girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

3. Erkeklerin olmaya çalıştığı kadar, bazı kadınların da hoşuna gitmesiyle izin verdiği, istediği durumdur. Herkesin kendi zevkleri var bir şey diyemem tabii ki ama bunu sevgilisinin, eşinin kulu olma derecesinde yapan insanlar var. Yönetmek veya yönetilmekten biri hoşunuza gidebilir, bu kişiden kişiye de değişir ama karşınızdakini de allahuekber dağına çıkarmanıza gerek yok. Unutmayın ki siz bir eşya değilsiniz ve kimsenin sahipliğine, yönlendirmesine ihtiyacınız yok. Edit :imla

13 mart 08:31 13 mart 08:39

2. erkeklerin çoğunun olmaya çabaladığı şey. şu aralar okuduğum yazılarda günlük hayatta erkek dominantlığı çok gözüme çarpar oldu. hiç tanımadığımız erkekler bile içinde bulunduğumuz sosyal çevrede kadınlar üzerinde bir dominantlık kurma çabasında. iki küçük örnek vereceğim, bunlar muhtemelen çoğumuzun gözünden kaçan şeyler. Üstelik sadece ikili ilişkide olduğumuz erkeklerde değil, toplumun genel bireyi olan erkeklerde de, kadınlara karşı tavır olarak çok sık gördüğümüz şeyler. 

bir süre önce okumuştum. bir kız kendi çapında küçük bir deney yapıyor. Deney oldukça basit. Sokakta yürürken karşınızdan bir erkek geldiğinde kaç defa size yol verildi? Ve dikkat etmeye başladım, gerçekten de, erkeklerde bir “kaldırımların hakimi” Edası mevcut. önlerinden çekilip yol vermediğinizde resmen üzerinize yürüyorlar. birkaç kere ben de inadına çekilmedim ve resmen omuz yedim, bir tanesi “önüne baksana” falan Dedi. Ulan ön, sadece benim önüm mü? kenara çekilen ve yol veren erkek gerçekten çok az. Bir de karşılarından bir erkek gelirken böyle değiller, gelen bir başka erkekse yollarını değiştiriyor ve birbirlerine yol veriyorlar. ama gelen kadınsa, erkeğe yol vermek zorunda, çünkü bu erkeğin hakkı. Bir cafe’ye oturduğunuzda 10 dakika dışarıda yürüyen erkeklere bakarsanız hak vereceksiniz. 

kamuya açık alanlara dair bir diğer örnek de şu olabilir, kaç kere otobüste, metroda veya herhangi bir toplu taşıma aracında yanınızdaki erkek bacaklarını pergel gibi açarken siz 3 santimlik yere sığıştınız? Buna da dominance display deniliyor mesela, erkek “mal varlığını” meydana koyarak kendisinin dominantlığını ve özgüvenini dışa vuruyor. aynı şekilde yanınızda yayılarak oturan bir erkek olduğunda, siz de aynı şekilde bacaklarınızı açarsanız, yanınızdaki adam aşırı derecede rahatsız olup toparlanıyor mesela, çünkü siz onun dominantlığına meydan okumuş oluyorsunuz. Hfksmfmd bizim “submisiv” cinsimizden böyle gövde gösterileri görünce tedirgin oluyorlar yazık. 

(Gizlinot: kurtlarla koşan kadınlar’ı bitirip, karanlığın sol eli’ne başlayınca cinsiyet ayrımcılığı hepten gözüme çarpar oldu, mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederim.) 

13 mart 03:28

1. Domine eden, yöneten, baskın olan anlamlarına gelen kelime. Mendelyev'in bazı bezelyeleri ve christian grey'in ortak noktası nedir derseniz dominant olmalarıdır diyebilirim.

Saat 12'yi geçtiğinden genetik bilimini bir yana bırakıp fıfty shades yönünden ele alacağım konuyu. Ortamda bir dominant varsa onun üzerinde hakimiyet kuracağı, efendisi olacağı en az bir adet de (gbkz: submissive) vardır. Bunlar normal yaşamlarına köle/sahip ilişkisini yansıtabilecekleri gibi sadece cinsel anlamda yaşayıp orada bırakabilirler de.

Cinsellik derken de zevk aldıkları şey illa ki cinsel birleşme olmak zorunda değildir, bdsm'ye eğilimli olurlar.

Bu işi parayla yapan çivi topuk uzun çizmeli, kırbaçlı falan ablalara da dominatrix denir. Meraklısı inanamayacağınız isimler içinden çıkabilir.

Ukte (yazar: femme)

26 kasım 2015 01:30