yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (96)
  • medya (0)

  96. 3-4 yaşındayım babaanemin yanına gelmişiz köye. Aşağı yukarı diye ayırmışlar köyü.Neyse sabah babaannem aşağıdan bişey almak için gidiyo benimle.Gittiği yerde çok sıkıldığım için çıkıyorum kendim eve gidicem. Yürüdüm biraz,horoz geldi karşıma.Sonra üstüme üstüme gelişini bacağımın falan acıdığını hatırlıyorum. O anki korkumu hala hissedebiliyorum çevremde kimse yoktu.Bağırdım ağladım bir insan evladı çıkmaz mı cama falan (gizlinot: swh) Babaannisim koşa koşa geldi de beni kucakladı sonunda ama hala horoz hindi tavukgillerden çok korkarım.

  Tavuk ve hindiden korkma sebebim de anneannemin tavuklarına yem vermek için kümesi açıyodum 6 yaşında falanım. Kümeste kaç tane hayvan varsa hepsi benim elimdeki yem kutusuna atlamış doğal olarak elim ayağım acımıştı yine...Atsana kızım kutuyu ne tutuyosun.Bu da böyle bir anım süslü sözlük.

  1 haziran 07:40

  95. Yıl 1999, ağustosun 17 si. Ben 4,5 yaşındayım annem yeni doğum yapmış kardeşim 1 aylık. Babam şehir dışında, babannemlerde kalıyoruz. Dedemlerin avize dükkanı var evlerinin de her odasına kocaman devasa avizeler taktırmış. Amcamın gece odaya dalıp yenge çocukları al hemen, ben avizeyi tutuyorum diye bağırmasını annemin 3 çocuğunu çekiştirerek yalın ayak aşağı kaçışımızı hatırlıyorum. kaçarken babannemi görüyorum kapının koluna tutunmuş bir o tarafa  bir bu tarafa sallanıyor. Koşarken gözüm dedeme ilişiyor uyuduğu odanın neredeyse her tarafı gömme dolaplı çıkış kapısını bulamıyor dolaba girmeye çalışıyor. Amcam arkamızdan onları da toplayıp aşağı iniyor. Ben terliklerimi istiyorum diye aşağıda ağlarken yine amcam çıkıp terliklerimi alıyor, artçılar devam ediyor. O gece kızılay çadır ve battaniye falan dağıtıyor. Çadırda uyumaya çalıştığımı hatırlıyorum en son bir de. 

  1 haziran 05:16

  94. Yaşımı tam hatırlayamam ama mantıken 2 ya da 3 olmam gerek. Bodrumdaki evimizin geniş balkonundayım sanırım doğum günüm ya da yakın doğum gunume. Sandalyeleri birleştirip kendimi uzanmalik bir alan olusturmusum ya da salıncak var belli belirsiz emin degilim anneme şekerli vanilin paketinin üstündeki pastayı gösteriyorum 'Anne bana bundan yap' diye. Cok bello belirsiz ama küçüklüğüme dair gozume gelen tek anı.

  1 haziran 04:08

  93. babamın yüzünü hatırlıyorum, beni kucağına alıp öpüyordu. ağladığımı ve onun beni sakinleştirmesini hatırlıyorum ve hala o kahramanlık hissini hissediyorum. sanıyorum 3 yaşında falandım, ilk anım o diyebilirim. iyi ki onu hatırlıyorum çünkü şu an hayatta değil, aklıma geldi yine gülümsedim. bu arada her ağladığımda da o hissi içimde yaşıyorum ve rahatlama geliyor üzerime, bilincime.

  1 haziran 03:14

  92. 3 yaşında falanım bu ilk anım. annem pasta yapmak için kremşanti pompasını dolduruyor mutfak masasının üstünde , o sırada da komşu gelmiş. o komşuyla ilgilenirken, ben nasıl olduysa masanın üstüne çıkıp kremşantiyi yiyorum. hatta pompadan da sıktığımı çok iyi hatırlıyorum. iflah olmaz bir şeker bağımlısı olmam o zamandan belliymiş. 

  bir de herşeyi balkondan aşağı atma zevkim vardı, özellikle de terlik. annem balkon demirlerine terlik bağlamıştı iple. onu atıp geri çekerdim, sonra tekrar atardım. 

  27 nisan 02:33

  91. Bisikletten düşmüştüm, kollarım bacaklarım yara olmuş, o yaralar da iltihaplanmıştı. Yaşım 5 falandı. Bir de mahallenin çocuklarından dayak yemiştim. Acaba hangisi önceydi? İkisinde de 5 yaşında olduğumu hatırlıyorum sadece.

  26 nisan 23:53

  90. 2-3 yaş civarlarında kafamı kaydırağın merdivenlerine sıkıştırmıştım, hani böyle demir aralıklı olanlardan. üstün yetenekli olduğum için merdivenin altına da değil üst kısmına sokmuşum kafayı, ayaklar tam yere değmiyo yani. hayır diyelim bi şekilde soktun bari geri çıkar nası soktuysan, yok korktuğum için onu da yapamıyorum. kaldım öyle boynu bükük bir çiçek gibi :( ben orada anlamsızca beklerken annem geldi; ben ona baktım "anacağım şu kafa işini bi çözsek ya" der gibi, o bana baktı "seni cami avlusuna bırakmak için çok mu geç kaldım canım kızım" der gibi gibi.. en son siteden çeşitli amcalar dahil oldu konuya. beni vida gibi döndüre döndüre çıkarttılar ordan, bitti (gizlinot: sdkfjskfks)

  26 nisan 15:27

  89. tatil dönüşü otogara gitmek için hazırlanan valizlerin üstüne oturup rahmetli ananemin yaptığı köfte ekmeği yiyorum, aklıma ilk gelen şey bu.

  bir de acun ılıcalı'dan duymuştum. onun aklına ilk gelen şey babasının arkadaşlarına tv programı gibi evde bir şey yaptığıydı. hayatını nasıl etkilediği malum. benimki ne anlama geliyor ama hiç bilemedim.

  26 nisan 14:35

  88. Malesef annem beni bir gece ayağında sallarken babamın (sanırım sarhoş olarak) gelip beni yakamdan tutarak savurması, anneme eşek kadar oldu hâlâ ayakta sallıyorsun minvalinde bir şeyler demesi. Ayakta sallanabildiğime göre sanırım hatırladıklarımın en eskisi bu.

  26 nisan 05:07

  87. Normalinden daha uzun bir süre anne sütü içmişim (gizlinot: Annem tam bırakma yaşımı söylemişti ama inanın hatırlamıyorum. Tahminen 2.5 ya da 3 )

  Bir gün dedem ve anneannemle beraber otururken acıkmıştım ve dedemin yanında ememeyeceğimi düşünmüştüm, neyin kimin yanında yapılamayacağını, ayıp olduğunu biliyorum siz düşünün artık nasıl koca bir kızım ama hala bırakamamışım. Annemin kazağını çekiştirip "sütçü gel öbür odaya gidelim" (gizlinot: Sütçü mü????) demiştim. Herkes ufak bir şok olduktan sonra annem elimi tutup götürmüştü diğer odaya

  26 nisan 01:52