sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (24)
 • oylar (8)
 • medya (1)

24. Koku hassasiyeti olan kesinlikle almasın. Kokusu o kadar bayıyor ki insanı 2 3 kere kullanıp bıraktım. Onun dısında yüzümde sivilcelenme yaptı ve bir temizlik göstermedi.

27 temmuz 16:09

2

23. Kokusu ağır, durulaması çok zor olan ve bazen yakan kil maskesi. Pek beğenmedim ben. Daha saf ve kokusuz bir şey kullanmayı tercih ederim. Parfüm güzel de ne bileyim yüzüme parfümlü kozmetikler kullanmayı sevmiyorum; gereksiz.

26 temmuz 22:15

22. bir kere kapağını açar açmaz gelen müthiş bir parfüm kokusu var. beni kullanırken de rahatsız etmedi bu koku hatta hoşuma gittiği için haftada iki kere maske yapmayı unutmadım. zaten sivilce siyah nokta problemi olan biri değilim bu yüzden kuruttu/azalttı diyemeyeceğim. fakat cildimi tahriş etmedi, sivilce de yapmadı. bu yüzden memnunum. tekrar alacağım.

26 temmuz 18:01


21. 100 ml olan bir ürün. Aslında güzel bir kil maskesi içerisinde yaban mersini ekstresi içerdiğini söylüyor. Kokusu güzel ama hassasiyetiniz varsa belki azıcık bir rahatsız olabilirsiniz. Karma cildimi her kil maskesi ne kadar kurutuyorsa o kadar kuruttu. Çıkması aşırı kolay değil, duştan 15-20 dk önce uygulayıp duşta ovalayarak çıkarıyorum. Eğer aktif sivilceniz varsa sizinde bu şekilde uygulamanızı tavsiye ederim ki ovuştururken yayılmasın bende aktif sivilce olmadığı zamanlarda da bu şekilde yapıyorum. Güzel bir kil maskesi ama bir daha başka bişey bulamazsam anca alırım çünkü piyasada bu fiyat skalasında hatta daha uygun fiyata daha güzel ve etkili kil maskeleri olduğunu düşünüyorum. İndirimi yakalarsanız daha iyi olur. Sivilcelerimi kurutma vs. bu tarz konulara etkisi olmadı, arındırıyor sadece. Cildinizden yağı, kiri güzel temizliyor ama çok çok bir etkisini görmedim yani sürekli bir etkisi yok. Çok kuru ciltlilerin çok kullanmasını önermem cildi çok tahriş etmeyen bir maske ama çok çok kurutabilir eğer çok kuru ciltliyseniz. Bitmesini bekliyorum aşırı bereketli bir ürün oldu benim için aylarca kullandım çok küçük parçası bile çok fazla geniş alana yayılıyor ince bir kat sürmeniz yeterli, hemen kuruyor.

26 temmuz 17:45 26 temmuz 17:48

20. güzel kokuyor yorumlarına şaşırdığım maske. buram buram gelen parfümlü kokusu sebebiyle maskeyi yüzümde bekletemedim bile. birkaç kere şans verdim sonra midem o kadar bulandı ki çöpe attım, parama üzüldüm. seveni elbet vardır ama tavsiyem koklanıp alınmasıdır. Performansı hakkında yorum yapmam doğru olmaz. Pek etkisini görmedim ama düzenli de kullanmadım.

13 haziran 17:01 17 haziran 19:56

19. Kokusu çok hoş fakat bu denli parfüm kokması bildiğiniz üzere pek sağlıklı değil.Bir Gratis indiriminde almıştım.Yaklaşık 12 tl idi.Aklıma geldikçe kullanıyorum.Yüzü kurutuyor, ardından mutlaka nemlendirici sürmek gerekiyor.Çok iyi etkilerini göremediğim bir kil maskesi.

17 mayıs 16:15

18. Bu maskeyi kullanmadan önce yüzümü temizleyici jel ile yıkayıp kuruluyorum, ardından maskeyi kalınca bir tabaka halinde uyguluyorum. Çok yoğun olmayan yapısından ötürü kolay uygulanıyor, kalıp gibi olup da cilde yayılamayan maskelerden değil. Yaklaşık 10 dakikalık bir bekleme süresinden sonra cildimi ılık su ile yıkıyorum. Kullandığım bazı kil maskeleri kolayca temizlenirken, bazılarını ciltten arındırmak çok zahmetli oluyordu, bu maske kolay temizlenenlerden oldu.

Etkilerine gelecek olursak; Ciltten arındırdıktan sonra herhangi bir gerilme hissi yaratmadan, cildi yumuşattığı ve aydınlattığını söyleyebilirim. Cildi temizlerken aynı zamanda gözenekleri de sıkılaştırıyor. Ancak bu etkiler elbette uzun vadeli olmuyor, düzenli kullanım gerekiyor. Zaten bu tür maskeleri ben genelde biraz da kendimi şımartmak için kullanıyorum o yüzden çok büyük mucizeler beklemiyorum. 

Ürünün içeriğini aşağıda görebilirsiniz, içindeki maddeleri (tek tek) araştırdığım kadarıyla içerik olarak da iyi bir ürün.

Dirty Works Power Berry Detoks Maskesine bir eleştiri getirecek olursam bu kesinlikle kokusu olurdu! Daha maskeyi ilk sürdüğünüz anda yoğun bir böğürtlen kokusu ile karşı karşıya kalıyorsunuz, hatta yüzünüzden yıkadıktan sonra bile koku cildinize sinmiş oluyor, keşke parfümü daha az koysalardı.

Kısacası yoğun kokusu haricinde, özellikle karma ve yağlı ciltlerin sevebileceği bir maske olduğunu düşünüyorum. 

13 mart 23:52


17. ambalajı ne kadar güzelse etkisi de o kadar kötü, üstüne üstlük sanki arınmıyorda insanın suratından, yüzümü eliyorum; puding gibi böyle yumuşak desem değil, 5 dk sonra pörsücek gibi .. belki benim cildim yağlı diye böyle oldu, bilemiyorum

13 mart 23:03

16. cildim yağlı olmasına rağmen baya kurutuyor. nemlendirici sürünce toparlanıyor gerçi, memnunum o yüzden. yalnız yüzünüzde arkasında yazılan süreden uzun tutarsanız tahriş ve kızarlıklığa yol açıyor hatta beni baya kaşındırmıştır.

13 mart 08:51

15. nedense bende herkesin aksine aşırı yağlanma ve sivilce yapan maske. Evde gül suyu ve saf kille yaptığım maske, hatta himalaya herbals neem özlü arındırıcı maske bile buna bin basar.

13 mart 07:13