yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (269)
  • medya (21)

  269. Tommy Hilfiger marka çizmeyi 10 liraya aldığım uygulama...

  Çizmeyi gördüm. Fotoğrafını çok beğendim. Markasını çok da önemsemedim. Muhtemelen sahtedir diye düşündüm. "10 liralık giyer atarım olmazsa" dedim.

  Çizme bir geldi, orjinal Tommy Hilfiger... Neredeyse hiç giyilmemiş. Ayağıma da cuk oturdu. Resmen şok oldum.

  Bence biri ev arkadaşına, kardeşine ya da annesine kızdı ve çizmesini bu fiyata sattı. Başka bir açıklaması olamaz.

  19 eylül 16:49

  268. inciden indirimde 150 liraya aldığım ve 1-2 kere kullandığım çantamı burada kargo bedava olarak 20 tl ye koydum ve geçenlerde yüzde 40 indirim ile 12 tl ye düştü. Buna rağmen 10 liralık teklif geldi şok oldum. Yahu bu nasıl ölücülüktür.

  19 eylül 16:33

  267. Şu zamana kadar 15 satış yaptım. Hep temiz ürünleri koydum çoğunlukla kuru temizlemelerini yapıp gönderdim. En az 7 fotoğraf koydum ki insanlar her detayı görsün. Bütün ölçülerini açıklama kısmına yazdım ki bazen saçma ölçüler isteyenler bile oldu. Özenle koydum her ürünümü. 2.el diye fiyatları hep uygun tuttum. Aynı şekilde tesadüf eseri çok iyi marka çantaları sıfırken aldım çok uygun fiyatlara ancak artık biraz hevesim kaçtı kullanıcılardan ötürü.

  Normalde erkek giyim vb. ürünlerin satışı yasak ya da çakma ürünler yasak ya da elektronik eşyalar yasak. Ancak bu kurala kimse uymuyor ki. Diğer bölümüne girin hep elektronik eşyalar kahve makineleri, epilasyon cihazları, halı hatta koltuk bile vardı. Dedim ki madem öyle saç düzleştiricimi koyayım hatta fiyatını da dolap uygulamasindaki diğer satıcılara göre yaptım. Sonra ürünüm red edildi. Dedim yasak sonuçta bir tane zara marka ama aslında olmayan çantamı koydum sıfır o da red edildi. Sorun red edilmesi değil kesinlikle haksızlık olması. Madem bir yasak var herkes uysun uygulasın. Ben o ürünü satmayayım ama benimle aynı ürünü diğer satıcı da satmasın. Bu sebeple biraz kızgınım esasen ben özel ayrıcalık istemiyorum herkes eşit olsun istiyorum.

  19 eylül 02:17

  266. Bir satıcıdan 2. El olarak aldığı ürünü aldığı fiyattan 3. Ele çok daha pahalıya satan insanlar var.

  19 eylül 01:59

  265. öncelikle satış yapmıyorum bu uygulamalarda onu söyleyeyim, ancak insanların indirimden aldıkları ürünleri daha pahalıya satıyor olmalarına dünyanın sonuymuş gibi bakmıyorum. zarada bir bluz 300 liraya satılıyor tepki vermiyorsunuz, trendyol'un dandik ürünleri 120 liraya düştü diye şenlikler düzenleniyor sosyal medyada, bunun da fiyatı böyleymiş, beğenmedim almıyorum diye geçiyorsunuz, millet 300 liralık şeyi 150'ye alıp 200'e satınca mı olay oluyor? onu da size zorla satan yok, almayın. çok çakallık gibi geldiyse, verin 50-100 lira fazlasını mağazadan alın. ya da etiketsiz kullanılmışını alın daha da düşük fiyata. sanki uygulamadan orijinal gucci çanta alıyorsunuz binlerce liraya da sonra sahte olduğunu öğreniyorsunuz gibi davranmayın. fiyatı beğendin=al, beğenmedin=alma bu kadar basit. insanlar para kazanmak için satış yapıyorlar zaten, ister üstüne az kar koyar ister mağazadakinden daha pahalıya satar yani. ayrıca indirim isteyen alıcılara sitem etmeyi de anlamıyorum. bu uygulamalar zaten biraz pazarlık payı olacak şekilde fiyat belirlenmesini teşvik ediyorlar, bu şekilde satışlar daha çok oluyor. satıcıyla iletişim kurduğunda, fiyatı az bir miktar da olsa düşürebildiğinde alıcı almaycaksa da alıyor ürünü. 10 lira da yazsanız indirim isteyen olur, 10000 yazsanız da. ya buna uygun fiyat belirleyin ya da gidin kirasını ödeyip butik açın, etiketleri yapıştırın ürünlere kimse indirim isteyemesin. hoşunuza gitmeyecek ama üzgünüm, gerçekler.

