yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (26)

  18. dream catcher adlı boş paletini sipariş etmiştim bana da yanında (link: https://www.dorajoy.com/urun/makyaj/goz-far/rose-de-rose-ikili-far-refill-mat-pudra-metalik-gulkurusu rose de rose ikili far) göndermişler; fakat aşırı tozutuyor, ilk kullanımda resmen hafif bi çukurlaştı. bu sebeple de kolaylıkla bitebilir. mat rengin göz kapağımda kalıcı olduğunu gözlemledim ama simli olan için aynısını söyleyemeyeceğim. farların birikme ya da topaklanma sorunu yok. Benzer renkler hemen hemen aynı fiyata başka markalarda da olduğu için çok da tercih edilesi değil bence.

  21 ocak 20:22

  17. aralık ayında siteye üye olup indirimden 2 mıknatıslı palet, 2 allık satın aldım. 1 aydınlatıcı hediye gönderdiler. ürünleri severek kullanıyorum. ilgilerinden de memnun kaldım. siparişimde paletlerden biri gelmemişti aradım ve hemen eksik siparişi gönderip yanına da bir hediye eklemişlerdi. dün beni memnuniyetimi sormak için aradılar. umarım ürünleri ile daha çok kişiye ulaşırlar.

  21 ocak 13:05

  16. ürünlerini almak isteyen olursa diye yazıyorum, trendyola ücretsiz kargolu olarak gelmiş, bazılarında indirim de var. bir önceki girdimde henüz denemediğimden yazamamıştım ama juicy peach allığından çok memnunum, pigmentasyonu orta diyebilirim ama sabah sürdüğüm akşama kadar kalıyor ve rengi muazzam. sanırım alışverişlerin yanında hediye ürün de yolluyorlar, zira tekli farın yorumlarında kırmızı likit mat ruj geldiğini yazmış birkaç kişi, kaş fırçasında da allık hediye edildiği yazılmış.

  30 kasım 2019 20:23


  15. (link: https://www.suslusozluk.com/dora-joy?i=1011568 daha önce paylaştığım yazı)

  bahsedilen paket bana da geldi, bir süredir ürünleri deniyorum. fotoğraflar daha önce paylaşıldığı için tekrar yüklemiyorum. 

  öncelikle ben bu sette en çok wanna be maskarayı beğendim. kıvamı çok başarılı, kirpiklerimi yapıştırmadan hacim veriyor. uzatma özelliği pek yok ama kıvırdığım kirpikleri gün içinde düşürmüyor da. arada göz damlası kullanıyorum, hafif akma yapıyor ama suya dayanıklı olmadığı için normal. 

  uzun palette gelen 2li farlar pigmentli ve göze yapışıyor, dağıtması zor. renklerin karışma durumu güzel. isminin light ginger olduğunu düşündüğüm 2lideki renk çok başarılı. palet sağlam duruyor, ince olması güzel ama uzun olması çantaya at taşı durumunu zorlaştırıyor. 

  siyah kare palette gelen ürünler çok pigmentli değil. renkleri çok güzel ama. tozutma sorunu diğer paletlere göre daha az.

  dikdörtgen palette gelen ürünler de çok pigmentli. dikkatli uygulamak gerek. özellikle açık renkli aydınlatıcı çok başarılı. bronzer hem renk olarak koyu hem de pigmentli olduğu için kullanımı zor. palet genel olarak çok tozutuyor. 

  dudak kalemleri yumuşacık ve renkleri güzel seçmişler. dudaktan da hemen silinmiyor. başarılı. rujlarda aynı şekilde. ben mat olanın rengini çok sevmedim ama dudakta cidden hissedilmiyor. parlak olan çok tatlı bir renk veriyor. dudakta lipgloss ağırlığı yapmıyor. dudak kategorisinden farklı renkler alacağım muhtemelen. 

  parfüm setleri iyi hazırlanmış. duş jeli, losyon, mist ve parfüm var. kokular birbirine yakın gibi. ben en çok peony'yi beğendim. ama kışa daha uygun olduğunu düşündüğüm için dreamcatcher'ı kullanıyorum ara ara. 

  bence ürünlerin en büyük sıkıntısı isimlendirme eksiği. refil ürünlerde isimlendirme evet zor ama gönderilen ürünlerin isimleri bir şekilde belirtilse daha verimli yorumlar yapılabilirdi. bunun dışında ben çok memnun kaldım bu jestten. 

