5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (4)
  • medya (1)

16. kızlar bu ürünü sevgilime aldık, n11 de ikili alımlarda baya uygun olabiliyor. Roll-on u ayakları için kullandı, prospektüste yazan şekilde kullanıldığında kuruluğu hissettiriyor ama içeriğinde alüminyum bulunduğu için çok sağlıklı olduğunu düşünmedik. Kullanımı biraz da zahmetli (ilk 7 gün her gece sürüp sabah yıkamak sonrasında haftada bir gibi) Koltukaltında nasıl olur bilemiyorum ama 2 kutu alır ve uygun kullanırsanız yazı geçirirsiniz.

17 nisan 10:05

15. Heyecanlandığımda, üzüldüğümde, gerildiğimde ya da korktuğumda ellerim terler benim. Sosyal olarak tam bir kabus. Biraz kendine güveni fazla biriyim sosyal anlamda o yüzden tahammül edebiliyorum çoğunlukla ama flört durumlarında çok berbat oluyor. Birkaç sene önce kullandım ben bunu. Sabah ve akşam ellerime sürüyordum, avuç içlerime. İki veya üçüncü gün gerçekten terlemeyi kesti ama sanki elim terleyecek gibi oluyor, ısınıyor karıncalanıyor ama terleyemiyordu. Sanki vücuduma zarar veriyormuşum gibi hissedip bıraktım kullanmayı. Ama sanırım yakın zamanda yeniden başlayacağım :(

16 nisan 12:10

5

14. hayatımı kurtaran ürün. süslüler, ben normalde çok terleyen bir insan değilim ama yaz geldiği zaman koltuk altımda öyle bir ter lekesi oluyor ki size anlatamam. sanki böyle saatlerce koşmuşum ya da bildiğiniz su dökülmüş gibi bir terleme oluyor koltuk altı bölgemde. hele bir de omuz çantası kullanıyorsam... "ay nasıl terlemişsin", "koşa koşa mı geldin" gibi cümleler işitmek de insanın canını pek sıkıyor. yıllardır kullanmadığım deodorant markası kalmadı. ama ı-ıh. hiçbiri terlememi bırakın önlemeyi azaltmıyor bile. kışın sorun etmesem de yazın insan içine çıkasım gelmiyordu. ta ki driclor'u deneyene kadar. resmen mucizevi bir ürün oldu benim için. ikinci kullanımımdan sonra koltuk altım kupkuru oldu. sadece ilk kullanımımda biraz kaşıntı yaptı. onun dışında yazları mutlaka tercih ediyorum. içeriği pek sağlıklı değil, farkındayım ama bir nevi ilaç niyetine kullanıyorum. demin hepsiburada üzerinden 26.26 tl'ye sipariş verdim. 30 tl üzerine de kargo bedavaydı. almak isteyen süslüler, bir bakın derim.

16 nisan 10:01


13. kullanıldığında terlemeyi engellemeyen, ancak terinizin su gibi kokusuz hale gelmesini sağlayan deodorant.

doğal akışa müdahale edildiğinde bu düzensizliğin mutlaka döngü içindeki zincirlerden birini sekteye uğratacağına inananlardanım. ister doğrudan bağıntılı olsun ister bağıntısız. nitekim bu deodorantı kullandığım süreçte göğüs ile koltuk altı arasında kalan boşlukta su çiçeğine benzer 50 kuruş büyüklüğünde kocaman kırmızı kabartılar meydana geldi. kullandığım gün değil, her gün de kullanmadım zaten. kullandıktan 3-4 gün sonra falan durup dururken. meme kanseri korkusunu had safhada yaşayan her kadın gibi, meme çevresine sonuçlarını göremediğim korkunç bir zarar verdiğim düşüncesi beni inanılmaz panikletti. sonuçta ter de, terimizin hijyenden bağımsız kokabilecek bir şey olması da insan doğasının gerçeği. döngüye çomak sokmamak en iyisi. (gbkz: swh)

20 mart 09:31

12. Evet kullandığımda gün içinde asla terletmiyor ama koltuk altımı hatur hatur kaşındıran ve yakan bir deodorant maalesef.

19 mart 19:44 19 mart 19:46

11. genelde çok terlemeyen bir insan olarak sadece abiyelerde, gece kıyafetlerinde stick süremeyeceğim zaman sürüyorum. hiperhidrozis yani aşırı terlemenin tıbbi tedavisinde kullanılan alimünyum içeriyor, bu yüzden kesinlikle yeni traş, ağda, lazer uygulanmış bölgeye sürülmemeli, deriyi haşlar resmen. her gün kullanım için pek pratik değil aslında çünkü terlemek doğal bir durum, terlemeyi engellememek lazım. ama aşırı terlemek de artık anormal bir duruma geçiş olduğu için doktolar da tedavisinde alimünyum tuzları, botoks hatta cerrahi yapıyorlar. ben aldığımda fiyatı 50 tl idi, eczanelerde satılıyor hala. yalnız kapak kısmı bir türlü oturmadı benimkinde, belki benim aldığım öyledir.

