yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (936)
  • medya (96)

  936. acikca defosunu iki ayrı fotoprafta gosterip, aciklama kisminda yazmana ragmen sorgusuz sualsiz pat diye alan alıcının hic rahatsız olmadan "urun defolu" dedigi urunu senin itirazlarini ve fotograflarını hic kaale almadan anında kabul eden firma. kargoda zarar gormus desen degil, 3 kat patpata sarılı halde gonderildi.

  uzerine, bu değerlendirmeyi nasıl yaptınız bilgi verir misiniz diyorum, ne canli destek ne de e-mail ile cevap vermeden olu taklidi yapıyorlar bir de. insanlar aptal ve art niyetli o cepte zaten de, firmanın bu rezilliği, ölü taklidi yapması gerçekten beni şoka soktu. üzerimden kazanılan paraları helal etmiyorum. başka da yapacak bir şey yok.

  bugün 18:36

  935. Bolca ruh hastası barındıran uygulama. İkea mama sandalyesi için şişme minder alayım dedim şehrimde ikea yok, zaten kısa süre kullanılacak bir ürün ikinci el oluversin. İlanı koyan kişi kendi fotoğraflarını değil de ikeadan indirdiği fotoğrafları koymuş. Kendi fotoğrafını koymasını istedim telefonumun hafızası yok çekemiyorum ama kesinlikle kusuru yok güvenebilirsiniz yazmış. Dedim hadi öyle olsun üç kuruş için yalan mı söyleyecek sipariş verdim. Gelen ürünü şişirdikten üç dört dakika sonra sönüyor hava kaçırıyor, ayrıca kirli yapış yapış göndermiş ürünü bir silivermeye bile tenezzül etmeden. İade etmek istiyorum hem hava kaçırıyor hem kirli deyince de ben ürünümün arkasındayım şişmesinde problem yok ama siz iade olsun diye teslim aldıktan sonra zarar vermiş olabilirsiniz vicdanınıza kalmış, ayrıca bir zahmet temizliğini de siz yapverin yazmış. Bu nasıl bir pişkinlik ne utanmazlıktır bu kafada bir insan nasıl kendinden tiksinmeden hayatına devam eder aklım almıyor. Dolap beni haklı görüp iadeyi onayladı tabi fotoğraflarda ortada zaten her şey. Değerlendirmelerinde 5 yıldız almış görünüyor ama tek tek yorumlara bakınca aslında baya şikayet almış, dolabın puanlama sistemi güvenilir gelmiyor bana yorumları incelemek lazım. Bir de ürün iade olduysa yorum yazdırmıyor bildiğim kadarıyla, e ben üründen memnunsam satışı onaylar ve iyi yorum yaparım iade ettiysem hiç memnun kalmamışımdır ama yorum yapamıyorumdur, ozaman bir kıymeti yok ki puanlama sisteminin

  bugün 17:37

  934. Ben bu uygulamadan genelde ülkede satışı olmayan ürünleri alıyordum, son bir kaç aya kadar çok da güzel insanlardan alışverişler yaptım. Satıcılar genelde high end kullanan kişilerdi, öyle köylü kurnazlığı yapan tiplere rastlamamıştım. Aldığım ürün yanında mecbur olmamalarına rağmen tester koyanlar da fazlalıktaydı. Son aylarda ise yaşadıklarım çok saçmaydı. Mesela bir ürünü indirim dahi teklif etmeden direkt alıyorum, ne hikmetse satıcının malı bir anda kıymete biniyor ve satışı iptal ediyor bazen de fiyatın üstüne ekleme yapıyor. En son yine, stokta bulamadığım sıfır mango çantayı almaya kalktım ikisinde de satıcılar kargolamadılar. Benden bu kadar, dolap uygulaması miadını doldurmuştur geri kalanlara sabır dilerim.

  dün 14:08


  933. alıcı satıcı ilişkisi yani bir nevi ticaret etiğinden ve ahlakından yoksun olan satıcıları gördüğümüz site. isteyen istediği fiyattan satar, düşük fiyattan satmak da zorunda değildir. bir ürün kıt ise onun fiyatı artabilir. buralara lafım yok. Serbest piyasa eyvallah da serbestin bile bir etik çerçevesi olması gerekiyor. geçen gün beni de sinirden zıplatan bir satıcıdan ürün aldım ve satışı keyfi sebeplerden iptal etti. yolda görsem selam vermeyeceğim vasat tiplerle muhatap oluyorum ya, bu üzücü. zaten spesifik olarak ilgilendiğim bir ürün grubu var. o gruptan satın aldığım her şey de artık bulmanın imkansız olduğu şeyler. biz hala ürünleri aldığımız fiyatların yarısından azına koymaya devam edelim. o yüksek fiyatları veren, taklit ürünlere tamah eden insanlar olduğu sürece daha çoook buralara yazarız.

  hiç unutmam bir kere üzeri etiketli ve 5-6 yıldır bende duran ama denemeden aldığım için asla bana olmayan bir kot satmıştım. bir kadına yarı fiyatına sattım. kadın teslim aldı ve kot onun üzerine tam oldu. kadın da ürünü onaylarken bana "hakkınızı helal edin, verdiğim fiyattan çok fazla eder" demişti. elbetteki helal ettim çünkü önemli olan daha iyi kullanacak birinin onu giymesiydi.

  dün 13:46

  932. şimdi size uygulamanın halini göstermek için 2 adet görsel yükleyeceğim. Satıcıya çemkiren bizzat benim. mümkünse bu kadından kimse bir şey almasın. ha bu kafadaki insanlar yok mu? binlercesi var bu uygulamada. ama bu rezilliği kabul etmeyeceğim asla. sırf ülkenin her yerinde mağazası yok ve insanlar online'da biten ürünü sadece dolapta bulabiliyor diye zara'da hala satışta olan 1300 liralık kabanı alıp giyip 1650 liraya falan koyuyorlar. Ayrıca soran eden insanlara da kendi ağzıyla "bulabilirseniz alın :)))" falan yazmış. ucuz ucuz hareketler. el atılmadığı sürece alışveriş yapmayacağım uygulamadır artık. görselleri medyaya ekliyorum.

  ilgili medya:
  2
  dün 12:30

  931. sizden indirimli ürün almak için yalvaranlara vs. prim vermeyin sonrasında ne ürünü onaylıyorlar ne de düzgün değerlendirme yapıyorlar. absürd değerlendirmelere de rastlamanız mümkündür. iyi niyetinizi suistimal ettirmeyin. gerçekten bu uygulama ülke insanının halini gözler önüne seriyor.

  5 aralık 20:17

  930. @flovista.co instagram aksesuar butiğimin ürünlerini sattığım dolap hesabım (link: https://dolap.com/profil/flovista flovista)

  süslüden geldiğinizi söylerseniz indirinm yaparım :)

  1 aralık 20:52


  929. Türk kadınlarının gerçek psikolojisini çok net görebileceğiniz uygulama.

  Ürünün mağaza fiyatının üzerinde fiyattan tutun, çakma ürünü orijinal diyene kadar her şey mevcut.

  Geçenlerde çok yüksek fiyata marka bir ayakkabı aldım ve hiç bir sorunu yok diye sattı satıcı. Ayakkabı bir geldi iki topuğu da sallanıyor. Bildiğiniz lostralik yani.

  Ben bu ülkede kadınların daha şerefli ve ahlaklı oldugunu sanıyordum. Bu uygulama sayesinde aydinlandim. Bu ülke komple şark kurnazi olmuş.

  28 kasım 08:11

  928. Sahte ürünlerden bıktığım uygulamadır.Genelde ikinci el kozmetik almak için kullanıyorum.

  26 kasım 21:56

  927. hala ısrarla pes etmeden bu platforma bir şans vermeye devam ettiğime inanamıyorum. son zamanlarda başıma gelenleri yazıyorum:

  zaranın meşhur bir kahverengi kürkü vardı en az 2-3 yıl öncesine ait. zamanında almadığım için pişman oldum, kendime çok yakıştırdığım bir ürün olmuştu. neyse sonra aklıma düştü bu peluş kürk ve dolapta ikinci elini çok aradım ama bir türlü istediğim fiyata istediğim bedeni bulamamıştım. bir kez geçen sene aldığımda, kadın bana yaptığı satışı iptal edip başkasına sattı. En sonunda geçen hafta aradığım ürünü tam buldum derken başkası benim için verilen tekliften faydalanarak benden önce sepetimde olan kredi kartı numaramı girdiğim ürünü aldı. sonrasında son kez başka birinde benzer bir ürün buldum, ürünün temiz ve düzgün olup olmadığını sordum, çok temiz hiçbir sorunu yok dedi. sezonda 479 liraya satılan 1. el ürünün 2. eline 1000 TL vererek aldım. sonrasında ürün geldiğinde kol içi astarı boylu boyunca yırtık şekilde olduğunu gördüm. yorumda da adilane olmak için paketlemesi iyi olduğundan ona 5, satıcı iletişimine 4 ama ürüne 2 yıldız verdim. satıcı "siz yalan söylüyorsunuz, ürünümün hiçbir kusuru yok" demez mi? gerçekten hayatımda bir de önceki çalıştığım iş yerinde böyle şizofrenik bir kız görmüştüm, bu da gördüğüm 2. en şizofrenik insan olabilir. kendimden filan korktum yani. bir de diyor ki, "size ürün satacağıma bağışlasaydım hayır işlemiş ve dua almış olurdum". 1000 tl vererek satın aldığım ürünü bir de terziye götürüp masraf yapmak durumunda kaldım. yok neymiş efendim dolabında 2-3 yıldır giyilmeden duruyormuş da.. yok kurutemizlemeye vermiş de. ürün leş gibi parfüm de kokuyordu. asla aldığım ürün için hakkımı helal etmiyorum zaten. keşke başkalarını dolandırmasa bari.. ayrıca iletişim de dahil olmak üzere her şeye 1 yıldız vermediğim için de pişman oldum.

  yakın vakitte yaşadığım 2. olay ise, bir ayakkabı aldım, satıcı yurtdışında olduğunu söyleyerek satışı iptal etti ve sonraki hafta cuma günü ürünğ alabileceğimi söyledi. cuma geçti, pazartesi geldi çattı, ürünü ekleyip eklemeyeceğini sordum, işte hesaba eklemeyi bulamadım, tekrar bakacağım filan dedi. ondan beridir her gün sordum ürünü ne zaman ekleyeceğini, ama cevap vermeyi bıraktı. yani ürünün fiyatı da az buz değil. marka ve çok istediğim bir ürün olmasa asla böyle bir m*ny*k ile mıuhatap olmam ama işte hayat böyle insanlara dayı muamelesi yapmayı gerektiriyor bazen. neyse kadın ürünü eklemedi, ben de artık pes ettim soru sormayı bıraktım. Hayatımda hiç böyle bir isteksiz satıcı görmemiştim.

  Dolap cidden insanı 2. el alışverişten soğutuyor ama..

  26 kasım 21:32 26 kasım 21:35