sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (4)
  • medya (3)

  10. Burun bölgesinde karmadan yağlıya, diğer bölgelerde kuruya dönük hassas ve egzamaya yatkın bir cildim var. Ayrıca çok yoğun olmamakla birlikte özellikle burnumun üstünde çil sayılabilecek yoğunluk ve boyutta güneş lekeleri var. Bir süre önce birkaç günlüğüne deneyip o sıralar cildimin aşırı hassaslaşması sebebiyle bırakmıştım. hassaslaşmada farklı etkenler vardı, doğrudan tonik kaynaklı olduğunu düşünmedim. Daha önce hiçbir asit (en azından üzerinde aha, bha yazan, çok düşük oranda salisilik asit vs içeren kremlere göre yüksek oranda asit içeren ürün) kullanmamıştım. Tamamen önerildiği şekilde kullandım. İlk kullanımda hafif kızarıklık oldu fakat hemen geçti. Sabah uyandığımda t bölgem vıcık vıcık yağlıydı. Birkaç gün bu şekilde devam ettim durum değişmedi zaten sonra bıraktım. İki gün önce tekrar kullanmaya başladım yine t bölgesinde yoğun yağlanmadan başka henüz bir etki göremedim. Egzamaya müsait bir cildim olduğundan doktor partiküllü peeling kullanmamı önermediği için bu tip bir ürüne yöneldim, umarım hassas cildimde uzun vadede sorun yaşamam.

  22 mayıs 22:50

  9. cilt aydınlatma vaadi olan tonik.

  cilt tipim karma, t bölgesi yağlı, kalan kısım normal/kuru(gizlinot: mevsime ve keyfine göre değişken) ürünü 12 aralık'tan beri kullanıyorum, alma amacım yanaklarımdaki komedonları yüzeye çıkarmak için başlangıç olarak hafif asit içeren bir ürün tercih etmek istememdi. bu vaadini birkaç komedonumu daha yüzeye çıkararak yerine getirdi ve kendilerinden(gizlinot: sıkmak sureti ile) kurtuldum.

  *caps lock on* ama *caps lock off* ürün alnımda tam bir faciaya neden oldu. hayatımda hiç ağrılı, büyük sivilce çıkarmamıştım bu tonikle tanışana kadar. saç dibime yakın yerde iki tane, kaşımın üstünde bir tane büyük ve ağrılı sivilceye sebep oldu. günlerce dokunamadım o sivilcelere, sıkamadım neredeyse bir haftadır benimleler ve daha yeni yeni küçülüyorlar (gizlinot: umarım iz kalmaz :() bu acı tecrübeyle ürünü alnımda kullanmamam gerektiğini öğrenmiş oldum. artık sadece yanaklarımda, ağız çevremde ve bazen burnumda bölgesel olarak kullanıyorum. aydınlatıcı bir etki göremedim, kullandığımın ertesi günü cildim öyle parlak veya capcanlı da değildi ama amacıma(gizlinot: şimdilik) hizmet eden bir ürün oldu. daha etkilisini bulana kadar bir sorun çıkmazsa kullanmaya devam ederim diye düşünüyorum.

  4 ocak 20:55

  8. içinde ne vardıysa artık; öksürmeme sebep olan tonikti. bitirdim gitti, sivilce yapmadı en azından sağ olsun.

  18 ekim 2018 21:07

  7. 15 gündür kullanıyorum en ufak etkisini görmedim. Bazı kullanıcıların yazdığı gibi ilk günlerde karıncalanma, kızarma gibi durumlara da yol açmadı bende. Etrafımda kullananlardan çok iyi yorumlar duyup büyük umutlarla almıştım. Çoğu ürünün etki etmediği bir cildim var :(

  18 ekim 2018 00:53

  4

  6. doa kozmetikten ilk alışverişim bu tonik ve güneş kremi oldu. kargom dün geldi, uyumadan önce yüzümü temizleyip toniği uyguladım. sabah uyandığımda cildimdeki komedon -olduğunu düşündüğüm- minik beyaz pütürler %60 azalmıştı. ki yazları en büyük derdim bu pütürler oluyor. cildim gerçekten daha aydınlık görünüyordu aynı zamanda. bir günde bu etkiyi yaratmasını baya sevdim. yalnız kokusu inanılmaz kötü. yine de fiyatını, içeriğini ve etkilerini düşününce tercih edilebilecek bir ürün gibi. uzun vadede etkilerini de biraz daha kullandıktan sonra yazacağım. 

