sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (101)
 • oylar (11)
 • medya (4)
5

101. Kullanmaya kıyamadığım kokum. Öncelikle ambalajına bayılıyorum. İsmiyle uyumlu zehirli elma gibi bir görünüşü var ve o kırmızı çekici tasarımı kokuyla inanılmaz bütünleşiyor. 

Koku olarak bana ağır gelmiyor esmer tenimle bütünleşen tatlı baharatlı bir kokusu var. Ben de olan edt versiyonu ve kalıcılık konusunda 4-5 saat diyebilirim. Beklentimden daha az kalıcı bir parfüm benim için. Yine de benim imza kokumdur çok severim. 

19 ocak 02:28

100. Dior’un poison ailesine sonradan eklenmiş ama serideki diğer tüm parfümleri gerisinde bırakmıştır. Gerçekten özgün bir koku, bana çok lüks bir odada yerlere kadar dökülen kaliteli kadife perdeleri çağrıştırıyor. Ne alaka diyenler olacaktır haklısınız ben de diyorum kendime ne alaka diye ama çağrışım bu durduramıyoruz. Bir yerden okumuş, bir yerde görmüş ve eleştirmiş olabilir zihnim ama tam olarak karşılığı bu bende. Nota olarak içinden en çok badem ve anasonu seçiyorum.

Bir de bu koku karakteristiği kadar kalıcılığı ile de meşhurdu yalnız benim şuanki şişem hiç de öyle yıkanana kadar çıkmayan zamk gibi yapışan bir koku değil. Maksimum dört saat sonra pek almıyorum artık kokuyu. Sahte olabilir mi diye düşündüm ama Sephora’dan aldığım için o ihtimal pek olası gelmedi. Bir reformülasyon mu söz konusu diye düşünmekteyim.

 Bendeki edt bu arada ama daha önce de edt kullanmıştım ve o bi tık daha kalıcıydı. Yani kokuyu seviyor ama çok ağır ve kalıcı diye yanaşamıyorsanız bir daha deneyin muhtemelen reformüle olmuş ve eski performansı yok edt’nin. 

19 ocak 01:32 19 ocak 01:35

99. Yaklaşık 2 buçuk sene önce hediye aldım ve kokusunu tam anlamadan odaya 4-5 fıs sıktım. Bahar sıcağında odamda ağırlaştı ve bir türlü çıkmadı kokusu. Yoğun bir kokusu var ve bu nedenle 1 fıstan fazla sıkmaya çekiniyorum. Özel bir gece olacaksa şayet en fazla 2 fıs. Tüm süreçte benim en baskın aldığım koku vanilya.

Kokusu sabahtan akşama kadar kalıyor. Saçımın ucuna sıkıyorum ben, buram buram yayılıyor çevreye. Benim yazın kesinlikle kullanamayacağım bir koku, kışın ise sadece bulutlu ve yağmurlu havalarda kullanıyorum.

Sevil'de şu an edp versiyonunun 100ml'si 1009 lira, 50ml'si 712 lira. EDT versiyonunun 50ml'si 576 lira. Belli zamanlarda 1 fıs kullandığım için daha çok var bitmesine. Bitirdikten sonra paramı denkleştirip yine alırım muhtemelen.

19 ocak 00:56

98. parfüm almayı, koklamayı, denemeyi çok severim. bu parfüm de en sevdiklerimden. sıktığım zaman birden güzel hislerle doluyor içim. bir de üzerimde çok parfüm kokusu kalmaz, ne sıkarsam sıkayım. ama bunda bir şey var, öğretmenlik yaptığım sıralarda öğrencilerim "hocam siz gelmeden kokunuz geliyor koridordan, çok güzel kokuyorsunuz" deyip dururdu. kokusu ve kalıcılığı ile benden beş, öğrencilerimden de beş puan...

18 ocak 21:35 18 ocak 21:36

97. adının hakkını veren parfüm. çiçeksi, temiz, 'fresh' kokuları tercih edenler fersah fersah uzak durmalılar. karşı cinste bıraktığı ciddi etki tecrübeyle sabittir. çoğu kişi başta yadırgar, bazıları çok ağır bulur ama kesinlikle kayıtsız kalınamaz bu kokuya. 

4 kasım 2018 14:46

5

96. Bir sene önce bu başlıkta sana akrostiş şiir yazmıştım HP. Yedekle dolar uçmadan demiştim; keşke yedekleseydim. Sephora'da o tarihte 371 TL olan parfümü Venüs parfumeriden 300 liraya alarak kendimi dünyanın en karlı yatırımını yapan Donald Trump gibi hissetmiştim. Şu an 600-700 bandında fiyatları. Sadece bir sene içerisinde %100 fiyat artmış. Ağlamaklıyım. Zara Femme senin yerini tutmuyor HP. Artık ağıt zamanı.

Hypnotic Poison öldü mü,

Issız arco kaldı mı,

Trump öcün aldı mı,

Şimdi cepler yırtılur.

3 kasım 2018 23:43 3 kasım 2018 23:44

95. Liseye gidiyorken d&p versiyonunu kullanıp aşık olmuştum. Sonrasında para biriktirerek orijinalini aldığım ilk parfümümdür kendisi. Artık çok kullanmasam da yeri bende hep ayrı kalacak.

5 ağustos 2018 18:32

5

94. Ne kadar populer olursa olsun benim asik oldugum kokudur. Evet gercekten esmer/bugday ten kokusudur. Kis kokusu diye gecse de bence dozunda sıkılınca yazin da rahatlikla kullanilabilir. Bu parfumu her sıktığımda kendimi yiyesim geliyor. Ciddi anlamda bagimlilik yapan bir koku 

5 ağustos 2018 13:55

5

93. Uzun zamandır hem orjinalini hem açıklarını kullanıyorum. Bargello gerçekten çok güzel yapmış, hatta sanki orjinalinden daha kısa sürede yumuşak son notalarına geliyor. Ben parfümün açılışından çok dip notalarını sevdiğim için bu duruma memnunum. Bargello versiyonu da (yazar: ugly)'nin yorumu üzerine denemiştim. İyi ki denemişim..

24 mart 2018 22:11

92. play doh kokan parfüm. Baskın vanilya kokusundan dolayı diyolla. Bence çekici bir koku değil, oyun hamurunu kim çekici bulsun ya :D

20 şubat 2018 17:21 19 ocak 09:01