yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (302)
  • medya (27)

  302. bu sezonun meşhur zara çift taraflı montunun 200 tlye düşmesiyle birlikte hunharca stoklayan insanların en az 300 tlden satışa çıkardığı uygulama. zara mont kategorisine girip yeniden eskiye şeklinde sıralandırırsanız yeni yüklenen ürünlerin ağırlıklı olarak bu mont olduğunu görebilirsiniz. leş bir uygulama.

  ekleme: eğer o montu almak isteyen süslüler varsa, beyazı komple tükendi ancak siyahının tüm bedenleri tekrardan stoğa girecek. "Stokta olduğunda bana e-posta gönder" seçeneğini seçip beklemenizi öneririm.

  26 şubat 11:17 26 şubat 11:32

  301. daha önce alıp 1-2 defa giyip hevesimin geçtiği ya da beğenmemeye başladığım ürünleri hibe ediyordum. sonra ekonomik kriz yaşayan bir arkadaşım bütün lüks çanta, ayakkabı ve kıyafetlerini buralardan satıp kendine harçlık yaptığını anlattığında aa ben de satayım dedim. gerçi kızın sattığı çantalar şu an 10 bin tl beymen'de, benimkiler max. 2 bin tl falan ama olsun. neyse, yukarıda bir süslünün de bahsettiği gibi markasız her ürün zara olarak konuluyor siteye. zara gömlek koyuyorum, altına hemen yorum: orjinal mi? etiketini de çekip koyuyorum üstelik. güneş gözlüğü ekledim, satmaktan vazgeçtim artık çıldırıp. orjinal diyorum, orjinal olduğunu kanıtlayan kodlarını koyuyorum, çantasını, silme bezini koyuyorum. atıyorum ürünü 200 tl (ki ben bin tl'ye almıştım), 50 tl olmaz mı diye yorum geliyor. e kardeşim pazardan al o zaman??? 50 tl ya insaf. neyse dayanamadım, 3-4 aklı selim kullanıcıya makul fiyatlardan sattım, geri kalanları kaldırdım ve uygulamayı sildim. satış yapanlara sabırlar diliyorum.

  edit: teklif yapıp teklifi kabul edince vazgeçenler var bir de. dertleri ne anlamadım ama onları da yazmadan geçemezdim...

  25 şubat 20:03 25 şubat 20:05

  300. Satış yapmak için değil ama alış yapmak için kullandığım uygulama.

  Açıkçası 2 çocuklu bir anneyim ve çocuklar hızla büyüyorlar. Ben kendim için de epey kıyafet aldım. Genelde pek kozmetik işine girmiyorum. Çünkü ürün ne zaman açılmış, kullanım tarihi geçmiş mi pek kafa yormak istemiyorum. Alırken epey incelemeye çalışıyorum ürünleri. Satıcıya soracağım varsa kibar bir şekilde sormaya çalışıyorum. Çoğu zaman fiyatta indirim yapar mı diye soruyorum da. Ama öyle "50tl den 10tlye iner misin?" şeklinde değil. Ya en fazla fiyattan 5-10 tl ye aşağı olabilir mi diye soruyorum. Ya da son fiyatın ne olabileceğini soruyorum. Sonuçta alan da satan da memnun olsun istiyorum. Eğer mesajlaşırken bir sorun yaşamadıysam genelde alıyorum. Fakat sorduğum sorulara bile mesaj atmaya üşenen ya da attığım mesajda herhangi bir sorun olmamasına rağmen atarlı cevap veren olursa alışverişi yapmıyorum.

  Ayrıca ne yalan söyleyeyim öyle büyük markalardan büyük fiyatlı alışveriş yapmaya korkuyorum. Yani şimdiye kadar ki en yüksek ödediğim meblağ 50-60 tldir. En azından üründe bir sorun çıkarsa, ya da ürün istediğim gibi olmazsa giden paraya üzülmek istemem.

  Akıllıca bir uygulama ancak satış işi beni kargosuydu, parasıydı geriyor. O yüzden sadece alış yapmayı tercih ediyorum. Zaten çoğu kıyafetimi ve eşyamı satmak yerine ihtiyacı olan kişilere hibe etmeyi tercih ediyorum. Çoğu süslüye de katılıyorum yani benim kimseye hibe etmeye bile yanaşmadığım ürünlerin satılması insanı gerçekten kızdırıyor. Neyse herkesin işi kendine...

