sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (21)
 • oylar (4)
 • medya (2)
5

21. Kalıcı bir kokusu var. Günlük kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum fiyatlar da malum. Elinizin altında bulunsun yine de süslüler 

13 ocak 02:37

20. bu parfümün 2017 versiyonunu ilk kokladığımda aklıma gelen şey, vanilyalı gül lokumu oldu. vücuduma sıkıp biraz zaman geçirdiğimde de fikrim değişmedi.  vanilyalı gül lokumu gibi kokuyor. 

 ilk sıktığımda evet biraz meyve kokusu alıyorum ama hemen ardından bolca gül kokusu alıyorum. gül de benim hiç sevmediğim tarzda kullanılmış. gül suyu kokusunda. bu yüzden gül lokumu olmuş.

chanel mademoiselle ile benzer bir havası var. aynı hafiflik ama o gurmand havası. bana kalırsa miss dior gülün daha baskın olmasından dolayı biraz daha romantik. 

ilk miss dior formülasyonu ile şimdikine baktığımda resmen zaman tünelinden geçiyormuşum gibi hissettim. ilk miss diorda meşe likeni, gardenya, galbanum, vetiver, deri, sandal ağacı gibi kokular kullanılmış ve ortaya odunsu, aromatik bir koku çıkmış. bugünün gençlerinin yakınından geçmeyeceği bir koku. bu yüzden dior'un miss dior'u zaman zaman ref. geçirecek olmasını anlıyorum. 

romantik bir parfüm. genç ve cıvıl cıvıl değil. adında miss geçiyor ama 18- 19 yaşındaki gençlerden ziyade 22-23 ve sonrası gençler sanki hedef alınmış. hani 20'li yaşların başında sevgilin ile romantik bir yıl dönümü yemeğine gideceksindir de güzel biraz romantik bir havada giyinirsin ya. işte tam oraya uygun bir parfüm gibi.

natalie portman'ın oynadığı reklamı (link: https://www.youtube.com/watch?v=h4s0llOpKrU çok güzel) ama portman bence bu koku için biraz yaşlı kalmış. yine de  sia chandelier'i bana yeniden hatırlattığı için reklamı sevdim.

9 ağustos 2018 18:39

19. Blooming Bouquet versiyonunu kullandığım parfüm. kokusuna bayılıyorum. tatlı, yapış yapış bir kokusu yok. ama üstümde maksimum bir buçuk saat kalıyor. o yüzden neredeyse banyo yapıp çıkıyorum evden.

24 mayıs 2018 01:05

18. miss dior cherie versiyonunu çok severdim.Hatta dior'un yaptığı en iyi işlerdendi bence.Sadece kokusundan dolayı da demiyorum bunu.reklamlarıyla,afişleriyle,çizdikleri imajla...Ne diye böyle güzel bir parfümü ortadan kaldırırsın ki.2012'de miss dior adıyla tekrardan sunuldu ve çoğu kişi coco mademoiselle benzetti.Şimdi de fragranticadan baktığım kadarıyla iyice alakasız bir kokuya daha dönüştürülmüş.Çoğu kişi paco rabanne olympea parfümüne benzetmiş.Özetle dior'un belli aralıklarla piyasaya göre kokusunu değiştirdiği parfüm.

22 ağustos 2017 01:37

17. anneme yurtdışından gelen bir parfümdü ve 12 yaşımda annemden gizli sıkıyordum. düşünün yani 12 yaşındaki çocoğu cezbetmiş ama hep favorim hypnotic poisin

21 ağustos 2017 19:58

16. Malesef yeniden formülasyonu değiştirilen ve içine epey bir gül eklenen parfüm. Koklama fırsatım oldu ve absolutely blooming varken ne gerek vardı anlamadım, hiç sevemedim. Miss Dior tüm değiştirmelere rağmen çok güzel bir kokuydu bana göre, artık değil. Hala 2005 Cherie'yi özleyenlere/arayanlara YSL Mon Paris denemelerini tavsiye ederim, sakladığım şişeye göre orijinalini en çok andıran koku bu.

21 ağustos 2017 18:42 21 ağustos 2017 19:51

15. şöyle bir reklam filmi var. izlerken beni bir gülme aldı böyle bir zarif parfüme olmuş mu bu yani? (link: https://www.youtube.com/watch?v=ELNVV1oKNtA linki ) (gizlinot: sorry dad )

9 şubat 2017 16:20 9 şubat 2017 16:20

14. Bu da aklımda kalan kokulardan, temiz ferah bir koku gibi geliyor bana. Ama uzun süre deneyimleyemedim. Bir gün erkenden sıkıp, tüm gün, kolumda kokuyla dolaşıp karar vermek istiyorum. Korkarım sonunda alacağım bu kokuyu off yaa. Hiç güzel hareketler değil bunlar ama ne yapayım dayanamıyorum bu da benim yumuşak karnım.

20 haziran 2016 07:58

13. Buram buram çiçek kokan biricik parfümüm. Çiçek kokuyor ama jadore gibi bayıcı bir çiçek kokusu olarak düşünmeyin tatlı tatlı .Bana çağrıştırdıkları ise mini zarif beyaz bir elbisenin içinde genç bir kız. Bazı arkadaşlar bu parfümü olgun bulmuş ama bence max 30 yaş kokusu sıktığımda gerçektem kendimi mutlu hissediyorum. Mevsimi ise kesinlikle ilkbahar içinde hafif tatlılık olduğu için ben yaz ayları için pek uygun bulmuyorum. Ama yaza uygun versiyonu var (blooming bouquet) her ikisini de severek kullanıyorum ve kalıcılık konusunda bir sorun yaşamadım. Zaten Dİor'un parfümleri edt bile olsa mükemmel kalıcı

1 haziran 2016 21:43

12. Bayıldığım parfüm. Her kokladığımda zarif ve asil bir kadını çağrıştırıyor bana. Çiçeksi ve meyvemsi bir koku, hafif bir tatlılık var ama baymıyor. Şimdiye kadar kullandığım parfümlerin içerisinde jadore ile birlikte açık ara en kalıcı olanlardan biri.

2 mart 2016 17:14