yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (28)

  20. deep web gibi bir marka. boş makyaj paletlerini almıştım. kendi çantaları içinde birkaç tane dudak kalemi hediyesiyle gönderdiler. açık konuşacağım, dudak kalemlerinin renkleri, şeffaf çantasının kalitesi ve paletin görseli bence çok güzeldi. ana akım firmalarda satışı olsa en az beaulis kadar tutulacağını düşünüyorum.

  14 ocak 18:01

  19. ilk kez burada gördüm ve bi bakayım dedim. macbook'um websitesini "güvenli değil, girme" diyor ve açmıyor. işte öyle profesyonel bir kozmetik firması. rica ederim süslü sözlük yazarlarına "kendini şımartmak isteyen kadınlar için..." diye feyk reklam entryleri girdireceğinize önce paraya kıyın da düzgün bir internet sitesi yaptırın. uyandırdığı güven hissi sıfır. 

  13 ocak 23:54

  18. hem uygun fiyatlı hem kalıcı hem de baymayan bir koku nereden bulabilirim diye düşünenlere cevabım kuşkusuz dora joy'un parfümü ya da kendini şımartmak isteyenler için dört parçadan oluşan parfüm seti oluyor. Şimdiye kadar çıkarttıkları serilere göre 3 adet fakat hepsi birbirinden bağımsız, tekrara düşmeyen ve her kadının en az bir tanesini beğenebileceği türden parfümleri var. Hepsini deneyimleyen ve yalnız ikisine bağımlı olmuş birisi olarak bu girdiyi yalnızca wanna be üzerine ayıracağım.

  Wanna be parfümü tatlı bir pembe tonlu, yumurtaya benzer pürüzsüz tasarımlı bir kapak ile yarı şeffaf cam bir şişe. Şişenin ağırlığı kendini öyle bir belli ediyor ki kokudan yana heyecanınızı artırıyor. Ürün açıklamasına göre kırmızı meyveler, misk, kehribar ve çiçeksi kokular notaları oluşturmakta. Buradan da anlaşılabileceği gibi kokuyu tam olarak tatlı ya da çiçeksi kategorisine koyamıyoruz. Çünkü ilk sıktığınızda aldığınız tatlı -kesinlikle şekerli değil- kırmızı meyvelerin kokusu kendini zamanla misk ve kehribara bırakırken hala duyacağınız çiçek kokuları ile tazeliğini sürdürüyor. Sanırım ben de bu keyifli ton geçişlerinin verdiği zevki ve birkaç gün üst üste kullandığınızda kokuyu artık üstünüzden çıkartamamayı sevdim. Şöyle ki, kabanıma birkaç gün sıktığım parfüm yaklaşık 2 hafta boyunca hala kabanda varlığını sürdürüyordu, ve bu koku kesinlikle insanı boğmuyor, çevreyi de rahatsız etmiyor. Öyle olmasa bu kadar fazla ''bu güzel koku senden mi?'', ''yeni mi sıktın ne güzel kokuyor?'' şeklinde soruları almazdım.

  Parfüm setinin diğer ürünlerinden bahsedecek olursam vücut spreyinin, vücut spreyi olduğuna inanmanız pek güç çünkü kendisi parfümünün kokusuyla birebir aynı ve kalıcılığı da beklenmedik derecede. Yine aynı şekilde duş jeli yalnızca koku değil köpürme başarısıyla da mutlu ediyor. Ve son olarak vücut losyonu, nemlendirmesi yeterli ve parfüm kalıcılığı artırmak için vazelin sürme işini ortadan kaldırıyor. Sadece aynı kokuya sahip duş jeli ve vücut losyonunu kullansanız bile sanki bütün bir parfüm şişesini kullanmış gibi uzun süreli güzel kokabiliyorsunuz.