19 mart 13:06

10. Aşırı aşırısı terleyen bir insan olduğum için üstelik bu konu özgüvenimi tamamen etkilediği için başvurduğum ve kurtarıcım olan üründür. Temiz koltuk altına sürülüyor, bir gece bekleniyor, sabah kalkınca yıkanıyor ama sürdükten iki saat sonra falan anca uykuya dalabiliyorsunuz çünkü sürekli kaşındırıyor. Kim bulduysa alnından öpüjem. Terlememi abartmıyorum neredeyse sıfıra indirdi. Ne yazık ki içinde alüminyum var pek sağlıklı değil ama el mahkum. Olsun. 

18 mart 22:04


9. Yaz aylarında kollarımı vücuduma bitişik tutmak zorundalığından beni kurtarmış deodorant. İlk günlerde koltuk altlarında kızarıklık ve kaşıntı yapmıştı bende. Bir kere de koltuk altımı traş ettikten sonra kullanmıştım yanık benzeri bir tabloya yol açmıştı ama içinde yazıyor zaten traştan sonra kullanmayınız diye :) Ayrıca kullanmayı bıraktıktan sonra terletmeme etkisi 1 hafta kadar daha devam ediyor. 

12 şubat 19:46

5

8. rexona, adidas gibi gündelik antiperspirant deodorantlara göre daha yüksek alüminyum (vücut tolerans değerlerine uygun) içeren dolayısıyla bir kullanım prospektüsü olan ilaç grubu bir deodorant. 

içeriğindeki alüminyum sayesinde ter bezleri inaktif hale geliyor ve kesinlikle uygulanan bölgede bir damla dahi terlemiyorsunuz.

tahriş edici olduğu doğru bu nedenle kullanım talimatındaki “ince bir tabaka halinde uygulayın” ibaresine dikkatle uyun. aynı yüzeyden iki kere geçmeyin. gece yatarken yani vücut aktiviteniz durmuşken uygulamak da önemli. vücut ısınız akyiviteyle artarsa tahriş riskniz de artıyor. 

sabah koltukaltını yıkadıktan sonra alüminyum içermeyen bir deo-balsam ile nemlendirin zira artık kupkuru koltukaltlarınız olacak. ben altera deo-balsam kullanıyorum aloe vera içeren.

kişiden kişiye uygulama sıklık ihtiyacı değişiyor. ben ilk defa yazın 2 gün peşpeşe gecelerde uyguladım. 2. gece ardındaki gün tek damla ter yoktu. sonra ihtiyaç duydukça yani terleme yeniden başlayınca o gece tekrar uyguladım ki 3 gün sonra ihtiyaç duydum. sonra günlerin arası açıldı ve ayda 1 uygulamaya düştüm. ter yok, arzuladığım renkte kıyafeti rahatça giymek var. koku yok özgürce hareket etmek var. 

vücuda driclor yoluyla alınan alüminyum yediğiniz midyeden içtiğiniz sigaradan vurunduğunuz aşıdan daha tehlike arz eder durumda değil. yetişkin insan vücudunun tolere edeceği izin verilebilir değerlerde. alüminyum içeren deodorantların meme kanseri yaptığına dair net veriler yok ama risk oluşturduğunu ya da tetikleyici grupta olduğunu da biliyoruz.  yine de sosyal hayatınızı benim gibi olumsuz etkileyen, toplum içinde özgüven eksikliği yaşamanıza neden olan, özellikle önemli bir sunum yaparken artan adrenalin ile iyice coşan ve prestijinizi sarsan musluktan akarca terleyen koltuk altınız ya da başka bölgeleriniz varsa driclor ve içeriğindeki alüminyuma aşık bile olabilirsiniz.

11 şubat 22:20

7. driclor, genellikle aşırı terleyenlerin kullandığı, çok yüksek alüminyum içeren bir deodorant ve eczanelerde satılıyor genellikle. ter kokusundan ziyade, direkt terlemeyi kesmeyi vaat ediyor.

yıllar önce bu ürünle berbat bir deneyimim oldu.

ergenlikle birlikte koltuk altımda aşırı terleme sorunum başlamıştı. yıllardır ne çektiğimi yalnız hiperhidrozlular anlar. kışın dahi koltuk altlarının hiç kuru olmaması, yazın ise kollarımdan damlalar halinde su akması şeklinde terlemekten bahsediyorum. bir kere hiperhidrozlularda rexone, nivea ve benzeri ürünler asla işe yaramıyor. normal bi insanın terlediğinin belki beş katı terlediğinizden, klasik ürünler faydasız. lise son zamanları yani dört sene evvel internette epey araştırmıştım. driclor'u forumlarda görmüştüm. eczaneden 35 liraya almıştım. duş alıp temiz ve kuru koltuk altına uyguladım.

sonuç: dayanılamaz derecede kaşıntı ve yanma hissi. sanki koltuk altıma iğneler batıyor gibi acı hissi. bir saat dayanmaya çalıştım ve acı geçmeyince hemen duşa girip koltuk altlarımı yıkamıştım. acıma hissi azalmıştı ama tamamen geçmemişti. ardından koltuk altım kıpkırmızı kızardi, zamanla da karardı. iki koltuk altım da kapkara oldu. aylar boyu koltuk altlarım kara kaldı, zamanla azaldı.

demem o ki, hassas ciltliyseniz asla bulaşmayın. kararma bende bir sene gibi bi süreden sonra tamamen geçebildi. içeriğindeki alüminyum oranı da cabası.

asla tavsiye etmiyorum.

20 ağustos 2017 22:27