam 40 renk)

- alerjiye, sivilceye sebep olmaması.

- okside olmaması.

- transfer olmaması.

- suya ve tere dayanıklı olması. (hava terleyecek kadar sıcak olmadığı için bu konu hakkında kesin konuşamıyorum ama kendilerinin iddiası bu yönde)

- kapatıcılığının arttırılabilmesi.

- ciltte hiçbir şekilde ağırlık yapmaması, kendi cildiniz gibi durması.

negatif yönleri ise:

- maalesef içeriği temiz değil. 3. sırada alkol var. bu yüzden cildi hassas ve alerjik olanlar almadan önce kesinlikle denemeli. ucuz bir ürün olmadığı için önce denemeniz hem size hem de cüzdanınıza yarar sağlar zira ben de olmadı ama internette sivilce yaptığını söyleyen bir çok kullanıcı var.

- eğer çok kapatıcı bir fondöten arayışındaysanız bu ürün size göre değil. dediğim gibi gerçekten çok ince bir yapısı var. yüzümde denedikten sonra eşime fotoğrafımı göndermiştim. '' bugün cildin çok güzel gözüküyor ama bana bu fotoğrafı neden gönderdin?'' fiye sordu. ben söylemesem fondöten sürdüğümü anlamayacakmış. filtre vs. kullandım sanmış. kısacası ilk katta gerçekten çok bir kapatıcılığı yok. ben bu durumdan memnunum ama bir başkası üzülebilir.

- kat kat sürülebilir ama ikinci ya da üçüncü katı sürdükten sonra kurulukları ön plana çıkarabilir. internette okuduğum yorumların bazıları ikinci, üçüncü katı sürecekseniz kesinlikle yüzünüzü iyi nemlendirmeniz gerektiğini söylemişler.

- yağlanmaya pek bir etkisi olmadı bende. t bölgem zaten yağlı ama süreci ne hızlandırdı ne de yavaşlattı. 

- bu yağlanmaya bağlı olarak gözeneklerimi biraz belirginleştirdi. şöyle ki t bölgem yağlanmaya başladıktan sonra pudra ya da bir yağ emici mendille bu yağdan kurtulmazsam gözeneklerim daha belirginleşmiş oluyor gibi geldi. ben de yağlanma 3 saat sonra başlıyor genelde. o yüzden 3-4 saatte bir o yağdan kurtulmam gerekiyor. 

- içinde limon/sivrisinek kovucu spreylerin kokusunu andıran bir koku var. ben bu kokuyu sevdiğim için koku hassasiyetim olmasına rağmen beni çok rahatsız etmedi ama koku hassasiyeti olan bir başka kişiyi rahatsız edebilir çünkü keskin bir koku. 

- ambalajı kötü. şöyle ki şişeyi her kullanımdan önce çalkalamanız gerekiyor. çalkaladıktan sonra kapağı açtığınızda bir miktar ürün dışarı akıyor. ben bilmiyordum o yüzden ürünün çok minik bir miktarı masaya döküldü. farketseniz kolayca temizlersiniz de ben farketmemiştim.

- fondöteni süngerle uygulama alışkanlığınız varsa, bu ürün beauty blender düşmanı bir ürün. bir kere denedim ama fondöteni süremedim çünkü sünger hepsini emmişti. zaten dior'un da önerisi ya parmakla.( özellikle tek kat sürecekseniz) ya da fırçayla (ikinci ya da üçüncü katı sürecekseniz)

kısacası almadan önce denenmesi gereken bir fondöten olduğunu düşünüyorum. cildinizle uyuşursa gerçekten güzel bir fondöten. benim cildimle gerçekten iyi anlaştı. şanslıyım bu bakımdan ama denemeden alırsanız ve cildinizle anlaşamazsa maddi açıdan bir kayıp çünkü kendisi hiç de ucuz veya ortalama fiyatta bir ürün değil. kusura bakmayın biraz uzun oldu. buraya kadar okuduysanız teşekkür ediyorum ve mutlu bir gün geçirmenizi diliyorum.