  ürünlere ait birkaç görseli de medyaya ekleyeceğim.

  ilgili medya:
  2
  13 ocak 18:19


  17. Yaklaşık 1 ay önce dreamcatcher boş paletini almıştım hatta bir süslü önermişti. Gayet güzel kullanırken bugün bir anda açarken altı çıktı. Hayır yani daha sağlam yapamıyor musunuz şunu biraz daha yapışkan sürüverin. Mail attım geri dönüş olacağını sanmıyorum ama yeni aldığım ürünler hemen bozulunca sinir oluyorum daha bir ay bile olmadı yani. Neyse en kötü japon yapıştırıcıyla yapıştırırım.

  Paletle ilgili yorumlarıma gelirsek çok kullanışlı mıknatısı sağlam farları gayet iyi tutuyor aynasıyla beraber çok kullanışlı oldu benim için ama kapağının yapışkan yerinden çıkması üzdü

  4 mart 2021 13:31

  16. dream catcher adlı boş paletini sipariş etmiştim bana da yanında (link: https://www.dorajoy.com/urun/makyaj/goz-far/rose-de-rose-ikili-far-refill-mat-pudra-metalik-gulkurusu rose de rose ikili far) göndermişler; fakat aşırı tozutuyor, ilk kullanımda resmen hafif bi çukurlaştı. bu sebeple de kolaylıkla bitebilir. mat rengin göz kapağımda kalıcı olduğunu gözlemledim ama simli olan için aynısını söyleyemeyeceğim. farların birikme ya da topaklanma sorunu yok. Benzer renkler hemen hemen aynı fiyata başka markalarda da olduğu için çok da tercih edilesi değil bence.

  21 ocak 2020 20:22

  15. aralık ayında siteye üye olup indirimden 2 mıknatıslı palet, 2 allık satın aldım. 1 aydınlatıcı hediye gönderdiler. ürünleri severek kullanıyorum. ilgilerinden de memnun kaldım. siparişimde paletlerden biri gelmemişti aradım ve hemen eksik siparişi gönderip yanına da bir hediye eklemişlerdi. dün beni memnuniyetimi sormak için aradılar. umarım ürünleri ile daha çok kişiye ulaşırlar.

  21 ocak 2020 13:05

  14. ürünlerini almak isteyen olursa diye yazıyorum, trendyola ücretsiz kargolu olarak gelmiş, bazılarında indirim de var. bir önceki girdimde henüz denemediğimden yazamamıştım ama juicy peach allığından çok memnunum, pigmentasyonu orta diyebilirim ama sabah sürdüğüm akşama kadar kalıyor ve rengi muazzam. sanırım alışverişlerin yanında hediye ürün de yolluyorlar, zira tekli farın yorumlarında kırmızı likit mat ruj geldiğini yazmış birkaç kişi, kaş fırçasında da allık hediye edildiği yazılmış.

  30 kasım 2019 20:23


  13. (link: https://www.suslusozluk.com/dora-joy?i=1011568 daha önce paylaştığım yazı)

  bahsedilen paket bana da geldi, bir süredir ürünleri deniyorum. fotoğraflar daha önce paylaşıldığı için tekrar yüklemiyorum. 

  öncelikle ben bu sette en çok wanna be maskarayı beğendim. kıvamı çok başarılı, kirpiklerimi yapıştırmadan hacim veriyor. uzatma özelliği pek yok ama kıvırdığım kirpikleri gün içinde düşürmüyor da. arada göz damlası kullanıyorum, hafif akma yapıyor ama suya dayanıklı olmadığı için normal. 

  uzun palette gelen 2li farlar pigmentli ve göze yapışıyor, dağıtması zor. renklerin karışma durumu güzel. isminin light ginger olduğunu düşündüğüm 2lideki renk çok başarılı. palet sağlam duruyor, ince olması güzel ama uzun olması çantaya at taşı durumunu zorlaştırıyor. 

  siyah kare palette gelen ürünler çok pigmentli değil. renkleri çok güzel ama. tozutma sorunu diğer paletlere göre daha az.

  dikdörtgen palette gelen ürünler de çok pigmentli. dikkatli uygulamak gerek. özellikle açık renkli aydınlatıcı çok başarılı. bronzer hem renk olarak koyu hem de pigmentli olduğu için kullanımı zor. palet genel olarak çok tozutuyor. 

