yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (930)
  • medya (94)

  930. @flovista.co instagram aksesuar butiğimin ürünlerini sattığım dolap hesabım (link: https://dolap.com/profil/flovista flovista)

  süslüden geldiğinizi söylerseniz indirinm yaparım :)

  dün 20:52

  929. Türk kadınlarının gerçek psikolojisini çok net görebileceğiniz uygulama.

  Ürünün mağaza fiyatının üzerinde fiyattan tutun, çakma ürünü orijinal diyene kadar her şey mevcut.

  Geçenlerde çok yüksek fiyata marka bir ayakkabı aldım ve hiç bir sorunu yok diye sattı satıcı. Ayakkabı bir geldi iki topuğu da sallanıyor. Bildiğiniz lostralik yani.

  Ben bu ülkede kadınların daha şerefli ve ahlaklı oldugunu sanıyordum. Bu uygulama sayesinde aydinlandim. Bu ülke komple şark kurnazi olmuş.

  28 kasım 08:11

  928. Sahte ürünlerden bıktığım uygulamadır.Genelde ikinci el kozmetik almak için kullanıyorum.

  26 kasım 21:56


  927. hala ısrarla pes etmeden bu platforma bir şans vermeye devam ettiğime inanamıyorum. son zamanlarda başıma gelenleri yazıyorum:

  zaranın meşhur bir kahverengi kürkü vardı en az 2-3 yıl öncesine ait. zamanında almadığım için pişman oldum, kendime çok yakıştırdığım bir ürün olmuştu. neyse sonra aklıma düştü bu peluş kürk ve dolapta ikinci elini çok aradım ama bir türlü istediğim fiyata istediğim bedeni bulamamıştım. bir kez geçen sene aldığımda, kadın bana yaptığı satışı iptal edip başkasına sattı. En sonunda geçen hafta aradığım ürünü tam buldum derken başkası benim için verilen tekliften faydalanarak benden önce sepetimde olan kredi kartı numaramı girdiğim ürünü aldı. sonrasında son kez başka birinde benzer bir ürün buldum, ürünün temiz ve düzgün olup olmadığını sordum, çok temiz hiçbir sorunu yok dedi. sezonda 479 liraya satılan 1. el ürünün 2. eline 1000 TL vererek aldım. sonrasında ürün geldiğinde kol içi astarı boylu boyunca yırtık şekilde olduğunu gördüm. yorumda da adilane olmak için paketlemesi iyi olduğundan ona 5, satıcı iletişimine 4 ama ürüne 2 yıldız verdim. satıcı "siz yalan söylüyorsunuz, ürünümün hiçbir kusuru yok" demez mi? gerçekten hayatımda bir de önceki çalıştığım iş yerinde böyle şizofrenik bir kız görmüştüm, bu da gördüğüm 2. en şizofrenik insan olabilir. kendimden filan korktum yani. bir de diyor ki, "size ürün satacağıma bağışlasaydım hayır işlemiş ve dua almış olurdum". 1000 tl vererek satın aldığım ürünü bir de terziye götürüp masraf yapmak durumunda kaldım. yok neymiş efendim dolabında 2-3 yıldır giyilmeden duruyormuş da.. yok kurutemizlemeye vermiş de. ürün leş gibi parfüm de kokuyordu. asla aldığım ürün için hakkımı helal etmiyorum zaten. keşke başkalarını dolandırmasa bari.. ayrıca iletişim de dahil olmak üzere her şeye 1 yıldız vermediğim için de pişman oldum.

  yakın vakitte yaşadığım 2. olay ise, bir ayakkabı aldım, satıcı yurtdışında olduğunu söyleyerek satışı iptal etti ve sonraki hafta cuma günü ürünğ alabileceğimi söyledi. cuma geçti, pazartesi geldi çattı, ürünü ekleyip eklemeyeceğini sordum, işte hesaba eklemeyi bulamadım, tekrar bakacağım filan dedi. ondan beridir her gün sordum ürünü ne zaman ekleyeceğini, ama cevap vermeyi bıraktı. yani ürünün fiyatı da az buz değil. marka ve çok istediğim bir ürün olmasa asla böyle bir m*ny*k ile mıuhatap olmam ama işte hayat böyle insanlara dayı muamelesi yapmayı gerektiriyor bazen. neyse kadın ürünü eklemedi, ben de artık pes ettim soru sormayı bıraktım. Hayatımda hiç böyle bir isteksiz satıcı görmemiştim.

  Dolap cidden insanı 2. el alışverişten soğutuyor ama..

