yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (2)

  1. 4 gündür duş yapmak dışında her hangi bir bakım ürünü kullanamadım.kaşlar ve bıyıklar yelkenleri çekti.yüzüm ne kadar temiz olsa da beni sabunla yıka lütfen diye yalvarıyordu.

  doğallık mı? emin misiniz? bence biraz müdahale şart.

  haa gerekli bakımımı bugün yapabildim çok mesudum.özgüvenim tavan.hadi gene iyiyim :p

  2 eylül 2014 18:41

  2. bakımlı olmak = temiz olmak bana göre.

  doğal olmak ise örneğin kaş almamak, saç boyatmamak, makyaj yamamakla mümkün.

  dolayısıyla bu iki kavram birbirinden oldukça farklı, birbirinin zıttı değil. karşılaştırma yapmaya uygun değil.

  dipnot: makyaj yapmak, bakımlı olmak değildir. böyle anlayan çok kişi var, ama bence yanlış kullanılıyor bu kavram.

  ekleme: doğal olmak manikürsüz-pedikürsüz gezmek anlamına gelmiyor. ona bakımsızlık denir. işte kavramlar karıştırılıyor, ikisi ayrı şeyler.

  bir ekleme daha: makyaj yapmayınca bakımsız olmazsınız. bakımlı olmak temiz ve özenli olmakla bağdaştırılır. makyaj yapınca da bakımlı olmazsınız.

  2 eylül 2014 20:50 2 eylül 2014 21:15

  3. Bu ikisinin niye karşılaştırıldığını anlayamadım sözlüler çünkü bunlar kardeş. Doğal olmak denilince insanların kastettiği bence şu: sokağa çıktığınızda siz de gün içinde abartı makyajlar(göklere kadar eyeliner kuyrukları) düğün saçları(amy winehouse krepesi) bakın ben burdayım diye yırtınan taytlar vs estetikten kaymış dudaklar görüyorsunuz.İşte göze iğreti gelen bu şeyler kokona vb sıfatlar alıyor. Kendine yakışan bir şekilde giyinmiş saçının makyajının dozajını kaçırmayan kadın sade bir güzeldir yani doğaldır aynı zaman da bakımlıdır da.

  Hayır şu algıyı da yanlış buluyorum.Aaa sen makyaj yapmışsın saçın boyalı vs hiç doğal değil. E salalım kendimizi kıl tüy içinde yağlı saçlar içinde gezelim.Bence mesele her şeyi kararında yapmak.Mis gibi kokuyorum manikürümü yapıyorum saçıma başıma dikkat ediyorum diye yapay mı oluyorum hayır.

  Kadınlar makyajı, yüzüne giden tarzı vs öğrendikçe bunu bir hile olarak gören erkeklerin korkusu bu abi makyaj güzeli o.Boyalar silinince çıkacak görüntüden korkuyolar başka bir şey değil.

  Kendinize bakın özen gösterin sevin gülümseyin boşverin bunları.Valla bunlar aynı şey iki kelam edicem diye göbeğim çatladı.Görüntü olarak kendinizi içsel olarak benliğinizi çok fazla değiştirmek için uğraşmayın.Belki bir yerlerde sizi akmış rimelinizle bile çok güzel bulacak birileri vardır.Yazar romantiğe bağladı.Kişisel gelişim kitabı yazmadan ben kaçayım.

  2 eylül 2014 21:00


  4. birbirinin zıttı olmayan kavramlardır. doğallık paspal gezmek değildir. bakımlı olmak da boya küpüne dönmek değil tabiki.

  2 eylül 2014 21:24

  5. benim de ikisi arasında kaldığım karşılaştırmadır. bazen diyorum ki ne gerek var en doğal halimiz en güzel halimiz olmalı. tabi bundan kastım duş almayalım, diş fırçalamayalım değil.

  gel gelelim bir kadın olarak bakımlı olduğum zamanlarda kendimi çok iyi hissediyorum. sırf bu garip histen dolayı doğallığı savunan yanım, bakımlı olmanın önünde diz çöküp tövbe istiyor. sadece fön çekmek, tırnaklara oje sürüp, yüzü hafifçe renklendirmek bile kesinlikle havayı değiştiriyor. yaşasın bakımlılık!

  2 eylül 2014 22:20

  6. Bakımlı olmak ve doğal olmak hem bir arada bulunabilecek hemde ayrı ayrı durabilecek iki kavram. Şimdi tüyleri almanın doğallığı bozması vs. yanlış bir düşünce. Bıyık almak, koldaki tüyleri almak bunlar temizliktir. Doğallıkla, bakımlılıkla ne ilgisi var? Şimdi kollarında Mahmut amca gibi kılla gezen, bıyıkları yüzüne gölge eden bir hanımkız bence doğallıkla asla bağdaşmaz.

  Doğal olmak; saçlarını yıkayıp kuruttuğunda, bir dudak balmıyla, bir rimelle bile su gibi duru olmaktır...

  Bakımlı olmak; her öğüne bir kremi hazır bulunan, saçları her daim

  kuaförden çıkmışcasına özenli, makyajı dikkatle yapılmış sırasıyla tüm ürünleri güzelce uygulamış, tırnakları daima manikürlü, ojesi sürülü, parfümü buram buram kokandır.