  15 ağustos 2018 16:12

  5. birkaç haftadır kullandığım, ilk kullanımımda bile etki eden, uygun fiyatlı aha içeren tonik.

  ben iki aşamalı temizleme işleminden sonra, bu toniği uyguluyorum, birkaç dakika sonra da yine nemlendirici, alkolsüz bir tonik kullanıyorum. bu rutini uyguladığım süre içerisinde uyandığımda cildim eskiye oranla çok daha duru görünmeye başladı. çenemdeki ve alnımdaki beyaz noktalarım önce uç verdi sonra da zamanla gözle görülür şekilde azaldı. beslenmem ve rutinimdeki diğer ürünlerin de etkisi büyüktür eminim ancak bu tonik de benim için güzel bir geçiş aşamasında görev aldı.

  şimdilik oldukça memnunum ve kullanmaya devam edeceğim bir tonik olduğunu söyleyebilirim.

  10 ağustos 2018 15:20

  5

  4. Doa kozmetiğin gayet güzel toniği. Vaatlerini yerine getiriyor bence de. içeriğini medyaya ekleyeceğim. Ben geceleri temizlediğim cildime makyaj temzizleme pedi ile uyguluyorum. ilk iki gün biraz kızarıklık oldu ama sonra alıştı cildim. Dikkat ettiğim nokta gündüzleri güneş kremini sürmeden dışarı çıkmadım. etkisine gelecek olursam Nasıl desem sabah uyandığımda böyle garip bir şekilde nemli sanki nem maskesi yapılmış gibi ve aydınlık bir cilt oluyor. Gözeneklere de etki ediyor. kısaca bittikçe alırım. 12 tl civarı bir fiyatı var ama ben indirimden 9-10 tl gibi bir fiyata almıştım. Benim cildim kuru ve renk eşitsizliği mevcut. Hassas ciltli olanlar sivilcesi olan süslüler doktoruna danışarak kullanmalı

  ilgili medya:
  3
  26 temmuz 2018 22:02

  3. burada görüp sipariş etmiştim şimdi nerede hata yaptım diye düşünüyorum. ergenliğimde oluşan sivilcelere dokunmadan edemediğim için bana cildim lekeli geliyordu ve renk eşitsizliği var gibiydi. kısacası bebek poposu gibi bir yüzüm yok, bu yüzden almıştım.

  cildim karma ve pcos sebebiyle sivilceye meyilli, en kötü kurutur diye düşündüm ama tam tersi! sadece geceleri sürdüm, özellikle kurutmasın diye göz ve ağız çevreme yaklaştırmadan pamukla uyguladım ama öncesinde böyle olmamasına rağmen sabahları vıcık vıcık yağlı bir yüzle uyandım. inatla devam ettim, gündüzleri sadece güneş kremiyle gezdim şimdi de yüzüm kupkuru ve ne sürsem nemlendiremiyorum yeterince ağız ve göz çevrem kurudu özellikle pul pul oldu ağzımı açamıyorum resmen. yanlış mı kullandım acaba diyorum sorunu kendimde arıyorum ama yok sanırım bir daha elimi bile sürmeyeceğim :(

  6 temmuz 2018 16:43 12 temmuz 2018 01:39

  2. yaklaşık bir aydır kullandığım ve bu markayı deneyimlediğim ilk ürün. şu ana kadar hassas ve kızarıklığa müsait cildimde herhangi bir problem yaşatmadı. her gece yüzümü double cleanse ile temizledikten sonra pamuk yardımı ile uyguluyorum. gözeneklerimde sıkılaşma gözlemledim, cildimde gerçekten aydınlık ve duru görünüm oldu. bundan önce pixi glow tonik kullanmıştım ve rahatlıkla bu ürünün performansının pixi’ den daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. pixi glow tonik’i  bin sephora mağazasında leyla’sına koşan mecnun gibi aramaktan bıktım ama doa kozmetikte tek bir tık ile bu toniğe ulaşabilmek de benim için artı puan oldu. 

  21 nisan 2018 23:48

  1. ikinci şişesini kullandığım, vaadini başarıyla yerine getiren uygun fiyatlı tonik. aydınlatıcı sürdüğümde çoğu kişi aydınlatıcın ne diye sorar. bunda, krem ve likit yapıdaki aydınlatıcıların cildim ile daha kolay bütünleşmesinin etkisi olduğu kadar kesinlikle bu ürünün de etkisi olduğuna inanıyorum. bittikçe alacağım bir ürün kesinlikle.

  ayrıca belirtmek isterim, bu toniği sadece gece rutinimde kullanıyorum ve güneş kremi sürmeden evden dışarı çıkmamaya dikkat ediyorum.

  29 ekim 2017 12:31