girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • medya (0)

1. Vhoooaaaa canım üniversitemin uktesi verilmiş doldurayım barisi. 

Öncelikle ben bu yaz mezun oldum. Genel olarak güzel hatırlıyorum, hala dedikodularını alıyorum ahsjs 

Okul çok merkezi bir yerde, acıbadem metronun hemen dibinde, akasya avmden 2 dakika (which is awesome) benim için okulun konumu her şeyden önemli çünkü kazandığım ilk okul dağ başında olduğu için ve bu benim psikolojimi feci etkilediği için ben 3 ay sonra doğuş'a geçmiştim. 

Ben mimarlık bitirdim ve dolayısıyla sanat ve tasarım fakültesi hakkında yorum yapabilirim. 

Bütün hocalar yardımcı olmaya çalışıyor, egoist akademisyen tayfası yok. Benim bi önceki okulumda böyle bir durum vardı, o yüzden böyle bir kadroyla karşılaşınca çok mutlu olmuştum. İstediğiniz zaman istediğiniz hocanın kapısını çalabilirsiniz, size kötü davranma ihtimalleri 0. 

ders seçme sistemi eskiden ölümdü, sonradan düzelttiler ama ben mezun oldum malesef. Şimdiki sistem altyapıları çok daha iyi.

Okul eski bir okul olduğundan öğrenci işleri 2000'lerde açılan üniversitelerden daha manuel çalışıyor. Her şeyin peşinden gitmeniz, takip etmeniz ve hakkınızı sonuna kadar aramanız lazım. Çünkü kimsenin umrunda değilsiniz bu konuda, üzgünüm... 

Kampüs neyin de yok, hastane binasını modifiye etmiş gibi bir mimarisi var, sad but true.  

Yemekhane ortamı gayet güzel. Sakin, ferah, geniş. Feci güzel bir manzarası var, marmara denizini görüyor. Yemekleri gayet güzel. Çok ucuz değil ama çok pahalı da değil. Çorba 2tl ana yemek 6tl civarıydı. Tekrar seçme şansım olsa tekrar seçerdim. Samimi bir ortamdı, kimse kimseye üstten bakmıyordu ve iyi arkadaşlıklar edindim. 

Özellikle sanat tasarım'da çok pofidik hocalar var resim, entas bölümlerinde. Sorusu olana her türlü yardımcı olurum

Bu arada edit geçmek istiyorum, bilirsiniz kadıköy kedileriyle var olur. Doğuş üniversitesinin de her metrekaresi kedi doludur. Bilgisayarlı çalışma salonu, bahçeler, girişteki rüzgar kesici alanda klimanın altında püfür püfür otururlar. Bazen sürpriz yapıp atölyelere daldıkları da oluyor ^^ çok tırmalandım, çok revire gittim pansumana, hatta elimin kenarında minik bi iz kaldı ama olsun! :d

 Ukte:(yazar: foggybrain)

6 aralık 2017 23:06 7 aralık 2017 01:14