yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (664)
  • medya (54)

  664. daha önce modacruz kullanıyordum. daha sonra trendyolun yönlendirmesiyle merak edip buraya da üye oldum. 1 kere ürün aldım satıcı geç yollasa da memnun kaldım sanırım haka emin değilim o alışverişimden. özellikle abiyeler vs fotoğraf çekilince bir daha kullanılmıyor aslında bu yüzden mantıklı bir uygulama. ya da internetten bişi alıyorum sonra aa bu bana olur diyip denemiyorum ama sonra ihtiyacım olunca bakıyorum olmuyormuş ya küçğk ya büyük. bu durumlar için de iyi gibi. gerçi henüz pek satış yapamadım ama bakalım. dolabımın linkini de ekliyorum.

  (link: Bu dolaba mutlaka bir bak! https://link.dolap.com/nSCs )

  dün 19:44 dün 19:45

  663. bu tür uygulamaların ikinci el eşyaların elden çıkarılması ve değerlendirilmesi için faydalı buluyorum. taa 2015'te sezonda görüp almadığım ayakkabıyı burda bulup gayet cuzi bir fiyata satın aldım. hem de etiketliydi. ama iş bu altyapıyla bitmiyor maalesef... bir de kullanıcılar var. öncesinde teyid etmeme rağmen siparişimi kargolamayan sorumsuz ve gevşek birine denk geldim. az önce siparişimi iptal ettim. yani hem altyapı olarak hem de bu yeni türkiyede görmekten şaşırmadığım sorumsuz ve arsız kullanıcı tipinden dolayı yine kılı kırk yararak yaklaşmak gereken bir platform. kullanıcı yorumları, mesajlara dönüş hızı, üslubu falan... buralarda uyanık olmak lazım.

  ps. kullanıcı merveakca22 makyaj malzemesi vs satıyor, başkasının da sinirini bozmasın diye ifşa ediyorum. bir de cenazem var demez mi! bu akşam da elektrikleri kesiktir. bak sinirim bozuldu yine.

  16 haziran 22:09 16 haziran 22:19

  662. 5 yıldır akfit kullandığım uygulamadır çok alışveriş yaptım çok ta ürün sattım. ancak son bir yıldır uygulama komisyon kargo ücretlerini arttırdı

  Bu arada kullanıcı adım Sszeb takip etmek isterseniz 🤗

  (link: Bu dolaba mutlaka bir bak! https://link.dolap.com/WN9D Dolap)

  16 haziran 12:41 16 haziran 12:47


  661. 2. El giyim, eşya alım satım uygulaması. Normalde çok severek kullanıyordum kargo ücreti artınca pek bir şey alasım gelmemeye başladı. Kampanya yapıyorlar 60 tl ve üzeri alışverişlerde kargo bedava diye tıklayıp kuponu alıyorsun, geçerli olmuyor meğer 70 tl ve üzeri için geçerliymis. Müşteri hizmetleri ile de görüştüm anlamazdan mı geliyorlar nedir ne özür dilediler ne kupon verdiler. 9 TL için müşteri kaybetmeyi mi tercih ediyorlar çok ilginç gerçekten.

  Neyse ayrıca uygulamada çok fazla sapık var, üzerinizde kıyafet paylaşmanızı tavsiye etmem. Açık açık numara verip sözde manken (!) arayanlar mı dersin, kullanılmış çorap isteyenler mi? Bence uygulamaya kayıtta daha detaylı bilgi istemeliler ve boyle durumlarda o kişinin tekrar hesap açmasını engellemeliler.

  Sonuç olarak gün geçtikçe kendinden soğutan uygulamadır.

  16 haziran 11:41

  660. Yaklaşık üç yıldır kilo değişiminden dolayı evde 40-48 beden arası pek çok kıyafet, 38-40 numara arası pek çok ayakkabı dolap bekliyordu. Ben de biraz yer açmak için çözümü burada buldum. esasında komisyoni canımı sıkıyor ama en güzel arayüz de bu uygulamada maalesef. özellikle nr39 ayakkabılara meraklı olanları dolabıma beklerim. (link: https://dolap.com/profil/semantik link link)

  12 haziran 22:53

  659. dolabımda çok fazla kıyafetim olduğunu farketmem ile kıyafetlerimi azaltmaya karar verdim. yaklaşık 40 kadar kıyafet kumbarasına bağışladım. ancak biraz daha tarz ve marka olanları dolap'ta satışa çıkardım. amacım sadece elimden çıkarmaktı. ancak alma-verme dengesine inanıyorum. her şeyimi bedava dağıtmak istemedim. maksimum 30 tl fiyat koydum. çoğu 10 tl idi. nedense dolabım görülmedi. belki de kıyafetler görüldü ama mavi veya h&m marka bir kazağı 20 tlye görünce bir bit yeniği olduğunu mu düşündüler anlayamadım. sonra uğraşmak istemedim, tatile çıktım.

  11 haziran 23:43

  658. elimdeki fazla ürünleri; hatta türkiyede olmayan markaları bile çok makul fiyatlardan satıyorum ancak alıcıların bunu kötüye kullandığını fark ettim; benden aldıkları ürünleri iki katı fiyatına satışa koymuşlar, ikinci el mantığından çok amacı dışına kullanılan bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

  11 haziran 20:35


  657. İki kez alışveriş yaptığım ikisinden de hiç memnun kalmadığım ikinci el ürün alışveriş uygulaması.

  Eminim dürüst ve makul satıcılar da vardır dolap'ta ancak sayıları bir hayli az olmalı. İki alışverişimde de ürünler satıcıların söylemediği kusurlarla geldi, birinde satıcı eski sezon ürüne indirimsiz aynı fiyatını biçmişti. İki ürün de sezonda çok isteyip denk getiremeyerek alamadığım ürünlerdi bu sebeple aldım ama artık sezon fiyatını vermeyi tercih ediyorum zira maddi durumu el vermeyenler dışında ikinci el ürün almanın hiçbir mantığını bulamıyorum üstelik beni sinir sahibi yapıyor. Birincisi fiyatlar makul değil aldığım ürünler üst segment markalara ait olmadığı halde ikincisi ve en önemlisi satıcılar dürüst değil. Sadece bilmem neresinde defo var diyor bir bakıyorum boydan boya defolu ürün. Hiç giymedim kutusu bile duruyor diyor ürün geliyor taşı dökülmüş. Hiç giymediğin hırkanın taşı nasıl dökülebilir? Madem öyle dürüst ol, kusurlarına göre fiyat belirle ben de kusurlarını bilerek öyle alayım. Sonuç olarak ikinci el alışveriş defterimi kapatarak uygulamayı sildim. Sinirlerimi yıpratacağıma sezon fiyatını veririm hatta hiç almam daha iyi.

  11 haziran 00:02 11 haziran 14:12

  656. The body shop lip & cheek stain ürününü "sadece bir kez kullanıldı" diyerek 90 liraya satışa koymuş birisi. Markanın kendi sitesinde ve trendyolda indirimli olarak 104 liraya satılıyor lol. Bu ülkedeki şark kurnazlığı artık komiğime gidiyor. Sadece bir kez kullanmış olsan bile o artık açılmış bir üründür ve sıfırına yakın fiyattan satmaya çalışamazsın. Üstelik hepimiz biliyoruz ki sadece bir kez kullanmadı ve taze bir ürün de değil.

  10 haziran 14:20

  655. Çoğu sıfır kaliteli kozmetiklerimi çok uyguna satışa koydum buyrunuz: (link: https://dolap.com/profil/helinisikk )

  7 haziran 21:50