yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  7. dolap ile ilgili giydirmeye geldim. şişirilmiş reklamları var. demin bir tanesine denk geldim. kız diyor ki dolaptan 118.000tl kazanmışmış. dolaptan önce rahatça alışveriş yapamıyormuşmuş. annesine çekine çekine söylüyormuş aldıklarını ama şimdi dilediği kalitede çantayı alıp eve gelince anne bunu aldım diyebiliyormuş falan da filan da. afedersin de sen dolapta 118.000tl kazanabilecek kadar satış yaptıysan demek ki daha önce hayvan gibi alışveriş yapıyormuşsun tonla kıyafetin varmış zaten öyle pek de çekinmeli bir durum göremedim. ya da tanıdıklarının kıyafetlerini mi toplayıp satıyorsun parasını cepliyorsun yani bu iki ihtimalden biri olmalı değil mi o kadar para kazanabilmek için? he bir üçüncü ihtimal daha var sen almıyordun gökten sana kıyafetler, çantalar yağar gibi hediye alıyordun onları satıyorsun ki bu saydıklarımın hepsi kulağa saçma geliyor. kendi içinde tutarsızlıklarla dolu bir reklam dinledim azönce. kızın söylediklerine öyle dikkat kesilmişim ki giydiklerine bile dikkat etmedim ama en azından yüzüne bakıyordum. saçı başı falan süslü birine de benzemiyordu yani.

  22 mayıs 19:45

  6. Hangisinde hesap açmalıyım ve aynı zamanda ruh sağlığımı da sinir hastası olmadan koruyabilmeliyim diye düşünen arkadaşlar için 3 yıllık deneyimime dayanarak Ölücülük seviyesi: gardrops > dolap > zebramo.

  Edit: başlıkta yok ama modacruz da gardrops ve dolap arasına konulabilir.

  30 temmuz 2019 12:25 30 temmuz 2019 12:28

  5. Genelde kozmetik üzerine olan alım satımlarımı zebramodan gerçekleştiriyorum. Gardropsun bana göre sadece 3 tane olumlu yönü var. Komisyon kesilmemesi, kargo bedava oluşu ve yeni açtıkları takas özelliği. Sevmediğim yanları ürünün ne zaman yüklendiğini veya yorumlardaki konuşmaların ne zaman yapıldığını görememek. Yani adam mesela 2 sene önce eklemiş toniği ama yeni alındı yazıyor ve siz bunu bilemiyorsunuz. Bir de arama yaparken mesela nars yazıyorsunuz, altlara indikçe abuk subuk başka ürünler çıkmaya başlıyor, arama özelliğinde hiç iş yok. Zebramoda ekleme tarihini görebiliyorsunuz. Yorum kısmında kişi etiketleyebiliyorsunuz, arama ve filtre seçenekleri çok daha iyi, özellikle aradığınız bir ürün varsa aramayı kaydedebiliyorsunuz. Yardım ve destek hizmetleri nispeten iyi. Uygulama tasarımı olarak da daha başarılı buluyorum. Komisyon alma olayını da kaldırsalar çok iyi olacak.

  20 ocak 2019 02:06


  4. 2 aydır üçünü de satış için kullanıyorum. Zebramo daha böyle nasıl desem pazar yeri havasında. Her şey var aradığınız ama ölücü dolu. Şu an orjinali 500 lira olan üzerinde çizgi çizilmemiş kitaba 75 lira koyuyorum bir öğrenci kardeşimiz faydalansın diye -ki ben de 300 civarına almıştım- geliyor adam 20 lira olur mu diyor. Ayıp ettin ya kütüphaneyi komple vereyim ben sana. 

  Gardrops çok çakal geliyor benim gözüme ajdjaks komisyon yok kargo bedava zımbırtısı koymuşlar, çaktırmadan alıcıdan güvence bedeli altında para kesiyorlar. Satışlar aman aman hızlı da değil öyle. Burası da ölücü kaynıyor biraz ama en azından 50 liralık şeye 20 lira teklif eden yok, daha makul teklifler gelebiliyor. Sitenin işleyiş düzeni hakkında bir sorunum olmadı. Çok fazla çakmacı var ayrıca.

  Dolap bunların içinde en elit olanı diyebilirim. Elitten kastım şu, zebramo’da yırtık kazağa evde giyilir diyerek 20 lira paha biçen ruh hastaları varken henüz dolapta o kadar absürt bir olaya rastlamadım. Gardrops’a koyduğum kazak 2 haftadır beklerken buraya koyduğum gün satıldı mesela. Burdaki satıcılar da komisyon bedeli yüksek diye Fiyatları şişiriyor sıkıntı bu biraz. 

  Onun dışında zebramo’ya 5 liraya kedisini yükleyip “2 yıldır bende, artık bakamıyorum, aşıları tam, maması kum kabıyla beraber gönderilecektir” yazan ultra gerizekalılarla karşılaştım. Şikayet ettim, ilan kaldırıldı ama kadın sürekli yapıp duruyor bunu çıldırıcam. 

  Bence bunların da ilanları bir gözden geçirmesi gerek yayınlamadan önce.

  19 ocak 2019 12:49

  3. üçünde de hesabım oldu. dolap en sevdiğim uygulama. en çok satışı ve alımı burada yaptım. gardrops da hiçbir şey satmadım. gelen mesajlar ve teklifler çok rahatsız etti. hesabımı kapattım.

  zebramo'da ev eşyası satıyorum genellikle.

  30 mayıs 2018 17:42

  2. Şu an güncel olarak dolap üyesiyim. Onunla ilgili düşüncelerimi detaylı olarak (link: https://www.suslusozluk.com/dolap?i=799246 şurada) yazdım.

  ilk kez gardrops'a üye olmuştum. Ama kullanışlı gelmedi, satış da çok az olunca zamanla bırakmıştım. Ben kullanırken komisyon ücreti vardı. dolap'taki olumsuzluklardan sonra gardrops'u tekrar araştırdım, şuan komisyon ücreti almıyorlarmış ama internette kafalarına göre kesintiler yaparak satıcıları mağdur ettiklerine dair çok fazla şikayet okuyunca şimdilik değişiklik yapmadan beklemeye karar verdim.

  zebramo'yu hiç duymadım.

  30 mayıs 2018 12:05

  1. ben zebramo'dan daha çok satış yaptım. altyapısı daha düzgün geliyor bana. zebramo'ya aklınıza gelen her şeyi yükleyebiliyorsunuz. (kadın-erkek-elektronik-eşya vs. vs.)

  dolap'ta ise kullanıcılar pek aktif değiller benim en çekindiğim kısmı bu. iki siparişim de satıcının kargoya verilmesi gereken sürede profillerine dahi girmediği geekçesiyle iptal oldu. Çoğu zaman da ürün hakkında sorduğum sorulara asla cevap alamıyorum :(

  gardrops'ta ise komisyon yok. site sizden sattığınız hiç bir ürün için komisyon almıyor. bu artı bir özellik. diğerlerine -15-20 kesintiler oluyor.

  bunlar haricinde her 3'u de aynı yolun yolcusu ikinci el satış siteleri. tüketim çılgınlığının önüne geçmek ve alışverişi çok farklı bir noktada dans ettirmek için oldukça hoş hareketler bunlar.

  (yazar: hazalia) süslümün uktesi idi, kendimce boş kalmasın dedim.

  29 mayıs 2018 21:32