2 kasım 2018 16:33

4. 2 ay önce deneme boylarıyla yola çıkıp, hayatımın ürünü olduğunu anlamamla tam boyunu aldığım üründür.

cildimin kuruluğundan, özellikle kış aylarında ağız çevremde, yanak altlarımda oluşan minik minik çatlaklardan dolayı fondöten seçme işlemi benim için azaptır. herkesin bildiği mac face and body, sırf bu yüzden başımın tacıdır. zaten genelde de fondötende; renk eşitliği, ıslak görünüm ve hafiflik aradığım; -özel günler hariç- yoğun kapatıcı özellikte olanlardan kaçındığım için, yapısı daha hafif ürünler her zaman ilk tercihimdir.

bu ürünse, sanki kendi cildinmiş gibi ama bunun daha iyi hissettiren versiyonu. 2, 3. uygulamaya da izin veriyor. üstelik bu şekilde cildinizde bazı kusurlar varsa bunları da örtüyor. hem de hiç ağırlık yapmadan. 

kalıcığını ise, oldukça başarılı buldum. bende akşama kadar kalıyor, tabii sabitleyici sprey yahut hafifçe pudra da geçiyorum üstünden. ancak geçmediğim zamanlarda bile yeterli derecede kalıcı oldu benim cildimde. 

ayrıca 50 ml'lik bu ürünün, küçük bir parçası tüm yüze yetiyor. ben pıt pıt yanaklarıma, çeneme, burnuma, alnıma dokundurup süngerle; eğer çok acelem varsa da, elimle ya da fırçayla uyguluyorum. ürün cilde sabitlenip kalıyor.

her yönüyle benden tam puan alan nadir ürünlerden olan bu fondöten, gerçekten küçük bir mucize. 

21 ekim 2018 16:33 21 ekim 2018 16:39

3. çok uzun zamandır aradığım konforu bulduğum fondoten.

-yapısı incecik 

-sağlıklı bir ışıltı veriyor

- kat kat uygulanabilme konusunda çok başarılı

-gözenekleri gizliyor

- renk seçeneği çok fazla ve cool,warm,neutral,olive gibi bir sürü seçenek sunulmuş.

- sabitlemek için pudra kullanımı sonrası asla çamurlaşma yapmadı.

- fotoğraflarda çok güzel görünüyor,adının hakkını verdiğini düşünüyorum.

-sivilce konusunda yorum yapmak için henüz erken 9 gündür kullanıyorum.

-sephora fiyatı güncel olarak 265 tl,elimde olan renk 1N. 

-oksitlenme sorunu yok.

14 eylül 2018 17:47 14 eylül 2018 17:48

2. Gecen hafta sephora’dan aldim. Çok fazla fondöten kullanmam, sadece renk eşitsizlikleri için hafif dokulu fondötenleri arada kullanan biriyim. Bu ürün şimdiye kadar kullandiklarimin en iyisi. Agir değil, hatlarin içine dolmuyor. Nemlendiricinizin üzerine sürerseniz cok daha iyi sonuç verir. Henuz boyner ve sevil’de yok bu ürün. Sakin oralara gidip yanlis bir ürün almayin. Cok fazla renk seçeneği var. Hangi alt tonu seviyorsaniz ona göre deneyerek almalısınız. 

27 ağustos 2018 18:20

5

1. dior makyaj artistlerinin gizli silahı olarak geçiyor kendi (link: https://www.dior.com/beauty/en_us/fragrance-beauty/makeup/dior-backstage/complexion/pr-complexionpros-y0028001-face-and-body-foundation.html internet sitelerinde). kapatıcılığı kolayca artırılabilen, doğal görünümlü bir fondoten. hem vücut hem de yüz için kullanıma uygun. renk skalası çok geniş, sitelerinde çok güzel açıklamışlar.

az kapatıcılık için 1 kat parmak uçlarıyla, orta kapatıcılık için 2 kat fırçayla yüzün ortasından dışarıya doğru ve tam kapatıcılık için ise 3 kat dairesel fırça hareketleriyle uygulanması öneriliyor.

deneme boyunu almıştım sephora puanlarımla.1 kat sürünce kapatıcılığı gerçekten çok az. renk eşitsizliklerini dengeliyor ancak, sivilce veya iz varsa kapatmıyor. sivilcemin üzerine azıcık bir ürünle geçince tamamen gidiyor. yapısı incecik, ağırlık yapmıyor ciltte. buna rağmen çok akışkan bir kıvamı yok. çok fazla ürüne de gerek yok, bir damla yetiyor.

altına bazlı ve bazsız olmak üzere iki değişik şekilde kullandım ve ikisi de çok hoşuma gitti. bazlı kullanınca gözenek görüntüsü daha pürüzsüz duruyor fakat bazsız da gerçekten pürüzsüz bir cilt elde edebiliyorsunuz. üzerine transparan pudra ile geçmememe rağmen yağlı cildimde ekstra yağlanma ve parlama gözlemlemedim gün içinde. ve tabii ki en önemlisi sivilce yapmaması. çok başarılı bir fondoten olmuş, büyük boyunu almayı düşünüyorum

ukte: (yazar: annels)

28 haziran 2018 21:22

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar