girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (1)

67. aslında burda daha önce bi girdi paylaşmıştım fakat geçen gün yaşadıklarım yüzünden bir daha yazmak istedim.

geçen gün sezonda çok beğendiğim, aynısı bende de olan fakat yırtıldığı için çöpe atmak zorunda kaldığım hırkayı gördüm. tabi ki satın aldım öyle olunca çünkü çok cüzzi bi miktardı. satıcıyla da iletişime geçmedim. sadece kargoya ne zaman vereceğini sordum ki cevap bile vermedi.

hırka geçen gün elime ulaştı. kargo poşetini açtığımda inanamadım. çünkü hırka 3 yerinden yırtık, etek kısımlarında ve kol kısımlarının uçlarında siyah siyah lekeler var ve çok ağır bi kokusu vardı.

hemen iade talebinde bulundum fotoğraflarıyla beraber. çünkü yırtık bi hırka giyemem, giymem. yırtık olduğunu bilseydim satın almazdım.

iade talebinde ürünün lekelerinin ve yırtıklarının belli olduğu fotoğrafları çekerek yolladım. bugün aldığım mesajda yazan şeyi size tam olarak aktarıyorum. "ürüne kimin tarafından zarar verildiği anlaşılmadığından iade talebi uygun bulunmamıştır."

şimdi şöyle bi durum var ki dolap uygulamasından aldığımız ürünleri eğer bedeni olmazsa, beğenmezsek satın aldığımız fiyattan tekrar satma özelliği mevcut. ben eğer ürünü beğenmemiş olsaydım, ya da bedeni bana olmamış olsaydı tekrardan satışa çıkarabilirdim. ki tekrardan satışa çıkarma özelliği olduğu için de bence alıp para ödediğim hırkayı yırtıp lekelemezdim değil mi?

bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir işlev anlamadım. hem boşu boşuna giyemeyeceğim bi şeye para ödedim hem de bunun sorumlusu ben oldum.

size tavsiyem ürün alırken dikkat edin, lekeli ve yırtık olmamasına. çünkü dolap uygulaması için bunu siz yapmış olabilirsiniz. ve asla iadenizi kabul etmezler.

kargo geldiği zaman keşke açarken videoya çekseydim diyorum normalde yaparım ama bu sefer boşluğuma denk geldi. yine de alıcıyı korumamaları açısından benim için artık bitmiş bi uygulamadır.

dün 12:05

66. Kullanıcı adım —> @nevt

Ürünlerim ya hiç giyilmemiş yada en fazla 1-2 kere giyilmiştir. Öğrenciyim elimdeki ürünleri çıkarmak istiyorum tekliflerinize açığım.

Edit : site hakkında konuşacak olursam kargo ücretini alıcı ödüyor ama buna rağmen oldukça fazla bir komisyon kesintisi var. Gardropsa göre daha kaliteli bunu hemen fark ediyorsunuz. Ama pazarlamadan anlamayan bir müşteri kitlesi var. ürünün asıl fiyatı 200 diyelim ama alındıktan sonra 120 olmuş buna uygun olarak ikinci el satış yapıldığını unutmadan 90 gibi bir fiyat belirlemen gerekli ama burada satıcılar 160 gibi bir fiyat belirliyorlar. E haliyle almak istemiyor insan. Satıcıların buna dikkat etmesi gerekli.

20 nisan 10:06 20 nisan 16:24

65. benim adım da "istar" elimdekileri çarçabuk çıkarmak istiyorum. gelen her teklifi değerlendiriyorum. yazın anlaşalım süslüler.

19 nisan 20:05


64. bir şeyler satmayı beceremediğim uygulamadır sjjssj

19 nisan 20:00

63. Bugun ilk urunumu sattigim ve nedense beni cok mutlu eden uygulama. Bakmak isteyen olursa kullanici adim @beyzahn

19 nisan 17:51

62. bu sabah arkadaşımızın düğününe gitmek istediğimi ancak abiye bulmaya inanılmaz üşendiğimi falan söyledim sevgilime. takribi on dakika sonra uygulaması dahi yüklü olmayan bu mecradan bana "abiye arama, dolap'a gel dolap'ta ara" gibi absürt bir mail geldi.

şu çağın ta orta yerine kusmak istiyorum.

tanım: telekulak işlevi de gören ikinci el don satabileceğiniz bir mecra.

16 nisan 22:41 16 nisan 22:42

61. @yasoreyiz hesabım. sadece 1-2 kez kullandığım ürünleri satıyorum. beklerim :)

16 nisan 22:38


60. kızlar dolabıma bir bakın derim ürünler ya etiketli ya da bir kaç defa giyilmiş. Teklifleri de kabul ediyorum. :) kullanıcı adı:nkendiraleyna diye aratabilirsiniz.

16 nisan 09:50 16 nisan 09:53

59. benim de kullanıcı adım: @buiospirito süslüler

14 nisan 18:45

58. milyorlarca eksilenmek pahasına bu site ve diğer ikinci el sitelerin kullanıcıları hakkında diyeceklerim var. Bir çok kullanıcı tarafından ürünlerin aç gözlülükle ve fahiş fiyatlarla listelendiğini görüyorum. Lüks marka sınıfına giren ürünlerin elbette bir ikinci el değeri var ama sen geçen sezon zara indiriminde 59.90'a satılan giyilmiş elbiseni ilk fiyatı 290 lira, ikinci el fiyatı yüzde elli indirimle alın size 145 lira diye listelersen o bayağa insanları enayi yerine koymak oluyor diye düşünüyorum. Lüks markalar hariç ikinci el ürünlerin hiçbir tasarım değeri yoktur. Bu sitelerdeki ikinci el mantığı giymediklerini elden çıkarıp, seveceğin başka kıyafetleri yine uygun fiyatla almak olduğuna göre; buradaki satıcıların da gardırobunda dursa hiç para etmeyecek ürünlerini burada değerlendirdiklerini düşünerek fiyatlandırmaları hem adil olur hem satışlarını bayağa canlandırır diye düşünüyorum. Bir sezon giyilmiş nasıl giyilmiş nerde gezilmiş belli olmayan herhangi bir marka bota 100 lira falan ödenmesini gerçekten aklım almıyor.

13 nisan 16:39