yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (1)
  • medya (0)

  2. herkesin övmelere doyamadığı ama benim hiç memnun kalmadığım ürün. bu kremi son iki aydır düzenli bir şekilde b-hydra serum ve shaba göz serumu ile kullanıyorum. normalde kullandığım krem ve serumlar bitince herkesin övmesinden ötürü bu markaya bir şans vermek istedim ama iki ay sonunda diyorum ki keşke vermeseydim. En büyük hatam popülerliğinden dolayı deneme seti yerine gidip tam boy ürünleri almak oldu.

  Kremi yorumlamadan önce cildimin durumundan bahsedeyim. Cildim kışın kuru, yazın yağlıya dönük karma. protiniden önce illiyoon ceramide ato concentrate kremi kullanıyordum. koreden gelen arkadaşım denemem için getirmişti ve 200 ml'lik tüpü 6 dolar gibi komik bir fiyata almıştı. 1.5 sene boyunca bu kremi vücudumun her yerinde tepe tepe kullandım. çok da memnun kaldım. yazın cilt tipim değiştiği için protini güzel bir seçenek gibi gelmişti. herkes yazın kullanmak için mükemmel bir krem olduğundan, yağlandırmadan çok güzel nemlendirdiğine dair yorumlarda bulunmuştu. ürünü ilk açtığımda kabını çok beğendim. airless pump kullanmaları çok hoşuma gitti çünkü her ne kadar temiz olursa olsun parmaklarımı haşırt diye krem kavanozuna daldırmaktan hoşlanmıyorum. yani seçeneğim varsa airless pump> tüp>kavanoz. bu sebeple ilk izlenimim pozitifti. pompa mekanizması çıkarılabilen bir şekilde yapılmış. yani içindeki krem bittikten sonra isterseniz dezenfekte edip aynı yoğunlukta başka bir kremle doldurabilirsiniz. büyük ihtimalle ben öyle yapacağım.

  Kremin yapısına gelirsek, ilk sürdüğünüzde jel gibi duran ama kremi yüzünüze yedirdikçe kıvamı hafiften koyulaşan bir krem. silikon ve parfüm içermiyor ama yapısı hafiften silikonluymuş gibi hissettiriyor. bu his krem emilene kadar devam ediyor. çabuk emilen bir krem olduğu için o kadar da rahatsız eden bir durum değil. parfüm olmadığından ötürü içindeki bileşenlerin kokusunu alabiliyorsunuz. bu koku bana biraz talaş kokusunu anımsatıyor. ilk sürdüğünüzde bu kokuyu buram buram alıyorsunuz ama emildikçe gitgide azalıyor ve tamamen yok oluyor. benim için buraya kadar her şey normal. esas problem emilmeye başladığında ortaya çıkıyor. bakın ben normalde yazlarımı nemlendirici sürmeden geçirebilen bir insanım. sabah-yaz rutinim yüzümü yıkamak ve estee lauder advanced night repair serumdan ibaretti. yazı sadece serumla cildimi kuru ve gergin hissetmeden geçirebiliyordum. şimdi ise b-hydra ve protiniyi beraber kullanmama rağmen cildim kuru ve gergin. krem emildikten sonra sanki yüzüme hiçbir şey sürmemişim gibi hissediyorum. bir önceki girdide çabuk bittiği bahsedilmiş, doğrudur çünkü fazla fazla sürmeniz gerekiyor. normalde de kremleri bol süren bir insanımdır, protiniyi de sadece yüzüme yaklaşık iki pompa uyguluyorum. yine de sürdükten bir saat sonra yüzüm hiçbir şey sürülmemiş, nemlendirilmemiş haline geri dönüyor. bundan ötürü de çabuk bitmesi normal (ama aslında anormal?) geliyor. tüm bu yazdıklarımdan sonra fiyat-performans olarak kullandığım en kötü krem oldu benim için. protininin yarı fiyatından daha ucuz olan, içinde alkol olan belif true cream aqua bomb kullandığımda cildim çok ama çok daha neme doygun hissetmişti. aqua bombu gün içinde tekrar uygulamak zorunda kalmıyordum. hadi onu geçtim, 200 mlliği 6 dolar olan illiyoon ceramide kremden çok daha fazla verim aldım. 6 dolarlık kremle yüzüm daha neme doymuş durumdaydı. 100 ml'liği 3 dolar (günümüz kuruyla yaklaşık 26 lira) olan krem, 100 ml'si 1958 lira olan kremden daha iyi performans sağlayıp vaatlerini yerine getirebiliyor ama 2000 liralık ürün asıl vaadini gerçekleştiremiyorsa bu benim için büyük bir problem. Yine de her insanın cildi farklı olduğundan %100 fiyatına değmez demiyorum ama tam boy almadan önce ya sephora'dan sample istemenizi ya da deneme boylarından oluşan setlerden kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. kim sever bu kremi diye sorarsanız da cevabım yağlı ciltler olur

  Bu deneyimle birlikte drunk elephant defteri benim için tamamen kapanmıştır. Kullandığım 3 üründen de hiçbir şekilde memnun kalmadım. cilt bakımında yüksek fiyatlı ürünlere ödediğim paraya ürün vaatlerini yerine getirdiği sürece acımam. mesela advanced night repair ya da abeille royal double r seruma ödediğim miktara acımıyorum. çünkü her ne kadar formülden çok markaya para ödüyor olsam da iki ürün de vaatlerini yerine getirip cildimi bebek gibi yapıyor. beni esas kızdıran nokta nemlendirici olarak satılan yüksek fiyatlı bir ürünün temel amacı olan nemlendirmeyi dahi yerine getirememesi. Mesela illiyoon kremin nemlendirmesi meh olsa kızmam. çünkü ucuz. bilmiyorum belki de belli bir fiyatın üstündeki ürünlerden beklentim daha fazla ama protini bomboş bir ürün gözümde. bana biraz çok çalışıyormuş gibi davranan ama aslında hiç çalışmayıp boş konuşan iş arkadaşlarını anımsatıyor. hani şu laf var icraat yok tipleri. Bu krem de aynen öyle, Bir sürü vaat ama icraat sıfır.

  13 temmuz 2021 14:26 14 temmuz 2022 07:40

  1. (gbkz: drunk elephant) genel olarak sevdiğim bir marka ancak bu ürün bence fiyatına göre en gereksiz ve sıradan ürünlerinden birisi. bi sorun çıkarmıyor ama bi artısını da görmedim ben henüz. pompalı şişe dizaynı çok şirin olsa da ürünün diğer 50 ml ürünlerle kıyaslayınca normalden hızlı bittiğine dair yorumlar okumuştum. bendeki 15ml küçük normal kapaklı versiyonu. ürünün bir sevdiğim özelliği, drunk elephant'ın diğer active içerikli ürünleri ile birlikte karıştırılarak kullanmaya müsait olması. mesela retinol ürünü a-passioni'yi bununla ya da marula oil ile karıştırıp sürmeniz öneriliyor ilk başlarda, ve bu şekilde cildinizde reaksiyon oluşmasını engelliyorsunuz.

  4 mart 2021 20:37