yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (291)
  • medya (24)

  291. Zarada 120liradan indirimde 80liraya düşmüş çantayı 500liraya satın alabileceğiniz uygulama.Hem de sadece bir veya iki kez kullanılmış!!! Çünkü fırsatçı bir milletiz.

  16 ocak 14:03 16 ocak 18:06

  290. Bir kesim var ki ilandaki ürünleri başka uygulamadan satılınca bile ilanı kaldırmıyor. Nedennnnnn yav nedennnnn diye bağırasım geliyor. Bakıyorum ne güzel tam aradığım model, soruyorum mesela orijinal mi boyutları nasıl diye. Gelen cevap: orjinal, 25x18 cm satıldı. Sağol. 

  4 ocak 18:21

  289. Kullanmadığım ya da giymekten sıkıldığım tüm kıyafetlerimi satarak yerine yenilerini koymamı sağlamış müthiş uygulama. Alıp, 1 kere giyip , hevesimi aldığım ne varsa yüklüyorum. Hem dolabımda gereksiz kalabalık yapmıyor hem de para kazanıyorum.

  27 aralık 2019 22:34


  288. gardrops'ta yapılanların aynısını yapan alıcılar ve satıcılar var. uzun süreden beri hiçbir ürünü favorilemiyorum çünkü akabinde hemen darlıyorlar. bana yapılmasını istemediğim şeyi ürünlerimi favorileyenlere asla yapmıyorum. sadece soru sorulursa cevap veriyorum. ekstra bir şeyler yazmıyorum o kişiye. ürün açıklamalarım gayet ayrıntılı oluyor zaten. dolap ismimi de burada paylaşmadım, paylaşmayı da düşünmüyorum. çünkü daha önce başka uygulamalar üzerinden garip garip insanlara maruz kalınabildiğini gördük.

  buradan kimsenin ufak meblağlı bir ürün satın alıp cep telefonumu ve adresimi görmesini istemem. sadece üye olanlar değil, herkes okuyor burayı.

  24 aralık 2019 16:03

  287. Şark kurnazlarının, beleşçilerin doluştuğu uygulama.

  Kıyafetlerimi, çantalarımı çok temiz kullanırım/ kullanmaya dikkat ederim. Genelde de satmak yerine, ihtiyaç sahiplerine ya da isteyen arkadaşlarıma veririm. Sembolik olarak bir kaç çantamı bu uygulanmaya çok cüzii fiyatlara koydum. Geçen gün de laura ashley marka bir çantamı satışa koydum. 50 liraya da sattım.

  Ne küçük bir defosu, ne bir soyulma ne de ufak bir yırtık vardı. Uzun zamandır kullanmadığım için ve hayatıma minimalizmi de entegre etmeye çalıştığım için elimden çıkarmak istediğim bu çantaya, bugün iade talebi geldi. Sebep, çantanın büyük bir püskülü varmış. O modeli çok iyi biliyormuş. Püskül yok diye. O kadar uzun zaman önce aldım ki çantayı püskül detayını bile hatırlamıyorum. Her açıdan fotoğrafı vardı, hepsinde de püskülü olmadığı belliydi. Neden sormadınız diye sorduğumda, püskülün açısı yoktu dedi. Bahsettiği püskül de, çantanın yarısı kadar. Şimdi geri gelecek. Bir de üzerine kargo fiyatı ödeyeceğim. Niye?  45 lira kazanacağım diye.

  Uygulamayı silip, elimden çıkarmak istediğim eşyaları ihtiyacı olana vermek en güzeli. Hem kafan rahat. Hem gereksiz efor sarfetmemiş olacağım. 

  20 aralık 2019 01:40

  286. Onay mekanizmasının nasıl çalıştığını kesinlikle anlamadığım uygulamadır. 

  Üzerinde etiketi olmayan ve kullanılmış ürünler “yeni ve etiketli” kategorisinde satışa sunuluyor. Hiçbir markası olmayan ürünler, dikkat çekebilmek amacıyla lüks markalar olarak işaretleniyor. Bir de “arıyorum”cular var. Aradıkları ürünleri paylaşıp 10-20 tl bandında fiyat biçip “arıyorum” yazıyorlar. Ürün bakmak istediğimiz kategoriyi seçip “artan fiyat” olarak listeleme yaptığımızda birkaç sayfa full arıyorumcular çıkıyor. illallah geldi gerçekten. Kozmetik, elektronik eşya satamıyorsunuz. Bu yüzden nice avon ve farmasi ürünleri s beden, zara kategorisine etiketlenip alıcıya sunulmuş. 