  26 kasım 21:32 26 kasım 21:35

  926. Çok temiz ürünler de aldım ve sattım buna rağmen; üzerindeki ter lekeleriyle kargodan çıkan ürünü sahibine sorduğumda aptal numarası çektiğini de gördüm. Şansınız varsa, yüz güldüren bir uygulamadır. Kargo ücreti ve kesintiler nedeniyle, en az 2-3 parça almaya çalışıyorum bir satıcıdan.

  Artık mağaza ürünü alamayacak duruma getirdi bizi ekonomi. Dolayısıyla, süslüde yazan ya da tanıdığı olan 44-46 beden hamile kıyafeti satmak isteyen varsa beni eklesin, görüşelim.

  @deryoq

  25 kasım 15:55

  925. insanımızın nasıl şark kurnazı olduğunu iyice anlamanızı sağlayan ikinci el uygulamalarından biri.

  arada tek tük ikinci el satış olayını anlamış olanlar var. onun dışında satıcılar alıcıları kazıklama, alıcılar da satıcıları yolma derdindeler. eski ürünlere fahiş fiyat koymak işin raconu olmuş çünkü kullanmadığımı değerlendireyim mantığından çok ticaret yapayım mantığı var. ikinci el mantığını kavrayıp ürünü ederine koyan satıcılara da enayi gözüyle bakıyor olmalılar ki akla mantığa sığmayacak teklifler yapıyorlar. kartlarında da ne hikmetse hiç limit olmuyor veya öğrenci olup çok ihtiyaçları oluyor. gereksiz muhabbetlerden kurtulmak için verebileceğin en düşük fiyatı yazıp teklifleri kapatıyorsun, son fiyat yazıyorsun ama hala indirim istekleriyle muhatap oluyorsun. 5-10tl indirim için bile yalvaracak kadar kaliteli bir topluluktan bahsediyoruz.

  sattıktan sonra da iş bitmiyor. bu gözler pazarlıkla ederinin bile altına aldığı sıfır far paletini pigmentasyonunu beğenmedi diye kullanıp iade etmeye çalışanı bile gördü. kabul etmeyince sahte diye iftira attı. faturası elimde olmasa iadesi kabul olacaktı da. herhangi bir kozmetik mağazasında bunu yapmayı dene bakalım ne oluyor.

  şunu da belirteyim indirim konusunda çok ısrarcı olup yalvaran tipler genelde sorunlu alıcılar oluyorlar. ya beğenmeyip iade talebi açıyorlar veya durup dururken düşük yıldız veriyorlar. tecrübeyle sabit. alıcı olsun satıcı olsun çok dikkatli kullanmak lazım.

  23 kasım 23:04 23 kasım 23:20

  924. Karşılıklı öneri yapalım mı diyenlere lafım yok ama Dolabımi önerir misiniz, beğeni yapar mısınız gibi yorumlar yapanlara ben de tek akıllı siz misiniz diye sormak istiyorum. Ben begeneyim tamam da ya sen? Bi tanesi de sayfamı önerebilir misiniz, karşılık olarak 15 tl indirim sağlıyorum demiş. Bu hepsinden akıllı zannediyor kendini herhalde. Her koşulda kendi kazanacak. Karşılıklı öneri yapalım mi diyenlerde de şöyle bir şey oluyor. Teklifi kendisi getiriyor ama önce senin onermeni bekliyor. Önce kendisi onerirse de illa ekran görüntüsü aldım diye yorum yapiyor. Görüyorum arkadaşım ya, bildirim geliyor. Bu nasil bir bencilliktir yahu?

  22 kasım 20:38


  923. evime heveslenip aldığım ancak küçük tezgahıma kocaman gelen ekmekliği satışa çıkartmıştım. o dönem 250TL'ye aldığım ürünü yeter ki elimden çıksın diye 70TL'ye satışa çıkarmıştım. gelen teklifler 40TL bandında olunca satmaktan vazgeçtim. hala böyle bir platform mu bilmiyorum ama insanlarda ürünleri bedava alabilecekleri bir platform algısı var sanıyorum :)

  22 kasım 15:10

  922. dolabımı küçültmeye çalıştığım için epey bir şey yükledim. genelde 38 bedenler. bakmak isterseniz (link: https://dolap.com/profil/simayce profilim)

  22 kasım 14:25

  921. 2 sene önde 50 liraya aldığı çantaya enflasyon ve ülke gündemini ekleyip 350 liraya satışa koyan insanlarla dolu platformdur.

  Bana gelince, ayağıma küçük gelen etiketi üzerinde orjinal sneaker ilana koyuyorum 150 olur mu yazıyorlar, kullanıcıların nasıl satış yapmayı başardığını anlamakta zorlanıyorum.

  22 kasım 09:37