sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (89)
 • medya (1)

89. Bir türlü çözemedigim konu açık kumralim ama bazıları sarışınsin bile diyor ama bildiğimiz açık kahverengi

16 mart 20:43

88. Doğal saç rengim kumral ve uzun yıllar oksijenli su ve papatya suyu karışımıyla açtım. Hatta öyle güzel duruyordu ki diplerim gelse de belli olmuyordu.

Fakat platine dönük bir sarı istediğimden, 4 yıldır sarıya boyatıyorum ve kuaförüm çocukluğumdaki sarı saç rengimin aynısını tutturmuş durumda, beni küçüklüğümden beri tanıyanlara hiç abes gelmiyor o yüzden bu renk.

Boya konusunda, kuaförün ve kullanılan şampuanların önemli olduğu kanısındayım. Özellikle sarı saç yıpranmaması için ayrı bir bakım istiyor. Sürekli profesyonel seri şampuan kullanıyorum ama sarı saça değer.

16 mart 09:47 16 mart 22:46

87. doğal saç rengim koyu kestane ama şu aralar esmer tenime sarı saç kullanıyorum. tanıdığım herkes iyiki saçını boyattın diyor. ben dip boyası derdinden sıkıldım biraz ve hatta bir ara doğal rengime dönmeyi ciddi ciddi düşündüm ama kime söylesem yapma dedi.

ben ise saçlarımı yıllardır boyatmama rağmen hiç boyanın renginde düşünemiyorum. saçlarım bana hep koyu kestane geliyor. sonra aynaya bakıp aa doğru şu renge boyamıştım en son diyorum.

16 mart 02:07


86. herkese en çok yakışan değildir. ben kendi doğal rengimi yakıştırıyorum eğer dip boya çilesi olmasa tamamen turuncu yaparım o ayrı konu da bir tanıdığım var, zaten maşallah yüzü çok çok güzel ama saçları doğalken sadece normal bir sarışın olmasına rağmen siyaha boyatmasıyla bir anda seksilik, çekicilik abidesine döndü kız. bu beyaz ten mavi göz siyah saç üçlüsü çok başka bir şey arkadaş ya (gizlinot: keşke benim olsa)

16 mart 01:13

85. doğal saç rengim kumral ve tek başına gerçekten güzel bir renk ama ben kendime yakıştırmıyorum, çevrem ne kadar beğense de beni solgun gösterdiğini düşünüyorum ve saçıma kına uyguluyorum. kızıl rengi kendime daha çok yakıştırıyorum. 

15 mart 17:54

84. herkese en çok yakışan doğal saç rengidir düşüncesine bende katılmıyorum. yıllardır saçlarımı sarı kullanıyorum. doğal rengim orta kumral, sarı saçı kendime daha çok yakıştırıyorum, yüzüme daha yumuşak bir ifade verdiğini düşünüyorum buna rağmen saçlarımı boyatmayı bıraktım. özellikle açıcı ve dip boyası gerektiren saç renkleri saçın kalitesini çok düşürüyor ve eninde sonunda yanıyor o saçlar,  dipten kopmasa bile saçın lastikleşmesi ve en iyi ihtimalle uçlarındaki incelmiş tiftik görüntü çok rahatsız edici geliyor bana, kestirsem bile boyatmaya devam ettikçe yine aynı durum söz konusu. bakımlara istediğiniz kadar para dökün, dipten uca tok ve gür bir saç yakalayamıyorsunuz(özellikle ince telli saçta).

artık sarı ama uzun olmamasına rağmen yıpranmış bir saç yerine, doğal rengim olup kaliteli, parlayan bir saç daha çekici geliyor gözüme. diplerimi uzattıkça saçlarımı uçlarından kestirerek doğal rengime dönmeyi düşünüyorum. saçlarını sarıya boyatmayı düşünen süslülere tavsiyem, bakım ve emek gerektirdiğini, gerçekten maliyetli olduğunu, özellikle küllü sarı tonların saçta sadece iki-üç yıkama kaldığını devamlı yenileme gerektirdiğini ve saçın asla eski kalitesinde/yumuşaklığında olmayacağını bilerek boyatın ve boyatacaksanız dip boyası gerektirmeyen ombre şeklinde boyatın, en az hasarla kurtarmış olursunuz.

15 mart 01:24

83. Hayatımda bir kere saçımı boyattım ve o kadar kötü bir deneyimdi ki şu an doğal saç renkli fotoğraflarıma bakıp ne zorun vardı rujhastası diyorum kendime. Bir yıldır ne kadar kestirsem de o rengini açtığım saçlarımı görmekten bıktım neyseki diplerime hiç dokundurtmadım. İnsan saçını boyamaya griyle başlar mı o da ayrı delilik.  

Tanım: özlediğim yarimdir.

14 mart 23:06


82. Hiç bir markanın yapamayacağı kadar özel ve güzel olan renktir.

14 mart 22:24

81. İlginçtir güneşte turuncu, karanlıkta koyu kahverengi, kapalı ortamda da kestane rengi bir saç tonum vardı. Sonra bana ağzını kırdığımının biri, hint kınası saça çok iyi geliyo canaam mutlaka dene, akıyo zaten bi iki aya dedi. Ciddi ciddi inandım fakat 6 ay oldu boyayalı akmıyor arkadaşlar. Üzüntümü nasıl anlatabilirim bilmiyorum canım doğal saç rengim :(

14 mart 18:34

80. saç rengi ten ve göz rengine göre değişir, illa doğal rengi en çok yakışır diye bi kaide yok ama doğal saç kalitesi > boyalı saç kalitesi her zaman.

14 mart 18:25