  19 eylül 00:54

  264. Bugün konuştuğum arkadaşım aynen şu cümleyi kurdu. Mango da çalışan arkadaşı indirim zamanı, çalışan indirimini de kullanıp kürkleri sezon fiyatından bayağı ucuza alıyormuş. Sonra bunları satıyor kar yapıyor dedi. Bunu arkadaşları ile sürekli yapıyolarmış. Çalışan indirimi var mıdır vs hiç bilmiyorum arkadaşımın yalancısıyım. Ama bende çoğu ürünün indirimden alınıp sezon fiyatına satıldığını farkettim. Çakallık peşinde herkes.

  19 eylül 00:43 19 eylül 00:45

  263. Bershka onlinedan geçen yıl 200₺ ye aldığım ve küçük geldiği için bir kere bile giyemediğim botu etiketi faturası kutusuyla fotoğraflayıp 40₺ye satışa koymama rağmen “enn son ne kadar olur? Biraz daha yardımcı olur musunuz?” Diye yorum almasıyla beni şok eden uygulamadır. Gardrops kullanıcılarına ölücü diyorlardı, onu kullanmıyorum ama bundan daha sağlam ölücülük görmedim henüz.

  18 eylül 21:14

  262. Severek kullandığım artık giymediğim temiz ve çok eskimeyen kıyafetlerimi sattığım uygulama. Tek tavsiyem alışveriş yapacağınız hesapların yorumlarını okuyarak karar verirseniz daha sağlıklı bir alışveriş olur. Mağazada beğenip bir iki defa giyip sonra giymediğim kıyafetleri artık değerlendirebiliyorum. Merak eden süslüler için ismim @sarevv süslüden gelenlere süslü indirimi yapabilirim 💗 

  18 eylül 17:58 18 eylül 18:00

  261. reklamları o kadar itici ve samimiyetsiz ki! ayrıca reklamında oynayan bir tanıdığım var, biliyorum ki aslında dolap’ta çalışıyor. hadi gerçek kullanıcı kullanmadın, bari cast tut çalışanı oynatmak niye?!

  18 eylül 14:55

  260. ürün satmadım ama yirmiye yakın ürün aldım. çoğunlukla aradığım ürünü en uyguna satana kişiden almaya çalıştım. buradan birşeyleri uygun fiyata almak istiyorsak biraz uğraşmak gerek. satıcısına göre pazarlık durumuna göre teklif kabul eden satıcılar özellikle candır baldır. teklif kabul etmeyip ukalaca ama sizde bedavaya satmamı istiyorsun diyenlerde elbette var. hani kadın iki sezon giydiği şeyi sıfır gibi satıyor ya o olayı hiç anlayamıyorum. zebramo ve modacruz daha böyle rüküş ürünleri gördüğüm bir platform sanki bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama. dolaptaki üyeler daha elit ve elegant ürünler paylaşıyor yada buranın kullanıcıları daha zevkli bilemeyeceğim. benim bu uygulamalar içinde en sevdiğim birinci sırada dolap var.

  18 eylül 14:51