sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (1)

  40. süslüler maalesef dove cf değil. bir markanın cf olması için 3 şartı yerine getirmesi lazım. ilki ürünün içeriklerinin hayvanlar üstünde test edilmemesi, ikincisi raflara koyulmadan önce tamamlanan ürünün test edilmemesi ve üçüncüsü çinde satışının olmaması. ama dove çinde halen satışlarına devam ediyor. yani çin piyasasından çıkmadan cf olduklarını beyan ediyorlar. ki böyle bir şey mümkün değil. evet çin 2014 yılından beri hayvanlar üstünde yapılan deney yasalarını gözden geçirip esnetiyor ama tamamen kaldırmıyor. yasalara göre bir marka ürünlerinin hepsini çinde üretirse ve bu şekilde raflara koyarsa hayvanlar üstünde deney yapılmasına gerek kalmıyor ancak çin ürünler raflara koyulduktan sonra deney yapma hakkını elinde tutuyor. yani ürün üretilirken deney yapılmıyor evet ama çin hükümeti markadan habersiz ürünleri raftan toplatıp hayvanlar üstünde deney yapabiliyor. yasalar bu şekilde. kısaca çinde satılan markalar çin hükümetinin biz istediğimiz zaman hayvanlar üstünde test ederiz markanızı isteğine hayır demiyor. yani dove, missha, wet n wild, herbal essences gibi markalar cruelty free değil. peta onaylı olmasına gelirsek de peta hayvanları öldüren güvenilmez bir kuruluş zaten beni şaşırtmadı. (link: https://www.crueltyfreekitty.com/news/dove-cruelty-free-update/ crueltyfreekitty dove)

  edit: gerçekten yanlış bilgi vermişim gibi eksileyenler olmuş bu benim kişisel görüşüm değil arkadaşlar çok basitçe google a dove cruelty free mi yazarsanız birrrsürü yazı göreceksiniz olmadığına dair. babanızın markasıymış gibi bu markaları niye böyle sahipleniyorsunuz anlamıyorum. dove'dan herhangi bir ürün aldığınızda hayvan deneylerini bilmeden desteklemiş olacaksınız bunun vicdani yükümlülüğüne girmek istemeyenler için düzeltme yapmak istedim insanlar cf sanıp markayı desteklemesin diye.

  7 haziran 22:57 8 haziran 02:22

  39. Kokusunu ayrı bi sevdiğim markadır.

  Advenced hair serisinin kırmızı(gizlinot: Işlem görmüş saçlar icin) ve pure care dry oil şampuanı, saç maskesi saçlarımı kurtarma başarısında bulundu. Uzun uzun yıllar sonra saçlarım ilk kez gerçekten yumuşacık ve şekilli.

  Sabun, deodorant bütün hepsini çok seviyorum. Kokularını ayrica

  16 kasım 2018 23:38

  38. artık cruelty free olmuş, peta'dan sertifika almış. içime sinerek kullanabileceğim. umuyorum diğer markalara da örnek olur. sevindirici haber.

  4 kasım 2018 13:39 4 kasım 2018 13:39

  37. bundan böyle peta onaylı, zıplayan tavşanlı, cruelty free bir marka olarak hayatına devam edecek olmasıyla beni yıllar sonra yeniden kazanan mis kokulu marka. deodorantlarını, şampuanlarını, kremlerini her şeylerini iç organlarıma kadar sürmek istiyorum, öyle mutlu oldum. ayrıca hayvan deneyleri konusunda dove gibi büyük bir markanın adım atması diğer markalar için teşvik edici olabilir. bu da ayrı bir mutluluk konusu.

  11 ekim 2018 20:39

  36. peta'nın duyurusuna göre artık cf markalar kategorisindedir. 2019'da tavşan logosunu takacakmış.

  artık yüzümün dovela yıkanan tarafı yumuşacık, diğer tarafı ay ne kötü piiis kupkuru olacak.

  (link: https://www.peta.org/blog/dove-earns-cruelty-free-stamp-of-approval-added-to-beauty-without-bunnies-list/?utm_source=PETA::Facebook&utm_medium=Social&utm_campaign=1018::viv::PETA::Facebook::dove%20bans%20tests%20link::::link peta dove)

  11 ekim 2018 10:42

  35. şampuanları(tam olarak adlarını bilmiyorum) bende aşırı kepeklenme yapan markadır. ilk başta nedeni anlayamıyor mevsim değişikliğine, strese falan bağlıyordum ama bir arkadaşımın “dove şampuanı mı kullanıyorsun, o çok fena kepeklendiriyor” demesiyle bu sorunu tek yaşayanın ben olmadığımı anladım. beğenen vardır ama benim için tek kelimeyle felaket

  24 temmuz 2018 20:28 25 temmuz 2018 16:10

  34. Klasik sabununu makyaj fırçalarımı ve süngerimi temizlemek için kullanıyorum. El ve vücut kremleride güzel . Ayrıca ürünlerin o klasik kokusu müthiş.

  11 temmuz 2018 18:18

  33. Advanced Hair serisinin kırmızı renkli işlem görmüş ve yıpranmış saçlar olanından kaç tane bitirdim bilmiyorum harika bir seri saçları yumuşacık ve parlak yapıyor. Normalde saçlarım yağlı ama uçları boya olduğu için çok kurudu. Bunu kullandığım zamandan beri ki yaklaşık 5 ay olmuştur esnekliği arttı tavsiye ediyorum süslüler :)

  17 mart 2018 10:36

  32. son reklam filmlerini az önce izleyip pek bir beğendim; linkini (link: https://www.youtube.com/watch?v=C890uMPXcc4 şuraya) bırakmak istiyorum.

  16 mart 2018 13:29

  31. yeni reklamı muhteşemdir.

  "benim güzelliğim #rakamlarınötesinde"

  15 mart 2018 11:26