yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (126)
  • medya (17)

  126. ağustos ayının başında yaptırdım dudak dolgumu. dudaklarım bana göre ince olduğu için yaptırmak istedim. öncelikle işlemden bahsetmek istiyorum. bana acıyı azaltması için uyuşturucu krem sürmedi doktorum çünkü gerek görmedi ki gerçekten de hiç acıma ya da sızlama olmadı sadece dudağıma iğne girerken onun hissiyatı oluşuyordu o kadar. ilk birkaç gün iğne girişlerinin olduğu yerler hafif morardı ve dudağımın üstü hafifce şişti (gizlinot: ödem olabilir) ilk birkaç gün kesinlikle sıcak duş alma ve sıcak şeyler yiyip içme dendi, öyle yaptım. dudağım ilk zamanlar istediğim gibi değildi, bana fazla dolgun geliyorlardı ancak zamanla dolgu oturdu ve şimdi ben söylemesem kimse anlamıyor. bence çok doğal oldu. medyaya ekliyorum önce ve sonrasını. sürekli yaptırabileceğim bir şey değil maalesef fiyatlarından dolayı fakat eğer param olursa neden olmasın?

  ilgili medya:
  2
  5 ekim 21:34

  125. Alt dudağım patlak olduğu için üst dudağıma göre oldukça kalın. Çocukken bir kazada olmuştu. Bu yüzden üst dudağım aslında ince olmamasına rağmen ince duruyor çok hoşuma gitmiyor. Yaptırmak istiyorum fakat acıdığı söyleniyor ne kadar uyuşturulsada. Benim acı eşiğim çokta yüksek değildir. Bu yüzden çok çekiniyorum. Birde yer araştırma konusunda aşırı cahilim. Eğer içime sinen bir yer bulursam yaptıracağım işlem. 

  12 eylül 16:14

  124. Çok az kişi de doğal durduğunu düşündüğüm uygulama. ben çok estetik bir durum olmadığı müddetçe yaptırılması taraftarı değilim açıkçası

  12 eylül 08:15

  123. Yaptıran kişiyi daha önceden tanıyıp doğal halini biliyorsanız isterse dünyanın en iyi doktoruna yaptırsın ilk iki ay yadırgarsınız çünkü hem eski halini biliyorsunuz hem de dudağın ödemi ancak iki ayda falan geçip nihai halini alıyor. Düzgün bir yere yaptırdıysa iki ay sonra şişi tamamen iner dudak oturur, yeni tanışanlar anlamaz bile. Ben yaptıralı 7 ay oldu ve dolgum erimedi hala var fakat yeni tanıştığım insanlar anlamıyor dolgu olduğunu, söylediğimde inanmayan dahi oldu. 

  Edit: görsellere fotoğraf ekledim. 

  ilgili medya:
  1
  11 eylül 19:59 11 eylül 22:44

  122. acemi ellerden çıkan dolgular için (bkz: arı sokması)

  11 eylül 11:49

  121. dudağım küçük değil ama sırf sabah uyandığımdaki o pürüssüz ve hafif dolgun görüntüyü elde etmek için de olsa yaptırasım geliyor. güzel bir yer araştırıp yaptırmayı planlıyorum, abartı olmaması şartıyla benim çok hosuma gidiyor. maksat dudağımı şişirmek değil zaten hafif dolgun durması, büzüşük bir görüntüden daha iyi bence.

  10 eylül 23:33

  120. Basta surulen krem delice uyustursada, delice aci cekmemi degistirmedi

  10 eylül 20:46

  119. 8 ay içinde 3ml bölerek yaptırdım. ilk yaptırdığım 1 ml neredeyse hemen kaybolmuştu. Sonra 1 + 1 iki hafta arayla yaptırmak istedim ama 2.yi yaptırdıgımda tamamını bitiremedik, yeterli buldum. kalan kısmı da 3 ay sonra yaptırdım. kendi ailem bile yaptırdığımı unutuyor bazen. sanki dudağım hep böyleymiş gibi geliyor. ki bi ezgi fındık dudağı olmadı hala. normal bir dudak kıvamında. 

  8 ağustos 18:35

  118. doğalına denk gelmek çok zor ama yok değil. Konuyu çok abartmaya, suçu dolguya atmaya gerek yok, makyajı bile amacıyla kullanmıyoruz ki. Güzel bütün yanlarımızı daha öne çıkarıp kusurları kapatmakken amaç, full fondeton önce tüm yüzümüzün gölgesini çıkıntısını kapatıp sonra her yeri sahte sahte gölgelendirip burna kadar dudak kalemi falan. Ay niye uzattıysam.