  Şimdi tüm bu olup bitenler ışığında soruyorum, Bu onay mekanizması nasıl işliyor ? Ne işe yarıyor ? Keşke tüm insanlarımız dürüst ve düzgün olsa da böyle bir baraja bile gerek duyulmasa. Ancak madem bu uygulamayı getirdiniz, bari hakkını verin. Zira hiç güvenilir bir intiba bırakmıyor bende. 

  Bu arada bazı süslülerimiz değinmiş, ben de fark eder etmez soluğu sözlükte aldım. açgözlü youtuber meleklerimiz, trendyolun gönderdiği ne varsa satışa sunmuşlar. Kargo kolisini de koyacaklarmış hatta utanmasalar. Sana müstehak trendyol. Geber ahahahhaha

  19 aralık 2019 11:09 19 aralık 2019 11:11

  285. Nerdeyse 3-4 yıldır ikinci el uygulamalardan alış-satış yapıyorum. Birkaç kez aksilik yaşadım hepsinde, ama en büyük rezalet dolap uygulaması yüzünden başıma geldi. 

  Birkaç gün önce inditex grubuna ait az kullanılmış bir çantayı dörtte biri fiyatına sattım, alıcı kargoyu aldıktan saatler sonra bana ürünün defolu olduğunu, daha 5 dk önce teslim aldığını (kargo sisteminde kaçta aldığı görünmesine rağmen) ve iade etmek istediğini söyledi. 

  Ben ürünü gönderirken hiçbir lekesi vs yoktu, uzun zamandır kullanan herkes bilir böyle bir şark kurnazlığı yapmayaca kalkınca o ürün iade gelir, iki tarafı da uğraştırır. Ben daha önce benzerini yaşadığım için böyle bir şeye tabii ki girişmem. Ayrıca etik olarak yapılacak bir iş değil. Neyse, alıcı ürünü almış, silmeye çalışırken üzerinde hasar bırakmış ve iade etmek istemiş, dolap destek ile ürünün bendeki fotoğraflarını paylaştım ve hiçbirinde lekeler yoktu. Mobil olduğum için görsel ekleyemiyorum. Ve Buna rağmen iadeyi onayladılar. Sattığım ürün defolu olarak bana geri dönecek ve üstüne kargo ödeyeceğim. 

  Uygulamayı silip bir daha asla bulaşmayacağım ve kullanan herkesi uyaracağım. Dikkatli olun süslüler. 

  16 aralık 2019 20:44


  284. onay sisteminin amacını anlamaya çalıştığım uygulama. bir çok eşya bilinçli olarak h&m, zara, acne vs. gibi rastgele markalara etiketlenip satışa çıkıyor. Ürün detayına bakıyorsunuz öne çıksın, dikkat çeksin diye bu marka ile etiketledim yoksa bir markası yok gibi açıklamalar mevcut. Bu şekilde etiketleme bilinçli olarak yanlış yönlendirme oluyor ve her nasılsa bu ürünler onaydan geçerek satışa çıkıyor. iki tarafın da bunu neden yaptığını anlıyorum ancak bu doğru bir uygulama mı diye kendilerine sormaları gerektiğini düşünüyorum.

  15 aralık 2019 22:09 17 aralık 2019 18:34

  283. uygulama populerlestikce iyice boka sardi. diz yapmis markasi olmayan esofmanlar, tiftik tiftik olmus kazaklar, kullanilmis hamile sutyeni satanlar. insanin bagislamaya bile cekinecegi seylere fiyat bicip usenmeden ilan koyanlar. ne yazsam bos. bir kesim var ulkede, gercekten duzgun ve durust yasayan, umutlari yeserten kitle. onlar dolap i ilk kesfedenler. sonra populer olup ortamlara dusunce ortami kullanilmaz hale getiren baska bir kitle var. bu durum populer internet sitelerinde de gecerli. facebook, instagram uygulamalarini ilk kullananlar ile bugun gelinen hali gibi. bu tipler ulkenin kamburu olup ahlaktan, durustlukten nasibini almamis cakal surusudur.

  15 aralık 2019 01:25 15 aralık 2019 01:34

  282. influencerlarin trendyoldan bedavaya aldiklari urunleri burdan satarak ustune bir de para kazandiklari uygulamadir. gozunuzu seveyim trendyol olanlari bari bir ihtiyac sahibine verin be...

  14 aralık 2019 21:57