  29 kasım 2019 14:23

  14. haziran ayında almıştım ve içerisinde günlük kullandığım ürünler olduğu için paleti her gün kullandım. mıknatısında herhangi bir sorun oluşmadı. fırçaya ürün aldıktan sonra fazlasını atmak için paletin kenarına vuruyorum fırçayı. normalde az da olsa zarar verir bu vuruşlar. onlardan da etkilenmedi. geçen gün parfümleri ile ilgili soru sormak için instagram hesaplarına yazmıştım hemen dönüş yaptılar. yaptığım palet şu şekilde (link: https://www.suslusozluk.com/depot-etmek?i=1026687 link )

  16 kasım 2019 19:34

  13. Yukarıdaki süslülerin bahsettiği paket cumartesi günü bana da ulaştı. Annem arayıp 'kocaman bir koli geldi' diyince aldığım kazaklar geldi diye sevindim, bu sefer 'içi kozmetik dolu bunun' dedi. Allah allah, bir şey almadım ki, ne kozmetiği? diye düşünürken annem devasa kolinin fotoğrafını attı, bantta dora joy yazıyordu. Merakıma yenilip annemden açmasını istedim, fotoğrafları gördükçe sevinçten ne yapacağımı şaşırdım. 3 ayrı parfüm seti, bir sürü palet vardı. Annem 'kızım sen bir şey almadığına emin misin doğruyu söyle bak' falan dedi hatta. Bu markadan aylar önce tek aldığım 3 adet mıknatıslı paletti, kimse adımı kullanarak alışveriş de yapmamıştı. Diğer süslünün söylediği gibi 'neden ben?' diye sordum kendime. Günümü gün ettikleri için kendilerine buradan çok teşekkür ederim. Ürünleri de kullandığım kadarıyla yorumlamak istiyorum:

  Dudak kalemleri (01,02,05): dudak kalemlerinin sürümü oldukça kolay ve sürdükten sonra sabitlenen yapıda. (gizlinot: Oldukça kalıcılar) Bu açıdan h&min ve lorealin infallible kalemlerine benzettim. Renkler herkesin kullanabileceği tonlarda seçilerek yollanmış. Kalemtıraşla açılıyorlar. Ben çok beğendim.

  İpeksi mat ruj: bunun altında herhangi bir renk etiketi göremedim. Dudağıma sürdüğümde çok şaşırdım çünkü hiçbir şekilde kendini hissettirmiyor. Yalnız bendeki renk biraz fazla açık olduğundan ölü gibi gösterdi. Ama yapısını inanılmaz beğendim. Ürünün paketinde 'su şişenize, bardağınıza bulaşma yapmaz' yazıyordu, gerçekten en ufak bulaşma yapmadı, kullandığım tüm likit rujların yaptığı ve sinir olduğum bir durumdu. Rengini değil ama yapısını beğendim. Yine de çok kuru dudaklara sürüldüğünde belli edebiliyor.

  Lip gloss: yine renk etiketi olmayan bir ürün. Ben gloss kullanmayı hiç sevmiyorum o sebeple çok yorum yapamayacağım ama sürüp bir denedim. Yapışkanlık hissi hiç yoktu ama glossun rahatsız edici yapısı yine kendini hissettiriyordu. (gizlinot: Benim sorunum da olabilir) Kokusu da pek hoşuma gitmedi. Ama rengi hoş.

  Dikdörtgen paletteki yüz ürünleri: Işıltılı allığı (shine kissed rengi) orijinalini kullanmasam da fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla nars orgasm'a benzettim, pembe, altın yansımalı bir ürün, yansımalar sim sim durmuyor.