  dudak kalemleri yumuşacık ve renkleri güzel seçmişler. dudaktan da hemen silinmiyor. başarılı. rujlarda aynı şekilde. ben mat olanın rengini çok sevmedim ama dudakta cidden hissedilmiyor. parlak olan çok tatlı bir renk veriyor. dudakta lipgloss ağırlığı yapmıyor. dudak kategorisinden farklı renkler alacağım muhtemelen. 

  parfüm setleri iyi hazırlanmış. duş jeli, losyon, mist ve parfüm var. kokular birbirine yakın gibi. ben en çok peony'yi beğendim. ama kışa daha uygun olduğunu düşündüğüm için dreamcatcher'ı kullanıyorum ara ara. 

  bence ürünlerin en büyük sıkıntısı isimlendirme eksiği. refil ürünlerde isimlendirme evet zor ama gönderilen ürünlerin isimleri bir şekilde belirtilse daha verimli yorumlar yapılabilirdi. bunun dışında ben çok memnun kaldım bu jestten. 

  29 kasım 2019 14:23

  12. Yukarıdaki süslülerin bahsettiği paket cumartesi günü bana da ulaştı. Annem arayıp 'kocaman bir koli geldi' diyince aldığım kazaklar geldi diye sevindim, bu sefer 'içi kozmetik dolu bunun' dedi. Allah allah, bir şey almadım ki, ne kozmetiği? diye düşünürken annem devasa kolinin fotoğrafını attı, bantta dora joy yazıyordu. Merakıma yenilip annemden açmasını istedim, fotoğrafları gördükçe sevinçten ne yapacağımı şaşırdım. 3 ayrı parfüm seti, bir sürü palet vardı. Annem 'kızım sen bir şey almadığına emin misin doğruyu söyle bak' falan dedi hatta. Bu markadan aylar önce tek aldığım 3 adet mıknatıslı paletti, kimse adımı kullanarak alışveriş de yapmamıştı. Diğer süslünün söylediği gibi 'neden ben?' diye sordum kendime. Günümü gün ettikleri için kendilerine buradan çok teşekkür ederim. Ürünleri de kullandığım kadarıyla yorumlamak istiyorum:

  Dudak kalemleri (01,02,05): dudak kalemlerinin sürümü oldukça kolay ve sürdükten sonra sabitlenen yapıda. (gizlinot: Oldukça kalıcılar) Bu açıdan h&min ve lorealin infallible kalemlerine benzettim. Renkler herkesin kullanabileceği tonlarda seçilerek yollanmış. Kalemtıraşla açılıyorlar. Ben çok beğendim.

  İpeksi mat ruj: bunun altında herhangi bir renk etiketi göremedim. Dudağıma sürdüğümde çok şaşırdım çünkü hiçbir şekilde kendini hissettirmiyor. Yalnız bendeki renk biraz fazla açık olduğundan ölü gibi gösterdi. Ama yapısını inanılmaz beğendim. Ürünün paketinde 'su şişenize, bardağınıza bulaşma yapmaz' yazıyordu, gerçekten en ufak bulaşma yapmadı, kullandığım tüm likit rujların yaptığı ve sinir olduğum bir durumdu. Rengini değil ama yapısını beğendim. Yine de çok kuru dudaklara sürüldüğünde belli edebiliyor.

  Lip gloss: yine renk etiketi olmayan bir ürün. Ben gloss kullanmayı hiç sevmiyorum o sebeple çok yorum yapamayacağım ama sürüp bir denedim. Yapışkanlık hissi hiç yoktu ama glossun rahatsız edici yapısı yine kendini hissettiriyordu. (gizlinot: Benim sorunum da olabilir) Kokusu da pek hoşuma gitmedi. Ama rengi hoş.

  Dikdörtgen paletteki yüz ürünleri: Işıltılı allığı (shine kissed rengi) orijinalini kullanmasam da fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla nars orgasm'a benzettim, pembe, altın yansımalı bir ürün, yansımalar sim sim durmuyor.

