sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (93)
 • medya (0)

93. 3 yaşında falanım bu ilk anım. annem pasta yapmak için kremşanti pompasını dolduruyor mutfak masasının üstünde , o sırada da komşu gelmiş. o komşuyla ilgilenirken, ben nasıl olduysa masanın üstüne çıkıp kremşantiyi yiyorum. hatta pompadan da sıktığımı çok iyi hatırlıyorum. iflah olmaz bir şeker bağımlısı olmam o zamandan belliymiş. 

bir de herşeyi balkondan aşağı atma zevkim vardı, özellikle de terlik. annem balkon demirlerine terlik bağlamıştı iple. onu atıp geri çekerdim, sonra tekrar atardım. 

27 nisan 02:33

92. Bisikletten düşmüştüm, kollarım bacaklarım yara olmuş, o yaralar da iltihaplanmıştı. Yaşım 5 falandı. Bir de mahallenin çocuklarından dayak yemiştim. Acaba hangisi önceydi? İkisinde de 5 yaşında olduğumu hatırlıyorum sadece.

26 nisan 23:53

91. 2-3 yaş civarlarında kafamı kaydırağın merdivenlerine sıkıştırmıştım, hani böyle demir aralıklı olanlardan. üstün yetenekli olduğum için merdivenin altına da değil üst kısmına sokmuşum kafayı, ayaklar tam yere değmiyo yani. hayır diyelim bi şekilde soktun bari geri çıkar nası soktuysan, yok korktuğum için onu da yapamıyorum. kaldım öyle boynu bükük bir çiçek gibi :( ben orada anlamsızca beklerken annem geldi; ben ona baktım "anacağım şu kafa işini bi çözsek ya" der gibi, o bana baktı "seni cami avlusuna bırakmak için çok mu geç kaldım canım kızım" der gibi gibi.. en son siteden çeşitli amcalar dahil oldu konuya. beni vida gibi döndüre döndüre çıkarttılar ordan, bitti (gizlinot: sdkfjskfks)

26 nisan 15:27

90. tatil dönüşü otogara gitmek için hazırlanan valizlerin üstüne oturup rahmetli ananemin yaptığı köfte ekmeği yiyorum, aklıma ilk gelen şey bu.

bir de acun ılıcalı'dan duymuştum. onun aklına ilk gelen şey babasının arkadaşlarına tv programı gibi evde bir şey yaptığıydı. hayatını nasıl etkilediği malum. benimki ne anlama geliyor ama hiç bilemedim.

26 nisan 14:35

89. Malesef annem beni bir gece ayağında sallarken babamın (sanırım sarhoş olarak) gelip beni yakamdan tutarak savurması, anneme eşek kadar oldu hâlâ ayakta sallıyorsun minvalinde bir şeyler demesi. Ayakta sallanabildiğime göre sanırım hatırladıklarımın en eskisi bu.

26 nisan 05:07

88. Normalinden daha uzun bir süre anne sütü içmişim (gizlinot: Annem tam bırakma yaşımı söylemişti ama inanın hatırlamıyorum. Tahminen 2.5 ya da 3 )

Bir gün dedem ve anneannemle beraber otururken acıkmıştım ve dedemin yanında ememeyeceğimi düşünmüştüm, neyin kimin yanında yapılamayacağını, ayıp olduğunu biliyorum siz düşünün artık nasıl koca bir kızım ama hala bırakamamışım. Annemin kazağını çekiştirip "sütçü gel öbür odaya gidelim" (gizlinot: Sütçü mü????) demiştim. Herkes ufak bir şok olduktan sonra annem elimi tutup götürmüştü diğer odaya

26 nisan 01:52

87. Sıcak bir öğle saatinde annemin beni ayaklarında sallayarak uyutmaya çalışması. Hatırladıkça o kadar özlemle doluyor ki içim anlatamam. (gizlinot: Büyük ihtimalle 2.5-3 yaşlarında olduğum sıralar)

26 nisan 01:07

86. İlk hatırladığım şey değil ama önlerde yer alır. Suç dolu hayatımda bebeklikten  çıkıp bir yeni yetme çocuk olduğum o ilk yılımda, annem ve babam nasıl birisi olduğumu gene de anlamamış. 

3 yaşım. 

Çankaya da küçük esatta doğup büyüdüm ben. Evimizin bahçesinde komşu kızı sıla ile oynuyormuşuz. Annem de bize bakarak oluyor. Oyun oynadığımızı hatırlıyorum. Sonra annem içeri girmiş. Ne kadar durmuş içerde hatırlamıyor, çok durmadım diyor. Ama çıktığı vakit ben ve sıla bahçede değilmişiz.

Annem bahçeye bakmış, eve bakmış, Sonra çevreye sonra oraya buraya. Yok. Ne sıla ne ben ortada yokuz. Komşular toplanmış, mahalle aranmış yok. Çevre mahalle, ordan orası burası karakol hastane aranmış ama yokuz. 

Herkes çok korkuyor, Çünkü o aylarda Çankaya da çocuklar kaçırılmaya başlanmış. Herkes bizimde bir organ mafyası tarafından kaçırıldığımızı düşünüyor. Akşam olmuş ve hala, yokuz. Annemler, sılanın annesi babası perişan.  

Camiden anons da yapılmış. Şöyle iki çocuk kayıp bulan ya buraya ya da şuraya getirsin, gören olursa falan filan. 

Annemler eve dönmüş. Ümidi kaybetmiş. Derken, ikimizin bulunduğunu Haber vermişler, Bir camide imişiz. Bir adam bizi bulup getirmiş camiye. Bulduğu yer, Yıldız tarafı. Evimizden çok uzakta. 

Dediğine göre sılanın elinden tutmuşum ve yürüyormuşuz. 

Sonra hemen taşındı sıla ve ailesi. 

3 yaşında kız kaçırdım. Sıla şimdi ne yapıyor, nerde bilmiyorum. Aşk hayatımın ters gideceği ordan belli imiş. Birde TCk ile ilgili ciddi sorunlarım olduğu. 

25 nisan 22:17

85. yürüteçte evin içinde dolanırken (muhtemelen 10-12 aylık falan olmam lazım) annemin evin içine çamaşırlığa astığı yeni yıkanmış ıslak çamaşırların suyunu emmek...

22 nisan 12:16

84. O zamanlar babamın motoru var. Sepetli bir motor. Annemle ben sepetindeyiz, babam motorun direksiyonunda ve hareket halindeyiz. Spor ayakkabılarımdan sıkıldığım için ilerlediğimiz sırada birer birer atmıştım ayakkabıları aşağı. Eve vardığımızda ayakkabılarımın olmadığını farkettiler,tabi kimse benim attığımı anlamadı sonra babam onca yolu dönmüş ayakkabılarımı almış getirmiş, hiçbir şey olmamış ayakkabılara , 3-4 yaşındayım bu arada

20 nisan 23:33 20 nisan 23:34