girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (0)

32. Duş rutinimi anlatmayacağım fakat eğer yorgun geçen bir gününüzse banyoya bir kaç damla lavanta yağı damlatmanızı tavsiye edebilirim. Duş rutininize eklediğinizde gerçekten rahatlatıyor bir de uyumadan önce yastığınıza damlatırsanız bebek gibi uyursunuz.

7 aralık 2017 00:16

31. bu başlık, bu girdiler hiçbir bilgi sağlamıyor. Üşenmeden uzun uzun da yazıyorsunuz. Neden yani niye? 

7 aralık 2017 00:08

30. duş almadan güne başlamayanlardanım ben de. alarm çaldığı gibi hop banyoya. elidorun düz saçlar için olan şampuanı ile saçlarımı yıkadıktan sonra bioderma sensibio gel moussant'tan biraz sıkıp yüzümü yıkıyorum. sonra pantene köpük saç kremini saçıma sürüp beyaz sabun ile lifleniyorum. duş jeliyle hiç aram yok. beyaz sabun daha temiz hissettiriyor bana. sonra durulanıp çıkıp bornozumu giyince saçımı tarayorum. sonra dişlerimi fırçalıyorum. yüz nemlendiricisi ve lip balm sürüp saçımı kurutuyorum. bu üçünün sırası hiç değişmez ben de. çünkü nemlendiriciyi sürüp dişimi fırçalarsam krem de suyla akacak ya da nemlendiriciyi sürmeden saçımı kurutursam yüzüm de çok kuruyup gerilecekmiş gibime geliyor. neyse saçımı da kuruttuktan sonra bir kere daha tarıyorum. en son da nivea roll on sürünüp giyiniyorum.

e sabahları 40 dakika banyoyu nasıl işgal ediyorum tüm detaylarıyla iyice anlattım galiba :)

6 aralık 2017 22:28


29. Duşa girer suyu ayarlarım. Önce o ılık suyun altında bir güzel dinlenirim rahatlarım. Saçlarımı şampuanladıktan sonra yumuşayan tırnak etlerimi geri iterim. Jilet yapıyorsam bu arada yaparım yapmıyorsam ikinci kez şampuanlarım. Kese vaktimse kese yapar sonra duş jeliyle vücudumu yıkarım. Değilse direkt duş jeline geçerim. Suyu biraz daha soğutur, az sonra da çıkarım. Duştan sonra ise siyah nokta bantlarımı burnuma, çeneme, alnıma yapıştırır, jelimle yüzümü yıkar son olarak gül suyuyla sileriiiim. En güzel kısmı da temiz pijamalar giyip temiz çarşafların arasına girmek :)

6 aralık 2017 20:44

28. Duşa girilir, genellikle yağ içeren nemlendirici şampuanla saç yıkanır.(otacı, organix olabilir) 

Saç kremi olarak pantenin üç dakikada onarıcı saç kremini kullanıp, 3 dakika bekletip iyice duruluyorum.

Beyaz sabunla da vücut bir güzel köpürtülür. Haftada iki kere Yüze ve vücuda kese yapılır. Sonra tekrar şampuan.

Çıktıktan sonra da nemlendirici ve lip balm sürüyorum. Lip balmı bir şeyleri bitirmem için sürüyorum heheh.

Haftada iki kere de yağ kullanıyorum saçı olumsuz hava şartlarına, toza, kire ve nemsizliğe dirensin diye.