  20 şubat 10:44


  299. toplumumuzun ne kadar yozlaştığını bize gösteren uygulama. önceden insanlar kullanmadığı, eskimiş eşyalarını ihtiyaç sahiplerine verirdi. şu anda çöpünü bile satma peşinde. birçok yazar arkadaş yazmış, belli markaların ürünlerini indirimden toplayıp stok kurutup kar koyarak satıyorlar. bakın serbest piyasada her şey mümkün ancak sen ticaret yapıyorsan devlete bunun vergisini vermen gerekir. bu uygulamalar işi iyice çığırından çıkarmış durumda. belirli rakamlar kazananlar -ki belli ki varlar- için devletin bu uygulamalara bir el atması gerekiyor. sadece kullanmadığın kıyafetinin satışından muazzam ticaret geliri elde edemezsin zaten. satın aldığın ürünü kar etme amacıyla satıyorsan gayet de bankadan çıkan-giren paradan tespit edilir bu. gelir kapısı elde etmek için karaborsacılığa kalkışanlar banka hesaplarının denetlendiğinin farkında olsunlar.

  bunun yanında üzerini pamuk pamuk yaptığı kıyafetini mağaza fiyatına koyan fırsatçılardan zaten geçilmiyor. milletin kokuşmuşlarının al satından en çok parayı kapitalizmin neferleri kazanıyor, siz kar ettiğinizi sanıyorsunuz.

  19 şubat 23:23

  298. markasız ne kadar ürün veya belirsiz kategori (kahve fincanı takımı vb.) varsa zara olarak satışa sunuluyor. bu konu site moderasyon ekibi tarafından kontrol edilemezse uygulama çöplük olmaktan öteye geçemez. bu tarz yanıltıcı ilan sahipleri siteden silinmeli.

  aldıkları fiyatın çok üstünde satış yapmaya çalışan profilden bahsedilmiş. ne yapmaya çalıştıklarını ben de anlayamıyorum zira belirledikleri fiyatlarla satış yapma olasılıkları bulunmuyor.

  ihraç fazlası olarak belirtilen etiketi kesilmiş ürünlere asla prim vermemek gerek. özellikle zara ihraç fazlası ayakkabılardan defalarca aldım. euro fiyatlı etiketine kadar markalı olarak gönderildi. bu konuda dikkat etmenizi öneririm.

  yine orijinal olduğunu iddia ettiği 20.000 TL'lik çantayı 1500 tl'ye satan bir kitle var ki dolabını biraz incelediğinizde 10 tl'lik kıyafetler sergilediğini görüp orijinalliğin ne derece doğru olduğunu anlayabiliyorsunuz. bu gibi durumlarda satıcının sattığı veya sergilediği diğer ürünleri incelemek şart olabiliyor.

  son sözüm de uygulamanın arama özelliğine yönelik olacak. renk, fiyat, beden seçerek arama yapmak oldukça yetersiz. örneğin kapitone bir çanta veya mont araması yapamıyorum. bu tarz majör özelliklerle de arama yapılabilir olmalı. yani ürün girişi yapanlar zara çanta değil de zara kapitone çanta diye giriş yapsa ve bu şekilde anahtar kelimeyle arama imkanı verilse uygulama daha başarılı olur. (trendyol'da olduğu gibi.)

  15 şubat 16:46 15 şubat 20:54

  297. bazı satıcıları "insanlar bir ürünü mağaza fiyatından daha pahalıya satın almak istese neden bu uygulamayı indirsin" diyerek silkelemek istiyorum.

  12 şubat 23:33

  296. ürünleri kargolamayan bekleten bir sürü insan dolu uygulama. kasım-aralık gibi pantolon sipariş ettim(gece aldım) direk kadına yazdım ne zamana kargolayabilirsiniz tahmini diye yarın sabah kargolarım dedi tamam dedim. akşam üstü baktım kargolamamış o gün, işi vardır diye kargolamamışsınız diye de mesaj atmadım. 3. günü akşam en sonunda mesaj attım kargolayacak mısınız diye sabah kargolayacağım dedi. bir sonraki gün akşamına birisinin kıyafetini de kargolayacağım onu bulamadım yarın tekrar sabah bakıp kargolayacağım dedi teşekkürler mesajı attım. kargolama süresi geçti bu vakitte zaten. yine de bekledim 2 gün daha belki kargolar diye. kargolamadı, bir şey de demedi. yoğunum şu sıralar gidemiyorum vs diye açıklamada bulunsa cidden takmam ama ikide bir kargolayacağım yazıp yazıp kargolamayınca insan rahatsız oluyor doğal olarak. sonrasında bir daha bir şey almadım