  Aydınlatıcısı (sparkle) epey parlıyor ama önce aydınlatıcı sonra allık sürdükten sonra biraz yok oldu gibi hissettim. En son

  aydınlatıcıyı sürdüğümde böyle bir durum olmadı. Rengi şampanya-altın gibi, beyaz tenlilere uygun

  Mat allık (juicy peach) - şeftali bir allık arayışındayken ilaç gibi oldu. Tamamen mat bir allık. Pigmentasyonu biraz zayıf, ama ben allığı çok fazla sürdüğüm için böyle hissetmiş olabilirim. Yine de rengi çok güzel. Kalıcılığını tam deneyimleyemedim.

  Bronzer ise (angel dark) dağıtması kolay bir üründü, ancak gördüğüm kadarıyla soğuktan çok sıcak alttonlu, kontür için uygun olmayabilir.

  Kare paletteki yüz ürünleri: bunları diğeri kadar çok beğenmedim, isimleri de yazmıyor. Aydınlatıcılar fazlasıyla simli ve fazla yansıtıcı değiller gibi, zaten içlerinden sadece biri benim ten rengime uygun. Ama paletten çıkan şeftali/pembe allığı beğendim, diğer palettekine göre daha da az pigmentli ama sedefli (?) gibi duruyor, bu açıdan hoşuma gitti.

  Tekli farlar: (desert, brick and morter, passionate, go brown, storm grey) bu farlar hakkında yorumum pek olumlu değil. Çok tozutuyorlar, parmak swatchunda gözüktükleri kadar pigmentli değiller, dağıtırken yok oluyorlar ayrıca göz altlarına çok fazla dökülüyorlar. Metalik renkler de ışıltısını bir süre sonra kaybediyor. go browndaki altın swatchlarken elimde ufalandı ve her yer sim oldu. Siyah da koyu gri kıvamında, swatchta siyah gözüksün diye 5-6 kez sürdüm.

  Maskara: bence güzel bir maskara. Gün içinde beaulis fake it'e kıyasla çok az dökülme yaptı, küçük siyah bir nokta gördüm yalnızca. Kirpiklerimi dolgunlaştırdı, çok yapıştırdığını gözlemlemedim. Fırçasını paradise maskaraya benzettim ama etki acısından kıyaslayamayacağım.

  Parfümler: 3 adet koku var, dreamcatcher, peony ve wannabe. Dreamcatcher biraz daha kışlık ve tatlı bir kokuyken diğerleri yazlık ve temiz kokular. Peony ve wannabeyi çok beğendim. Wannabe biraz daha şekerli bir koku ama temizliğini koruyor. Duş jelleri ve kremleri deneme fırsatım olmadı ama parfümlerle aynı kokudalar.

  Özenli paketlemeleri, aylar önce yaptığım küçücük bir alışveriş için böyle bir jest yapmaları, müşteriyi düşünmeleri ve beni böylesine mutlu etmelerinden ötürü kendilerine tekrardan çok teşekkür ederim...

  ilgili medya:
  3
  12 kasım 2019 22:10

  12. Buradaki girdileri biraz buruk bir şekilde okudum açıkcası. Nedenine gelmeden önce ben de markayı buradan gördüm. Süslüde sorunsuz alışveriş yapanlar olduğunu görünce ben de cesaretlendim ve 3 boş holografik palet, 4far, 2allık, 1 transparan pudra siparişi verdim kargo dahil 47tl gibi bir şey tutmuştu. Ürünler elime şeffaf plastik çantanın içinde ulaştı, korumasızdı ama şansıma kırılma dökülme yoktu ama gelen şeffaf çantanın ağzı bozuktu. Bunun fotoğrafını ve durmu bildiren bir mail gönderdim ama cevap bile alamadım. Biraz bozuldum ama Ben de üstüne düşmedim.

  Gelelim siteye, site bana hiç güven vermedi. Ama aldıktan 2 gün sonra elime ulaştı. Holografik paletler oldukça sağlam, palet cok güzel kapanıyor. Açılır dökülür gibi endişelerim hiç olmadı. 

  11 kasım 2019 17:26 11 kasım 2019 17:27


  11. Bu başlığa ikinci kez yazmış olacağım ama yazmam gerekiyor süslüler. Bana da bilmediğim bir yerden kargo gelmiş, bu aralar online alış veriş yapmadığım için şaşırdım. Yanlışlık olduğunu düşünerek kargo şubesine gittim ama bana kocaman bir kutu verdiler, üstünde de dora joy yazıyordu. Neyse eve geldim açtım gözlerime inanamadım. İçinde kilitli poşetler içinde bir sürü ürün vardı.