  Tabii herkesin bakımdan, doğallıktan anladığı farklıdır... Benimki de budur:*

  3 eylül 2014 16:12

  7. birbirinden ayrışmayan iki kavramın karşılaştırılması.

  bakımlı olmayı hiçbir zaman makyajla, saç boyasıyla özdeşleştirmemişimdir açıkçası. bakımlı olmak denince benim aklıma hijyen konusunda dikkatli olmak ve cilt bakımı geliyor, dolayısıyla doğal haliyle güzel olmayı tercih eden bir insanın da en başta bakımlı olması gerekiyor.

  günlük yaşamında doğallığı tercih eden biriyimdir ben mesela. saçımla fazla uğraşmam, fazla makyaj yapmayı tercih etmem, çoğunlukla oje sürmeye üşenirim vesaire. ama kişisel bakımımı da asla ihmal etmem. bir gün duş almasam huzursuz hissederim, saçımı yıkamadan dışarı adımımı atmam, çantamda kremim lip balmım eksik olmaz, cilt bakım ürünlerimi stoklarım ki bitince açıkta kalmayayım. haliyle bakımlı olmak benim için vazgeçilmez bir şey iken, doğal olmak da bir o kadar tercihim oluyor. nemlendiricimi bir gün ihmal edince nasıl o gün aklımdan çıkmıyorsa, saçlarımı fönsüz bilmemnesiz doğal haliyle bırakmak da bir o kadar hoşuma gidiyor.

  bana göre doğallık ve bakımlı olmak her daim bir arada olmalı.

  20 kasım 2014 21:05


  8. Benim için doğallık kesinlikle temiz olup kendine gereken özeni göstermektir. Size arkadaşımdan örnek vermek istiyorum kendisi kesinlikle sade ve sıfır makyajlı gezdiği halde herkesten iltifat alır. İlk başlarda gerçekten güzel bir kız olduğu için bu kadar iltifat aldığını düşünmüştüm ama sonradan dikkatlice incelediğim zaman nedenini anladım. Saçlarını hiç boyatmadı ama hiç bir zaman bakımınıda ihmal etmedi. Saçı beline kadar gelen açık kahverengi. Saç uçlarında hiç kırık yok. Yüzüne hiç makyaj yapmadığı halde ışıl ışıl lekesiz ve tertemiz neden mi? her zaman cilt bakımına önem verir kendisi. Bunun dışında sıradan ama kendine has bir tarzı vardır. Kot pantolon ve üzerine kazar ya da bluz giydiği halde o kadar güzel fular seçerki ve çanta birden onu sıradanlıktan gayet hoş ve tarz sahibi birine dönüştürür. Takı olarak sadece altın filli kolyesini taktığı halde kaş kişi o kolyeyi beğenmiştir. Bunun dışında bu zamana kadar tırnaklarına oje sürdüğünü görmedm ama her zaman manikürlüdür tırnakları ve yine temiz ve bakımlı görünür. Bunun dışında onu hiç bir zaman fast food yerken görmedim her zaman yemesine dikkat eder ve spor olarak sadece pilates yapar. Bütün bu saydıklarıma rağmen hep güzel görünüyor ve bana fransız kadınlarını hatırlatıyor. Ben doğallık diyince arkadaşımı gözümde canlandırıyorum. Kız resmen doğal ve bakımlı olmanın sembolü gibi.

  30 kasım 2014 20:46

  9. Karşılaştırmaya neden gerek var ki ikisi de aynı anda gayet olunabilir.

  30 kasım 2014 21:27

  10. doğallığı 2 başlık altında düşünebiliriz. birincisi, doğuştan gelen özelliklerini bozmamaktır. yani anneannelerimiz doğaldır. ikincisi ise, insan doğasına uygun şekilde değişiklikler yaparak doğal olarak kalabilmektir. günümüzde yaptığımız bir takım makyaj ve bakım uygulamalarının bazıları insan doğasına uygun şekilde gerçekleştirilerek duru bir güzellik elde etmeyi sağlarken, kimileri ise insan doğasına biraz daha aykırı olup farklı, kendine göre çekici ya da seksi ancak çok da insan doğasına uymayan bir sonuç elde ettirebilir. mesela kumral bir bayan saçına güneşte açılmış gibi doğal bir sarı gölge yaptırarak yine doğal bir görünüm elde edebilir. bu tarz insanlar genelde masum bir çekicilik taşırlar. aksine örnek vermek gerekirse, botox ile elde edilen dolgun dudakları düşünebiliriz. Bunların kimi tamamen insan yapımı gibi durmakta hiçbir doğallık barındırmamaktadır. Aynı şekilde aşırı derecede boyanmış kaşlar, doğal değildir. Doğuştan kırmızı tırnaklarla doğan insan olmadığı gibi, kırmızı oje doğal bir görünüm vermez. french ise insan doğasına uygun renkler taşımakta sadece belirginleştirmektedir. doğal olmak ya da doğallığın dışına çıkmak, güzel ya da çekici olmadığı anlamına gelmemekte, bu kavramlar kişiden kişiye değişebilmektedir. bakımlı olmak ise ayrı bir başlık altında ele alınmalıdır, doğal görünümlü bir insan da estetikli bir insanda eşit derecede bakımlı ya da bakımsız olabilir zira.

  1 aralık 2014 10:53