  Benim dudaklarım da ince ve asimetriktir. Sadece dudak dolgusuyla sonucun beni asla mutlu etmeyeceğini, çok sahte ve kötü duracağından emindim ve hiç düşünmüyordum bile. Sonra şu kalıcı dudak makyajı ile dudak boyama, büyütme vs çok popülerleşti ve çok doğal işlemler çıkmaya başladı. Ben tüm samimiyetimle söylüyorum, doğal olmayan her şeyi nefret edercesine uzak tutarım kendimden. Ya ben sırt çantamla dünyayı gezen bir otostopçuyum zaten. Neyse efendim sürekli doğal çözümler arayan ben, uzun araştırmalarla bir yere çok güvenip ölü gelin dudaklarıma önce kalıcı makyaj, 28 gün sonra da 0.8 ml dolgu yaptırdım. Neden 0.8ml çünkü o bile çok geldi ilk gün eve dönüp aradım dedim bunu nasıl eritiriz kjdfkl ama tabii beni sakinleştirdiler, dediler ki sakin olun 1 ay sonra kalan 0.2 ml mi de isteyeceksiniz. Aşırı haklılardı ben ertesi gün bile okeydim. İlk yaptığınızda dudağa enjekte edilen ürün bir iki güne biraz eriyor çünkü. Bu arada, 15gün 1ay arayla kalan ml'i bekletip, devamını kontrol randevusunda enjekte ediyorlar, yani herhalde her yer böyledir.

  Sonuca gelelim. Daha çok para ödedim ama akıllardaki, doğal olmayan işlemlerden çok uzak olan, hep bana aitmiş gibi bir renk ve dudağa sahip oldum. dolgu 1 yılda eridi tabii ancak 18 ay dolmasına rağmen dudak makyajı hala duruyor. Korkulduğu gibi kenarlarında kalıp içi silinme gibi durumlar yaşanmadı. Oldukça usturuplu gidiyor.

  Vel-hasıl benim söylemek istediğim şey şu; Eğer kendinizi doktora emanet ederseniz, onlar işi abartır. Etmeyin, sizin kontrolünüzde olduğundan emin olacağınız estetisyenlere gidin, yaptıkları işleri iyi inceleyin. Söylediklerine güvenmeyin. Ben o doğal görüntüden çıkmadan dolgu denilen korkunç şeyi çook güzelcene hayatıma alabildiysem herkes yapabilir. Sadece sen seni bil sen seni, estetisyene bırakma sen seni.

  Konuyla ilgili blog yazımda şurada; (link: https://idillce.blogspot.com/2019/07/kalc-dudak-makyaj-ve-dolgusu-el-birligi.html "Kalıcı Dudak Makyajı ve Dolgusu" El Birliği ile Dudak Şekillendirme Sürecim, Sonuçları)

  ilgili medya:
  1
  8 ağustos 16:13

  117. şubat ayında yaptırdığım ve bu zamana kadar neden yaptırmamışım diye merak ettiğim işlem . Çok araştırıp hem aşırı doğal hem güvenilir bir klinik bulmak istiyordum.ve buldum :) 1-2 yıldır aklımdaydı dudaklarımı yaptırmak. Dudaklarım üst alta oranla daha fazla olmak üzere ince sayılabilecek bir dudak. ve çok dikkatle bakılınca asimetri de bulunuyor. neyse 1 ml lik yaptırmak için kliniğe gittim. doğal olsun ama dudaklarıma dolgunluk versin dedim sadece ve doktor hanım işini resmen konuşturdu. zaten daha önce yaptığı dudaklara bayılıyordum ancak bu kadar doğal olabileceğini tahmin etmemiştim. artık bir tık dolgun ama çook doğal dudaklara sahibim. dolgum hala erimedi çok şükür . kimisinin 6 ayda kimisinin 8 kimisinin 12 ayda eriyormuş.

  ilk yaptırdığım 2 gün boyunca şişti dudaklarım ama sonra indi. hatta şöyle söyleyeyim yakın arkadaşlarım, babam ben söyleyene kadar asla anlamadılar bile.

  bana restylane markasının dolgusu yapıldı.acı konusuna gelecek olursak. Dudaklarımı önce uyuşturdular bir kremle ancak o ne acı aman allahım. Ki acı eşiğim çok yüksektir ama ben hayatımda böyle bi acı yaşamamıştım. Ama değdi mi değdi :) eridiğinde tekrar yaptırmayı düşünüyorum.

  edit: dudağımdaki asimetri de bu sayede gitmiş oldu.

  26 haziran 13:55 26 haziran 13:58

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar