yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (3)

  43. Ortaokul ve lise zamanlarında tek kullandığım mis kokulu, nemlendirici krem içerikli sabun.

  dove beauty cream bar Olanını yıllarca kullandım. Tam ergenlik zamanlarında cildimde hiç sivilce çıkmamasını bu sabuna bağlıyorum. Yağlı cildimi çok güzel dengeliyordu, sivilce çıktığı zaman en geç 2 güne geçiyordu ve lekesi bile kalmıyordu. Kokusu o kadar güzel ki, hala burnumda. Sabah akşam kullanıyordum, hiç sorun yaşamadım. Eğer misafirliğe ya da kısa bir tatile gittiğimde yanımda kullandığım yıkama jelleri olmazsa hemen alıyorum bir tane. Kurutmadan, yumuşacık yaparak temizliyor cildi ayrıca makyajı da çok güzel temizliyor. Ekstra olarak Cream Bar Fresh Touch olanını duşta kullanıyorum. Tenimi yumuşacık yapıyor, kokusu çok ferah temizlik kokuyor. 

  17 haziran 15:25

  42. sabunda tercih ettiğim yegâne marka.

  Pandemi başladı başlayalı birçok market sabununu denedim. evde kalıp sabuncu olsam da iş yerinde mecburen sıvı sabun kullanıyoruz. öyle olunca sabunlarının her çeşidini kullanmış oldum. hem beauty cream bar'ı hem de sıvı sabunları minimum seviyede kurutuyor. ne zaman başka bir sabun deneyecek olsam gene dönüp dolaşıp dove'a dönüyorum çünkü ellerim bir günde haşat olmuş oluyor. sadece beauty barların kokuları keşke daha güzel olsaydı diyorum, nedense hep bi olmamışlık varmış gibi geliyor kokularında. gene de zaman zaman hovardalık yapıp salatalıklı ya da incirlisini aldığım oluyor.

  tişikkirler dove(gizlinot: swh)

  17 haziran 14:05

  41. Kokusuyla bana çok eski yılları hatırlatan “güvercin” 

  24 şubat 2020 00:34


  40. Özellikle kış aylarında klasik sabununu kullandığım marka.aslında mevsim fark etmeksizin ellerimi dove hariç hangi sabunla yıkarsam yıkayayım ellerim inanılmaz kuruyor,çatlıyor hatta kanıyor.düzenli nemlendirmeme rağmen böyle oluyor.artık ellerimi günlük olarak dove sabunla yıkıyorum.kuruması çok çok azaldı,çatlamıyor,kanamıyor.üstüne bir de nemlendirince yumuşacık oluyor ellerim.(gizlinot: Eskiden vücudum da çok kuruyordu doktor dove sabunla yıkanmamı önermişti artık vücudum için kullanmasam da o zamanlarda baya işime yaramıştı)

  24 şubat 2020 00:17 24 şubat 2020 00:27

  39. kase kapta olan nemlendirici kremleri piyasada asla bulunmuyor. inanılmaz güzel kremdi, ailecek kullanırdık. yağlı saçımın ucuna duştan çıkınca sürerdim, asla ağırlaştırmazdı. neden çekildi, neden bulunmuyor bilmiyoruz. üzgünüz.

  23 şubat 2020 21:42 13 mayıs 22:52

  38. Saç için en son reklam yapılacak kişiyle yani Cansu Akın'la iş birliği yapan firma. Zaten içeriklerinde çok zararlı kimyasallar kullanıyorlar, üstelik hayvanlar üzerinde de deney yapıyorlar. Asla alıp kullanmadığım bir markaydı şimdi Cansu'yla iş birliği yaptığını görünce iyice soğudum. Çünkü Cansu'nun saçları aşırı kötü, yıpranmış ve şekilsiz. Ne akla hizmet reklam verirler. Ona verdiğiniz reklam nasıl inandırıcı olabilir. Sırf popüler diye reklam verdikleri o kadar belli ki. Ben Dove kullansam bu hareketlerinden sonra kullanmayı bırakırdım. Resmen aptal yerine koyuyorlar. Cansu'nun başlığına da yazdım zaten (bkz: cansu akın)

  28 eylül 2019 12:08

  37. Şampuanları hakkında pek iyi bir duyum alamadım o yüzden de kullanmadım. Ancak sabun, duş jeli ve deodorant olarak on numara bulduğum ve vazgeçilmezim olan marka.

  14 ağustos 2019 12:11


  36. genel olarak şampuanlarının saçlarımda bıraktığı hissi seviyorum. saç uçlarımı nemlendiriyor ve güzel kokmasını sağlıyor.

  saçlarımı yıkayıp ıslak çıktığımda her zaman güzel koktuğum üzerine iltifat alıyorum ve parfümüm soruluyor. saçlarımı koklattığımda kokunun saçımdan geldiğini farkettiklerinde çok şaşırıyorlar. market şampuanları arasında elimin en çok gittiği marka.

  14 ağustos 2019 10:12

  35. süslüler maalesef dove cf değil. bir markanın cf olması için 3 şartı yerine getirmesi lazım. ilki ürünün içeriklerinin hayvanlar üstünde test edilmemesi, ikincisi raflara koyulmadan önce tamamlanan ürünün test edilmemesi ve üçüncüsü çinde satışının olmaması. ama dove çinde halen satışlarına devam ediyor. yani çin piyasasından çıkmadan cf olduklarını beyan ediyorlar. ki böyle bir şey mümkün değil. evet çin 2014 yılından beri hayvanlar üstünde yapılan deney yasalarını gözden geçirip esnetiyor ama tamamen kaldırmıyor. yasalara göre bir marka ürünlerinin hepsini çinde üretirse ve bu şekilde raflara koyarsa hayvanlar üstünde deney yapılmasına gerek kalmıyor ancak çin ürünler raflara koyulduktan sonra deney yapma hakkını elinde tutuyor. yani ürün üretilirken deney yapılmıyor evet ama çin hükümeti markadan habersiz ürünleri raftan toplatıp hayvanlar üstünde deney yapabiliyor. yasalar bu şekilde. kısaca çinde satılan markalar çin hükümetinin biz istediğimiz zaman hayvanlar üstünde test ederiz markanızı isteğine hayır demiyor. yani dove, missha, wet n wild, herbal essences gibi markalar cruelty free değil. peta onaylı olmasına gelirsek de peta hayvanları öldüren güvenilmez bir kuruluş zaten beni şaşırtmadı. (link: https://www.crueltyfreekitty.com/news/dove-cruelty-free-update/ crueltyfreekitty dove)

  edit: gerçekten yanlış bilgi vermişim gibi eksileyenler olmuş bu benim kişisel görüşüm değil arkadaşlar çok basitçe google a dove cruelty free mi yazarsanız birrrsürü yazı göreceksiniz olmadığına dair. babanızın markasıymış gibi bu markaları niye böyle sahipleniyorsunuz anlamıyorum. dove'dan herhangi bir ürün aldığınızda hayvan deneylerini bilmeden desteklemiş olacaksınız bunun vicdani yükümlülüğüne girmek istemeyenler için düzeltme yapmak istedim insanlar cf sanıp markayı desteklemesin diye.

  7 haziran 2019 22:57 8 haziran 2019 02:22

  34. Kokusunu ayrı bi sevdiğim markadır.

  Advenced hair serisinin kırmızı(gizlinot: Işlem görmüş saçlar icin) ve pure care dry oil şampuanı, saç maskesi saçlarımı kurtarma başarısında bulundu. Uzun uzun yıllar sonra saçlarım ilk kez gerçekten yumuşacık ve şekilli.

  Sabun, deodorant bütün hepsini çok seviyorum. Kokularını ayrica

  16 kasım 2018 23:38