6 aralık 2017 19:43 2 ocak 19:17

27. Her gün yatmadan önce mutlaka duş alırım. Rutinim şöyle;

- ojeleri çıkar

- dişleri önce karbonatla fırçala sonra diş ipiyle iyice temizle sonra elektrikli diş fırçasıyla 2 dakika fırçala (sigara içiyorum maalesef o yüzden bu kadar detaylı)

- saçları güzelce ıslat maskeyi sür topla

- vücudu duş jeliyle yüzünü de temizleyiciyle yıka

- saçı şampuanla saç diplerine masaj yap

- peeling yap

- biraz soğuk suyla durulan ve çık

- tonik nemlendirici ihtiyaca göre haftada iki kez maske

- saç bakım yağı sür saçları kurut

- tekrar oje sür

- sakinleştirici bitki çayı iç ve bebekler gibi uyuuuu

6 aralık 2017 19:39

26. Girer girmez saçlarımı schwarzkopf bc bonacure şampuanla yıkıyorum. Ardından uçlarına pantene’in 3 dakikada mucize saç kremini yedirip saçlarımı tepeye tokalıyorum. Yüzüme acnecinamide’in yüz peelingini vücuduma da her zaman olmasa da kese ya da Rossmandan aldığım wellness &beatuy’nin vücut peelingini uyguluyorum. Bunlardan sonra çok kuru ciltli olduğum için nem vaadi olan duş jelini kullanıp tamamen durulanıyorum. Ve tabi bir de çıktıktan sonra kremlenme faslı var. Bu ara neutrogenanın deep moisture vücut losyonuyla duş operasyonuma son veriyorum. İki güne bir benim arınma faslım böyle kızlar :)

6 aralık 2017 18:24


25. önce saçlar foşur fışur yıkanır, kremlenir ve maske sürülür, toplanır. o sırada vücut yıkanır beyaz sabunla, bu sürede de maske saçta beklemiş olur. en son su kademeli soğutularak durulanır, çıkılır. çıkar çıkmaz saç tepede sarılıyken peeling yapılır, maske sürülür, maske beklerken de vücut kremlenilir, giyilir, yeşil çay veya kahve yapılır, içilir, en son da maske temizlenir, nemlendirici sürülüp hop yatağa. kitap veya netfllix ikilisinden biri ve bir adet alaska antep fıstıklı frigo ile gece tamamlanır. mutlu son.

6 aralık 2017 17:52

24. Duşa giriyorum, sıcak suyu açıyorum, önce saçlarımı iyice ıslatıyorum sonra vücudumu. Saçlarım neredeyse beyaz ve kalçamda(merak eden varsa profil resmimi güncelledim) o yüzden pembe elidor saç kremini 3-5 ceviz büyüklüğünde avucuma sıkıyorum, dipten uca iyice kremleyip üzerine azıcık su tutup tarıyorum. Bu kremi yıkamadan şampuana geçiyoruz. Şampuan da schwarzkopf xl nem mi ne bişey. Ondan bir avuç dolusu alıp güzelce diplere uyguluyoruz köpük köpük yapıyoruz. Durulayıp mor şampuan sürüyorum ve en tepede topuz yapıp vücuduma geçiyorum. Her zaman olmasa da kese yapıyorum. Sonrasında duş jeliyle her yerimi yıkıyorum. Duş jelini yıkamadan jiletle girişilecek yerler varsa onları hallediyorum. Sonra saçımla beraber vücudumu da duruyorum. Bir kez daha saçımı kremliyorum, çünkü mor şampuandan sonra saçım sertleşiyor. Vücuduma bebek yağı sürüyorum ve saçımı tarayıp bir kez daha durulanıyorum ve tataaaa hazırım.

6 aralık 2017 16:46

23. Öncelikle saçımı schwarzkopf bc bonacure acil kurtarma şampuanı ile iki kez yıkıyorum. Saçımın suyunu sıkıp pantene 3 dakikada mucize kremle saçımı kremleyip tepeden topluyorum. Sonrasında ipek keseyle ulaşabildiğim her yeri keseliyorum. Arkasından süngeri jelle köpürtüp vücudumu yıkıyorum. Saçımı durulayıp cyrene roz peelinle yüzüme peeling yapıyorum. Abdest alıp nivea duşta vücut kremini sürüp yıkıyorum. İşim bitmiş oluyor. Benim duşum hep çok sürer. Zor girip çıkamayanlardanım. 

6 aralık 2017 16:31