yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. *duşa girmeden önce giyeceklerimi ayarlıyorum.

  *saçımı şampuanladıktan (gizlinot: her gün duş aldığım için saçımı 1 kez şampuanlıyorum)sonra vücudumu duş jeli ile köpürtüyorum.

  * saçımı ve vücudumu duruluyorum.

  * duştan çıkarken saçımı mikrofiber havluya sarıp (gizlinot: kış ise saçımı kurutuyorum.), yüzümü soğuk su ve temizleme jeli ile temizleyip maske sürüyorum.

  *vücudumu nemlendirip , deodorant sıkıyorum. o arada iç çamaşırlarımı giyiyorum.

  * maskeyi yıkayıp , dişlerimi fırçalıyorum.

  * yüzümü gül suyu ile tonikliyorum. gül suyunun emilmesini beklerken üstümü giyiniyorum.

  * yüzüme ve ellerime krem sürüyorum.

  * dışarı çıkacaksam makyaj yapıyorum.

  Tüm bunlar ortalama 30 dakika sürüyor.

  23 mayıs 14:06 23 mayıs 14:07

  10. kıyafetlerimi önceden hazırlıyorum, aynı bir önceki süslünün de dediği gibi, kulak çubuklarıma kadar öncesinden hazırlıyorum. duşta saçım şampuanlıyken uçlarına da köpük sürüp vücudumu lifleyip tarayarak duruluyorum. giyinmeden nemlendirici sürüyorum ki, giyinip saçımı kuruturken emilsin, hemen makyaja başlayım diye, makyaj yapmayacaksam ama evden çıkacaksam da güneş koruyucumu mutlaka giyinmeden sürüyorum. 

  23 mayıs 13:54

  9. duştan sonra kullanacağım ürünleri yatağımın üzerine koyuyorum. vücut losyonu, saç bakım yağı, yüz kremi, hatta kulak çubuklarını bile. böylelikle tek tek onları dolaptan çıkartıp zaman kaybetmemiş oluyorum.

  23 mayıs 10:41

  8. ben fırçalarımı,süngerlerimi yıkıyorum artık duştayken,çok zaman kazandırıyor bence.sapları suya değmesin isteyenler için yanınıza küçük bir kap alıp içine koyabilirsiniz.

  22 mayıs 22:04

  7. çok faydalı bir başlık olmuş.

  ben duşa girdiğimde ilk önce saçımı fazla karıştırıp dolaşmasına izin vermeden yıkayıp topluyorum. böyle yaptığımda saçım ben daha duştayken kurumaya başlamış oluyor ve çıkınca da kolayca taranıyor.

  saçımlı topladıktan sonra ise tüm vücudumu otacı'nın defne ya da kükürt sabunu ile yıkıyorum. ikisinden de çok memnunum tek sefer köpüklenmem yetiyor temiz hissetmem için. bu verimi alabildiğim bir duş jeli yok. haftada 2-3 kere kuru kese yapıyorum ama hızlıca duş alacaksam sadece lif kullanıyorum.

  duştan çıkınca da deodorant ve (bkz: neutrogena norveç formülü hızlı emilen bakım kremi) ni kullanıyorum. nemlendirmesi güzel ve gerçekten 1-2 dakikada tamamen emiliyor. ardından giyinip saçlarımı tarıyorum. tarak olarak (bkz: swissco ultimate detangler düğüm açıcı saç fırçası) kullanıyorum bu üründen gerçekten çok çok memnunum hem düğümleri kolayca açıyor hem de saçlarımı hiç koparmıyor nerden baksan her duş sonrası bana 10 dk. kazandırıyor.

  saçlarımı taradıktan sonra yeni bir kuru havluya sarıyorum saçlarımı. bu sırada da dişlerimi fırçalıyorum, makyajımı yapıyorum.

  ardından saçlarım baya kurumuş oluyor zaten. kışsa biraz saç kurutma makinası tutuyorum ama yaz ise hiç gerek duymuyorum.

  kısa duş rutinim adım adım bu şekilde. giyeceklerime falan önceden karar verdiysem toplam hazırlama sürem 30-35 dakika.

  Edit: (yazar: thelovetheory) nin bahsettiği yöntemi denedim ve çok memnun kaldım. Baştan pek bir beklentim yoktu ama baya etkiliymiş. kafamada havlu ile padişah gibi dolaşmama gerek kalmadı en azından.

  22 mayıs 16:06 23 mayıs 00:41

  6. makyaj yok ve maske yapacaksam, maskeyi sürüp duşar giriyorum. Duşta saçımı şampuanlıyorum, vücudumu da lifleyip maskeyi arındırıyorum. zaten arınması zor olan ürünleri duşta kullanarak zaman kazanıyorum. burun bandı yapacaksam duştan çıkar çıkmaz yapıp giyinene ve saçımı kurutana kadar bekliyorum. tüm hazırlıklar bittiğinde bandın da süresi gelmiş oluyor.

  makyaj varsa duşta makyaj yağı ile yapıyorum, saçıma mor şampuan süreceksem önce mor şampuanı kullanıyorum, ardından jilet gibi işlemlerimi yapıyorum o arada şampuanın bekleme süresi bitiyor durulanıp çıkıyorum.

  22 mayıs 11:00

  5. Saçıma şampuanı ( ya da benim durumumda karbonatı) sürüp o esnada vücudumu yıkıyorum. Kese yapacaksam saçım şampuanlıyken vücudumu sıcak suda bekletip vücuduma hiç su değirmeden saçımı duruluyorum. Duruladığım saçı havluya sarıyorum, vücudumu öyle yıkıyorum. Saç kurutma makinesi kullanmadığım için saçımı önce yıkayıp havluya sarmak bana zaman kazandırıyor

  22 mayıs 10:03

  4. bu herkesin yaptığı birşeydir muhtemelen ama ben saçlarımı şampuanladıktan sonra kremleyip tarıyorum ve saçlarımda kremi beklettiğim süredede vücudumu lifliyorum. makyajımı bebe şampuanı ile temizlemeye başladığımdan beri makyajımı da duşta çıkarmaya başladım buarada.

  22 mayıs 10:01

  3. Şampuan Faslı bittikten sonra saçıma krem, yüzüme maskemi sürüyorum. Onlar öyle beklerken bende bu sırada jilet, vücut lifleme gibi işlerimi hallediyorım. Zaman kazandıran tavsiye mi yoksa herkes böyle mi yapıyor bilemiyorum 

  21 mayıs 19:16

  2. jilet yapacaksam ekstra ürün kullanmak yerine direkt banyo köpüğü kullanıyorum. vücudum köpüklüyken jiletle olan işimi de aradan çıkarmış oluyorum böylece. durulama işleminden sonra vücut yağı ya da nemlendirici ne kullanıyorsam o an için, ıslak vücuduma uygulayıp çıkıyorum. böylece duştan sonra vücudumu nemlendirme rutinini de ortadan kaldırmış oluyorum. bazen yüzüme maske uygulama işini de duşta hallediyorum. jilet yaparken zaten bir 5 dk geçiyor. ondan önce maskeyi sürüyorum. böylece ayrıca onun için beklememe de gerek kalmıyor. aynı şeyi saçıma krem ya da maske sürerken de yapıyorum. ne demişler vakit nakittir(gizlinot: yoksa bitmez bu işler )(gizlinot: swh) .

  21 mayıs 18:47