  Ürünlere baktıktan Sonra buraya yazayım diye düşündüm ama yukarda sevgili (yazar: asmunikal)'a da aynı paket gönderilmiş, sağolsun kendisi de ürünleri medyada paylaşmış. Bana da tamamen aynı ürünler geldi.

  Kalitelidir veya değildir bilemem ama bir markanın böylesine cömert olması çok hoşuma gitti. Daha önce onlarca ürün aldığım yerler ufacık bir testerı çok görürlerken bu markanın böyle bir şey yapması takdirimi kazandı açıkçası. Bir sürü para kazanan influencerler yerine benim gibi herhangi bir müşteriye böylesine bir paket gelmesi güzel bir şey. Bu kadar ürünü bir arada görünce acaba deneyip bir yerlere bir şey mi yazmam gerekiyor diye kutuya baktım not vs var mı diye o da yoktu.

  Toz ürünleri yüzümde makyaj olduğu için elimde denedim. Duruşları hoşuma gitti. Özellikle aydınlatıcı paletini beğendim ama diğer ürünleri kullandıkça burayı editlerim.

  11 kasım 2019 16:11

  10. Bir üstteki girdimde de bahsettiğim üzere benim nezdimde çalışkan, müşterisine önem veren gelişmekte olan bir markadır dora joy. Beni başlıkta üst üste ikinci girdi yazmaya Yönlendiren de bu “müşterisine önem veren” kısmı oldu açıkçası.(gizlinot: sadede geliyorum ehe)

  Cumartesi günü işyerime Büyük bir koli geldi, internetten kitap sipariş vermiş olduğum için altına üstüne hiç bakmadan koliyi sırtladım fakat hafifliğinden de kıllandım. Koliyi açtığımdaki yüz ifademle cidden çok iyi bir caps malzemesi olurdum.(gizlinot: Hehe) yeni çıkan koleksiyon ürünlerinden oluşan detaylı ve özenli bir edisyon hazırlayıp yollamışlar. Kargo aşırı derece özendiydi, her şey baloncukli poşetlere sarılmıştı.(gizlinot: Demek ki burayı okuyorlar ve ürünlerin kırık gelmesi olayının bizim kadar farkındalar) yolladıkları ürünleri, kargoyu ve paketlemeyi medyaya ekleyeceğim zaten ama bazı ürünlere ve ürün renk seçimine bayıldım.

  Peki şimdi kafalarda deli soru şu(gizlinot: en azından benim kafamdaki deli sorular), neden ben? Düşüncem şu yönde, üstteki girdi de yazmış olduğum olay neticesinde karşılaştığım sevimli yüzleri yeni koleksiyon ürünlerini müşterilere tanıtmakla birleştirmişler. halbuki ben 3 ay kadar önce bir kere alışveriş yaptım sadece mesela. ya bu jestleri müşteriyi seni unutmadık bak aklımızdasın diye şımartıp hiç beklemediği anda hediyelere boğması falan türk erkeklerinden beklediğimiz yegane skill değil mi süslerim?(gizlinot: keşke erkek olsaydın dora joy :( )

  ürünlerle iligli de söyleyecek bazı şeylerim var fakat içimdeki manas destanı yazma potansiyelinin önüne geçmek istediğim için ileriki bir girdiye bırakıyorum.

  canım süslüler beni dora joy'la tanıştırdığınız için size tekrar çok teşekkür ediyorum, (gizlinot: :*) dora joy nedir soranlara dora joy mutluluktur diyeceğim artık.

  not: girdiyi taçlandırmak adına 2589 tane görsel ekleyeceğim.

  ilgili medya:
  6
  11 kasım 2019 11:37

  9. Hayatıma milyarlarca güzel şey katan cınım sözlükte uzun zaman önce gördüğüm, w7 blazin far paletinin devasa kutusunu parçalamak istediğimde adını bir türlü hatırlayamadığım ve nihayet kendilerini bulmayı başardığımda mıknatıslı palet siparişi vermek için kullandığım bir online kozmetik sitesidir kendileri.