  Aydınlatıcısı (sparkle) epey parlıyor ama önce aydınlatıcı sonra allık sürdükten sonra biraz yok oldu gibi hissettim. En son

  aydınlatıcıyı sürdüğümde böyle bir durum olmadı. Rengi şampanya-altın gibi, beyaz tenlilere uygun

  Mat allık (juicy peach) - şeftali bir allık arayışındayken ilaç gibi oldu. Tamamen mat bir allık. Pigmentasyonu biraz zayıf, ama ben allığı çok fazla sürdüğüm için böyle hissetmiş olabilirim. Yine de rengi çok güzel. Kalıcılığını tam deneyimleyemedim.

  Bronzer ise (angel dark) dağıtması kolay bir üründü, ancak gördüğüm kadarıyla soğuktan çok sıcak alttonlu, kontür için uygun olmayabilir.

  Kare paletteki yüz ürünleri: bunları diğeri kadar çok beğenmedim, isimleri de yazmıyor. Aydınlatıcılar fazlasıyla simli ve fazla yansıtıcı değiller gibi, zaten içlerinden sadece biri benim ten rengime uygun. Ama paletten çıkan şeftali/pembe allığı beğendim, diğer palettekine göre daha da az pigmentli ama sedefli (?) gibi duruyor, bu açıdan hoşuma gitti.

  Tekli farlar: (desert, brick and morter, passionate, go brown, storm grey) bu farlar hakkında yorumum pek olumlu değil. Çok tozutuyorlar, parmak swatchunda gözüktükleri kadar pigmentli değiller, dağıtırken yok oluyorlar ayrıca göz altlarına çok fazla dökülüyorlar. Metalik renkler de ışıltısını bir süre sonra kaybediyor. go browndaki altın swatchlarken elimde ufalandı ve her yer sim oldu. Siyah da koyu gri kıvamında, swatchta siyah gözüksün diye 5-6 kez sürdüm.

  Maskara: bence güzel bir maskara. Gün içinde beaulis fake it'e kıyasla çok az dökülme yaptı, küçük siyah bir nokta gördüm yalnızca. Kirpiklerimi dolgunlaştırdı, çok yapıştırdığını gözlemlemedim. Fırçasını paradise maskaraya benzettim ama etki acısından kıyaslayamayacağım.

  Parfümler: 3 adet koku var, dreamcatcher, peony ve wannabe. Dreamcatcher biraz daha kışlık ve tatlı bir kokuyken diğerleri yazlık ve temiz kokular. Peony ve wannabeyi çok beğendim. Wannabe biraz daha şekerli bir koku ama temizliğini koruyor. Duş jelleri ve kremleri deneme fırsatım olmadı ama parfümlerle aynı kokudalar.

  Özenli paketlemeleri, aylar önce yaptığım küçücük bir alışveriş için böyle bir jest yapmaları, müşteriyi düşünmeleri ve beni böylesine mutlu etmelerinden ötürü kendilerine tekrardan çok teşekkür ederim...

  ilgili medya:
  3
  12 kasım 2019 22:10

  11. Buradaki girdileri biraz buruk bir şekilde okudum açıkcası. Nedenine gelmeden önce ben de markayı buradan gördüm. Süslüde sorunsuz alışveriş yapanlar olduğunu görünce ben de cesaretlendim ve 3 boş holografik palet, 4far, 2allık, 1 transparan pudra siparişi verdim kargo dahil 47tl gibi bir şey tutmuştu. Ürünler elime şeffaf plastik çantanın içinde ulaştı, korumasızdı ama şansıma kırılma dökülme yoktu ama gelen şeffaf çantanın ağzı bozuktu. Bunun fotoğrafını ve durmu bildiren bir mail gönderdim ama cevap bile alamadım. Biraz bozuldum ama Ben de üstüne düşmedim.

  Gelelim siteye, site bana hiç güven vermedi. Ama aldıktan 2 gün sonra elime ulaştı. Holografik paletler oldukça sağlam, palet cok güzel kapanıyor. Açılır dökülür gibi endişelerim hiç olmadı. 

  11 kasım 2019 17:26 11 kasım 2019 17:27