  9 şubat 04:47


  295. normalde entry girmiyorum ancak bunu illaki yazmam gerekiyordu. olur da, hani belki minicik bir umut olur diye yazıyorum, 

  eğer ürünü gönderme açısından kod ile gönderme gibi bir uygulamaya geçtiyseniz, karşıdakine telefon numarasına iletişim vermeyin. lütfen. numarayı. karşıya. vermeyin. 

  bugün kargodan kaynaklı bir hata oluşmuş, paket iade edilmiş. bunlardan da hiç haberim yok ha, hiçbir mesaj, bilgilendirici e posta bile gelmiyor. salak gibi hala kargomu bekliyorum, hatta kargo gelir diye dışarı bile çıkmıyorum. ertesi günü gidip kargomu soruyorum çünkü internet üstünden de sorgulama yapamıyorsun, ptt’nin kendi sitesi de hiçbir şey göstermiyor. diyorlar paket iade olmuş. cidden çok üzüldüm, satıcı ile minimum iletişim içinde gayet düzgün bir alışveriş yapmıştık-diye düşünsem de akşam üstü inanılmaz kaba bir dille ben dolaptan şu bu almayacaksan niye kargolattın uğraştırma beni git al kargonu ***** (sansürlemek zorundayım) diye mesaj gelmiş. normalde ağzının payını vermeyi çok isterdim ama kargodan kaynaklanan suç olsa bile gittim ptt’nin sorgulanamayan ss’sini attım olayı açıkladım ve ürünü tekrar alabileceğimi belirttim, hala dili çok kaba biçimde nasıl bunun olacağını bana soruyor. ben de bilmiyorum, dolap destek’e de yazdım ancak şimdilik bir şey çıkmadı. kadının hakaretleri tüm modumu düşürdü, sanki kaprisini ben çekmek zorundayım. 

  bununla beraber, modacruz’da yaşadığım sapık da sağ olsun benim için ikinci el platformu bitti. hem site güvenlik açısından berbat hem de iade sürecinde kargo amaçlı iade olduğunda inanılmaz sıkıntı yaşayabiliyor insan. ha benim bırakmamla bir şey kaybettiler mi? hayır ama burayı okuyup düşüncesi değişen olur umarım. 

  edit: kadın kargoyu teslim almasına rağmen hala onaylamadı. öyle de bir insanmış. 

  6 şubat 22:19 9 şubat 00:06

  294. Victoria's secret'dan geçen yıl ocak ayındaki indirimde 99 liraya plaj çantası almıştım. Kış olduğundan etiketini bile sökmemiştim. 169'dan 99'a düştüğü görünüyordu etikette. Mart ayı geldi. Dolap'ta aynı çantayı 750'ye almış ve 450'ye satmaya çalışsan bir tip gördüm. Dedim "ablacım gerçek fiyatı bile bu değil, sen napıyorsun?" Sonrası,  Ağıza alınmayacak hakaretler etti. O mağazanın önünden geçemezmişim. 99 liraya ürün alınamazmış o mağazadan. Beni engelledi velhasıl. Sonra ben de etiketi çıkartmadığım için 999 lira fiyatla ürünü satışa koydum. Yutmayın arkadaşlar bu dolandırıcıların her yaptığını. altı üstü çin'de üretilmiş bez çanta yani. Bir daha da alışveriş falan yapmadım buradan.

  6 şubat 00:05 6 şubat 00:06

  293. zaradan indirimle 70 tlye aldığı çantayı 130 tlye satmaya çalışan şark kurnazına yazdığım yorum dolayısıyla engel yediğim uygulama :). söyleyeceklerim bu kadar.

  (link: https://www.zara.com/tr/tr/yilan-deri%CC%87si%CC%87-desenli%CC%87-mi%CC%87ni%CC%87-city-%C3%A7anta-p17458004.html çanta) (link: https://dolap.com/urun/zara-siyah-askili-canta-yeni-etiketli-gamze456-50953109 dolapta)

  şu ölücülere bir çare bulmadıkları sürece asla alışveriş yapmayacağım bir platform

  edit: eksileyenler de aynı tayfadan olsa gerek başka sebep bulamıyorum çünkü :)

  5 şubat 23:34 5 şubat 23:41