  Siparişimle ilgili detaylarla sizi hemen boğuyorum: 3 Ağustos cumartesi gecesi 3 tane mıknatıslı şu meşhur hologramlı paletten, 3 refill far, 2 refill allık ve bir de krem kapatıcı siparişi verdim. sipariş kargo ücretiyle beraber 44 lira tuttu sanırım. 6 Ağustos Salı sabahı kargom elimdeydi. Ürünler tek tek alüminyum poşetle paketlenmiş halde sevimli şeffaf bir makyaj çantasının içinde geldi ayrıca çok tatlı hediye bir defter de vardı. Buradan okuduğum yorumlardan refill ürünlerimin aldığım paletin içinde geleceğini biliyordum. Heyecanla açtım, murphy kanunları elbette işledi ve açtığım ilk 2 palet boş çıktı. Üçüncü palet ise bir miktar hayal kırıklığı. Allıkların biri kırık gelmişti. müşteri hizmetlerine kırık ürün görseliyle beraber bir mail attım, Galiba 5 dakikaya kırılan ürünün telafisini en kısa zamanda yapacaklarını bildiren bir dönüş yaptılar. 

  Bu sabah yeni bir kargo daha geldi de ben bu kadar çabuk beklemiyordum açıkçası ayrıca İçinden sadece refill allık çıkacak bir kargo için fazlasıyla ağırdı. Olaylar tam da burda başlıyor, Bakınız ben yılların online alışveriş kurduyum cidden böyle jest görmedim. Kırılan ürünümün telafisi için kendime Oluşturduğum paletin birebir aynısını tekrar yapmışlar ve yeni bir hologramlı palete koymuşlar. çıta allah-u ekber dağlarına az çıkmış olacak ki yetmemiş bir de yanına hediye likit mat ruj koymuşlar, bilinçli mi yaptılar bilmiyorum ama rujun rengini direk her tene gidecek günlük kullanıma uygun bir gül kurusu seçmişler. Yetmemiş onları da tekrar makyaj çantasına koymuşlar. Hemde sadece 1 günde. Cidden ne desem az, çok duygulandım ağlıyorum şu anda.

  Kendi adıma Kargolama Hızlarından, müşteri temsilcisilerinden, müşteri memnuniyeti politikalarından aşırı derecede memnun kaldım. Sipariş vermek isteyen ama kafasında soru işareti olan süslülere memnuniyetle tavsiye ederim. Ürünü aldıktan sonra bir muhattap bulabiliyor ve cidden önemseniyor olmak tüketici açısından büyük rahatlık, sonuçta Ne kurumsal siteler görüyoruz ki ürünü sattıktan sonra ölü taklidi yapıyorlar.

  Ürünler ile olarak da bir iki şey söyleyip kapanış yapacağım. Toz ürünleri sadece elimde denedim. Tozutmuyor gibiler şu an. Pigmentasyon orta karar. krem kapatıcı biraz yoğun kıvamlı, rengi de bana bir ton kadar açık kaldı ama her halükarda kullanırım. Fakat o parıldayan hologram görüntüsüne vurulup da aldığım paletler gerçekten muazzam. Bir kere boş haldeyken bile ağırlar ve bu da kaliteli olduğunu hissettiriyor. Paletin içindeki aynanın oyuncak şeyi gibi geleceğini tahmin ediyordum ama gayet efektif. Paletin mıknatısları da son derece kuvvetli. Ayrıca bu kadar minik görünmesine rağmen Blazin paletteki 12 panı içine oturttum ve aynı boyutta 3 pan için daha yer var. Bir de bunları 5 Türk lirası karşılığında yapıyor. Ya 5 liraya aldığım ve beni daha mutlu eden tek şey lahmacun olabilir herhalde.

  Manas destanımı kıssadan hisse diyerek bitirmek istiyorum; Alın, aldırın.

  Not: girdiyle beraber birkaç görsel de ekliyor olacağım. Yeni kargoyu iş yerinde unuttuğum için birkaç görsel de sabah ekleyeceğim.

  ilgili medya:
  4
  9 ağustos 2019 01:43 9 ağustos 2019 02:06